Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2007., 14:21   #21
Clear hvala puno! Obavijestit cu peseka da je miran do slijedece godine. Nekako mi se cini da si mu ti najdraza osoba u zadnjih puno vremena...
Hehe!
davor07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 19:02   #22
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Onda svi kod Čistovodića!!!
Ma hajte, nije stvar u tome, nego da se pruži točna informacija...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 19:04   #23
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post


Nije ok. Ne treba ga cijepiti dvaput, nego samo jedanput, budući da je već cijepljen prošle godine, i nema problema, cjepivo će ''vrijediti''. Veterinarka neka obnovi gradivo...

Slažem se (ali nisam veterinarka).
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 19:23   #24
Poanta cijele priče je u tome da oko takvih stvari ne može i ne smije biti princip "ja mislim ovako, ili onako"...nema se tu što misliti, jer ako proizvođač koji je proizveo cjepivo, u uputi propiše način aplikacije, onda se toga treba držati. U farmaceutskoj industriji rade visokokvalificirani ljudi koji znaju svoj posao, pa svaki seoski ili bilo koji veterinar, koji misli da su njegove ideje ispravnije, iz samo njemu poznatih razloga, je u najmanju ruku neprofesionalan.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 15:50   #25
Question cijepljenje štenaca

molim pomoć - imam štenca starog 3 mjeseca.do sada smo ga 2X cijeplili sa Pfizer-ovim cijepivom Leptospiracanicolaicterohaemorrhagiae ( jedanput uzgajivač koji nam ga je prodao, drugi puta mi ).uzgajivac nam je rekao da ga ni slucajno ne cijepimo jos i treci put, sto zagovara nas veterinar....i sada super...ja sam u dvojbi.cijepiti ili ne.ako itko ima kakav savjet vise je nego dobrodosao......btw.cijepljen je protiv corona virusa prije nekih 10 dana...thx
lara12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 17:16   #26
Quote:
lara12 kaže: Pogledaj post
molim pomoć - imam štenca starog 3 mjeseca.do sada smo ga 2X cijeplili sa Pfizer-ovim cijepivom Leptospiracanicolaicterohaemorrhagiae ( jedanput uzgajivač koji nam ga je prodao, drugi puta mi ).uzgajivac nam je rekao da ga ni slucajno ne cijepimo jos i treci put, sto zagovara nas veterinar....i sada super...ja sam u dvojbi.cijepiti ili ne.ako itko ima kakav savjet vise je nego dobrodosao......btw.cijepljen je protiv corona virusa prije nekih 10 dana...thx
Nema tu filozofije, ako je proizvodac cjepiva napisao u uputstvima da je to cjepivo potrebno dati tri puta za potpunu zastitu (kod stenaca), onda se tako treba i postupiti, a uzgajivacu bi bilo najbolje da prestane uzgajati legla dok ne nauci osnovne stvari .
Koji je njegov razlog za "ni slucajno cijepljenje 3. put" uopce?

