Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2008., 18:38   #81
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
"vjerojatno je opcenito tocno da se u povijesti ljudskog misljenja najplodonosniji napredak cesto zbiva onda kad se sretnu dva razlicita pravca misljenja. ovi pravci mogu svoja ishodista imati u posve razlicitim dijelovima ljudske kulture, u razlicitim vremenima, u razlicitim kulturnim okolinama ili vjerskim tradicijama: stoga, ako se doista sretnu, to jest, da su makar
najmanje toliko povezane jedna s drugom, da moze doci do stvarnog medjudjelovanja, onda se mozemo nadati da ce uslijediti nova i zanimljiva
otkrica." heisenberg
Nadam se da to znači da si prihvatila da sam u pravu i još važnije nešto naučila.
Lord Fluffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 18:40   #82
Quote:
Lord Fluffy kaže: Pogledaj post

Evo primjer kad čak i ta najpovršnija formulacija propada. Komponente spina jedne čestice su tri, a ne dvije, i one su međusobno komplementarne!

P.S.
Ja nisam dominantan nego jako submisivan, barem seksualno.
onda podhitno pronadji 4!


p.s.
vjerujem my lord da u svakom od nas postoji takodjer dvojna priroda,
i ona muska, i zenska.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 18:44   #83
Quote:
Lord Fluffy kaže: Pogledaj post
Nadam se da to znači da si prihvatila da sam u pravu i još važnije nešto naučila.
yes my lord
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 14:46   #84
Nekako sam bio uvjeren da dualnost funkcionira

život - život poslije smrti
misli - besmisli
val - bonaca
muško - srednje - žensko
muško racionalno, dominantno - žensko otvorena knjiga i agresivno
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 14:55   #85
ne kuzim te nist?
srednje? zivot poslije smrti? zensko agresivno?
o cemu ti to?

dualnost funkcionira!
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 16:36   #86
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Nekako sam bio uvjeren da dualnost funkcionira

život - život poslije smrti
misli - besmisli
val - bonaca
muško - srednje - žensko
muško racionalno, dominantno - žensko otvorena knjiga i agresivno
Vau, otkrio si binarnost.
Lord Fluffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 17:18   #87
Ne može se netko tko zagovara život poslije smrti i prelazak u vibrirajuće grgumajle pozivati na par život - smrt.
Suprotnost od misli je besmisao ilitiga budalaština. U stvari, suprotno od misli je Huso koji samo sjedi.
Val - bonaca je više nego očit dualizam. Bojim se da časnom paru materija - energija ovdje nije mjesto
Zašto u doba političke korektnosti zatvarati oči pred hermafroditima?
Žensko otvorena knjiga i agresivno je ono što susrećem svaki dan ovdje na brdu. U stvari, submisivnu ženku još nisam upoznao.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 19:31   #88
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Ne može se netko tko zagovara život poslije smrti i prelazak u vibrirajuće grgumajle pozivati na par život - smrt.
Suprotnost od misli je besmisao ilitiga budalaština. U stvari, suprotno od misli je Huso koji samo sjedi.
glupost ili pamet su jos uvijek odraz inteligencije, uma, misli...
a osjecaji su ti koji su komplementarni mislima.

imamo takodjer jos jednu komplementarnost u nasim percepcijama, a
to su osjeti (ili cula) i intuicija sa druge strane.

a suprotnost od materijalnog tijela je duh (dusa), ili jos bolje.. energija. bez obzira kako vidimo tu nasu smrt, cinjenica je da nam materijalno tijelo strune i biva hrana razlagacima. dakle smrt u ovakvom materijalnom obliku kakvog smo svjesni jest cinjenica. o misticnom mozemo na mistici..

Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Zašto u doba političke korektnosti zatvarati oči pred hermafroditima?
Žensko otvorena knjiga i agresivno je ono što susrećem svaki dan ovdje na brdu. U stvari, submisivnu ženku još nisam upoznao.
tko zatvara oci? hermafroditi su poznati u prirodi, i imaju svoju svrhu.
hmm.....politicka korektnost, ljudska glupost, homofobija i sl...
sve je to posljedica odgoja, usadjenih strahova, autoriteta..i sl.
mozemo odici daleko u povijest i u druge kulture, npr. u budizam
gdje se ponekad tesko moze skuziti na kipovima da li se radi
o zenskom il muskom liku bude, u hinduizmu bog shiva ima i
musku i zensku glavu.
covjek ima u sebi tu dualnost. samo ju treba prepoznati.
pohotnost i dominantnost lezi u svima nama, samo je stvar
koliko smo kroz odgoj i/ili genetiku imali plodno tlo razvit se
kompletno.
to sto si ti imao prilike upoznati jednu vrstu, ovisi samo o
tebi. stvar je samo u tome sto se suprotnosti privlace,
ili ipak u tim zenama nisi uspio izvuci onu drugu stranu
(naravno ukoliko nije zakopana negdje duboko, jer sigurno
postoji)

druga stvar je krscanstva i ovog naseg poremecenog drustva,
baziranog na muskom, natjecateljskom, poduzetnom, fali mu
takodjer ona zenska misticna, intuitivna strana, ili kako god
to nazvali, sto jest uglavnom uzrok raznim poremecajima,
pojavi raznih alternativnih pokreta, od ekologije do feminizma,
hippie, alternativnih spika, alternativne medicine i sl..
jednostavno ljudima je dosta ovog materijalnog, i uopce se ne
cudim takvim novim pokretima, spikama na forumu i sl..

