Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 19:18   #161
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Autor teme piše da je ružan, tj. neprivlačan, a istovremeno se kroz niz interesa otkrio kao zanimljiva osoba barem po onome što sam pročitala. A s obzirom kakvi sve gabori i akrapi imaju cure i žene meni ovdje ništa nije jasno.
pa možda ti postane jasno ako pretpostavimo da se loži na neku najzgodniju manekenku iz kluba ili neku alfa mačku, ali ju ne može imati, i onda dođe ovdje napisati onaj uvodni post?

ti muškarci o kojima ti pričaš imaju realističan pristup izboru cure, zato ju i imaju. skroz druga kategorija, ne miješaj ih s uvodničarem
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 19:25   #162
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
pa možda ti postane jasno ako pretpostavimo da se loži na neku najzgodniju manekenku iz kluba ili neku alfa mačku, ali ju ne može imati, i onda dođe ovdje napisati onaj uvodni post?

ti muškarci o kojima ti pričaš imaju realističan pristup izboru cure, zato ju i imaju. skroz druga kategorija, ne miješaj ih s uvodničarem
Quote:
videodrome kaže: Pogledaj post
Za početak mogu reći da nemam visoke kriterije u vezi izgleda jer vidim da su to neki spomenuli. Jednostavno manje više svaka cura koja vodi računa o sebi mi je lijepa. Nije da spuštam svoje kriterije jer mislim da moram kako ne bi ostao sam. Mogu biti savršeno sretan sa ženom prosječnog izgleda
Da, pogodila si, to je problem kod autora
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 19:57   #163
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
pa možda ti postane jasno ako pretpostavimo da se loži na neku najzgodniju manekenku iz kluba ili neku alfa mačku, ali ju ne može imati, i onda dođe ovdje napisati onaj uvodni post?

ti muškarci o kojima ti pričaš imaju realističan pristup izboru cure, zato ju i imaju. skroz druga kategorija, ne miješaj ih s uvodničarem
Mislim da briješ.
Čini mi se da se ovaj tip izjasnio da mu je manje više svaka privlačna ako drži do sebe, što relativizira tvoj stav (projekciju, whatever) da ga pale samo A1 cure.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 20:09   #164
izravni uleti u klubovima su jebada i za one koji za sebe nikad ne bi rekli da su ružni i "bezvrijedni suprotnom spolu". ne tvrdim da je to slučaj kod autora, ali zračenje očajem i nesigurnošću može biti veći problem od tzv. "ružnoće" i eventualnih visokih kriterija. nije isključeno da mu nisko samopouzdanje jednostavno ubija ulete. na kraju krajeva, i sam kaže da mu je neugodno pred djevojkama koje ne poznaje, a stidljivost i pasivnost itekako utječu na prezentaciju koja je na takvim mjestima itekako važna.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 20:19   #165
Naravno ko je stidljiv i pasivan da nikakve koristi nece imati od uleta nepoznatim zenama. To stvarno nije za takve muskarce, ali mi je cudno da nije to rijesio kada kazi da izlazi godinama, sa drustvom je koje ulijece i sl
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 20:51   #166
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ono što nazivaš mojim "sranjem po tuđim uvjerenjima" i "držanjem prodika" za mene je obična, banalna forumska rasprava s nepoznatim ljudima...
ti svakako imaš pravo sebi umišljati što god želiš - pa i to da je bezobrazno vrijeđanje u finim, sjajnim rukavicama samo banalna forumska rasprava. to je svakako tvoje pravo.

Quote:
Nisam ovdje da bih bio atraktivan svakome.
Andrej Plenković likes this.

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
A s obzirom kakvi sve gabori i akrapi imaju cure i žene meni ovdje ništa nije jasno...
bogami - ako se Velimir Bujanec upario... SVI ćemo, mili moji! nema straha.

inače, vidim da su kolege forumaši popljuvali raznorazne -radi na sebi!- savjete; ima nešto u tome. samopouzdanje je ključno. autor ima dosta fatalistički stav, da ne kažem pomalo patetičan, što se licem u lice definitivno osjeti. i jebeno je iritantno. osjetiš taj val depresije, očaja i ne znam čega već ne... HRPU toga negativnog i pobjegneš glavom bez obzira - privlače te zdravi, sretni i općenito zadovoljni ljudi. NE privlače te ljudi koji na tvoja leđa žele natovariti čitav smisao svojeg života.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 21:10   #167
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
inače, vidim da su kolege forumaši popljuvali raznorazne -radi na sebi!- savjete; ima nešto u tome.
Nema, jer se to tako ne radi. Ali ti očito nisi bila autorovoj situaciji pa to ne shvaćaš.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 21:16   #168
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Nema...
naravno da ima.

vrlo je jednostavno, zapravo - očaj je nešto što se i vidi i osjeti na kilometre i ljudi u pravilu od toga bježe; savior kompleksaši su iznimke.

