Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2016., 19:54   #241
Kakvu kost da dam malom maltezeru od 3 kg? Koji dio, od koje životinje? Sirovi bez mesa ili s mesom? Nismo to do sad radili, a htjela bi preventivno da mu se ne nakupi
Cibalibaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 19:59   #242
Ja bi dao sirovu a može bit i malo mesa na njoj.Nemam baš iskustva sa malim pasminama ali recimo janjeće nogice.

Poslano sa mog Lenovo P70-A
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 07:04   #243
Quote:
intervala kaže: Pogledaj post
Jadničica . Nisam iskreno čula da je ijedna pasmina sklona kamencu. Mislim da to ovisi o prehrani, prije svega. Ne znam kaj tvoja jede i da li joj povremeno daš kost da si malo "opere" zube? Moj ima 6 godina i nema kamenca. Jede uglavnom barf.
Jede suhu hranu Royal Canin sa malo jogurta.Koje kosti da joj dajem? Bojim se da ne proguta sitne kosti.
zeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 02:24   #244
Samo da stavim (djelomični) osvrt na Platinum gel za skidanje kamenca. Mažem mu zube nekih mjesec dana i počeo se lagano kamenac skidati, vidim na gazici sve više tragova iako mu ne trljam nego samo premažem. Uglavnom, vide se pomaci.

Njegovi zubi me izluđuju. Imam osjećaj da idemo korak unaprijed, dva unatrag. S jedne strane je kritično, konkretno tri zuba (očnjak i još dva) su puni kamenca, s druge strane na tim zubima nema gotovo ničega. Tako je krenulo otpočetka. Ima sitnu čeljust i svi zubi su nagruvani, neki i jedni preko drugih. Genetika je divotica.
Veterinarka je rekla da probamo još par mjeseci skidati sami, a ako ne bude bolje da dođe na skidanje. A nema šta nisam probala, od sirovih kostiju preko prirodnih eteričnih ulja do raznoraznih smeća, kao što je dentastix.

Sirove kosti - slabo zanimljivo, eventualno malo čačka i onda ju nekud sakrije (kad se sjetim kakve sam mu sve koščobe kupovala, ali neće); eventualno glođe juneće rebarce, sve veće ga ne zanima. Pureće vratove nigdje ne mogu naći, prije ih je redovito jeo. Još mu je dentastix najzanimljivi (pas voli junk food ). Prati zube ne da i žao mi ga je siliti.

Ovaj gel je prvo što je počelo davati neke rezultate, čak mu se i veseli (nije losos okus) iako ne voli čačkanje po labrnjama. Dala sam mu još mjesec dana šanse i nakon toga ide na skidanje, ako ovo ne pomogne. Imam averziju prema novoj narkozi, ali žao mi je da ostane bez zuba tako mlad - 4 god). Iako moram smisliti neki plan za dalje jer je on očito sklon stvaranju kamenca (već su mu malo strugali na kastraciji, imao je godinu dana ).

Sve u svemu, čini mi se da taj gel radi ono što bi trebao. Vidjet ćemo za mjesec dana gdje smo.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 02:41   #245
Ovo je vrlo korisna informacija.

A reci, to mu samo lagano gazom preko zubi premazes? Jednom dnevno ili kako?
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 04:01   #246
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Ovo je vrlo korisna informacija.

A reci, to mu samo lagano gazom preko zubi premazes? Jednom dnevno ili kako?
Da, nasipam dozu na sterilnu gazu i samo mu premažem s jedne i druge strane. Kad već postoji kamenac, maže se dvaput dnevno. Pola sata prije i poslije ne smije ništa jesti ni piti. Piše da se te aktivne tvari poslije rasprše po cijeloj usnoj šupljini.

A vidjet ćemo, nadam se da će biti rezultata jer sam već lagano očajna.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..

