Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2008., 20:57   #61
Quote:
dr.quantum kaže: Pogledaj post
Znam bolje i dublje od tebe koji još uvijek misli da će fizičari otkriti tajne svijeta.


Vidim da si nabio rogove riječi "reći".



Ali to nije duhovna energija....



spiritualnu.




Kako bi ti znanstveno objasnio svijest? Što je bol? Što je ljubav? Je li to samo paljenje nekih neurona? Nigdje nećemo naći ljubav u mozgu osim ako nisi neuroznanstvenik.



Moguće, ali jesi li to znanstveno dokazao?




Vidim kako si ljudsku svijest opisao znanstveno... nisi!
to je dokazano kad uzmeš drogu dmt koja se prirodno inače luči kad je mozak u opasnosti i bez kisika onda imaš halucinacije prolaska kroz tunele lebdenja i ostale "pojave" inače ja to nisam probao da se razmjemo

inače ljubav i bol se mogu objasniti znanstveno

u mozgu imaš centar za bol i centar za emocije ako taj centar odstraniš kirurški nečeš više osječati emocije a svijest nastaje među djelovanjem centara za emocije pamčenje i razmišljanje
mrgi124 is offline  
Old 17.07.2008., 21:02   #62
Quote:
mrgi124 kaže: Pogledaj post
kad vidiš koliko ima zvijezda znaš da se na toliko planeta oko svake zvijezde negdje u svemiru morali poklopit uvijeti za nastanak života a negdje i nastat inteligentni život to je kao i loto od toliko lističa negdje se mora poklopit dobitna kombinacija inače svak oblik života od virusa do majmuna ima potencijal da se razvije u nešto inteligentno i svjesno kao čovjeka a može i inteligentnije i svjesnije
Ali nisu to par uvijeta, to su procesi koji traju milijuni godina. Ali dobro, nemoguce nije...
Mr.Bean is offline  
Old 17.07.2008., 21:13   #63
Quote:
mrgi124 kaže: Pogledaj post
onda kad smo več kod religija dali ia više bogova recim grci i rimljani su ih imali mali milion
Za mene postoji samo jedan Bog,sto me briga u sto su vjerovali Grci i Rimljani!
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Old 17.07.2008., 21:18   #64
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Za mene postoji samo jedan Bog,sto me briga u sto su vjerovali Grci i Rimljani!
šta mene briga dali ti vjeruješu boga djeda mraza ili zubič vilu kad su sve to izmišljeni likovi iz bajki
mrgi124 is offline  
Old 17.07.2008., 21:28   #65
Quote:
mrgi124 kaže: Pogledaj post
to je dokazano kad uzmeš drogu dmt koja se prirodno inače luči kad je mozak u opasnosti i bez kisika onda imaš halucinacije prolaska kroz tunele lebdenja i ostale "pojave" inače ja to nisam probao da se razmjemo

inače ljubav i bol se mogu objasniti znanstveno

u mozgu imaš centar za bol i centar za emocije ako taj centar odstraniš kirurški nečeš više osječati emocije a svijest nastaje među djelovanjem centara za emocije pamčenje i razmišljanje
Znam da imam centar za bol i da ako sam pod anestezijom ili ako mi netko odstrani dio mozga da ju neću osjećati. Ali time nisi objasnio gdje je osjećaj boli u materijalnom svijetu samo si naveo nužne uvjete za imati bol...
dr.quantum is offline  
Old 17.07.2008., 21:31   #66
Quote:
dr.quantum kaže: Pogledaj post
Znam da imam centar za bol i da ako sam pod anestezijom ili ako mi netko odstrani dio mozga da ju neću osjećati. Ali time nisi objasnio gdje je osjećaj boli u materijalnom svijetu samo si naveo nužne uvjete za imati bol...
ma ne pa imaš i centar za emocije za ljubav sreču i ostalo ako ti ga odstrane više ne osječaš ljubav ni nikakve emocije kao hladni stroj
mrgi124 is offline  
Old 17.07.2008., 21:32   #67
Quote:
mrgi124 kaže: Pogledaj post
ma ne pa imaš i centar za emocije za ljubav sreču i ostalo ako ti ga odstrane više ne osječaš ljubav ni nikakve emocije kao hladni stroj
Kada te nešto boli zbog udarca ili slično, osjećaš li ti paljenje živčanih vlakana ili bol? Gdje je bol? Kako znanstvenici to objašnjavaju?
dr.quantum is offline  
Old 17.07.2008., 21:44   #68
Quote:
dr.quantum kaže: Pogledaj post
Kada te nešto boli zbog udarca ili slično, osjećaš li ti paljenje živčanih vlakana ili bol? Gdje je bol? Kako znanstvenici to objašnjavaju?
za to se obrati nekom pravom znanstveniku sa diplomom jer ja nisam nikakav znanstvenik ovo šta sam ti rekao naučio iz dokumentaraca i sa interneta
mrgi124 is offline  
Old 17.07.2008., 21:49   #69
Dakle, mora postojati još jedna duhovna dimenzija postojanja koju je stvorio Bog i to je dokaza za njegovo postojanje.
dr.quantum is offline  
Old 18.07.2008., 19:56   #70
Quote:
dr.quantum kaže: Pogledaj post
Dakle, mora postojati još jedna duhovna dimenzija postojanja koju je stvorio Bog i to je dokaza za njegovo postojanje.
Dakle? Iz čega si zaključio takav zaključak? Plus još par nedefiniranih zaključaka nakon toga.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Old 18.07.2008., 20:04   #71
Za mene postoji. Mada moram priznati, nekada mi se desava, da se upitam, dali je to stvarno istina, dali postoji nesto veCe od nas, nesto jaCe..neka VeCa siLa....aL u svemu ipak vjerujem da postoji Bog.
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Old 20.07.2008., 00:22   #72
BOG!

