Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2004., 01:20   #1
Cool UFO i Astralna projekcija i duhovnost

Eeee... baš gledam po netu i postoji bezbroj stranica koje UFO povezuju sa astralnom projekcijom i sličnim stvarima, ali ja nikako ne vidim nikakve veze između toga...

Šta vi mislite?

I kad gledam one emisije o izvanzemlajcima na Discovery Science kanalu, baš se i ne osjećam ugodno, da nas neko promatra i vrši nad nama experimente....

I končno kaj bi oni krugovi u žitu dovraga trebali predstavljati.....
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2004., 01:54   #2
To ti je zato jer postoji mišljenje da vanzemaljci lako koriste samo svoje astralno tijelo.

krugovi u žitu možda trag od velike energije koje imaju te letjelice

šta ti misliš da su vanzemaljci dobri?
ja mislim da tu ima svega

što dalje od mene to bolje
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2004., 09:58   #3
Premda sam uvjeren u postojanje svemirske braće, isto tako sam van svake sumnje uvjeren da je s njima povezano mnogo zabluda i astrtalnih projekcija.
Ljudi jednostavno imaju toliko pobidjeno astralno tijelo da si sami produciraju dogadjaje za koje kasnje mogu misliti a su bili stvarni.

Svi opisi o otmicama, eksperimentima i slicno, a sto se tice UFO, nemaju ni najmanje veze sa stvarnoscu.

Niti jedan vjerodostojniji izvjestaj o NLO nije govorio suprotno cinjenici da su oni uvijek potpuno neskodljivi, i za zrakoplove i za ljude na zamlji.

No mediji i vlade su naravno propustili educirati javnost o tome.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2004., 10:49   #4
Quote:
Svi opisi o otmicama, eksperimentima i slicno, a sto se tice UFO, nemaju ni najmanje veze sa stvarnoscu.

Niti jedan vjerodostojniji izvjestaj o NLO nije govorio suprotno cinjenici da su oni uvijek potpuno neskodljivi, i za zrakoplove i za ljude na zamlji.
Nelogično je da su neškodljivi... pa pak če nas istražit ak na ne teleporiraju na brod i izvrže operacije i pokuse nad nama....
Pa kaj misliš da bu poslali veleposlaniak na zemlju...???

I pitanje za Deliju... po sadašnjim zakonima fizike nemoguće je putovati brže od svjetlosti.....

Kaj ti misliš kak i da li oni posljećuju nas ???????
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2004., 10:53   #5
Quote:
grizli kaže:
Nelogično je da su neškodljivi... pa pak če nas istražit ak na ne teleporiraju na brod i izvrže operacije i pokuse nad nama....
Pa kaj misliš da bu poslali veleposlaniak na zemlju...???

I pitanje za Deliju... po sadašnjim zakonima fizike nemoguće je putovati brže od svjetlosti.....

Kaj ti misliš kak i da li oni posljećuju nas ???????
Daleko od toga da je nemoguce.
Ako npr. imaju potpuni, neposredan uvid u sve, pa nese se valjda sluzit instrumentima kirurskim i slicno, kao mi?
Sad mi je zo sto sam uopce postao jer mi se uopce ne da objasnjavat to. Mozda jednom drugom prilikom, sorry.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2004., 16:04   #6
Upravo sam na ovu temu objavio jedan duži tekst. Ovo je samo jedan dio na temu otmica od strane vanzemaljaca:


“Nadzornici» (The Monitors) - početkom pedesitih godina greys-i su počeli da otimaju veliki broj ljudi za svoje eksperimente. Šezdesetih godina taj broj se strahovito povećao, greys-i su postali bezobzirni. Sedamdestih godina nam je već bilo jasno s kakvim entitetima imamo posla, međutim, američka vlada je nastavila za zataškavanjem istine. Osamdestih godina naša vlada je došla do stanovišta da je sada već kasno da se išta promjeni, kao i to, da nismo u stanju da poduzmemo bio kakvu efikasnu odbranu protiv njih. Tako se otpočelo sa kondicioniranjem javnog mnenja preko medija u smislu plasiranja kojekavih «sci-fi» emisija, filmova, knjiga itd. kako bi se ljudi koliko toliko pripremili za eventualni kontakt s ovim vanzemaljskim bićima. Taj program još uvijek traje.

Greys-i i reptoidi su u zajednici, mada se ponekad čini da i između njih ponekad dolazi do tenzije. Jedini neprijatelji greys-a su Nordici i Reptilska rasa (ovdje moramo naglasiti da su reptoidi ili reptiloidi i reptilska rasa, dvije potpuno različite rase). O reptilskoj rasi ćemo razgovarati malo kasnije.

Neki elementi iz naše vlade stvarno žele da upoznaju javnost u vezi svega ovoga, dok drugi (kolaboratori ili «elita») grčevito pokušavaju da se pridržavaju svih sporazuma sklopljenih s greys-ima, jer su im ovi obećali kako će im pomoći da prežive skorašnje katastrofe koje će zadesiti našu planetu i nakon njih ponovo ih instalirati na rukovodeće položaje.

