Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2007., 08:38   #1
Zečevi i kunići

Imam onog kunića koji ne naraste velik, ne znam točno kak se zove, 2 godine star. Prije par dana sam primjetio krv u kavezu - prvo sam mislio da ima krvi u mokraći, ali sam shvatio da zapravo izlazi iz drugog otvora, jel... Jako je omršavila, jedva jede, a vodu pije samo kad joj se daje na kapaljku... Bojim se da će mi uginut, a nisu problemi s mokraćnim putevima, kad krv ne dolazi iz mokraće... Help
maaarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 11:26   #2
Quote:
maaarin kaže: Pogledaj post
Imam onog kunića koji ne naraste velik, ne znam točno kak se zove, 2 godine star. Prije par dana sam primjetio krv u kavezu - prvo sam mislio da ima krvi u mokraći, ali sam shvatio da zapravo izlazi iz drugog otvora, jel... Jako je omršavila, jedva jede, a vodu pije samo kad joj se daje na kapaljku... Bojim se da će mi uginut, a nisu problemi s mokraćnim putevima, kad krv ne dolazi iz mokraće... Help
odmah idi veterinaru!!!!!!!!
iva985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 10:34   #3
samo kratko pitanje u vezi ishrane, smije li se kunicu dat krastavac da jede?

i sto jos od povrca i voca smije?
iFlora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 10:49   #4
Izvoliš

Zecovi za neznalice

I odmah veterinaru!!!
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 13:45   #5
isuse kaj si ti normalan,kako mozes uopce pitat tako nesto,ODMA VETERINARU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kobra1109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 03:24   #6
Kasno sam vidjela ovaj topic, prošlo je već 5 dana..
Nadam se da si otišao veterinaru na vrijeme. Ne znam što si se predomišljao kad se radi o tako nečemu. I ti bi odmah odjurio na hitnu da krvariš na takvom mjestu...
Koliko je to sve trajalo kad je uspjela i jako omršavit prije nego si uopće otvorio topic (da ne spominjem veterinara)? Čime si ju hranio? Kako je malena? Da li se oporavlja ili... ?
Sorry ako ti se činim malo oštra, ali ono.. nije to za igrati se!
azzie_elbub is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 14:09   #7
ovo me sad proganja
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 18:15   #8
haznfefer odma napravit


p.s. just kidding
Num_Lock is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 22:35   #9
pozzz svima...
vec duze vrijeme namjeravam kupit patuljastog kunica. dosta sam se informirala i zaista zelim tom malom stvorenju pruziti sve sto mogu..
imam jedno pitanjce u vezi smjestaja jer ga namjeravam drzati u sobi, od cirka 15-tak kvadrata, u kavezicu pa kasnije i da sam istrazuje kad se malo nauci pa bi me zanimalo da li oni imaju kakav miris..mislim, da li je pametno drzati zeca i kavez u prostoriji u kojoj spavam?
__________________
Old enough to know better, young enough to do it anyway.
Sponza ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 00:42   #10
Quote:
Sponza ri kaže: Pogledaj post
pozzz svima...
vec duze vrijeme namjeravam kupit patuljastog kunica. dosta sam se informirala i zaista zelim tom malom stvorenju pruziti sve sto mogu..
imam jedno pitanjce u vezi smjestaja jer ga namjeravam drzati u sobi, od cirka 15-tak kvadrata, u kavezicu pa kasnije i da sam istrazuje kad se malo nauci pa bi me zanimalo da li oni imaju kakav miris..mislim, da li je pametno drzati zeca i kavez u prostoriji u kojoj spavam?
oni nemaju miris, već mokraća
no ima tehnika kako ju suzbiti
prvo kastracijom, drugo odgovarajućom steljom
ne koristi nikad pijesak, a u kombinaciji sa drvenim peletima i piljevinom nećeš morat čistiti par dana jer super upijaju smrad i tekućinu

trenutno u sobi imam gajbu s kunićima i gajbu sa zamorčićima, u testnoj fazi sam sa peletima, ali s piljevinom je išlo ovak:
cijela gajba i debeli sloj stolarske piljevine (hoblovine), pa preko toga puno sijena. čistila sam svaka 3 dana. kuniće naučiš na wc pa možeš čistiti samo njega i to onda nije problem i češće. nemoj mu kupovati malu gajbicu, jer kad naraste trebat ćeš veću. ako želiš udomiti zekana, javi se na pm.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 02:38   #11
...joooooj kakva je to zabluda ,to sam vec tolko puta cula,da kunici smrde ...osjetit ce se miris ak mu nebus redovito odrzavala higijenu stelje,ja neznam kak to s piljevinom ide jer je moja slobodna i ima u svom kutku krpice na koje piski i koje se mjenjaju dvaput dnevno i od mirisa nema apsolutno nista...ne mislim samo tako ja nego smo vec ispitali vecinu poznanika dal sta osjete kada udju u sobu di obavlja nuzdu...mokraca im ima intenzivan miris pa uz redovito odrzavanje higijene nemas brige ...imas par tih foruma na netu samo za kunice i ostale manje zivotinjice pa ak te jos nekaj zanima,da znas di mozes nac odgovore...
sanjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 20:26   #12
Zečevi i kunići

e ovako, htjela bi frendu za rodjendan pokloniti malog zeca, kunica... ali cula sam da dosta smrde (nek mi ne zamjere vlasnici i ljubitelji), pa me zanim da li postoji neka vrsta kod koje se manje osjeti taj njihov miris?
keksich20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 21:10   #13
ne
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 21:46   #14
moj opće ne smrdi pače držim ju u dnevnom boravku i ni m od mirisa.jedino se osjeti trava odnosno sijeno ali da kunić smrdi odnosno izmet,ma kakvi.
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 22:46   #15
gle, imam dva doma
oni ne smrde
izmet i mokraća smrde, kao i kod čovjeka. no čovjek smrdi neovisno o tome i zbog drugih čimbenika, a kunić ne
samo se mora redovito čistiti
moj savjet je da prvo vidiš dal frend želi kunića, a ne da se nađe na cesti za mjesec dana. moja greška je bila što sam frendu kupila dva ruska hrčka sa svom opremom, a njegova mama ih je doslovno izbacila iz kuće. tako da sam idući dan tražila nove vlasnike i na kraju sam ih poklonila.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 23:14   #16
ne smrde....
čisti su i uredni.

ali stvarno, treba provjeriti da li ta osoba stvarno želi kunića..
marta 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 23:20   #17
kad staviš dovoljno začina, miriši po još!! inače više volim zeca nego kunića.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 23:47   #18
hvala na odg svima...

a kakva je uopce razlika izmedju zeca i kunica?

i jeste ih naucili gdje da obavljaju nuzdu ili? koliko u prosjeku zive?

da li ih kupate?

stvarno bas ne znam puno o njima... znam da bi on htio to malo stvorenje, jer sam zapamtila kad je prije spominjao, no onda je odustao jer ga cesto nije bilo doma, no to se promijenilo, tako da je s moje strane pala odluka...
keksich20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 23:50   #19
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
kad staviš dovoljno začina, miriši po još!! inače više volim zeca nego kunića.
preseli se na temu kulinarstvo pa možeš sa svima podijeliti svoje kulinarske sposobnosti
marta 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 00:10   #20
keksich ima dosta na netu samo upiši zeko u google i evo ti sve što želiš znati o njima
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.