Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2017., 12:30   #141
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ja nisam jos ni jednog psa sa cipelicama vidjela da se slobodno krece, trci po sumama, kopa i luduje pa ni nama ne padaju na pamet. Ovaj moj ionako nije pas za setnje i pokazivanje nego za iskonsko divljastvo pa ga ne zelim sputavati.
Ajde, molim te, zamisli njega i Jucku kako na Dotki razbijaju led s cipelicama na nogama. Još da mala obuče štiklice, ajde-de.

Edit. Zapravo, štiklice bi prije pristajale Sitki Ona je dama. Ova mala haharica sjeti se da je žensko tek kad je pred tjeranje počnu prati hormoni.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 12:57   #142
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ajde, molim te, zamisli njega i Jucku kako na Dotki razbijaju led s cipelicama na nogama. Još da mala obuče štiklice, ajde-de.
.
Upravo na to sam i pomislila
Maloj bi bolje stajale kopacke, neke crvene


Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 18:56   #143
Danas smo se odvažile ići van ovakve. Bolje da mi je pas zaštićen nego što će tko misliti "ako netko u snjegu naleti na nas". A nisu ljudi ovdje zločeti, samo se možemo dobro nasmijati. Ubrzo će stanje biti takvo da ću i sebi jedne gamaskice napraviti. Akcija.



__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 18:57   #144
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 21:03   #145
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Džizs! Danas sam tek dospjela vidjeti cijenu Ruffwearovih cuoelica. Sto eura, Koli put i nije tako loše imati labradora.
aha! ali ovako, da se razumijemo, kod mene ruff cipelice kupuju oni koji planinare. i to ne "planinare" nego se ozbiljno bave tim sportom.
ove cipelice kaj koštaju 10 kuna ja ne zelim imati u dućanu. doci ce mi za pola sata i reci da mu se cipelica raspala/izgubio ju je pas...

i iskreno, sve ovo oko cipelica je meni too much. kuzim planinare, stijene, oštro, to su psi koji nose cipelice i ljeti zimi bas zbog takve zastite sapa. ostalo je sve malo meni previse. zbilja je.
i onda sam na jos jednoj FB stranici procitala savjet da obuju psu carape za djecu!! aaaaaaaaaaa, pa da, kad se to namoči i smrzne za psecim sapama, pa mrak. onak. boleština na najjače.

prije setnje, ako je osjetljiva sapa - melem ili kokosovo ulje, nakon setnje, ako je osjetljiva sapa, isprati, melem ili kokosovo ulje. hvala do vidjenja.
mi sad dosli iz setnje i nismo ni prali sape.
eto. toliko o tome.
al ja imam seoskog psa, taj nije osjetljivko neki.
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 21:46   #146
To je dobro ako je vaš pas takav. Moj neće hodati jer mu je hladno po nogama, izvrne se na leđa i samo možeš vući po ledu i snijegu. A svaki pas je pas jednako vrijedan, niti jedan više poseban od drugog i svaki zaslužuje kretanje i šetnju.

Ne znam kakvo mudro slovo trebaju biti te pseće cipele i što bi bile skupe kao svetog Petra kajgana. Što moramo kod nas platiti duplo više neko smeće, a pređeš granicu platiš u pola te cijene nešto što je izdržljivije.

Ne tražimo cipele za sva vremena nego za jednu sezonu. Nije nikakv modni dodatak nego zaštita od prljavštine te prekomjernog pranja, jer neke pse moraš oprati dlaka nije samočisteća nego se polijepi blato. A to vidiš kad pereš što ispada, kada puna blata. Takođe ako životinja pokazuje znakove smrzavanja treba to poštovati.
A i moj pas upravo spava pored mene na kauču i volim da je čisto a ne da sjedam u komade blata.

