Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2004., 16:28   #1
Provjera zaposlenika

Trebao bih zaposliti jednog čovjeka pa me zanima jel mogu nekako provijeriti na burzi ili negdje di je taj čovjek sve bio prijavljen da je radio ili di je trenutačno prijavljen.
L2O is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 10:45   #2
Ako je bio prijavljen onda mislim da se moze ali ne znam da li postoje sluzbeni redovni mehanizmi za to, ali moze se...
Mozda ti je najbolje nazvati bivse firme dje je bio kak ti zaposlen a to je i jedino rijesenje ako nije bio prijavljen (ako ti je toliko stalo do toga)...
Meni je nekak bolja provjera sposobnosti nekakvim testom...
ZEGA
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 13:36   #3
Hm-test, neznam baš. Ne bi mi bilo ugodno prije zaposlenja pisati nekakav test. Vrati se ti bolje na izvor priče-zašto uopće želiš nekoga provjeravati? Popričaj sa kandidatom, pročitaj životopis i drži fige. Osim naravno ako radiš u tajnoj službi, onda je postupak bitno drukčiji. Jednostavniji. Tu je samo važno je provodit politiku vladajuće stranke
__________________
Prvo materijalna baza, pa duhovna nadgradnja.
Tuco-il brutto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 13:55   #4
Re: Provjera zaposlenika

Quote:
L2O kaže:
Trebao bih zaposliti jednog čovjeka pa me zanima jel mogu nekako provijeriti na burzi ili negdje di je taj čovjek sve bio prijavljen da je radio ili di je trenutačno prijavljen.
Pa lijepo piše u njegovoj radnoj knjižici...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 20:39   #5
Re: Re: Provjera zaposlenika

Quote:
Vojky kaže:
Pa lijepo piše u njegovoj radnoj knjižici...

Da, ako je nezaposlen, u suprotnom - radna knjižica je kod poslodavca.
Najbolje provjeriti na Zavodu za zapošljavanje, mogu se dobiti i podaci koji ne pišu u radnoj knjižici..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2004., 11:25   #6
Quote:
Tuco-il brutto kaže:
Hm-test, neznam baš. Ne bi mi bilo ugodno prije zaposlenja pisati nekakav test. Vrati se ti bolje na izvor priče-zašto uopće želiš nekoga provjeravati? Popričaj sa kandidatom, pročitaj životopis i drži fige. Osim naravno ako radiš u tajnoj službi, onda je postupak bitno drukčiji. Jednostavniji. Tu je samo važno je provodit politiku vladajuće stranke
Ma koji pisani test nismo u skoli...
Postavit mu problem da ga rijesi u praksi dat mu da nesto napravi jednostavno, ili popricat sa njim i u sklopu razgovora za posao pitas ga neke stvari za koje smatras da on mora znati, ali nikako da zna da je pod testom jer onda ljude zna trema zblokirati pa nisu svoji (iako je i to nekad dosta vazno) sve ovisi o tome kaj ti hoces (pravo to sto tutto kaze zasto ti zelis znati to o potencijalnom radniku)...
ZEGA
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2004., 15:05   #7
popričaj s njim, ako ti odgovara primi čovjeka na probni rok.
__________________
_______________
they just bounce up and down and it makes me happy
DiscoDave is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2004., 19:56   #8
Da, i to po mogućnosti da ga još ni ne prijaviš
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 01:03   #9
gle ti kao privatnik moras biti sposoban ocijeniti radnika na temelju onog sto vidis. npr. uvjet ti je da osoba prica engleski, pa popricajte malo engleski na intervjuu. intervju bi se trebao sastojati od tvojih malih testova koji bi trebali biti ukomponirani u razgovor. Nemoj se bojati da bi osobi bilo neugodno da sad odjednom rjesava ispit. to ti sve mozes zakamuflirati kao dio razgovora. ako trazis da ti je radnik sposoban raditi u ms office-u reci mu/joj da ti natipka neki kratki tekst da vidis koliko to brzo radi.
sto se tice provjere proslosti, ako je osoba bila prijavljena to je sve evidentirano u radnoj knjizici. ako nije, a pise u zivotopisu da jer radio/la tu i tu, nemoj se libiti traziti br. tel. bivseg poslodavca za informacije.
greske human resource managementu se skupo placaju tako da zaposlenik mora udovoljavati tvojim uvjetima i tu nema iznimke.
Maui_High is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 00:08   #10
Bogatstvo jedne tvrtke leži u njenim ljudskim resursima.
Izabrati pravog suradnika je jako bitna stvar.
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 16:40   #11
da se ne udaljavamo od teme

odi do burze i pitaj
__________________
_______________
they just bounce up and down and it makes me happy
DiscoDave is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 11:56   #12
Malo je nezgodno ako se ti obratis njegovom sadasnjem poslodavcu i raspitas se o njegovim radnim sposobnostima,a oni ne znaju da on trazi drugi posao. U slucaju da ga ne zaposlis moze imati problema na trenutnom poslu.
Moj frend je dobio otkaz kad su culi da trazi drugi posao, a on ga na zalost nije dobio.
Znaci totalna pusiona.
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.