Quote:
mrgi124 kaže: Pogledaj post
ilivjeruueš ili ne vjeruješ odluči se več jednom
svi smo skuzili da TI ne vjerujes u boga ali ne mogu prijeći preko toga da Ga tako vrijeđaš ! Ja vjerujem u Boga i mislim da je on neka univerzalna sila koja je stvorila baš ovakve fizikalne zakone koji Bogu (sili) omogućuju da ima neograničene mogućnosti . I da je sve s razlogom kao što se i vjera i znanost preklapaju . MISLIM DA SE SVE MOŽE OBJASNITI U ZNANSTVENOM SMISLU KAO I U VJERSKOM ! Vjerujem u život nakon smrti ali ne u raj i pakao nego mislim da je se svi ljudi na kraju života kada umru POKAJU i da je to pakao ono istinsko kajanjei grižnja savjesti. btw. da se otkloni centar za emocije je NEMOGUĆE to su gluposti . Najjači argument da Bog ne postoji je taj da On postoji da ne bi dozvolio ružne stvari , ali zapravo da nema ruznih stvari mi ne bismo nili sretni jer kada iskusimo loše sretni smo što nam je sada bolje.


BTW. ovo sa Bogom kao SADA POSTOJI jer smo ga mi zamislili i zato postoji u VJEČNOSTI mi je jasno i to je kao u Beskrajnoj priči kada je izmišljena ona noćna šuma (ne znam kako se zove) i lav (za kojeg se isto ne sječam se kako se zove ) koji su izmisljeni i tada su postali vječni...

P.S. Neka Sila (Bog) bude s vama .
legi0nar is offline  
Old 23.07.2008., 13:37   #73
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
svi smo skuzili da TI ne vjerujes u boga ali ne mogu prijeći preko toga da Ga tako vrijeđaš ! Ja vjerujem u Boga i mislim da je on neka univerzalna sila koja je stvorila baš ovakve fizikalne zakone koji Bogu (sili) omogućuju da ima neograničene mogućnosti . I da je sve s razlogom kao što se i vjera i znanost preklapaju . MISLIM DA SE SVE MOŽE OBJASNITI U ZNANSTVENOM SMISLU KAO I U VJERSKOM ! Vjerujem u život nakon smrti ali ne u raj i pakao nego mislim da je se svi ljudi na kraju života kada umru POKAJU i da je to pakao ono istinsko kajanjei grižnja savjesti. btw. da se otkloni centar za emocije je NEMOGUĆE to su gluposti . Najjači argument da Bog ne postoji je taj da On postoji da ne bi dozvolio ružne stvari , ali zapravo da nema ruznih stvari mi ne bismo nili sretni jer kada iskusimo loše sretni smo što nam je sada bolje.


BTW. ovo sa Bogom kao SADA POSTOJI jer smo ga mi zamislili i zato postoji u VJEČNOSTI mi je jasno i to je kao u Beskrajnoj priči kada je izmišljena ona noćna šuma (ne znam kako se zove) i lav (za kojeg se isto ne sječam se kako se zove ) koji su izmisljeni i tada su postali vječni...