Naša neposredna budućnost mogla bi nam donijeti Novi Svjetski Poredak ili transformaciju ljudske svijesti (svjesnosti). Bitka za ovo odvija se upravo u ovom momentu. PRIPREMITE SE! MI MORAMO OČUVATI ČOVJEČANSTVO NA OVOJ PLANETI!

Slučaj Abdukcija od Strane Vanzemaljaca; - Greys-i i neki tipovi Nordika su glavni od onih koji su odgovorni za otmice miliona ljudskih bića (tokom većeg dijela naše istorije) protiv njihove volje, i njihovo izlaganje intezivnim medicinskim eksperimentima i drugim aktima invazivne prirode. Te vanzemaljske sile su ovdje i one već odavno koriste našu planetu kao njihov glavni Uzgojni Centar.

Ovdje se radi o jednom metodičnom, ultra-tajnom i podmuklom programu ili eksperimentu koji se sprovodi nad ljudskim bićima koja žive na ovoj planeti i koji pobija sav onaj kosmički altruizam koji se, na ovu temu, često može naći u literaturi «new age» tipa. «New age» pokret, kao i ostale religije, upravo je i smišljen iz razloga da zamagli vidik ljudskim bićima. Taj pokret se karakteriše jednim nerealnim idealizmom koji se ekskluzivno koncentriše samo na dobroćudne i duhovne motivacije naših vanzemaljskih posjetilaca.

U suštini, vanzemaljci, su za nas jedna nepoznata agentura, koja ispoljava jedan striktno hladan i klinički odnos prema ljudskim bićima; radi se o «tuđincima» ne-humane prirode. Fenomen samih otmica, prema mnogim izvještajima, skoro uvijek je vezan za NLO-e i njihovu posadu. Međutim, čak i oni najiscrpniji izvještaji od strane svjedoka, koji u detalje opisuju planete i sazvježđa odakle određeni vanzemaljci potiču, sadrže mnogo elemenata koje možemo svrstati u kategoriju - «wishful thinking» («što je babi milo - to joj se i snilo», prim. prev.), kao i mnošto drugih obmana i dezinformacija čiji je cilj da unesu konfuziju kod onih koji se bave proučavanjem ovog fenomena. Naučnici koji proučavaju ovaj fenomen izloženi su obmanama isto kao što su i žrtve otmica izložene onoj zasljepljujućoj svjetlosti, uključujući i - «izgubljeno vrijeme».

Do same srži ovog problema ne može se stići bez činjenica u rukama. Istraživaći priznaju da se veoma brzo nađu u ćorsokaku i konfuznoj situaciji, nakon što otpočnu sa proučavanjem nekog slučaja. S druge strane, žrtve otmica moraju da podnose užasan bol, ostavljeni na milost i nemilost ovih vanzemaljskih sila, čiji postupci narušavaju osnovne temelje ljudskog dostojanstva i blagostanja. Međutim, ovi alijeni su veoma dobro svjesni svojih postupaka i ne prezaju ni od čega, kako bi zadovoljili svoje potrebe, kako za svoju egzistenciju tako i razmnožavanje. Uostalom, kada se o tome radi, oni su isti kao i mi.

Ovdje imamo posla s jednom oblašću koja prevazilazi naše tradicionalne i kulturne načine razmišljanja i ponašanja. Ono što imamo na raspolaganju u proučavanju ovog problema, to su samo oni izvještaji koji su uspjeli da se probiju do nas kroz sve one barijere koje su postavljene s ciljem prikrivanja i izolacije informacija u vezi sa NLO-ima.

Svaki put, oni koji su bili oteti, kada se podvrgnu hipnozi kako bi im se «omekšala» svijest, pričaju skoro jednu te istu priču; skoro isti redoslijed događanja ili onoga što su primjetili. Mnogi od njih nisu prethodno imali nikakvog iskustva niti interesa u vezi NLO-a, pa čak nisu ni čuli o nekim knjigama čiji autori pokušavaju da upoznaju javnost s ovom tematikom, kao naprimjer Intruder i Communion.

(*Ovdje se radi o knjigama čiji je autor W. Strieber i koje su, po mom mišljenju, takođe dezinformacione prirode. – B.P.)

Sam njihov obim i način na koji se ove abdukcije izvode navodi na to da se ovdje radi o jednoj operaciji ogromnih razmjera. Ljudi svih rasa, starosnih dobi i oba pola, svakodnevno bivaju oteti. Naučnici već sada sa sigurnošću tvrde da je produkcija hibridnih beba ono što dominira u planu i programu vanzemaljaca; ta operacija je veoma sofisticirano struktuirana; oni mogu činiti «milion» različitih stvari ali ono što njih jedino interesuje to je samo jedna stvar.

(*Mislim da je autor ovog materijala ovdje previdjeo činjenicu da mi ovim entitetima služimo kao hrana, bilo da se oni nalaze u 4D ili 3D, i da je to primarni razlog njihovog prisustva i interakcije s nama. Kao što K. Kastaneda reče u knjizi Aktivna Strana Beskraja: «Baš kao što mi gajimo kokoške u kokošinjcima, predator gaji nas u ljudskim krletkama, tako da mu je hrana stalno na raspolaganju.» Kontrola našeg uma je jedna od njihovih glavnih poluga uz pomoć koje oni obezbjeđuju nesmetano odvijanje ovih aktivnosti; - B.P.)



