Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2009., 17:40   #21
ajd ne meljite ko stari mlinovi. covjek nam je fino siknuo sve dogadjaje koji su se dogodili u vocinu. nista nije slagao. zar bismo trebali sutjeti o onome sto nam se dogodilo? zasto? do kad cemo mi hrvati zataskavati ono sto su nam drugi ucinili, do kad cemo sutjeti i nije li dosta te proklete hrvatske sutnje? zasto se vi svi skupa uzbudjujete na marasovicevu temu? gdje je taj covjek napisao neistinu? zasto vas sve skupa to boli? tako je bilo. tko s enemre nosit s tim nek si popije 2-3 xanaxa i bit ce sretan.

tko je ono napisao da ima film o strahotama vocina? ajd lijepo molim, kao sto rece porga, stavi to na net pa da gledamo.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 18:00   #22
Zanimljivo da nema nikoga da prokomentira ovaj topic, nikoga od plejade "zgražatelja" nad "zločinima" HV-a.
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 18:05   #23
- Naka im je laka Hrvatska zemlja...
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 18:11   #24
da, pa nasi decki su zlocinci za nepovjerovat. da popizdis. ma gadi mi se pola nacije.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 18:35   #25
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Eto, sve si ovime rekao, lijepo si krenuo, no ovime si pokazao da si isti kao i 99% tzv hrvatina, zlocine dijelis na nase i njihove. A to je jadno i zalosno. Inace, da si ovakav traktat napisao na temu kako da svojoj djeci osiguras sutra kruh na stolu i obrazovanje, shvatio bi da je to jedino bitno, a ne sto je bilo u proslosti.
kao i kojih 99% Hrvatina? kao Vesna Teršelić? Kao Zoran Pusić? Kao Denis Latin? Kao Nenad Puhovski? Kao Vjeran Grković? Njih ne zanimaju svi zločini jednako, već nam nabijaju na nos kolaterlanu štetu i mafijaška ubojstva 30 kilometara iza crte bojišnice kao ratni zločin, postupanje zatvorske službe po pravilima po kojima se postupa pri bjegu zarvorenika.
Trenutno me zanima ovaj zločin, u čemu je problem? Boli me karina za nekakvu Aleksandru Zecm ko je ona meni, što je ona meni da se meni i cijelom hrvatskom narodu već dvadeset godina nabija na nos?
Kad će imenovani, koji non stop po medijima seru "Zločin je zločin, žrtva je žrtva", makar jednom obratiti pažnju na ove žrtve?
Činjenica je da svi ti Latini, Teršeličke, Kruhonjice, Lončarice, Puhovskiji, Banci-Čičci, Pusići i Pusićke, Mesići i Mesićke uopće nije briga za hrvatske žrtve, a pojedinačne i sporadične srpske žrtve uzvisuju na pijedestal i koriste se njima za vlastitu političku promociju, inače ih zaboli ona stvar i za te srpske žrtve.
Što se tiče moje djece ti se ne brini za njih, ja im neću osigurati ništa jer ja nisam smrdljivi komunistički aparatčik, nego ću ih naučiti kako da sami sebi osiguraju bolji život, a što se njih tiče najviše me strah da oni ne prođu jednog dana poput ovih u Voćinu, i to je moj motiv zašto ovo pišem, a to se uvijek može dogoditi dok je takvih poput tebe koji bi zaboravljali malo, i malo obnavljali bratsvo i jedinstvo.
Nećete me jebati u zdrav mozak, to mi nećete činiti:

U kuću obitelji Dorić također upadaju Četnici, razbijjau I lome sve pred sobom. Na krevetu sječivom za mesu ubijaju 81-godišnju nepokretnu staricu Paulinu Dorić, a zatim ju pale.