I offtopic, ali mislim da cijepljenje protiv corone nikako nije trebalo dati tako rano dok jos ni osnovna cjepiva nisu zavrsena (jer je i osnovnih cjepiva dosta u kratkom vremenu i sasvim su dovoljno opterecenje za malog psica), jel' to bilo na vase trazenje ili po preporuci veterinara?
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 12:06   #27
s ovim i mi imamo problem
imam štene retievera ... dobila sam ju s 8 tjedana.
uzgajivač ju je cijepio s točno 6 tjedana i prvo docjepljivanje kod mene veterinar u mom mjestu (jedini ) cijepio ju je s 8 tjedana. Kad sam došla s njenih navršenih 12 tjedana na treće cijepljenje nije ju htio više cijepit, tvrdeći da je dva puta dovoljno. dok veterinar od uzgajivača tvrdi da je tri puta obavezno! moj veterinar samo je rekao da ju s 4 mjeseca dovedem na cijepljenje protiv bjesnoće
MOJE PITANJE
mogu li sad, kad kujica ima 15 tjedana, ipak insistirat na tom trećem cijepljenju????
7 dana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 20:10   #28
Da, cijepite je svakako.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 20:26   #29
hej ljudi! danas sam odvela psa na cijepljenje. na treće cjepivo jer je još štene. ima tri i po mjeseca. već sam ju jednom vodila svom vetu da ju cjepi drugim cjepivom. i sada kada sam ga zvala da dogovorim cijepljenje, rekla sam mu da mi štene treba primit treće cjepivo. kad sam došla u ordinaciju, vet je odmah imao priređenu hrpu cjepiva na stolu i dao joj jedno. pogledao je u putovnicu i sjetio se da ju treba i čipirati. stavio mi je naljepnice i sad kad sam došla doma vidim samo naljepnice od bjesnoće, čipa i tablete za trakavice. a od ovog trećeg cjepiva nema naljepnice. pa sam se sjetila da nije možda zabunom mislio da smo došle na cjepivo protiv bjesnoće (kao svi ostali psi u čekaonici) jer nije stavio naljepnicu kakvu sam dobila za drugo cjepivo. protiv čega se to točno cjepi trećim cjepivom? čujem da to cjepivo nije nužno pa joj možda zato nije dao? i može li to stvarati probleme u hks-u i na izložbama ako nije primila sva tri cjepiva protiv štenećaka?
znači i po broju cjepiva vidim da nije primila treće cjepivo osim ako to treće nije ono protiv bjesnoće? vet mi je mutav, tako sam razočarana, a to je još najbolji kojeg sam mogla pronaći u mome kraju
__________________
LEAVE AN IMPRESSION
ivana.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 12:23   #30
U dobi od 8 tjedana moj pas nije bio očišćen od glista a primio je cjepivo ( bio je očišćen jednom u životu) ,veterinar je također mutav a ja nisam ništa poduzela. Isti taj dan sam ga očistila od glista pasticom. Zanima me da li to ima kakve veze,tj. može li mu naštetiti?
I još nešto...vet me je narucio za 3 tjedna na sljedece cjepivo a na uputama za pastu piše da ga sljedeći put mogu očistiti tek za mjesec dana .Ne znam što da radim.Pomagajte !
Anatena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 12:25   #31
Quote:
ivana.hr kaže: Pogledaj post
hej ljudi! danas sam odvela psa na cijepljenje. na treće cjepivo jer je još štene. ima tri i po mjeseca. već sam ju jednom vodila svom vetu da ju cjepi drugim cjepivom. i sada kada sam ga zvala da dogovorim cijepljenje, rekla sam mu da mi štene treba primit treće cjepivo. kad sam došla u ordinaciju, vet je odmah imao priređenu hrpu cjepiva na stolu i dao joj jedno. pogledao je u putovnicu i sjetio se da ju treba i čipirati. stavio mi je naljepnice i sad kad sam došla doma vidim samo naljepnice od bjesnoće, čipa i tablete za trakavice. a od ovog trećeg cjepiva nema naljepnice. pa sam se sjetila da nije možda zabunom mislio da smo došle na cjepivo protiv bjesnoće (kao svi ostali psi u čekaonici) jer nije stavio naljepnicu kakvu sam dobila za drugo cjepivo. protiv čega se to točno cjepi trećim cjepivom? čujem da to cjepivo nije nužno pa joj možda zato nije dao? i može li to stvarati probleme u hks-u i na izložbama ako nije primila sva tri cjepiva protiv štenećaka?
znači i po broju cjepiva vidim da nije primila treće cjepivo osim ako to treće nije ono protiv bjesnoće? vet mi je mutav, tako sam razočarana, a to je još najbolji kojeg sam mogla pronaći u mome kraju
treće cjepivo je cjepivo protiv bjesnoće koliko ja znam
Anatena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 12:27   #32
Problemi sa štencem Pomagajte!