Generička sekvenca događanja, prema onome kako su dokumentirana, je sljedeća:



- Pregled

- Uzimanje jajnih ćelija ili uzoraka sperme

- Prezentacija novorođenčeta (samo ženama, rijetko muškarcima)

- Pregled uz pomoć nekog uređaja («mašine»)

- Medijska prezentacija neke idilične scene ili pejzaža

- Pridobijanje za saradnju

- Pregled

- Održavanje sastanka, nešto slično konferenciji

- Obilazak postrojenja

- Obilazak svijeta

- Teofanija – prenošenje određene kvazi-religiozne poruke ili događaja

- Povratak

- Posljedice



Ovo se ne događa isključivo u svim slučajevima ali je vrijedno pomena; određen broj otetih osoba vraća se nazad sa jednim specijalnim duhovnim osjećajem ili pogledom na svoju ličnu («kosmičku») ulogu u svemu tome, čak iako im je bio nanesen bol ili su bili veoma grubo tretirani. Poslednja saznanja istražitelja navode na to da su razni izvori iz obavještajne službe preokupirani tim religioznim aspektom NLO fenomena, i oni smatraju te izvore veoma povjerljivim. Oni su neobjašnjivo facinirani tom religioznom stranom stvari. Neki vanzemaljci gledaju na religiju kao na najbolji način manipulacije i psiho-socijalne kontrole ljudi i oni je koriste do maksimuma za te svrhe.

(*Ovdje moram naglasiti da «greys-i» imaju tehnologiju koja je na hiljade godina ispred naše. Uz pomoć raznih uređaja oni su u stanju usaditi u svijest žrtve tzv. «paravan memoriju» koja je u suštini lažna. Tako su u stanju da nekim od žrtava obezbjede i «ekskluzivan» razgovor sa «Isusom», «djevicom Marijom» ili nekom drugom od ličnosti iz oblasti religije, ili neki drugi duhovni doživljaj, ovisno o vjerovanjima date osobe. Čini se da su oni ti koji stoje iza kojekavih religioznih «čuda» kao npr. pojave «djevice Marije», «anđela» i drugih fenomena, u svrhu «učvršćenja programa» kod narodnih masa. Uz pomoć regresivne hipnoterapije, neki terapeuti su uspjeli da se probiju kroz tu «zavjesu,» te se na kraju redovno ispostavljalo da je stvarni događaj mnogo bizarnije prirode nego što je to sama žrtva otmice mislila. Kontrola uma ljudi je jedan od najznačajnijih aspekata ove manipulacije. – B.P.)


----------

s obzirom da toga ima mnogo više, oni koji su zainteresovani, cijeli ovaj tekst mogu naći ovdje:

http://www.galaksija.com/projekat/pl...etasadrzaj.htm

Pozdrav!
vet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2004., 19:19   #7
Quote:
Tako se otpočelo sa kondicioniranjem javnog mnenja preko medija u smislu plasiranja kojekavih «sci-fi» emisija, filmova, knjiga itd. kako bi se ljudi koliko toliko pripremili za eventualni kontakt s ovim vanzemaljskim bićima. Taj program još uvijek traje


No da ne quotam sve po redu ovako:

Ja tvrdim da su ovo sve što si napisao besmislice!!!

Zašto misliš da je to istima, i ovakvo razmišljanje i izlaganje je besmisleno......!!!!!

Pogotove se ne slažem s onom da su religije tu na nas odvrate od nečega ....

Želim tvoje protukomentare


grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2004., 19:30   #8
No .... he he , da se malo nasmijem...

I da postoje izvanzemaljci i da je to sve istina, to ništa ne umanjuje znaćenje religije


Quote:
S druge strane, žrtve otmica moraju da podnose užasan bol, ostavljeni na milost i nemilost ovih vanzemaljskih sila, čiji postupci narušavaju osnovne temelje ljudskog dostojanstva i blagostanja. Međutim, ovi alijeni su veoma dobro svjesni svojih postupaka i ne prezaju ni od čega, kako bi zadovoljili svoje potrebe, kako za svoju egzistenciju tako i razmnožavanje. Uostalom, kada se o tome radi, oni su isti kao i mi.
Ne vidim razloga zašto bi namjerno bili protiv suzbijanja boli...



Aaaa, sad tek vidim (na polovici texta) da je to samo izlaganje negog drugog autora , a ne tebe ..... silly me


Quote:
*Mislim da je autor ovog materijala ovdje previdjeo činjenicu da mi ovim entitetima služimo kao hrana, bilo da se oni nalaze u 4D ili 3D, i da je to primarni razlog njihovog prisustva i interakcije s nama. Kao što K. Kastaneda reče u knjizi Aktivna Strana Beskraja: «Baš kao što mi gajimo kokoške u kokošinjcima, predator gaji nas u ljudskim krletkama, tako da mu je hrana stalno na raspolaganju.» Kontrola našeg uma je jedna od njihovih glavnih poluga uz pomoć koje oni obezbjeđuju nesmetano odvijanje ovih aktivnosti; - B.P.)
Gluposti, ne mogu te besmislice ni pojmiti..