Evo zbog čega sam uzeo pušku i krenuo u rat, išao sam ratovati protiv ovakvih jugokomunista i četnika, išao sam ih spriječiti da to dalje čine, i sad mi se javlajju neke samoproglašene "moralne vertikale" koje su bile manje od makovog zrna dok su četnici sijali teror po cijeloj Hrvatskoj, i mani govore da sam isti kao ti četnici!
Možete mi svi skupa koji to govorite napuhati testise pušući mi kroz spolovilo!
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 19:28   #26
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
kao i kojih 99% Hrvatina? kao Vesna Teršelić? Kao Zoran Pusić? Kao Denis Latin? Kao Nenad Puhovski? Kao Vjeran Grković? Njih ne zanimaju svi zločini jednako, već nam nabijaju na nos kolaterlanu štetu i mafijaška ubojstva 30 kilometara iza crte bojišnice kao ratni zločin, postupanje zatvorske službe po pravilima po kojima se postupa pri bjegu zarvorenika.
Trenutno me zanima ovaj zločin, u čemu je problem? Boli me karina za nekakvu Aleksandru Zecm ko je ona meni, što je ona meni da se meni i cijelom hrvatskom narodu već dvadeset godina nabija na nos?
Kad će imenovani, koji non stop po medijima seru "Zločin je zločin, žrtva je žrtva", makar jednom obratiti pažnju na ove žrtve?
Činjenica je da svi ti Latini, Teršeličke, Kruhonjice, Lončarice, Puhovskiji, Banci-Čičci, Pusići i Pusićke, Mesići i Mesićke uopće nije briga za hrvatske žrtve, a pojedinačne i sporadične srpske žrtve uzvisuju na pijedestal i koriste se njima za vlastitu političku promociju, inače ih zaboli ona stvar i za te srpske žrtve.
Što se tiče moje djece ti se ne brini za njih, ja im neću osigurati ništa jer ja nisam smrdljivi komunistički aparatčik, nego ću ih naučiti kako da sami sebi osiguraju bolji život, a što se njih tiče najviše me strah da oni ne prođu jednog dana poput ovih u Voćinu, i to je moj motiv zašto ovo pišem, a to se uvijek može dogoditi dok je takvih poput tebe koji bi zaboravljali malo, i malo obnavljali bratsvo i jedinstvo.
Nećete me jebati u zdrav mozak, to mi nećete činiti:

U kuću obitelji Dorić također upadaju Četnici, razbijjau I lome sve pred sobom. Na krevetu sječivom za mesu ubijaju 81-godišnju nepokretnu staricu Paulinu Dorić, a zatim ju pale.

Evo zbog čega sam uzeo pušku i krenuo u rat, išao sam ratovati protiv ovakvih jugokomunista i četnika, išao sam ih spriječiti da to dalje čine, i sad mi se javlajju neke samoproglašene "moralne vertikale" koje su bile manje od makovog zrna dok su četnici sijali teror po cijeloj Hrvatskoj, i mani govore da sam isti kao ti četnici!
Možete mi svi skupa koji to govorite napuhati testise pušući mi kroz spolovilo!
Ovi koje si nabrojao nisu Hrvatine, vec Hrvati. Razlika izmedju Hrvatine i Hrvata ti je ista kao i izmedju seljacine i seljaka. Ovo ostalo necu ni komentirati, na tvoju intelektualnu razinu tesko se spustiti.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 19:34   #27
[QUOTE=F10EXX;19400830]Ovi koje si nabrojao nisu Hrvatine, vec Hrvati. Razlika izmedju Hrvatine i Hrvata ti je ista kao i izmedju seljacine i seljaka. Ovo ostalo necu ni komentirati, na tvoju intelektualnu razinu tesko se spustiti.[/QUOTE]

Imaš sreću pa se ne moraš spuštati.