prema tome, on definitivno MORA mijenjati svoj stav jer je dramljenje o tome kako će i što AKO u trideset i nekoj bude sam... JAKO odbojno. cijela ta patetika o tome kako on vidi patnju na licima solera i slične pizdarije - to, taj stav... skužiš na prvu. kao osoba s one druge strane tržišta koja vrlo često nailazi na takve tipove i od njih kida na lijevo - definitivno znam o čemu pišem.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 21:20   #169
Ne mogu se zamislit da zivim sa nekim. Da dijelimo iste stvari, da skupa rucamo i sl.
Paige the cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 21:27   #170
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
vrlo je jednostavno, zapravo - očaj je nešto što se i vidi i osjeti na kilometre i ljudi u pravilu od toga bježe; savior kompleksaši su iznimke.
prema tome, on definitivno MORA mijenjati svoj stav
Sa ovime se itekako slažem. Ali to ne možeš sam na sebi promijeniti. Očaja od solo života se najbrže riješiš tak da...ne budeš solo.

Ne možeš se jednog dana probuditi i sam sebi reći: ja sam sretan i neću biti očajan što sam solo. Sorry ali to tako ne ide. Ono što trebaš napravit je otići negdje gdje ima žena i zbarit nešto. I tu se čak i slažem sa blagotebi, nek ode van i zbari neku rugobu, to će mu smanjit taj očaj i dignut samopouzdanje daleko više od bilo kakvog "rada na sebi".
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 21:41   #171
Quote:
videodrome kaže: Pogledaj post
Pijan u 4:15 nakon izlaska započinjem pisanje ovog posta.
Što kad bih ti rekao da je fizički izgled posljedica svjesnog ulaganja u svoj izgled, a ne isključivo genetski uvjetovano?

Što kad bih ti rekao da si vjerojatno puno tiši i nenametljiv nego što misliš i da si zato nevidljiv?
gigra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 21:56   #172
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Ali to ne možeš sam na sebi promijeniti.
kako ne?! pa jedino sebe i možeš mijenjati - dakle... autor je JEDINI koji na sebi IŠTA može promijeniti. ne mogu ga mijenjati drugi ljudi baš kao što ni on ne može promijeniti druge.

Quote:
Očaja od solo života se najbrže riješiš tak da...ne budeš solo.
istina - uz važnu napomenu da je to kratkoročno rješenje i taj očaj se zapravo zadržava i u ljubavnoj vezi (zaista znam o čemu pišem). pazi... kad dejtaš očajnog frajera... njegov se očaj u vezi zapravo povećava jer te sada OČAJNIČKI pokušava zadržati, u tome pretjeruje. dakle... onaj očaj solo života se uparivanjem transformira u očajan pokušaj održavanja veze i paničan strah od prekida.

kada ga cura napuca zbog nekog zgodnijeg, napetijeg i bogatijeg... a događa se, Bože moj! bit će 10x očajniji nego što je bio u solo životu... kao što to i inače biva s ljudima koji sva jaja metnu u jednu košaru.

Quote:
Ne možeš se jednog dana probuditi i sam sebi reći: ja sam sretan i neću biti očajan što sam solo.
pa naravno da ne možeš!

u tome i jest problem - autor i tipovi poput njega konstantno traže prečice, brza rješenja. riješiti se očaja znači prvenstveno mukotrpno i dugo raditi na samome sebi, preispitivati se, učiti o sebi. za to nisu sposobni ni oni vječito upareni očaja pošteđeni ljudi, a kamoli netko tko je smisao vlastitog života odlučio staviti na leđa druge osobe.

Quote:
...nek ode van i zbari neku rugobu, to će mu smanjit taj očaj i dignut samopouzdanje
neće. smanjilo bi mu očaj i podignulo samopouzdanje da bari KOMADA. ili barem prosječnu djevojku. kakvu bi satisfakciju imao od toga da bari rugobu? udepremirat će se još i više jer će si umisliti da samo rugobu i može bariti + koliko bi uopće uživao u barenju rugobe, osobe koja mu nikako nije privlačna? gadilo bi mu se i osjećao bi se grozno. želiš biti privlačan osobama koje su privlačne i tebi, a ne rugobama.

i što bi se desilo da ga, za Boga miloga... i rugoba odjebe...?
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 22:38   #173
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
neće. smanjilo bi mu očaj i podignulo samopouzdanje da bari KOMADA. ili barem prosječnu djevojku. kakvu bi satisfakciju imao od toga da bari rugobu? udepremirat će se još i više jer će si umisliti da samo rugobu i može bariti + koliko bi uopće uživao u barenju rugobe, osobe koja mu nikako nije privlačna?
Projiciraš. Pretpostavljam da ovo ne možeš shvatiti jer si žensko, i barenje/seks sa ružnim dečkima će ti samo dodatno srozat samopouzdanje jer znaš da sa takvim niti nemaš problema. Autor ima i sa lijepima, i sa ružnima i sa svima jer kako sam kaže:
"Jednostavno iako nisam klasična propalica suprotnom spolu nisam zanimljiv"
zatim dalje kaže:
"Jednostavno manje više svaka cura koja vodi računa o sebi mi je lijepa."