Jesl ikad pomislio da to nema veze sa izvanzemaljcima, nego to sve može izgledati vrlo stvarno i stvarnije nego u fiz svijtu... možda svi ljudi koji su se susrali sa alienima su imali samo astralnu projekciju u kojoj se kreirala odredjena stvarnost....

A posto je astral povezazan nije teško zamisliti da se odredjena ista realnost susreta s alienima događa svima
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2004., 19:41   #9
Quote:
Imamo grabljivca koji je došao iz dubine kosmosa i preuzeo vlast nad našim životima. Ljudska bića su njegovi zarobljenici.

Grabljivac je naš vladar i gospodar. On nas je učinio poslušnim i bespomoćnim. Ako želimo da se pobunimo on guši našu pobunu, ako želimo da se ponašamo nezavisno on zahteva da da to ne činimo.”

…”Sve vreme ti o tome govorim na indirektan način, nagoveštavajući ti da nas je nešto zarobilo. Mi smo zaista zatvorenici.”

“Oni su preuzeli vlast zato što se nama hrane i oni nas nemilosrdno pritiskaju zato što im služimo kao sredstvo za održavanje života.

Baš kao što mi gajimo kokoške u kokošinjcima, grabljivci gaje nas u ljudskim krletkama. Tako im je hrana uvek na raspolaganju.”
Evo to je iz "Carlosa Kastanede"...

Opet je neko krivo shvatio preneseno znacenje, pa misle da postoje vanzemaljci......

Ali sve se svodi na isto!!!!
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2004., 19:44   #10
Quote:
Šamani veruju da su nam grabljivci dali naš sistem verovanja, naše predstave o dobru i zlu, da su oni postavili naša društvena pravila. Oni su ti koji su stvorili naše nade i iščekivanja, snove o uspehu ili promašaju. Oni su nam dali lakomost, pohlepu i kukavičluk. Grabljivci su ti koji čine da budemo samozadovoljni, da se ponašamo šablonski i da budemo egomanijaci.”
To je posve isto sa svim hermetičkim ućenjima ,sa Isusovim govorim i Budom.....

A izvanzemaljci sa samo preneseno znacenje.... a i da nisu preneseno znaćenje to ne mijenja stvari...ali ako prihvatimo ovod rugo moramo biti oprezni u razmišljanju da ne dođemo do zabluda
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2004., 20:44   #11
Quote:
vet kaže:
Upravo sam na ovu temu objavio jedan duži tekst. Ovo je samo jedan dio na temu otmica od strane vanzemaljaca:


“Nadzornici» (The Monitors) - početkom pedesitih godina greys-i su počeli da otimaju veliki broj ljudi za svoje eksperimente. Šezdesetih godina taj broj se strahovito povećao, greys-i su postali bezobzirni. Sedamdestih godina nam je već bilo jasno s kakvim entitetima imamo posla, međutim, američka vlada je nastavila za zataškavanjem istine. Osamdestih godina naša vlada je došla do stanovišta da je sada već kasno da se išta promjeni, kao i to, da nismo u stanju da poduzmemo bio kakvu efikasnu odbranu protiv njih. Tako se otpočelo sa kondicioniranjem javnog mnenja preko medija u smislu plasiranja kojekavih «sci-fi» emisija, filmova, knjiga itd. kako bi se ljudi koliko toliko pripremili za eventualni kontakt s ovim vanzemaljskim bićima. Taj program još uvijek traje.

Greys-i i reptoidi su u zajednici, mada se ponekad čini da i između njih ponekad dolazi do tenzije. Jedini neprijatelji greys-a su Nordici i Reptilska rasa (ovdje moramo naglasiti da su reptoidi ili reptiloidi i reptilska rasa, dvije potpuno različite rase). O reptilskoj rasi ćemo razgovarati malo kasnije.

Neki elementi iz naše vlade stvarno žele da upoznaju javnost u vezi svega ovoga, dok drugi (kolaboratori ili «elita») grčevito pokušavaju da se pridržavaju svih sporazuma sklopljenih s greys-ima, jer su im ovi obećali kako će im pomoći da prežive skorašnje katastrofe koje će zadesiti našu planetu i nakon njih ponovo ih instalirati na rukovodeće položaje.

Naša neposredna budućnost mogla bi nam donijeti Novi Svjetski Poredak ili transformaciju ljudske svijesti (svjesnosti). Bitka za ovo odvija se upravo u ovom momentu. PRIPREMITE SE! MI MORAMO OČUVATI ČOVJEČANSTVO NA OVOJ PLANETI!

Slučaj Abdukcija od Strane Vanzemaljaca; - Greys-i i neki tipovi Nordika su glavni od onih koji su odgovorni za otmice miliona ljudskih bića (tokom većeg dijela naše istorije) protiv njihove volje, i njihovo izlaganje intezivnim medicinskim eksperimentima i drugim aktima invazivne prirode. Te vanzemaljske sile su ovdje i one već odavno koriste našu planetu kao njihov glavni Uzgojni Centar.