jednoobrazna znanost je takodjer pridonjela toj krizi.
ne poznaje, niti priznaje osjecaje i intuiciju, zar ne?
a sve dobre ideje i izumi pripadaju osobama sa vrlo
razvijenim bas tim percepcijama. to sto ne postoje
instrumenti koji to mjere (citaj opcenje) ne znace
da ne postoje. a na kraju krajeva napredak sa znanoscu,
uvijek je povlacio za sobom i negativne posljedice. uvijek!
eto ti dualnosti opet!

__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 20:15   #89
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Žensko otvorena knjiga i agresivno je ono što susrećem svaki dan ovdje na brdu. U stvari, submisivnu ženku još nisam upoznao.
Seksisto!
Na brdu? Misliš na PMF-u? Pa, ljudi koji studiraju tamo odskaču malo od prosjeka po svim karakteristikama.
Ja sam evo već na kraju 3. godine i shvatio sam da nije dobro se družiti samo s ljudima s kojima studiraš.
Možda trebaš proširiti krug poznanstava?
Lord Fluffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 20:18   #90
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
jednoobrazna znanost je takodjer pridonjela toj krizi.
ne poznaje, niti priznaje osjecaje i intuiciju, zar ne
Kojoj krizi? Ako si ti u "krizi" imaš "Spasitelja" a nas ostale pusti da živimo slobodno.
Da znanost funkcionira na principu "osjećaja" mi bi još bili u srednjem vijeku kad su svi "osjećali" da su centar svemira.

Zadnje uređivanje Lord Fluffy : 13.08.2008. at 21:39.
Lord Fluffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 20:49   #91
a osjecaji su ti koji su komplementarni mislima.

Ne i stoput ne. To što se jedno formira u amigdali a drugo u čeonom režnju na znači komplementarnost. Znači samo da je centar za osjećaje stariji i samim tim nešto slično je razvijeno i u primitivnijih organizama. Živinče osjeti panični strah tako da se i upiša od straha ali ne zna formulirati misli kao čovjek. Misao i osjećaj nisu komplementarni već disjunktni.

to su osjeti (ili cula) i intuicija sa druge strane.

Intuicija nije ništa drugo nego obrada onoga što ćutila ilitiga osjetila dobave mozgu. Nekad se te informacije mogu lako brzo i racionalno obraditi a nekad fali podataka pa su rezultati višeznačni i onda je to ono što se zove intuicija: može ovako ali i onako i moraš pazit jer tu nešto smrdi.

a suprotnost od materijalnog tijela je duh (dusa), ili jos bolje.. energija

opet posve krivo: materija JESTE energija. Drug Einstein, Rutheford i ostali su se pobrinuli da toga postanemo svjesni na bombastičan način

Lijepi traktat o hermafroditizmu kaže ono isto što i ja: muško - žensko nije dualizam. Postoji i treće.

Seksisto!
Na brdu? Misliš na PMF-u? Pa, ljudi koji studiraju tamo odskaču malo od prosjeka po svim karakteristikama.
Ja sam evo već na kraju 3. godine i shvatio sam da nije dobro se družiti samo s ljudima s kojima studiraš.
Možda trebaš proširiti krug poznanstava?

Ja nisam seksista! Da sam seksista ja bih to znao! Svi kažu da sam dobar i drag naročito majci svojoj. Krug prijatelja mi je širok i preširok i mogu reći da najmanje ima problema sa curama na brdu. Znaju što hoće i ne palamude. Pravi frajeri osim ako nisu.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 20:57   #92
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Ja nisam seksista! Da sam seksista ja bih to znao! Svi kažu da sam dobar i drag naročito majci svojoj. Krug prijatelja mi je širok i preširok i mogu reći da najmanje ima problema sa curama na brdu. Znaju što hoće i ne palamude. Pravi frajeri osim ako nisu.
Ok, zvučao si kao da si frustriran time pa sam ponudio savjet. BTW, koja si godina ako smijem znati. Možda se poznajemo.