P.S. Neka Sila (Bog) bude s vama .
Moram reci da se slazem s tobom!Bog dopusta da se dogadjaju lose stvari kako bismo mi naucili cjeniti ono sto je dobro i kako bismo znali razliku izmedju dobrog i loseg,ljubavi i mrznje...A zapravo je sve to isto samo sto mi moramo iskusiti i jedno i drugo da bismo znali!
Svatko ima pravo vjerovati ili ne vjerovati ali nitko nema pravo vrijedjati Boga!
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Old 23.07.2008., 22:38   #74
Quote:
Mr.Bean kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu sa 100% sigurnoscu reci da postoji jer ga nikad nisam sreo (mozda jesam ali da to ni neznam), ali mislim da postoji...Ima puno pitanja u svezi Boga koji nikada nece biti odgovoreni (dok ne umremo) i zato su ljudi i skepticni. Pogledajte kako je nastao svijet. Svaka molekula je povezana sa drugom, svi oni cine neki mehanizam. Kolika je matematicka vjerojatnost da su kockice za nastanak ljudskog zivota pale slucajno? A tih kockica ima beskonacno jer svi znamo da je proslo jako puno vremena od nastanka zivota...Da je zemlja blize suncu nebi nastao zivot, opet, da je zemlja dalja nego sto je sad bilo bi pre hladno za zivot. Kada pogledas evoluciju ili interakciju svega zivoga i nezivoga onda je vjerojatnost skoro pa i 0%. A to je samo zemlja, a gdje je jos svemir? Iz toga zakljucujem da postoji Bog i ako nekada sumljam u Njega (ovim putem ga molim da mi oprosti)
agnostik
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Old 26.07.2008., 08:38   #75
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Svatko ima pravo vjerovati ili ne vjerovati ali nitko nema pravo vrijedjati Boga!
Ma koga to vrijedjas kad prepoznajes metaforu u 2K godina staroj pastirskoj mitologiji bliskog istoka? Ciji to krhki um takva konstatacija ljulja?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Old 26.07.2008., 14:23   #76
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Moram reci da se slazem s tobom!Bog dopusta da se dogadjaju lose stvari kako bismo mi naucili cjeniti ono sto je dobro i kako bismo znali razliku izmedju dobrog i loseg,ljubavi i mrznje...A zapravo je sve to isto samo sto mi moramo iskusiti i jedno i drugo da bismo znali!
Svatko ima pravo vjerovati ili ne vjerovati ali nitko nema pravo vrijedjati Boga!
vrijeđati boga je kao vrijeđati djeda mraza i jedan i drugi su izmišljeni likovi iz bajke.

ja ga nisam nigdje vrijeđao boga ja sam samo objašnjavao da on ne postojii da je on samo jedna od bajki iz dalekih vremena kad ljudi nisu shvačali prirodne pojave i svemu su pripisivali nadprirodne moči npr: za munje su mislili da je to neka magija jer nisu znali za elektrone naboj i izjednačavanje električnog potencijala
mrgi575 is offline  
Old 26.07.2008., 14:34   #77
Quote:
mrgi124 kaže: Pogledaj post
na temelju ljutske bujne mašte straha od smrti i primitovnosti ljudi u doba u kojem je bajka o bogu nastala i prema tome šta su u to doba kad su još mislili da je zemlja ravna ploča na leđima kornjače u velikom oceanu svemu šta nisu mogli objasniti pridavali magična i božanska svojstva


PS:vama je sigurno ispod časti šta su vam preci bili majmuni pa zato slijepo vjerujete da vas je bog napravio od gline i udahnuo vam život i dušu a ustvari ste samo jedna od životinjskih vrsta u sva dostignuča i pamet samo ste životinje i to naj zvjerskije od svih.


Do ovako nepromišljenih i vrlo glupih izjava dolazi zbog slabe informiranosti, jer pod broj jedan- znanstveno je dokazano da smo mi i majmuni imali iste pretke, što ne znači da su nam majmuni bili pretci.
broj dva- i djeca u vrtiću znaju da bibliju ne treba doslovno shvaćati te da bog nije stvorio zemlju u sedam dana i da nije čovjeka stvorio iz zemlje.
PS nemožeš dokazati dali Bog postoji, to nemožeš znati, to moraš vjerovati, to je tajna vjere
__________________
"Nikad nisam mogao ugasiti neko životno svjetlo, jer mi nedostaje moć da ga ponovo upalim"
Stvarno tko sam ja is offline  
Old 26.07.2008., 14:47   #78
Smile

Uvijek me kopkalo što to znaci tajna vjere?

