Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2018., 18:43   #1
Eradikacija h.pylori prirodnim putem

Pozdrav,

Otvorio sam ovu temu, pošto mi je h pylori detektirana biopsijom na gastroskopiji nedavno, odmah sam odustao da uzimam trojnu terapiju zbog više loših strana iste i vrlo velikom vjerovatnošću bez da bude uspješna,

Volio bih ako ima netko da je uspio se riješiti ove bakterije nekim prirodnim preparatom da podijeli ovdje i pomogne meni i ostalima,

Trenutno sam počeo danas je evo drugi dan sa mješavinom čuvarkuće i meda ujutro na tašte i navečer po jednu kavenu žlicu pa budemo vidjeli kakvi će biti rezultati, inaće moji simptomi su pojačana kiselina, stalno podrigivnje i tj ne mogucnost da se podrignem kako treba, i osjecam se naduvano kao žaba.
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2018., 19:57   #2
Imaju probiotici koji ju kontroliraju (Gastrolact Pylobalans)
ben-hur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2018., 22:15   #3
Hmm zanimljivo Hvala ti na informaciji o tome probiotiku, vidim da nije baš jeftin 350 kn dode, dali je možda netko to koristio da sigurnošću može potvrditi da radi, ja trenutno sam uzeo mastika kapsule, i jučer mi je stigao manuka med s umf 15+ faktorom, o ovome medu imam rijeci hvale, pa polažem dosta vjere u njega, i ako je kljucna prehrana po mome misljenju, moram priznati da se od kada koristim mastiku neki cca tjedan dana osjecam poprilicno bolje, nema više napuhanosti poslje jela, sada je tu i med nadam se još boljim rezultatima, iako budimo realni, ako se zeznem pa popijem jedan espresso više i pojedem nešto sa dosta šečera ne osjecam se baš najbolje.
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2018., 22:15   #4
Bamija i tinktura od bamije.

Origano ulje.

Lugol...počne se sa jednom kapi i može se povećavati, no ne treba uzimati nikad više od 8 kapi na dan.
Mislim da je dovoljno uzimati jednu kap u čaši vode 1h prije ručka.
Lugol je dobar je ulazi u najdublji dio sluznice što antibiotici ne mogu.

Probaj ovo troje.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 17:35   #5
Dap, trenutno koristim bamiju u kominaciji sa tinkurom, stize mi i orogano ulje iduci tjedan citao sam da se treba pazljivo dozirat jer nepravilno može više štete nego koristi napraviti pa kontam ga u jelo svaki dan kapnit par kapi.

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2019., 19:09   #6
Mali update
Polako gubim volju za životom realno, čak sam i trojnu terapiju ispio od koje mi je situacija jop gora doslovno živim na dvopeku čaju i juhi i to isto sve nekako na silu trpam
Ne znam više što bih probao

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2019., 22:17   #7
Možeš li reći simptome koje doživljavaš ?
Lennie Ingall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2019., 16:27   #8
Mhh svašta nešto ali evo onako da nabrojimo, najviše izraženo podrigivanje poslje bilo kakvog obroka, i to nekad zna biti tako odvratno da se moram okretat ustajat hodat okolo da se uopce podrignem, sad od kako sam trojnu terapiju ispio imam i mučninu pretpostavljam da je napravila više sranja neg koristi na već izritiran želudac. Uglavnom, ne znam više što radit kod doktora mi nema smisla ići može mi samo uvalit još jednu kuru antibiotika da ispijam a to mi ne pada na pamet

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2019., 18:12   #9
Nezgodno.

I ja često imam želučane tegobe.
Izbjegavam gastroskopiju.
Zapravo, moj je problem nediscipliniran odnos ka ishrani.

Znam da su mi najgore muke istovremeno dijareja i nagon ka povraćanju.To se zna dogoditi onda kada nemsm unos jabuka. Kada jedem ljuto navečer i sl.
Lennie Ingall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2019., 19:40   #10
Ma imam tu jebenu bakteriju, danas su mi stigle smokve u maslinovom ulju s krka, nema nigdje ubio sam se dok sam to našao, navodno odlično želudac, i druga stvar našao sam nekog travara iz srbije, koji mi se kune u neke svoje čajeve da rješava problem u roku 10 dana, kako mi rođaka ide za beograd sada 9 tog i vraća se 13 tog ona će mi ih donjet, čak je rekao nakon dva tri dana znatno olakšanje se osjeti. Mene ubi jedva jedem išta srmšao sam jako. Strašno bože moj dragi

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2019., 20:40   #11
Meni je osobno poznata Escherichia coli bakterija.