U ovoj fazi bilo kakav odnos sa ženom dalje od prijateljskog bi napravio drastičan pomak. Jedino što mora "poraditi na sebi" i shvatiti je da treba vremena i da neće ženit prvu curu koju zbari.


Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
stina - uz važnu napomenu da je to kratkoročno rješenje i taj očaj se zapravo zadržava i u ljubavnoj vezi (zaista znam o čemu pišem). pazi... kad dejtaš očajnog frajera... njegov se očaj u vezi zapravo povećava jer te sada OČAJNIČKI pokušava zadržati, u tome pretjeruje. dakle... "
Slažem se. A ako nađe neprivlačnu ženu koja je očajna i NJEGA pokušava zadržati stvari se drastično mijenjaju u njegovu korist. On će nakon nekog vremena, sa dobivenim samopouzdanjem odjebati nju i tražiti neku napetiju.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 22:47   #174
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Sa ovime se itekako slažem. Ali to ne možeš sam na sebi promijeniti. Očaja od solo života se najbrže riješiš tak da...ne budeš solo.
Nah, priroda usamljenosti uzrokovana je vanjskim ili unutarnjim utjecajima. Nisam se nikad usamljenije osjećala nego kad sam bila na Times Squareu koji je pak "centar svijeta". Shodno tome dade se zaključiti da postoje razne vrste usamljenosti, rekla bih emocionalna, socijalna i eventualno situacijski uvjetovana. Problem je ako se ista pretvori u kroničnu.
eichhoernchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 23:21   #175
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Projiciraš.
čitam ono što autor piše, a napisao je sljedeće:

Quote:
Ipak ne sviđa mi se pretjerana debljina, teže iskrivljeni zubi, muškobanjastost i slično ali takvih žena i nema baš previše.
NEKE kriterije ipak ima, a sve gore navedeno može opisati rugobu. uostalom... ako je njemu svaka žena koja vodi računa o sebi LIJEPA - onda se on ružnim ženama nije ni upucavao jer ih kao takve nije ni percipirao. nema uspjeha kod onih žena koje su njemu LIJEPE - ne vidim da je s rugobama uopće pokušavao.

rugoba je iznimno malo, većina je prosječnog plain Jane & Jack izgleda. teško ćeš ti naći ženu koja izgleda kao Jasmin Agić, pogotovo u današnje doba kad si šminkom doslovno nacrtaš novo lice.

Quote:
U ovoj fazi bilo kakav odnos sa ženom dalje od prijateljskog bi napravio drastičan pomak.
bi - ali trenutan. napravio bi drastičnih 10 koraka unazad u slučaju da ga žena napuca. i onda imaš veće sranje nego na početku.

Quote:
On će nakon nekog vremena, sa dobivenim samopouzdanjem odjebati nju i tražiti neku napetiju.
ILI će biti nesretan i držati se te jedne koju ima kao pijan plota jer je svjestan da je i nju jedva našao i da će se - ako ju ostavi - ponovno dovesti u poziciju da ostane sam? bolje da ne riskira.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 09:41   #176
Ima li život bez partnera smisla?
Najbolje da pitamo Teslu.Striček Tesla, jel vaš život imao ikakvog smisla?
Blurain is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 10:09   #177
Quote:
Blurain kaže: Pogledaj post
Ima li život bez partnera smisla?
Najbolje da pitamo Teslu.Striček Tesla, jel vaš život imao ikakvog smisla?
Zasto ne bi pitali Tolstoja?
Stricek Lave, kako ste stigli jebat sve zensko oko sebe, napravit trinaestero (sluzbene) djece i jos napisat koje slovo?
Pak Lena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 10:16   #178
Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
Naravno ko je stidljiv i pasivan da nikakve koristi nece imati od uleta nepoznatim zenama. To stvarno nije za takve muskarce, ali mi je cudno da nije to rijesio kada kazi da izlazi godinama, sa drustvom je koje ulijece i sl
Ak bum se ja druzio s Messiem ocu znat bolje igrat nogomet?

:nerademismajlići:
the33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 10:57   #179
Quote:
Pak Lena kaže: Pogledaj post
Zasto ne bi pitali Tolstoja?
Možemo. Također usamljeni ekscentrik, izvan kalupa, unatoč brojnim aferama.
Blurain is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 11:18   #180
Quote:
Blurain kaže: Pogledaj post
Ima li život bez partnera smisla?
Najbolje da pitamo Teslu.Striček Tesla, jel vaš život imao ikakvog smisla?
a dobro, to su ekscentrici, pričamo o prosječnom čovjeku koji neće baš zadužit čovječanstvo ničim
jedna stvar je biti Tesla, a druga stvar netko tko radi žnj posao od 9-17, nakon toga ode na cugu s kolegama s posla i navečer gleda serije na Netflixu
mislim da bi ovom drugom bilo čisto ok da si nađe partnera, ako može i želi

Tesli je žena bila samo smetnja, kad si potpuno zaljubljen u neki svoj projekt, ne možeš se usredotočiti na međuljudske ni ljubavne odnose
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.