ti se moraš pokušati dići na tu razinu...tu je tvoj problem.
alenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 20:33   #28
U mjestu Čeralije pored Voćina su četnici u zasjedi dočekali 6 mladića koji su išli po kruh i sve ih ubili, jednome se odsjekli glavu i šutali su ju kao loptu skroz do drugog sela, na mjestu gdje su ubijeni uz cestu postavljeno je 6 križeva.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 20:43   #29
a vojislav dr. stanimirovic na drzavnoj sisi.....eeeeeeee jadna je ova drzava.....u biti nije vojo dr. stanimirovic krivac, kriv je f.t. koji ga je abolirao ( puno njih )...
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 20:56   #30
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
Stavi to na internet.
Bih, ali ne znam kako. Kako se prebaci s VHS i na koji format? Ako netko zna moze na PM.
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 20:58   #31
e moj sokole, ovo je pretuzno sto si napisao, na zalost istinito
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 21:00   #32
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
e moj sokole, ovo je pretuzno sto si napisao, na zalost istinito
To mi je ispričao otac od jednog mladića koji je bio među šestoricom ubijenih.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 21:05   #33
Quote:
XeiX kaže: Pogledaj post
Ja sam u posjedu VHS snimke ulaska HV u Vocin. Film potvrdjuje strahote koje su Srbi napravili bjezeci iz mjesta. Ljudi doslovno leze ispred kucnih pragova pobijeni.
Pošalji kopiju Hr. Dokumnetacijskom Centru za Dom. Rat, ako je već nemaju.
Mate-Spawn-Die is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 21:06   #34
e pa vidis, tu pricu, ali od slova do slova je meni pricala mama moje prijateljice, inace vocinka. kad sam to procitala, sjetila sam se pokojne tete vere i njene price. i sjetila sam se prognanika iz vocina, njihove bijede, tuge i patnje. i sad ce mi tu neki supak srati o ratu, braniteljima i nabrajati svoje frustracije. ma mars stoko jadna.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 22:41   #35
Quote:
XeiX kaže: Pogledaj post
Bih, ali ne znam kako. Kako se prebaci s VHS i na koji format? Ako netko zna moze na PM.
Trebas imati tv karticu na kompu, ili tzv "tv in" (TV ulaz), da bi mogao spojiti video sa kompom i skinuti snimku u komp.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 18:37   #36
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Ovi koje si nabrojao nisu Hrvatine, vec Hrvati. Razlika izmedju Hrvatine i Hrvata ti je ista kao i izmedju seljacine i seljaka. Ovo ostalo necu ni komentirati, na tvoju intelektualnu razinu tesko se spustiti.
Da vidimo:
Hrvati su dakle oni koji nam nonstop pumpaju mozak sa jednim te istim stvarima, od dva terorista u Lori do obitelji Zec, čiji su ubojice otkriveni, optuženi, osuđeni, i na izdržavanju kazne, što ne spriječava te "Hrvate" da i dalje nama "Hrvatinama" to nabijaju na nos.
S druge strane, dok to čine stalno govore: "Žrtva je žrtva, zločin je zločin"!
E onda ja stavin malo stvarnih,pravih, notrnih zločina, i onda sam ja "Hrvatina" nisam Hrvat. Ispada da spominjanjem hrvatskih žrtava, odnosno žrtava terora srbokomunističke soldateske, zapravo razvijam mržnju. To je poučak Drage Pilsela, alias Vjerana Grkovića, alias Zvonimira Carlosa...
Po istom tom poučku, serija "Heroji Vukovara" jest serija koja širi mržnju, jer ako ti stalno prikazuješ one kolone prognanika i scene etničkog čišćenja koje su provodili ti jugosrbokomunisti, onda ti zapravo nabrijavaš narod i širiš mržnju.