Ovdje se radi o jednom metodičnom, ultra-tajnom i podmuklom programu ili eksperimentu koji se sprovodi nad ljudskim bićima koja žive na ovoj planeti i koji pobija sav onaj kosmički altruizam koji se, na ovu temu, često može naći u literaturi «new age» tipa. «New age» pokret, kao i ostale religije, upravo je i smišljen iz razloga da zamagli vidik ljudskim bićima. Taj pokret se karakteriše jednim nerealnim idealizmom koji se ekskluzivno koncentriše samo na dobroćudne i duhovne motivacije naših vanzemaljskih posjetilaca.

U suštini, vanzemaljci, su za nas jedna nepoznata agentura, koja ispoljava jedan striktno hladan i klinički odnos prema ljudskim bićima; radi se o «tuđincima» ne-humane prirode. Fenomen samih otmica, prema mnogim izvještajima, skoro uvijek je vezan za NLO-e i njihovu posadu. Međutim, čak i oni najiscrpniji izvještaji od strane svjedoka, koji u detalje opisuju planete i sazvježđa odakle određeni vanzemaljci potiču, sadrže mnogo elemenata koje možemo svrstati u kategoriju - «wishful thinking» («što je babi milo - to joj se i snilo», prim. prev.), kao i mnošto drugih obmana i dezinformacija čiji je cilj da unesu konfuziju kod onih koji se bave proučavanjem ovog fenomena. Naučnici koji proučavaju ovaj fenomen izloženi su obmanama isto kao što su i žrtve otmica izložene onoj zasljepljujućoj svjetlosti, uključujući i - «izgubljeno vrijeme».

Do same srži ovog problema ne može se stići bez činjenica u rukama. Istraživaći priznaju da se veoma brzo nađu u ćorsokaku i konfuznoj situaciji, nakon što otpočnu sa proučavanjem nekog slučaja. S druge strane, žrtve otmica moraju da podnose užasan bol, ostavljeni na milost i nemilost ovih vanzemaljskih sila, čiji postupci narušavaju osnovne temelje ljudskog dostojanstva i blagostanja. Međutim, ovi alijeni su veoma dobro svjesni svojih postupaka i ne prezaju ni od čega, kako bi zadovoljili svoje potrebe, kako za svoju egzistenciju tako i razmnožavanje. Uostalom, kada se o tome radi, oni su isti kao i mi.

Ovdje imamo posla s jednom oblašću koja prevazilazi naše tradicionalne i kulturne načine razmišljanja i ponašanja. Ono što imamo na raspolaganju u proučavanju ovog problema, to su samo oni izvještaji koji su uspjeli da se probiju do nas kroz sve one barijere koje su postavljene s ciljem prikrivanja i izolacije informacija u vezi sa NLO-ima.

Svaki put, oni koji su bili oteti, kada se podvrgnu hipnozi kako bi im se «omekšala» svijest, pričaju skoro jednu te istu priču; skoro isti redoslijed događanja ili onoga što su primjetili. Mnogi od njih nisu prethodno imali nikakvog iskustva niti interesa u vezi NLO-a, pa čak nisu ni čuli o nekim knjigama čiji autori pokušavaju da upoznaju javnost s ovom tematikom, kao naprimjer Intruder i Communion.

(*Ovdje se radi o knjigama čiji je autor W. Strieber i koje su, po mom mišljenju, takođe dezinformacione prirode. – B.P.)

Sam njihov obim i način na koji se ove abdukcije izvode navodi na to da se ovdje radi o jednoj operaciji ogromnih razmjera. Ljudi svih rasa, starosnih dobi i oba pola, svakodnevno bivaju oteti. Naučnici već sada sa sigurnošću tvrde da je produkcija hibridnih beba ono što dominira u planu i programu vanzemaljaca; ta operacija je veoma sofisticirano struktuirana; oni mogu činiti «milion» različitih stvari ali ono što njih jedino interesuje to je samo jedna stvar.

(*Mislim da je autor ovog materijala ovdje previdjeo činjenicu da mi ovim entitetima služimo kao hrana, bilo da se oni nalaze u 4D ili 3D, i da je to primarni razlog njihovog prisustva i interakcije s nama. Kao što K. Kastaneda reče u knjizi Aktivna Strana Beskraja: «Baš kao što mi gajimo kokoške u kokošinjcima, predator gaji nas u ljudskim krletkama, tako da mu je hrana stalno na raspolaganju.» Kontrola našeg uma je jedna od njihovih glavnih poluga uz pomoć koje oni obezbjeđuju nesmetano odvijanje ovih aktivnosti; - B.P.)



Generička sekvenca događanja, prema onome kako su dokumentirana, je sljedeća:



- Pregled

- Uzimanje jajnih ćelija ili uzoraka sperme

- Prezentacija novorođenčeta (samo ženama, rijetko muškarcima)

- Pregled uz pomoć nekog uređaja («mašine»)

- Medijska prezentacija neke idilične scene ili pejzaža

- Pridobijanje za saradnju

- Pregled

- Održavanje sastanka, nešto slično konferenciji

- Obilazak postrojenja

- Obilazak svijeta

- Teofanija – prenošenje određene kvazi-religiozne poruke ili događaja

- Povratak

- Posljedice



Ovo se ne događa isključivo u svim slučajevima ali je vrijedno pomena; određen broj otetih osoba vraća se nazad sa jednim specijalnim duhovnim osjećajem ili pogledom na svoju ličnu («kosmičku») ulogu u svemu tome, čak iako im je bio nanesen bol ili su bili veoma grubo tretirani. Poslednja saznanja istražitelja navode na to da su razni izvori iz obavještajne službe preokupirani tim religioznim aspektom NLO fenomena, i oni smatraju te izvore veoma povjerljivim. Oni su neobjašnjivo facinirani tom religioznom stranom stvari. Neki vanzemaljci gledaju na religiju kao na najbolji način manipulacije i psiho-socijalne kontrole ljudi i oni je koriste do maksimuma za te svrhe.

