Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2009., 14:27   #21
Dreamer, ponovno cijepiš macu, reci vetu da nisi sigurna da li je prošlo cijepljenje ponovljeno.
Ako je maca dobrog zdravstvenog stanja vjerojatno će ove godine dobiti dvaput (razmak od mj. dana).
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 16:16   #22
Nadocjepljuju se mačići drugi put (kod prvog cijepljenja trovalentnim i protiv leukemije), odrasle mačke ne, osim boostanja jednom godišnje koje se preporučuje, osobito ako mačka ide van i u kontaktu je s drugim macama.
Tako su meni rekli veti.
Ispravite me ako griješim.
Lilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 16:53   #23
Quote:
hlapichka kaže: Pogledaj post
zato sto smo u dragoj nam rvackoj
vani navodno cjepiva duze traju, al nasi narucuju jeftinija i kraca.
dreamer, ako maca nije nadocjepljena nakon mjesec dana, cjepivo nis ne vredi.
mozda to nije istina. Ajmo mi svi ovdje sami skupit lovu i nezavisnom laboratoriju platit istrazivanje koje mozda dokaze suprotno! Naime to da je macu i psa dovoljno cjepit jednom godisnje kao i ljude.

ja sam za!
grana123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 16:57   #24
lilivanili! to sam cula od jedne mlade doktorice u heinzelovoj (kod peze su mi pak rekli da je to kriva informacija, da se i odrasla maca mora cjepit 2 puta) ja naime imam taj problem da mi maca ima sad vec 6 mjeseci a ja ju nisam cjepila.Posto je tek odbolovala prehladu, trebam cekat dve tjedna da ju cjepim 1. put. E sad, u tih mjesec dana kolko ce cekat 2. cjepljenje, ona, pošto izlazi van, moze ostat trudna, a onda ju ne smijem cijepit (taj 2, put)

sta, da ju drzim mjesec dana zatvorenu?! To nema sanse jer ne izdrzim njeno mijaukanje i imam osjecaj da ju mucim
grana123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 17:10   #25
steriliziraj ju i nema mijukanja, nema neželjene trudnoće. nema problema sa cijepljenjem.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 17:12   #26
a-a ocu da ima macice bar jednom prije sterilizacije. o tome necu diskutirat, tak zelim.

drzte mi fige da ju stignem cjepit
grana123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 17:15   #27
ok. sretno onda.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 17:31   #28
ma moja je maca došla iz čopora maca koje su kod jedne gospođe koja se za njih brine... i cijepe mace, no "na crno". ne postoji nikakav papirnati trag da su cijepljene.
tako da ja nisam sigurna da je docijepljena i ne znam da li da se sada dvaput cijepi, pa boosta svakih godinu dana... inače je uredno cijepljena protiv FeLV-a jer je moj mačak imao leukemiju, no za ovo trovalentno nisam sigurna...
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 17:36   #29
Quote:
grana123 kaže: Pogledaj post
meni nije jasno kako sva ta macja cjepiva ne traju cijeli zivot kao kod nas ljudi! Mani je steta trovat ju svake godine s tim. kao da nije moguce zastitit ju za cijeli zivot s jednom injekcijom i bok!
koja to cjepiva kod ljudi traju dozivotno? neznam, nisam davno u toj igri...


Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
ma moja je maca došla iz čopora maca koje su kod jedne gospođe koja se za njih brine... i cijepe mace, no "na crno". ne postoji nikakav papirnati trag da su cijepljene.
tako da ja nisam sigurna da je docijepljena i ne znam da li da se sada dvaput cijepi, pa boosta svakih godinu dana... inače je uredno cijepljena protiv FeLV-a jer je moj mačak imao leukemiju, no za ovo trovalentno nisam sigurna...
a da nazoves tu gospodju i pitas?
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 18:19   #30
@yabooka, pa sva cjepiva koja si dobila ko beba i dijete u osnovnoj skoli

sta ja znam, ne znam ni ja sta je to sve bilo , al vidim ljudi ne idu na cijepljenje svake godine od jedne te iste bolesti
grana123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 18:20   #31
Gripa??
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 18:27   #32
pa dobro to..
grana123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 18:45   #33
gripa? od gripe se cijepis jednom u zivotu? wtf... ja nikad

grana isprazni inbox

ali i sva ta cjepiva koja smo u skoli primali su bili svako 4 godine, sta ne?
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 18:47   #34
gripa se ne vredi :P
istina je, ko klinci smo cjepljeni protiv puno toga (secam se dobro rusenja u nesvjest u osnovnoj, cak i srednjoj )
a ovo da se samo macici nadocjepljuju, prvi put cujem. ja sam svoju zvjerku cjepila trovalentnim kad je imala god i pol (nakon mjesec dana nadocjepila), a protiv FeLVa sa skoro 3 godine (isto nadocjepila).
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 19:12   #35
pa da, ja dakle predlazem, da svi mi ovdje skupimo lovu i platimo istrazivanje na tu temu

jer cijepljenje nije uopće bez vraga

neka cjepiva nisu ni eticna ako nisu 100 % efikasna i ako je steta koju mogu prouzrociti veca nego korist koje od nje zivine imaju
grana123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 19:26   #36
ma da pa da nam pobjegnu s kintom na krstarenje

nista nije 100% efikasno, a o eticnosti da ni ne pocinjem. al cek, mace trebaju primit samo prvo trovalentno i docijepljenje a godisnja nisu potrebna ako maca ne dolazi u dodir sa drugim macama? mislim da mi je vet tako nesto jednom rekao... il sam pobrkala loncice
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 19:57   #37
pojma nemam
grana123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 23:12   #38
ako ne dolazi u dodir sa drugim macama, zasto bi ju uopce cjepila?
trovalentno cjepivo traje godinu dana, i ako se zeli odrzati zastita maca se svakih godinu dana treba cjepiti.
cini mi se samo da od panleukopenije stiti 2god, al to je sve ionako u jednom cjepivu, tak da se opet jednom godisnje mora cjepit.
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 00:45   #39
Quote:
Lilivanili kaže: Pogledaj post
Nadocjepljuju se mačići drugi put (kod prvog cijepljenja trovalentnim i protiv leukemije), odrasle mačke ne, osim boostanja jednom godišnje koje se preporučuje, osobito ako mačka ide van i u kontaktu je s drugim macama.
Tako su meni rekli veti.
Ispravite me ako griješim.
Sve veće mačke (vanjske) koje sam ikad cijepila su dobile dvaput, dakle ponovljeno cjepivo protiv mačjih bolesti. U svim slučajevima radilo se o Felocellu ili Nobivac TriCatu (možda sam krivo napisala, napamet tipkam). Te mace sigurno nikad nisu prije toga bile cijepljene.

Doduše ne znam, možda su sad neka nova cjepiva
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 12:01   #40
yo! pitanjce

od kojh točno bolesti stiti cjepivo (ono prvo kaj maca dobije, one zarazne bolesti) ?

mislila sam da stiti od rinotraheitisa,al veli vet da ne,da za to postoji drugo

pliz help nis mi nije jasno

molim točne podatke ko ima
grana123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.