Ne znam što je mene mučilo prije, ali znam što mi je danas.
Već par dana ne jedem jer se ne zadrži u meni.
Sada sam odlučio čaja od kamilice sa petit keksima..Za početak. Tek sam prebolio gripu, a sada me ovo muči.
Očito je neka bakterija, ali se nadam da će proći.

Ali koje su ti tegobe bile sa želucem ?
Zanima me da li su bili grčevi, dijareja, užarenost, slaba kiselina ...?!
Lennie Ingall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2019., 21:25   #12
U dopuni pitanja;

- što smiješ jesti, a što ne ?
- može li se ta bakterija koja te muči uništiti ?
- koliko te dugo mučio želudac do vremena kada si odlučio otići liječniku ?
Lennie Ingall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2019., 21:56   #13
Pisao sam ti gore tegobe vec da ne ponavljam
Uglavnom muci me par mjeseci vec, jedem vecinom kefir dvopek čaj juhice neke blage i to je to manje više, kavu nikako cigare bacio, bakterija se zove helico bactery pylori, dobio sam trojnu terapiju za nju koju sam ispio od koje mi je još gore. Dva antibiotika plus blokator kiseline na svaki 12 sati.
Al nekad zna bit tolko loše da pojedem par dvopeka i maločaja na cijeli dan, ono izgubio sam cca 15 kila imam jedva 50 kg na 180 cm visine, najveca mi je greska sto sam pokušao uopće te antibiotike koji su mi napravili još veću štetu očito.

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2019., 17:16   #14
Ja se podrignem. Ali, muči me osjećaj povraćanja. Ne mogu provarit hranu.
Jedem dvopek, pa palentu sa jogurtom.
Ne zna kolko će trajat.
Lennie Ingall is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2019., 18:56   #15
S obzirom da kažeš da si prebolio gripu ili je čak još imaš, a ako si inaće zdrav onda bude te prošlo ubrzo, ako ne pići kod doktora

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2019., 20:25   #16
Gripu sam prebolio do Nove Godine..Dan iza Nove Godine započinje zezancija.
Unazad tri dana ne smijem jesti kako želim već me muči želudac.
Danas sam pojeo palentu, pa je ok..Uzeo sam neke suhe štapiće sa sezamom itd.
Za sada ok..

Uzimam Espumisan za poboljšani rad želuca i crijevne flore.
Glad osjećam, ali želim istjerati stvar na čistac.

Uvijek je problem ujutro kada se probudim..Moram na wc.
No, pogriješio sam i sam kada unosio voće što je samo pogoršalo stvar.
Sada sam primjenio novu metodu.

Tebi preporučam i rižu kao dobar izvor stabilnog želuca. Probaj.
Lennie Ingall is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2019., 11:17   #17
Espumisan je za napuhanost u crijevima kolko ja znam nemzs želudac baš

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2019., 22:35   #18
Uglavnom, Espumisan mi je pomogao.

Ali, uredio sam prehranu..Prepečenac, jogurt obogaćen vlaknima, smanjio sam maksimalno ljutinu i sl.

No, moram se prisiliti miksati voće/povrće i raditi smoothie.
__________________
Kada zemlja strahuje od svojih najpametnijih ljudi, a malo ih ima, što se može očekivati nego propast.
Lennie Ingall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2019., 22:22   #19
nemoj se zezat s antibioticima...ispij do kraja sto doktor preporuci pa kasnije jos prirodnim putem dodatno rijesavaj bakteriju za svaki slucaj
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2019., 22:53   #20
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
nemoj se zezat s antibioticima...ispij do kraja sto doktor preporuci pa kasnije jos prirodnim putem dodatno rijesavaj bakteriju za svaki slucaj
Popio sam ja trojnu terapiju, bolje da nisam doslovno me rastavila, pred kraj iste sam na infuziji zavrsio kolko mi je loše bilo, a trebalo mi je barem 5 dana da malo nadođem tj da krenem jesti nešto drugo osim čaja i dvopeka, stolicu nisam imao skoro 10 dana, sad sam na nekim čajevima od travara za h pylori, mal je bolja situacija al i dalje mi zna kiselina skočit do grla da mi probija kroz nos doslovno, uglavnom imam još nekih 5 dana terapije čajeva ovih nakon toga čekam jedno 3 tjedna pa idem na test za h pylori, u međuvremenu nabavio sam aloe veru pa ću i nju udarati.
Ali realno najviše me strah da budem ponovno pozitivan na bakteriju i onako me ovo psihički rastavilo, poželio sam hranu, neke jednostavne stvari.

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.