(*Ovdje moram naglasiti da «greys-i» imaju tehnologiju koja je na hiljade godina ispred naše. Uz pomoć raznih uređaja oni su u stanju usaditi u svijest žrtve tzv. «paravan memoriju» koja je u suštini lažna. Tako su u stanju da nekim od žrtava obezbjede i «ekskluzivan» razgovor sa «Isusom», «djevicom Marijom» ili nekom drugom od ličnosti iz oblasti religije, ili neki drugi duhovni doživljaj, ovisno o vjerovanjima date osobe. Čini se da su oni ti koji stoje iza kojekavih religioznih «čuda» kao npr. pojave «djevice Marije», «anđela» i drugih fenomena, u svrhu «učvršćenja programa» kod narodnih masa. Uz pomoć regresivne hipnoterapije, neki terapeuti su uspjeli da se probiju kroz tu «zavjesu,» te se na kraju redovno ispostavljalo da je stvarni događaj mnogo bizarnije prirode nego što je to sama žrtva otmice mislila. Kontrola uma ljudi je jedan od najznačajnijih aspekata ove manipulacije. – B.P.)


----------

s obzirom da toga ima mnogo više, oni koji su zainteresovani, cijeli ovaj tekst mogu naći ovdje:

http://www.galaksija.com/projekat/pl...etasadrzaj.htm

Pozdrav!
Ustrucavo sam se da ovo pitam, ali evo:
A jel ima medju tim alienima i paradajza ubojica?

Sve takve nebuloze proizlaze iz čovjekovog straha od uništenja, i strah je kao i svako drugo sljepilo zarazbna stvar.
Ja sam uvjeren da bi ljudi, kad bi imali malo cisci pogled na svijet, prozreli to kao cistu fikciju.
Ja mislim da toi moze razluciti i svatko tko moze razliovati dobar film od loseg filma.

Donbar film je zivotan, a los nije. (meni je to jedan od kriterija).

A ovo je ko 'Napad paradajza ubojica'. (Tamo na onom popisu jos samo fali 'drilling' uskim svrdlom na glavi, ili tzakm nesto, uopce ne bi odudaralo, a vjerojatno autori smartaju da je i to dio tretmana. A kad malo covjek logicki pocne razmisljati o tim sitnicama, da malo poznaje barem znanost, znao bi koliko nelogicnosti i nerealnosti u svemu tome jema)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 00:48   #12
grizli: I pitanje za Deliju... po sadašnjim zakonima fizike nemoguće je putovati brže od svjetlosti.....
Kaj ti misliš kak i da li oni posljećuju nas ???????

delija:
I po budućim zakonima fizike bit će MATERIJALNOM TIJELU nemoguće putovati brže od svjetlosti.....
(Napomena: bit ću kratak i veoma jednostavan u objašnjenju).
Naime, SVAKOM Materijalnom tijelu, da postoji, potrebni su fotoni koji su «hrana» svemu onome koje je stvoreno od materije.
Kako je svaki foton Vezan za svoju frekvenciju – isto kao što je i svaka čestica materije Vezana za svoju frekvenciju (koja se odrazuje U BITI te čestice) to fotoni pronalaze SAMO Svoje čestice materije i «pronašavši ih» predaju im energiju elektromagnetnog zračenja da bi iste mogle bivstvovati.
Kako je čovjek formiran od mase čestica materije – to fotoni davaju energiju toj masi.

Sad, šta bi se desilo da se čovjek kreće kroz prostor većom brzinom od svjetlosti.
Tad bi masa čestice materije od koje je čovjek sačinjen jednostavno postale «hranitelj» fotona, jer bi fotoni «izgubili na svojoj brzini» na koji bi način izgubili svoj energetski potencijal.
Svakako, predajom energije - masa čestica materije (čovjek) bi se raspala.

Osim toga, kada bi čovjek prešao «limitiranu granicu» kretanja svjetlosti – tad bi ušao u Bezdimenzionalni i Bezvremenski prostor – što je, za bilo koju tvorevinu od materije, Apsolutno NEMOGUĆE!

Eto, taj odgovor važi za SVE ono koje se nalazi u svemiru.
Dakle, Materijalnih UFO-vaca i «zelenih» nema.
Stoga se i ja djelomično slažem sa onim šta je napisao gronabo.
----------------------------------------------------------------------------

goranbo: Premda sam uvjeren u postojanje svemirske braće, isto tako sam van svake sumnje uvjeren da je s njima povezano mnogo zabluda i astrtalnih projekcija...
...Svi opisi o otmicama, eksperimentima i slicno, a sto se tice UFO, nemaju ni najmanje veze sa stvarnoscu.
Ako npr. imaju potpuni, neposredan uvid u sve, pa nece se valjda sluzit instrumentima kirurskim i slicno, kao mi?
----------------------------------------------------------------------------

No odvojio sam ovu goranbovu rečenicu: ...Ljudi jednostavno imaju toliko pobidjeno astralno tijelo da si sami produciraju dogadjaje za koje kasnje mogu misliti a su bili stvarni... jer se s tim ne slažem.