Ja sam evo 8 komada cipelica ( 4 para ) i čarapice platila oko 170kn, a ništa se nemože koristiti.
To je ništa koristi i najgori je bačeni novac. I opet kažem što ne provjeravaju robu koju nabavljaju pa čime se ti ljudi bave. Zar vi vidite kod nas pse sa cipelama? Pa kako ćete vidjeti ako kupujemo ona sranja, a to se ne može drugim izrazom nazvati. Ovo kažem kao korisnik i zašto nisu zainteresirani za ono što prodaju.

Kad bilo kom u Hr kažeš nešto oni prevrću očima. Kakvi su to trgovci, veterinari....
Pitala sam nedavno u Pet centru za četkice za zube. Daju mi za konja četkicu i pitaju zar to ne može ući u usta maltezera, majko Božija? Zadnji put mi je Eukanuba nabavila iz Slovenije odlične dvoplošne četkice. I hvala im super su ti iz Eukanube.

Nek prevrću zato ćemo mi do Slovenije i preko interneta.
Ali te na zovu iz Pet centra i pitaju zašto više ne kupuješ od njih preko interneta, mene su nazvali. Kad otkažeš suradnju onda svi zovu. Trebali bi malo prije imati knjigu žalbe. Ako uzimaš novac od nekoga i poštuj taj novac jer ga lako ne zaradimo.

Eto vidiš ja ne oblačim u čarape nego zamotavam nogice kako najbolje znam i umijem na -16.
Nemože nikakav melem pomoći kad se šapa lijepi za led i pas odbija hodanje.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 08:39   #147
Niti mi nosi pas cipelice niti joj perem šapice pretjerano. Po šumi je većinom, obrišem eventualno suhom krpom.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 22:19   #148
Zdravo svima, jedno pitanje, kako bih mogla uzeti otisak šape svojoj maltezerici ? Zna li neko način neki slučajno ?
Hvala unaprijed.
__________________
Big dreams, Good music and Expensive taste
telenovelas queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 07:20   #149
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Niti mi nosi pas cipelice niti joj perem šapice pretjerano. Po šumi je većinom, obrišem eventualno suhom krpom.
upravo to. i otapam nakupine snijega sa ogromne količine dlake vodom, naravno
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 09:23   #150
Odete u Ortostep dućan ili neki koji uzima otiske stopala za izradu ortopedskih uložaka; kupite kod njih pjenu za uzimanje otisaka. Dođete doma, rastvorite kutiju i stavite psa da stane u to.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 10:26   #151
ako ste za kreativu, možete smjesu napraviti sami
http://www.djecjaposla.com/kako-napr...tiske-dlanova/

a ako niste baš od kreative, kupite fino ovo za djecu. što tko zna jel za ruku ili šapu
http://www.baby.hr/hr/webshop/view_a..._djecji_otisci

edit: vidim da ovo na linku nije dostupno, no ovoga ima u svim malo bolje opremljenim baby trgovinama
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 11:49   #152
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Niti mi nosi pas cipelice niti joj perem šapice pretjerano. Po šumi je većinom, obrišem eventualno suhom krpom.
Luna je većinom na posoljenom i sitnom bockavom sipinom posutom asfaltu. Nikakve šume u blizini. Eventualno uhvatimo prvi snijeg u parku da beštijica malo roni, jer joj je to neponovljivi užitak. No, treba doći do tog snijega, a bolno hodanje po spomenutom asfaltu je doveo do toga da je jedno vrijeme počela odbijati izlaziti, jer ju je to podsjećalo na bol.


Čim si operu ulice i temperatura krene iznad nule, moja bosonoga kontesa jedva čeka svoje kvartovske i gradske skitnje.


@petra00, bubica izvrsno izgleda u šufericama. Pokušaj je snimiti iz veće blizine, tako da bolje vidimo kako si ih preklopila i zavezala.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 16:41   #153
Mojim labicama uopće ne smeta ni snijeg ni led, a nemaju ni dlaku za koju bi se bilo što hvatalo. S obzirom na moju trenutačnu zdravstvenu situaciju, jednom dnevno sjedamo u auto i odlazimo u šumu ili na nasip, dakle, prirodne terene gdje nema posipane soli.