Problem je jedino u tome što je upravo Drago Pilsel, alias Vjeran Grković, alias Zvonimir Carlos, izmišljao "zločine" koji se nikad nisu dogodili.
I istina je da je riječ o tipu koji uz Damira Kajina, odmah onako, na prvi pogled, ne treba biti stručnjak iz područja psihologije i psihijatrije, to su dva tipa koja pod hitno treba zatvoriti u žicu i staviti pod stalni psihijatrijski nadzor.
Jer istina je da je presuda za medački džep donesena na temelju izmišljotina Drage Pilsela i pripadnika kanadskog bataljuna UNPROFOR-a.
Isti recept je pokušan i na suđenju Gotovini Čermaku i Markaču, međutim, najprije pripadnici kanadskog bataljuna su raskrinakani, na čelu sa Leslijem, koji je zbog toga što je uhvaćen u laži ostao bez pozicije načelnika glavnog stožera kanadske vojske, a onda i Vjeran Grković, čije izmišljotine o navodnim zločinima koje je objavio u subverzivnom smeću od novine zvanoj feral Tribune, pa je i on raskrinkan na sudu, naočigled preneraženog Žarka Puhovskog.
Dakle, o kakvim mi tu "Hrvatima" pričamo, to su čisti neprijateljski, subverzivni elementi, koji rade u korist Srba i Velike Srbije, u korist politike kojoj je cilj ne izjednačiti krivnju, već učiniti stvari takvima da izgleda da su Hrvati više krivi za rat:
I zato nema govora u medijima o pravim razlozima sukoba, ne spominje se da su Srbi već 1981. na Kosovu gazili Albance tenkovima, ne spominje se memorandum SANU, ne spominje se prekrajanje granica "vojno-armijskih" oblasti, ne spominje se izvođenje vojnih vježbi pod nazivom "strategija obrane od agresije NATO-a", po kojima se tzv. jna brani točno na istim pozicijama odakle je počela velikosrpska agresija, i zato se ne spominju teški zločini počinjeni u Voćinu, Škabrnji, Nadinu, Širokoj Kuli, Strugama, Lovasu, Tovarniku, Glinskom Novom Selu, Ćelijama, Kijevu, Konavlima i Župi Dubrovačkoj, Dalju, Erdutu, i svim ostalim stratištima diljem Hrvatske.
Shodno tome, kad ja pitam kako se nekome može suditi po zapovjednoj odgovornosti za prekomjereno granatiranje Knina u kojem je poginulo pola civila, dok se u isto vrijeme po zapovjednoj odgovornosti ne sudi Veljku Đakuli koji je ovima zločincima iz Voćina bio nadređen, a danas osniva novu srpsku stranku i na osnivačkim skupštinama laje protiv Bljeska i Oluje, ili ako postavim pitenje kako jedan četnik koji je klao po Voćinu može dobijati mirovinu Republike Hrvatske, onda sam "Hrvatina".
Zločin je zločin, a žrtva je žrtva!, uuppps, ako kažem ovo bit ću "Hrvatina"
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 00:15   #37
Od mene imas moralnu podrsku u naporima kaznjavanja zlocinaca!
Previse toga se desilo da bi palo u zaborav i svelo na ono "a tko nas bre zavadi".
promatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 18:12   #38
Evo koliko vrijedi hrvatska žrtva. Ostavi temu dva dana i ona se odmah nađe na drugoj stranici. Da se priča o pakračkoj poljani onda bi stajao mjesecima na prvoj stranici. Mene zanima što o ovoj temi misle: Revolution, Pet Borut, Gugenhaeim, Sinbad, Viper, Soylent, i cijela ta škvadra koja glasno trubi kad su u pitanju zločini koje je počinila hrvatska strana, pogotovo oni nepostojeći, poput onih u Oluji i Medačkom džepu.
Tko zna, možda se upravo iza ovih nickova kriju Vesna Teršelić, Žarko Puhovski, Drago Pilsel, Zoran Pusić, Boris Dežulović, Ivo Josipović...koji non-stop urlaju: "Zločin je zločin, žrtve moraju dobiti satisfakciju", a nikad nitko od njih nije spomenuo Voćin (da sad ne nabrajem svce ostale jugokomunističke i srbočetničke zločine iz zadnjeg rata).