Evo zašto se ne slažem.
Ja radim s kristalima od 1988. godine i kroz to sam vrijeme trebao, povremeno, djelovati na velikoj udaljenosti na živčani sistem bolesnika, da se u tom njegovom sistemu stvore pojačani Impulsi koji će deblokirati «uspavane stanice da se probude» i da se počnu boriti protiv bolesti koja sa je pojavila u sistemu.
Nakon terapije, veoma često puta su mi ti bolesnici izjavili kako su tokom Zajedničke meditacije i liječenja imali osjećaj da je nad njima (u njima) vršen operativni zahvat.
Neki su čak kraj sebe vidjeli i doktore.

Eto grizli, sad zbrajaj malo i ti sam, bez moje pomoći.

-------------------------------------------------------------------
Deliček: Ti ionak živiš u nizozemskoj... gore je sigurno bilo krogova u žitu, ne ?????

Deliček:
Mislim da se kod nas u Nl. još nisu pojavili «krogovi» (krugovi) u žitu.
U stvari jesu, ali sam ih ja sam napravil – onak, male... i ne na žitoklasnom polju.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 00:50   #13
Quote:
Ustrucavo sam se da ovo pitam, ali evo:
A jel ima medju tim alienima i paradajza ubojica?

Sve takve nebuloze proizlaze iz čovjekovog straha od uništenja, i strah je kao i svako drugo sljepilo zarazbna stvar.
Ja sam uvjeren da bi ljudi, kad bi imali malo cisci pogled na svijet, prozreli to kao cistu fikciju.
Ja mislim da toi moze razluciti i svatko tko moze razliovati dobar film od loseg filma.

Donbar film je zivotan, a los nije. (meni je to jedan od kriterija).
A šta je onda navodno sa onim tobože dokazima masakriranih krava na farmama kojim fale unutarnji organi i onda izvještajima ljudi koji tvrde da su doživjeli to i to kada ih hipnotiziraju...

A s druge strana to sve skupa je reakcija na film matrix od strane ljudi koji taj film shvaćaju doslovno, a ne u prenesenom znaćenju...!!!
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 00:55   #14
DELIJA

Quote:
Eto, taj odgovor važi za SVE ono koje se nalazi u svemiru.
Dakle, Materijalnih UFO-vaca i «zelenih» nema.
Stoga se i ja djelomično slažem sa onim šta je napisao gronabo.
A sta je onda s ljudima koji tvde da su ih vidjeli

Šta je s metodom savijanja prostora koja polako postaje popularna u fizici....

He... možda oni putuju u nematerijalnom obliku pa se poslje materijaliziraju......

No ukratko kako gledaš na te sve kvazi izvještaje o postojanju NLO-a...

Moj brat ima kolegu koje je pilot i pilot mu najozbiljnije tvrdi da je vidio na radru ćudna oćitanja oko 9 objekata koji su bili blizu aviona te su onda nestali......
Nije mogla biti halucinacija kad je radar to pokazao.....
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 10:23   #15
Grizli,

Hoćeš li nam ti reći kako treba shvatiti Kastanedu?!?
Ako se ne varam u istoj knjizi on je dodao kako je svaki čovjek duboko u podsvijesti svjestan postojanja predatora, te s obzirom da se u odnosu na njega osjeća bespomoćnim, on to znanje ne želi ni da iznosi na površinu.
Ako ovo uzmemo u obzir kao tačno, onda možemo lakše shvatiti i “objašnjenja” i “pravilna” shvatanja u “prenesenom” značenju onoga što Kastaneda (i drugi) podrazumjeva pod predatorom.

S obzirom da malo ko ima problema kad se o “prenesenim” značenjima radi, ne vjerujem da bi ovakva jedna tvrdnja u tom slučaju uopšte bila i potrebna, jer svako ima tendenciju da “prenosi” kako mu se i gdje mu se sviđa, pa tako za neki osjećaj bespomoćnosti u većini slučajeva nema ni potrebe.

Ono što ljudi većinom rade, oni – racionalizuju. Racionalizacija, međutim, nema nikakve veze sa objektivnom stvarnošću. Racionalizacija je bazirana na elementima iz tzv. “koncenzus realiteta” (za koga manje više svi znamo kako izgleda), tj. nešto slično onome – “što je babi milo - to joj se i snilo (a ponekad i - zbilo). Racionalizacija i “samo-trankvilizacija” su često jedno te isto, jer se radi o mentalnoj sedaciji za kojom čovjek ima nasušnu potrebu.