Ostalo obavljaju u vrtu i sretna sam što me trpe. Da nemamo vrt, išle bismo do prvog ugla, ali ne i u ozbiljniju šetnju po kvartu.

Sjećam se, međutim, kako se prije, dok smo Sitko i ja još šalabajzale po kvartovskom snijegu i ledu te mjestima posipanima solju, njoj znala zgrčiti šapa. Digla bi nogu uvis i nije mogla dalje. Rješavala sam to tako da bih joj čistim snijegom čvrsto istrljala i izmasirala šapu dok ne bih vidjela da se opustila i da može dalje.

Sve ovisi o tome kuda se krećeš s psom i koliko je pas osjetljiv na vremenske (ne)prilike. Kad bi mi netko rekao da svojim beštijama obučem kaputić ili stavim kabanicu, mislim da bih umrla od smijeha, ali da imama boksera, što je otprilike ista veličina, vjerojatno bih drukčije razmišljala na velikom temepraturnom minusu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 17:08   #154
Crkao mi foto aparat jutros na svu žalost, nema slikanja više.
Evo nakon dva sata kopanja kanala oko kuće i popravljanja skloništa jednom susjednom psiću, sjedim i pijem konačno kavu. Imamo orkansko nevrijeme još od četvrtka (nedelja je bila mirna). Ali jučer i danas je horor.

Meni je žao što nisam zaštićivala nogice od prvog dana. Zbog ulica punih motornog ulja i antifriza, psu sam morala često prati noge. Voli lizati sve što stigne, a pogotovo ako ima što na nogicama.
Ulice uske bez trotoara ideš po kolniku, takve su ulice bile gdje smo živjeli. A kamiona kao u priči i sve je u crnim flekama. Gradski život i nismo imale nas dvije svoj auto.
Sad imamo problem sa smradom nogu koji izgleda kao užegle pržene kokice.

Zašto pas mora ne imati cipele da bi se dodvorili drugima. A to ti tako ispadne. Jedna žena mi je nedavno rekla da sam sretna jer mi pas ima naviku na kućni wc i ne moram noću po oluji kopati metar snijega da bi se pas popišao i posrao. Po meni je pas svestraniji ako može baš sve. Otić u goste sa mojim psom je šala, nema problema niti piškanja gdje ne treba. I moja traži van da se isprazni, otvorim vrata i sruši se snijeg i ona zbriše u kuću. I to ti je to, to je prednost kućnog wc-a.
Otpad od kućnog wc-a ne smijem odlagati u komunalni otpad, nego moram spaljivati. Tako da je meni to tlaka.
Isto tako motanje nogu je tlaka, ali nek je životinji bolje to je bitno. Sa zamotanim nogama je izdržala 10 min vanu umjesto 30 sekundi. Nek ljudi misle što hoće, krpice nisu ukradene.

Ma napravim kockicu od flis deke koja odgovara za omotati kako bilo i stavim elastičnu traku. Za po dvorištu je dobro, van dvorišta s obzirom na dubinu snijega već danima se ne može daleko pa nas nitko i ne vidi.
Ali ovo se može doraditi super, da izgleda bolje nego kupovno.

Luna je dobro spakirana. Na žalost nemam takvo odjelce sa 4 nogavice, a trebala bi napraviti tako nešto.

Mi krenule prema šumi, koje imamo kao u priči, i kad tamo nanosi snijega 2 metra. Krenemo prema susjedi kad na tu stranu nanos visine vrata i dvije stepenice. Ovo su jutrošnje slike, sad je i još gore. Od šetanja ništa vratimo se u kuću. Da imamo kakvo pravo sibirsko odjelce, možda bi se i suprotstavile mećavi. Do tad samo maštamo da šetamo uz vatricu i kavu.



__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 17:38   #155
Petra, ako imaš mogućnosti, nacrrtaj kroj tih šuferica pa skeniraj i stavi sliku. Ili nađi neki besplatni softver za crtanje na netu. Vjerujem da bi mnogima korisitlo.