P.S.
Znam da nisi seksista, zato sam i stavio ""
Lord Fluffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 21:03   #93
Nije li postenije reci: nauka jos uvijek ne moze da objasni neke stvari, nego: to ne postoji, to je izmisljotina. Uostalom ta prica se ponavlja oko svakog pronalaska.
__________________
sve je moguće
headhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 21:33   #94
Quote:
headhunter kaže: Pogledaj post
Nije li postenije reci: nauka jos uvijek ne moze da objasni neke stvari, nego: to ne postoji, to je izmisljotina. Uostalom ta prica se ponavlja oko svakog pronalaska.
Isto tako aura se može objasniti znanstveno, ali neki i dalje odbijaju prihvatiti to...
ante_gotovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 21:35   #95
I moj magični nevidljivi jednorog koji me tjera da mu žrtvujem djevice se ne može objasnit znanstveno, pa tvrde da on ne postoji i da sam ja "paranoidni šizofrenik s auditornim i vizualnim halucinacijama".. Stoka.
Uostalom ta prica se ponavlja oko svakog pronalaska.
Lord Fluffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 00:59   #96
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
a osjecaji su ti koji su komplementarni mislima.
Ne i stoput ne. To što se jedno formira u amigdali a drugo u čeonom režnju na znači komplementarnost. Znači samo da je centar za osjećaje stariji i samim tim nešto slično je razvijeno i u primitivnijih organizama. Živinče osjeti panični strah tako da se i upiša od straha ali ne zna formulirati misli kao čovjek. Misao i osjećaj nisu komplementarni već disjunktni.
Intuicija nije ništa drugo nego obrada onoga što ćutila ilitiga osjetila dobave mozgu. Nekad se te informacije mogu lako brzo i racionalno obraditi a nekad fali podataka pa su rezultati višeznačni i onda je to ono što se zove intuicija: može ovako ali i onako i moraš pazit jer tu nešto smrdi.

intuicija bas nema nikakve veze sa culima!
opazat i percipirat okolinu mozes ocima, mirisom....ali i
intuicijom, potpuno nevezano...
intuicija je kad skuzimo da smo na istoj valnoj duljini, ne moram sjediti pored tebe, cak i ovo sto si pisemo moze biti dovoljno, bez pogleda, mirisa, dodira (mozes li to?).....ili kad hvatas neku kompletnu sliku o necem, a da ustvari ne znas objasniti kako je dosla, ili kao da mozes citati nekom misli, jer je to nesvjesno proizaslo iz nekog, a ti to prepoznas. nazalost ne postoji definicija sa kojom bi te mogla zadovoljiti.

i jos nesto, intuicija nije nikad viseznacajna. ona je jednoznacna, precizna, i vrlo pouzdana! problem imaju oni panjevi koji ju ne prepoznaju.

misao-osjecaji,
cula-intuicija!!!!
te 4fje (komplementarne ) opisuju osnovne kognitivne procese.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 01:21   #97
Quote:
Lord Fluffy kaže: Pogledaj post
Kojoj krizi? Ako si ti u "krizi" imaš "Spasitelja" a nas ostale pusti da živimo slobodno.
Da znanost funkcionira na principu "osjećaja" mi bi još bili u srednjem vijeku kad su svi "osjećali" da su centar svemira.
shatzy o kojem "spasitelju" pises? si nekaj pobrkao?

uopce se ne osjecam u krizi, totalno kriva predodzba, ali primjecujem je oko sebe. ak si ti corav, tu ti nemrem pomoc. citaj novine i dalje. prava informacija ti nemre sam tak pobjeci.

a danas ne osjecamo da smo u centru svemira? ok, postoji mala razlika,
jer nas ipak ne nose 3 slona, ah da, zaboravila sam da imamo 3 vrece kamenja iz svemira..
ocito nisi shvatio da znanost kao takva za sobom je povukla isto toliko
sranja, koliko i prednosti!
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 01:41   #98
Quote:
Lord Fluffy kaže: Pogledaj post
Kojoj krizi? Ako si ti u "krizi" imaš "Spasitelja" a nas ostale pusti da živimo slobodno.
Da znanost funkcionira na principu "osjećaja" mi bi još bili u srednjem vijeku kad su svi "osjećali" da su centar svemira.
lutak, ajd meni objasni kako znanost objašnjava "osjećaje", "intuiciju" ili "uh loše se osjećam, a ne znam što mi je" (hematološki nalazi OK i nalazi psihoterapeuta OK) !!??
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 01:49   #99
Istina Aura ima termalnu sferu ali još 6 drugih!

Nekada je u pitanju strujanje zraka ili razne druge stvari što ljudi misle da su duhovi ali to ništa nedokazuje to samo ispunjava želju onima koji žele reći da to ne postiji.
Sve postoji!

Šta je ljubav? Šta je volja? A šta je pozitivno? a šta je Beskonačnost? Kako je nastala plava a kako crvena boja?

Šta je razlog?
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 02:03   #100
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
U stvari, submisivnu ženku još nisam upoznao.
Normalno, kad žive u Japanu. Nego, u čemu je problem? Nisko samopouzdanje?
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.