Zadnje uređivanje juventa : 14.12.2017. at 04:12.
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 06:31   #247
Quote:
juventa kaže: Pogledaj post
Pureće vratove nigdje ne mogu naći (...)
Vindija?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 17:46   #248
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Vindija?
Totalno smetnula s uma da u njihovim trgovinama tražim. Hvala

Edit: evo ga, danas je odlučio glodati kao veliki. Ne mogu dokučiti o čemu to ovisi, nije da već nije dobivao iste. Našla sam u Plodinama neke paketiće s junećim kostima, to mu je izgleda ok. Zvijezde su se posložile.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 14:11   #249
Quote:
juventa kaže: Pogledaj post
Samo da stavim (djelomični) osvrt na Platinum gel za skidanje kamenca. Mažem mu zube nekih mjesec dana i počeo se lagano kamenac skidati, vidim na gazici sve više tragova iako mu ne trljam nego samo premažem. Uglavnom, vide se pomaci.

Njegovi zubi me izluđuju. Imam osjećaj da idemo korak unaprijed, dva unatrag. S jedne strane je kritično, konkretno tri zuba (očnjak i još dva) su puni kamenca, s druge strane na tim zubima nema gotovo ničega. Tako je krenulo otpočetka. Ima sitnu čeljust i svi zubi su nagruvani, neki i jedni preko drugih. Genetika je divotica.
Veterinarka je rekla da probamo još par mjeseci skidati sami, a ako ne bude bolje da dođe na skidanje. A nema šta nisam probala, od sirovih kostiju preko prirodnih eteričnih ulja do raznoraznih smeća, kao što je dentastix.

Sirove kosti - slabo zanimljivo, eventualno malo čačka i onda ju nekud sakrije (kad se sjetim kakve sam mu sve koščobe kupovala, ali neće); eventualno glođe juneće rebarce, sve veće ga ne zanima. Pureće vratove nigdje ne mogu naći, prije ih je redovito jeo. Još mu je dentastix najzanimljivi (pas voli junk food ). Prati zube ne da i žao mi ga je siliti.

Ovaj gel je prvo što je počelo davati neke rezultate, čak mu se i veseli (nije losos okus) iako ne voli čačkanje po labrnjama. Dala sam mu još mjesec dana šanse i nakon toga ide na skidanje, ako ovo ne pomogne. Imam averziju prema novoj narkozi, ali žao mi je da ostane bez zuba tako mlad - 4 god). Iako moram smisliti neki plan za dalje jer je on očito sklon stvaranju kamenca (već su mu malo strugali na kastraciji, imao je godinu dana ).

Sve u svemu, čini mi se da taj gel radi ono što bi trebao. Vidjet ćemo za mjesec dana gdje smo.
Mi smo gel koristili mjesec i pol u kontinuitetu i imali bas lijepe rezultate. Onda se bebolino razbolio pa ga nismo htjeli gnjaviti dodatno, zbog cega smo pauzirali. Sad se vratio pranju zuba i bas smo zadovoljni, vidi se fajn napredak.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 16:27   #250
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Mi smo gel koristili mjesec i pol u kontinuitetu i imali bas lijepe rezultate. Onda se bebolino razbolio pa ga nismo htjeli gnjaviti dodatno, zbog cega smo pauzirali. Sad se vratio pranju zuba i bas smo zadovoljni, vidi se fajn napredak.
Koji koristite? Ja sam uzela onaj Forte, odmah u glavu.

Pa da, vidjela sam da je dosta ljudi imalo dobra iskustva, vidjet ću hoće li to i nama riješiti problem. Do tada mažem i dajem kosti.
Ako i završi kod veterinara, vjerujem da će biti lakše skinuti kamenac. A nakon toga ću mu nastaviti preventivno mazati. To je neki plan.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 21:18   #251
I kod nas je forte. Kosti mu nisu opcija, osim socijalno glodanje a i to ne upali bas uvijek tako da ili ce forte sljakati ili ce kod veta a to nam je bas zadnja, zadnja opcija.
Kamenac se sa svih zuba skinuo vecinom, osim s ocnjaka koji su i bili najkriticniji.
Kako ti njemu to stavljas?

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 21:30   #252
Ajd drago mi je da i vi imate dobra iskustva, bilo bi super kad ne bi bila potrebna nikakva intervencija kod veta.

