Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2004., 13:05   #41
Quote:
kaskader kaže:
Jer ja sam tocno prije 5 godina kupio si kucicu u kojoj jos sad zivim...bio sam jos student. Nakon 4.5 godine moj prijatelj koji je cijelo vrijeme podstanar bio potpuno istu kucu je platio 100% vise nego ja...a u tih 4.5 godine je platio oko 25 000 funti u stanarinu.
a koliko si ti kamata platio u tih 5 godina? i kolika je bila tvoja mjesečna rata za kredit, a kolika njegova za podstanarstvo? Ne tvrdim da ja razlika tako velika da bi se pokrila ova fenomenalna zarada od 100%, ali u hrvatskoj nijedan stan nije toliko povećao vrijednost, a odnosi kredita i podstanarstva su tu negdje...

evo zgodnog kalkulatora koji izračunava kolike su kamate:
kalkulator
pogledajte si i otplatnu tablicu (show r/a table)
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 13:18   #42
[quote]a koliko si ti kamata platio u tih 5 godina?[quote]

oko 14 000 funti...razlog je sto u pocetku kredita mi je kamatni dio kredita bio oko 90% a glavnica mi je bila oko 10%. Sad je obrnuto. Sad kamate su mizerija..otplacujem uglavnom glavnicu..to je zato jer sam smanjio kredit na malo godina.

Quote:
i kolika je bila tvoja mjesečna rata za kredit, a kolika njegova za podstanarstvo?
Moja mjesecna rata je bila oko £400. Njegova za podstanarstvo £550 i to za dvosobni stan, dok je moja kuca trosobna. Podstanarstvo sad jos uvijek toliko kosta, ali rata za kredit za takvu kucu je oko £800..jer duplo vise treba posudit da se plati ista kuca. Zamisli sad tek koliko odlazi novaca na kamate...jer je na pocetku kredita od 25 godina.

Quote:
Ne tvrdim da ja razlika tako velika da bi se pokrila ova fenomenalna zarada od 100%, ali u hrvatskoj nijedan stan nije toliko povećao vrijednost, a odnosi kredita i podstanarstva su tu negdje...
Prije 4 godine kvadrat stana u Zgu centru je bio oko 1500 DM. Sad je 1300 Eur. Smatram da ako je stanarina i kredit za isti stan podjednako, da se naravno isplati kupiti. cak i kad je stanarina manje od kredita za oko 30%.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 13:44   #43
pa na temelju ovgo što si napisao definitivno si povukao pravi potez, a prijatelj je pušiona! Bravo
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 13:50   #44
Pa i on se udara po glavi...ali pazi ovo..zivjet se negdje mora, i opet bolje da kupi pa za 20 godina ima svoje nego da i dalje 20 godina renta i placa kredit nekom drugom.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 14:04   #45
ma opet ti vodu na svoj mlin

fora je u tome kaj je kod nas rata kredita 350-500 eur a podstanarstvo 200 pa se ta razlika može investirati prvih par godina. Konketno u mom slučaju ja mjesečno plaćam kamate 390 eur i ona će se tek nakon 16 godina vraćanja spustiti ispod 200 eur mjesečno. Nakon 16 godina platiti ću 65.000 eur kamata, a da sam plaćao najamninu platio bih 38.400 eura.

Da sam se strpio samo 5 godina u stambenoj (imao sam ušteđeno dvije) mogao sam PUNO bolje proći jedino kaj bi onda kupio manji stan.

Btw. kredit je na 25 godina i ne vidim šanse uz ovakva primanja kako da kupim još jednu nekretninu ili da ovu što prije otplatim.

pozdrav,
gogo
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 14:15   #46
Quote:
fora je u tome kaj je kod nas rata kredita 350-500 eur a podstanarstvo 200 pa se ta razlika može investirati prvih par godina. Konketno u mom slučaju ja mjesečno plaćam kamate 390 eur i ona će se tek nakon 16 godina vraćanja spustiti ispod 200 eur mjesečno. Nakon 16 godina platiti ću 65.000 eur kamata, a da sam plaćao najminu platio bih 38.400 eura.
Nakon 16 godina 65000 kamata a 39 000 najamnine...ok, a ne mislis li da ti u tih 16 godina vrijednost stana ce se povecavati barem par posto iznad inflacije?


Quote:
Da sam se strpio samo 5 godina u stambenoj (imao sam ušteđeno dvije) mogao sam PUNO bolje proći jedino kaj bi onda kupio manji stan.
Mozda si mogel i ovak kupiti manji stan pa bi prosel bolje.

Ma, naj sve tragicno gledati..kupil si stancinu, ali na vecem stanu u tih 16 godina (ili 25) vise se novca preokrene u equity nego na manjem..znaci imat ces vise.

Quote:
Btw. kredit je na 25 godina i ne vidim šanse uz ovakva primanja kako da kupim još jednu nekretninu ili da ovu što prije otplatim.
Eee buraz, pa ja prije 5 godina nisam mislil da budem ikad jel masline, a sad se davim u njima. Nikad neznas kaj je iza zavoja.


Nesmijemo zaboraviti, moj originalan savjet na ovom topiku je bio nardevu da ako ikako moze da kupi svoj krov nad glavom.


He..he vodu na svoj mlin...pa prakticiral sam se godinama na forumu Religija...a i kvalificiran sam pop....to ti je onda u defaultu...he.he

kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:13.