Oni viču "Zločin je zločin" iz jednog vrlo bitnog razloga: Nisu oni glupi, pa da ne zanju tko je prvi počeo, tko je više, jače, žešće i češće klao i ubijao, i zato što znaju da se zločini pojedinih pripadnika HV-a, mogu nabrojiti na prste jedne ruke, i zato što zanu da nigdje i nikada HV nije počinila zločin kao postrojba, na način na koji su počinjeni brojni zločini tipa Voćin, Vukovar, Škabrnja ili Široka Kula, gdje se provodilo klasično etničko čišćenje, ubijanjem, paljenjem, protjerivanjem, zastrašivenjem, koje je bilo dio sustavne politike, za razliku od pojedinačnih zločina pojedinih pripadnika HV-a.
Zato se ti pojedini zločini, koji nisu bili dio sustava, niti dio ikakovog zločinačkog plana, već zločini iz osvete, koristoljublja, i eventualno ispoljavanja psihičkih frustracija počinitelja toliko naglašavaju, dok se njihovi, jugoslavenski, komunistički, velikosrpski i četnički zločini bacaju u zapećak, jer narušavaju njihovu sliku onoga što se na ovim prostorima dogodilo. Nije bitna istina, nije bitna realna slika, bitna je samo njihova slika, koja bi trebala poslužiti tomu da se jrivnja izjednači pa da idemo stvarati "neku novu bolju i ljepšu jugoslaviju", bez obzira na to zvala se ona 5+1-1, ili zapadni Balkan, ili...
Samo, ti truli moralisti jednu stvar zaboravljaju: Sve ono što je sazdano od laži, sve su to kule u pijesku, sve ono što je istina a što je prešućeno, kad tad će ponovo izbiti na površinu.
Isto kao što danas izbija na površinu, i to u doslovnom smislu, ono što se dogodilo krajem rata i poraća, po Sloveniji i Hrvatskoj, a što su tadašnji Dežulovići, Pusići, Teršelićke i Kruhonjice prešućivali, jer i to je tada bila ista stvar, to je bilo radi višeg interesa, radi "jedne bolje, nove i ljepše jugoslavije..."
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 19:35   #39
ovo je sramota,na ovoj se temi vidi koliko neke forumaše zanimaju zločini nad Hrvatima ali opet večina njih i ne priznaje da su postojali zločini nad Hrvatima ali zato plaču nad sudbinama četnika.valjda misle ako se budu prešućivali zločini nad Hrvatima onda će moći opet krojit povijest onako kako njima odgovara.ali ono stvarno zanimljivo osim jednog provokatora nitko da napiše barem jednu rijeć ovdje.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 21:45   #40
a zasto bi nasi vrli forumasi razbijali svoje tikve nad zlocinima pocinjenim nad hrvatima tijekom domovinskog rata , kad je postalo jako popularno pizdekati o sranjima koja su pocinili hrvati, tj. sacica malih tica hrvatica? postalo je strasno popularno pljuvanje po onima koji su nam branili smrdljive guzice, in je slati kojekakve pizdarije na pp u vidu peticija za obnovu nove jugoslavije a kad sva ta sranja dospiju u ruke policije i medija, bumo se zgledavali i galamili-nismo mi. sto ce napisati nasi dokoni forumasi na ovu temu? nista. zasto? zato jer je vecina tih velikih faca za vrijeme domovinskog rata navlacila malisana u sigurnosti kinderbeta, brisala smrklje i nisu znali tko im glavu nosi.odrasli su, dosli do prvih dlaka i misle da su strasne face ako se razmecu po forumima i po svima seru. jasno, na taj nacin ispoljavaju svoj mladenacki bunt. ( bolje bi bilo da stanu pred zrcalo i ociste pristave face ili da se primu knjige ili nekog pametnijeg posla).

osuditi vocin, skabrnju, vukovar, granatiranje dubrovnika, kradju kulturnog blaga-ma neeeeeee. zasto? to nije in. in je slusati cajke, pljuvati, srati i nista u zivotu ne raditi.

marasovac, ako ti fali materijala, ponavljam, imam gomilu pisanog teksta koji sma ti voljna ustupiti pa citaj i uzivaj. ta gradja, pomno skupljana godinama i tiskana ionak malo koga u ovoj drzavi zanima.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.