Ovo sa spaljivanjem otpada od kućnog WC-a priznajem da prvi put čujem.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 17:39   #156
NAravno da puno ovisi di se pas kreće. Mi smo sada zaista malo u urbanim sredinama, ali isto zna polizati šape kad dođemo doma.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 19:10   #157
Petra, mi bismo svoje Zagrebacke setnje rado mijenjale za vas snijeg, bar na vikend. I to bez sibirskog odjelca, ostavili bismo vama materijala da ih sasijete svim ukucanima

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 23:38   #158
Samo vi mene zezajte dok ja kopam izlaze kao rudar i molim Boga da mi ne nestane struje za centralnu peć.
Vani idem zamotana kao oni arapi što im se samo oči vide. Oči štitim sunčanim naočalama.
Danas sam shvatila da se ne trebam samo o psu brinuti nego i sebi moram pravu sibirsku opremu nabaviti.
One gamaške ili kako već.
Da vidite koji zaokret pas radi kad osjeti miris mećave, bježi i sakrije se u kuću. Mećava nas mlati kao percad o zemlju.

A Anglelss pa normalno da tvoj samojed bi ovjde uživao. Isto kao one sibirske životinje iz onog zološkog vrta što su neki dan objavili članak. Tek na snjegu dođu sebi. Ali ti ne bi, da moraš otići sa košarom po drva. Ne znaš što te strefi na putu do drva. Vraćaš se nazad put ti zatpan sa velikom dinom snjega, a nemaš lopatu a vjetar ti očupao šubaru pa tresneš. I dođeš kući zbunjen i spaljena lica, 3 sata dolaziš sebi.

Ma nema se tu što crtati Didi. Isječeš dimenziju koja odgovara šapi oblika kvadrata ili kruga, omotaš oko noge i svežeš kao paketić.
Ako hoćeš da je ljepše oblikuješ i prekrajaš. Meni se trenutno ne da modirati. Možeš imati tih krpica suhih u džepu koliko želiš.

Jedva čekamo novu probu naših cipelica.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 23:53   #159
Didi dobili smo prijeteće pismo iz komunalnog. U kantu samo smijem baciti kosti po njihovom. Papir ne smijem, a od toga se satoji kućni wc. Moramo kompostirati i razdvajati sve. Sad ću imati deponiju na tavanu i u dvorištu, pa jedno 5 kanti da se razvrstam. I to sve lijepo tegliti do sabirnih kontejnera koji su na kilometar od mene.
A kakvi su naopaki ovi iz komunalnog prekopavat će smeće da bi kažnjavalo.

Evo zašto zaštita treba. Nakon ovakvog zamazanja je išla na kupanje, ovaj tip dlake se ne može brisati. Baci se na leža i valja u sred blata kao prase.



__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 19:07   #160
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Samo vi mene zezajte dok ja kopam izlaze kao rudar i molim Boga da mi ne nestane struje za centralnu peć.
Vani idem zamotana kao oni arapi što im se samo oči vide. Oči štitim sunčanim naočalama.
Danas sam shvatila da se ne trebam samo o psu brinuti nego i sebi moram pravu sibirsku opremu nabaviti.
One gamaške ili kako već.
Da vidite koji zaokret pas radi kad osjeti miris mećave, bježi i sakrije se u kuću. Mećava nas mlati kao percad o zemlju.

A Anglelss pa normalno da tvoj samojed bi ovjde uživao. Isto kao one sibirske životinje iz onog zološkog vrta što su neki dan objavili članak. Tek na snjegu dođu sebi. Ali ti ne bi, da moraš otići sa košarom po drva. Ne znaš što te strefi na putu do drva. Vraćaš se nazad put ti zatpan sa velikom dinom snjega, a nemaš lopatu a vjetar ti očupao šubaru pa tresneš. I dođeš kući zbunjen i spaljena lica, 3 sata dolaziš sebi.
Vjeruj mi da bismo uzivali oboje. Nisam ja zagrebacko dijete, naucena sam na prave zime i snijeg.
I oduvijek sam ga voljela


Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.