Tajna te vjere je valjda da Bog postoji ako vjerujes u njega,ako ne,onda ne postoji,to mi je jedini logicni zakljucak.

Ma,nije uopce pitanje da li Bog postoji ili ne,ja od toga u zivotu nemam nista, puno je vece pitanje zasto i kome treba Bog i sto je vjerovanje u Boga konkretno dobro napravilo za ljude.Nista.

Najveci ratovi vodili su se oko religija,ljudska netrpeljivost po tom pitanju i danas je jako prisutna.
Gotovo nitko ne upraznjava onih par pametnih stvari koje svaka religija iziskuje od covjeka,dapace,radimo sve suprotno..
Ljudi su gladni,crkve su bogate....
Cijela povijest je obojana ljudskom gluposcu i okrutnoscu u ime nekog tamo lika koji je svemocan...ma daj...

Iz svega prilozenog, oni i koji vjeruju u Boga,ocito Mu ne vjeruju

Ali,neka svatko misli i vjeruje sto hoce,dok god ne dira u moj osobni izbor i zivot...
rontu77 is offline  
Old 26.07.2008., 14:51   #79
Quote:
rontu77 kaže: Pogledaj post
Uvijek me kopkalo što to znaci tajna vjere?

Tajna te vjere je valjda da Bog postoji ako vjerujes u njega,ako ne,onda ne postoji,to mi je jedini logicni zakljucak.

Ma,nije uopce pitanje da li Bog postoji ili ne,ja od toga u zivotu nemam nista, puno je vece pitanje zasto i kome treba Bog i sto je vjerovanje u Boga konkretno dobro napravilo za ljude.Nista.

Najveci ratovi vodili su se oko religija,ljudska netrpeljivost po tom pitanju i danas je jako prisutna.
Gotovo nitko ne upraznjava onih par pametnih stvari koje svaka religija iziskuje od covjeka,dapace,radimo sve suprotno..
Ljudi su gladni,crkve su bogate....
Cijela povijest je obojana ljudskom gluposcu i okrutnoscu u ime nekog tamo lika koji je svemocan...ma daj...

Iz svega prilozenog, oni i koji vjeruju u Boga,ocito Mu ne vjeruju

Ali,neka svatko misli i vjeruje sto hoce,dok god ne dira u moj osobni izbor i zivot...
Nije Bog poslao te ljude da ratuju, on nikome ništa nije rekao, to e njihova volja da napadaju druge zbog svoje tvrdoglavosti. Vjera ne pomaže materijalno već psihički
__________________
"Nikad nisam mogao ugasiti neko životno svjetlo, jer mi nedostaje moć da ga ponovo upalim"
Stvarno tko sam ja is offline  
Old 26.07.2008., 15:10   #80
Quote:
Stvarno tko sam ja kaže: Pogledaj post
Nije Bog poslao te ljude da ratuju, on nikome ništa nije rekao, to e njihova volja da napadaju druge zbog svoje tvrdoglavosti. Vjera ne pomaže materijalno već psihički
Nisam to ni napisala.Ne brkam Boga i religiju.
Ja sad mogu napisat da vjerujem u nešto(nevezano s ikakvom religijom) i to nesto nazvat imenom Bog,jer se to uvrijezilo u narodu kao naziva za neku apsolutnu pojavu koja je svemoguca.
Ali,onda mi ne bi vodili ovdje raspravu.Zapravo ne bi se uopće vodile rasprave.Svatko bi rekao vjerujem i ne bi imao potrebe objasnjavati.

Ja govorim o Bogu koji je direktno povezan sa religijom,u ovom nasem blizem slucaju katolicizmom.

Ako vjera pomaze nekom psihicki,ok.Meni ne pomaze.Meni je to apsurd.Moje misljenje je da svaki normalan i zdrav čovjek zna razliku između dobra i zla.
Čak i kad radi zlo,on to zna,ali se opravdava u tom trenutku nekim svojim subjektivnim stavom,tako da moze ustrajat u tome.Nasa podsvijest nista ne oprasta,prema tome ona sintagma da ako cinis zlo drugima ,cinis i sebi je sasvim validna i dokaziva.Ako je to Bog onda vjerujem u njega.ali...

Ako nekom treba neki tamo gospodar koji ce ga kazniti ako ne bude dobar ili nagraditi ako bude dobar,onda ja te ljude ne mogu postovati.Ciniti nešto zato što te je strah od kazne ili želiš nagradu je samo po sebi malo vrijedno.
Imam malo veće misljenje o ljudima oko sebe,a pogotovo o sebi.

I zato mi ne treba Bog.
rontu77 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.