Stavim na komadić sterilne gaze i premažem. I tako dvaput dnevno.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 22:28   #253
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Kosti mu nisu opcija (...)
Tupko naš dragi! Zar moramo ponoviti gradivo? Ništa nije naučio.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 21:01   #254
zna li netko okvirnu cijenu skidanja zubnog kamenca kod mačaka?
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 07:36   #255
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Tupko naš dragi! Zar moramo ponoviti gradivo? Ništa nije naučio.
Ne znam zasto ovo do sad nisam vidjela
Definitivno je socijalni glodjac, u suprotnom ni pod razno.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2018., 17:41   #256
Molim preporuku za sredstvo za skidanje zubnih naslaga za pse.
Prednji su mu snjezno bijeli jer povremeno glodje kosti, ali su se na straznjim pocele stvarati naslage.

Jel bi ovo mozda moglo pomoci?

https://m.zooplus.hr/shop/psi/njega_...ga_zubi/312099

A kao dodatak mozda nesto od ovoga?

https://m.zooplus.hr/shop/psi/njega_...ga_zubi/311190

https://m.zooplus.hr/shop/psi/njega_...ga_zubi/468687

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
__________________
MT = ♥ J.♥ 2008 ♥
B ♥ canis lupus familiaris ♂ 2014 ♥
surferica em is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2018., 20:55   #257
Hvala na prijedlogu!

Quote:
surferica em kaže: Pogledaj post
Molim preporuku za sredstvo za skidanje zubnih naslaga za pse.
Prednji su mu snjezno bijeli jer povremeno glodje kosti, ali su se na straznjim pocele stvarati naslage.

Jel bi ovo mozda moglo pomoci?

https://m.zooplus.hr/shop/psi/njega_...ga_zubi/312099

A kao dodatak mozda nesto od ovoga?

https://m.zooplus.hr/shop/psi/njega_...ga_zubi/311190

https://m.zooplus.hr/shop/psi/njega_...ga_zubi/468687

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
Bok! Sad sam baš pogledala ove vaše linkove i ja bih probala za svog peseka "Bay-o-five trake za njegu zubi za velike pse" jer sličan problem ima moj Vili... a djeluje mi učinkovitije. Budem javila rezultate!
luceta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2018., 13:10   #258
Moj je bio žvakao te goveđe kože u svakakvim oblicima (računala sam daje prirodniej da žvače goveđu kožu nego dentastickove) dok nisam naišla na netu na koji se način ta koža obrađuje. Ako ste naivno mislil da je to koža koja je nastala kao otpad u prehrambenoj indutriji, gadno ste se prevarili kao i ja. To je koža koja je višak u prerađivačkoj industriji i tretirana je svakakvim kemikalijama. Tako da ja to više svome psetu ne kupujem.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2018., 13:31   #259
Quote:
Magenta123 kaže: Pogledaj post
zna li netko okvirnu cijenu skidanja zubnog kamenca kod mačaka?
Kod mene u veterinarskoj stanici je oko 400 kn samo osnovno skidanje kamenca. A onda ako još vide da nešto treba vadit raste cijena. Ja sam svoju vodila na čišćenje uz mogućnost vađenja nekih zubi, pa smo s računom došli oko 1500 kn jer je dosta toga trebalo povadit što se nije vidjelo na pregledu dok ju nisu uspavali.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2018., 14:47   #260
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Moj je bio žvakao te goveđe kože u svakakvim oblicima (računala sam daje prirodniej da žvače goveđu kožu nego dentastickove) dok nisam naišla na netu na koji se način ta koža obrađuje. Ako ste naivno mislil da je to koža koja je nastala kao otpad u prehrambenoj indutriji, gadno ste se prevarili kao i ja. To je koža koja je višak u prerađivačkoj industriji i tretirana je svakakvim kemikalijama. Tako da ja to više svome psetu ne kupujem.
Mislim da tzv. goveđa žila (pristojan naziv za bikov kurac) nije tako tretirana pa nju kupujem. Ove kože u raznim oblicima ne kupujem.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.