U dobi od 8 tjedana moj pas nije bio očišćen od glista a primio je cjepivo ( bio je očišćen jednom u životu) ,veterinar je također mutav a ja nisam ništa poduzela. Isti taj dan sam ga očistila od glista pasticom. Zanima me da li to ima kakve veze,tj. može li mu naštetiti?
I još nešto...vet me je narucio za 3 tjedna na sljedece cjepivo a na uputama za pastu piše da ga sljedeći put mogu očistiti tek za mjesec dana .Ne znam što da radim.
Anatena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 13:14   #33
Kao što ti je netko na drugom mjestu rekao, promijeni veterinara. Neće mu škoditi što je dobio cjepivo i pastu za čišćenje, nego se cjepivo neće primiti, to jest neće dobiti zaštitu kako bi trebalo. s obzirom na to da mu je to prvo cijepljenje, a treba primiti još dvije doze, nađi zbilja dobrog veta koji će cijeliproblem uzeti u obzir i učiniti za štene najbolje što se može. Odakle si? Za Zagreb i oko Zagreba preporučuje se Vet-Point i Buba. Ako nis iz Zagreba, nazovi jednu od te dvije ambulante za telefonski savjet i mišljenje, a možda ti mogu dati i preporuku kojem vetu da se obratiš u svojem mjesut ili regiji.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 13:49   #34
neznam dali mogu tu pitati,ali evo...malo sam zbunjena sa tim cijepljenjem,cijepila se dva puta,i rekao vet jos jednom mora i to je gotovo (valjda) e sada zanima me cijena tog cijepljenja ja nisam isla sa njom,jer nesmijem uci u ambulantu (preveliki strah od macaka) isao je muz,prvo cijepljenje je naplatio cca 170kn jer je dobila putovnicu odmah nakon toga je vet rekao za 10 dana ponovo i to ce vas cijepivo kostati cca 70kn dosao muz tamo danas a on njemu naplati cca 150kn i kaze vidimo se za mjesec dana??? Pa me zanima dali je to ok ili nas je ipak malo zeznuo

da nemislimo da je sada stvar u novcu...ali eto pitam!?

Zadnje uređivanje mad-web : 10.06.2010. at 13:58.
mad-web is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 14:07   #35
Malčice i je skup. Tam di ja vodim svog je 120 i 110.
Drugo je cjepivo obično nekih mjesec dana od prvog
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 14:13   #36
da,mogla sam si i misliti da je malo skupo.... a kaj sada ce mi i trece tak naplatiti ili kaj?
mad-web is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 18:45   #37
bok...imam pitanje..ja sam izugbila knjižicu od psa (pretražili smo cjelu kuću od poda do plafona) i znam da se treba cjepiti u 7 mjesecu, i uglavnom bili smo mi kod vet. i cjepili peseka protiv bjesoće i sad oni kažu da neznaju dal ga treba i kad ga cjepiti protiv štenećaka??? kaj se ne dobiva to cjepivo svakih godinu dana kak i ovo protiv bjesnoće?

da..i kasnimo mjesec dana...jao
mister11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 19:23   #38
Quote:
mister11 kaže: Pogledaj post
bok...imam pitanje..ja sam izugbila knjižicu od psa (pretražili smo cjelu kuću od poda do plafona) i znam da se treba cjepiti u 7 mjesecu, i uglavnom bili smo mi kod vet. i cjepili peseka protiv bjesoće i sad oni kažu da neznaju dal ga treba i kad ga cjepiti protiv štenećaka??? kaj se ne dobiva to cjepivo svakih godinu dana kak i ovo protiv bjesnoće?

da..i kasnimo mjesec dana...jao
Može i ne mora, neka cijepiva su polivalentna (sadrže više cijepiva u jednom), sad u zadnje vrijeme neki prakticiraju sve u jednom (bjesnoću i zarazne), dok neki i dalje daju bjesnoću posebno i zarazne posebno. Kaj ti nema vet u kompjuter unešeno kad je cijepljen i s čim?
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 19:27   #39
Dolutao mi je čipiran pas prethodno cijepljen sigurno za ono što po zakonu mora biti... ali neznam dali protiv svega ostaloga kao i protiv ove bolesti, on ima 5,5 god, dali da ga cijepim za svaki slučaj?
__________________
Ofsajd je zakon!
Bornich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 20:16   #40
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Može i ne mora, neka cijepiva su polivalentna (sadrže više cijepiva u jednom), sad u zadnje vrijeme neki prakticiraju sve u jednom (bjesnoću i zarazne), dok neki i dalje daju bjesnoću posebno i zarazne posebno. Kaj ti nema vet u kompjuter unešeno kad je cijepljen i s čim?
Ovo da se cijepi sve odjednom je najveća debilana koja ne znam zbog čega je najednom postala toliko popularna. (Ma znam ali nema veze - sve je postalo biznis ) Razmak između različitih cjepiva MORA BITI 3-4 TJEDNA.

Ajde se vi odite u jedan dan cijepiti protiv gripe, tetanusa, meningitisa i bogtepitajčega pa da čujem kaj će vam liječnik reći. OMG
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.