Ovo je bio samo jedan kraći izvod iz materijala kojeg sam nedavno preveo i objavio a to sam naravno učinio zato što lično smatram da je ono što su njegovi autori tu iznjeli, većim dijelom istina. Što se mene lično tiče, ja sam to manje-više znao i prije.
S obzirom da tu tematiku malo duže proučavam, ja to – znam, i meni je to dovoljno.
Istovremeno, kada sam vidjeo samo obrise onoga što neki metafizičari nazivaju objektivnom realnošću, momentalno mi je postalo jasno zašto nikome ne treba nešto naturati, niti koga u nešto ubjeđivati. Razumijem one koji ne (žele da) vide. Stvar je lične prirode, na kraju krajeva. Hoće li se čovjek uhvatiti u koštac s tim u ovom ili nekom od sljedećih života (ukoliko za njih zaradi priliku), to je na njemu samom i u vezi je sa razvojnim stepenom njegove svijesti u ovoj tački vremena-prostora. Sve do tada čovjek može “mirno” da živi u iluziji.
Sto bi Gurđijev rekao – “većina ljudi cijeli svoj život proživi u snu a neki se u tom snu čak bave i naukom i pišu knjige”.
(Čovjek se u tom snu može baviti i religijom, “duhovnošću”, tj. čim god hoće, jer je u iluziji ostavljeno dosta prostora za “brčkanje”).

Šta si mislio da kažeš s ovim:

“I kad gledam one emisije o izvanzemlajcima na Discovery Science kanalu, baš se i ne osjećam ugodno, da nas neko promatra i vrši nad nama experimente....”

(Mislim da si bio u pravu više nego što si mogao da očekuješ. Često istina upravo i dolazi iz podsvijesti, mada je razum istovremeno ne može racionalizovati)

U vezi religije, evo jedno “metafizičko” objašnjenje problema.

Kako, u stvari, religija djeluje na zatvaranje čovjekove percepcije, odnosno formiranje (ograničavanje) njegove svijesti? Mnogima je poznato da oni koji se bave hermetičkim naukama često koriste jedan simbol kojeg oni nazivaju “drvo života.” Oni koji su taj simbol vidjeli znaju da se radi o na prvi pogled jednom običnom drvetu sa pupoljcima u njegovoj krošnji kao i vidljivom korijenju u zemlji.
Stara hermetička maksima kaže: “Kako gore, tako i dole”.
Sada idemo “dolje” do nivoa ćelije koja predstavlja jedan mikrokosmos za naš organizam. Ako pogledamo kako nervna ćelija izgleda, vidjećemo da ona veoma liči na stablo, gdje dendriti predstavljaju njenu krošnju a aksoni korjenje. Daljim istraživanjem dolazimo do podatka da se na “krošnji” nalazi i određen broj receptora koji veoma liče na - pupoljke.
Ti receptori koje takođe možemo da smatramo i bravom služe za prihvat ključa, odnosno – liganda, koji je donosilac informacije. Kada informacija dođe uz pomoć liganda do ćelije, ona onda unutra aktivira određene funkcije koje regulišu život te ćelije a time i cijelog našeg organizma. Znači ligand mjenja stanje u ćeliji donoseći joj određenu informaciju.

Ako sada zamislimo jedan primjer, recimo da se istina zove – adenozin, a laž – kofein.
Dnevnom aktivnošću tijelo čovjeka se zamara te se usljed njegovog metabolizma oslobađaju molekule adenozina koje na neki način možemo smatrati - ISTINSKOM INFORMACIJOM.
Te molekule adenozina se onda kao ligandi počinju da vežu za receptore ćelije donoseći joj informaciju: “vrijeme je za spavanje”. Što se vremenom više receptora ćelije okupira od strane adenozina, to se aktivnost te ćelije sve više i više smanjuje, čovjek počinje da zijeva i na kraju ode na spavanje, te tako na osnovu istinske informacije on je omogućio svom organizmu da se odmori.

Međutim, šta se dešava ukoliko je taj čovjek na prve znakove sanjivosti odgovorio jednom “espresso kafom”? Nekim slučajem molekule kofeina, kojeg smo već nazvali – LAŽ, imaju sličnu konfiguraciju kao i molekule adenozina, te se vežu upravo za one receptore na ćeliji koji su namjenjeni za adenozin, odnosno ISTINU.
Vezanjem za te receptore ligandi kofeina ih okupiraju te tako receptori nisu više u stanju da prime ISTINU, što dovodi to toga da se ćelija ponaša sasvim drugačije nego što bi se ponašala u normalnim okolnostima.
Sve zbog toga što se LAŽ zaljepila umjesto ISTINE.

Da li je i ovo onda slučajno: religija – religare - ligare – ligand (da li možda ovdje imamo posla sa vezivanjem nečije svijesti)?!?

Sada idemo “gore”. Naš um takođe možemo smatrati jednim “organom” sa određenim brojem receptora. Kada primi neku informaciju on ju prenosi duboko u našu svijest gdje onda ta informacija može dramatično da promjeni njeno stanje.

Na kraju, još samo treba da zamislimo šta se događa ukoliko je naš um prihvatio laži umjesto istine, te su tako te laži okupirale većinu njegovih “receptora”, tako da je veoma malo ostalo slobodnih receptora koji su u stanju da prihvate istinu, kakvog to onda odražaja može imati na našu svijest, percepciju i ponašanje?

Prema tome, jedini način za naše buđenje, ili – deprogramiranje, je da oslobodimo naše receptore od laži, da bi imali gdje da prihvatimo istinu, te tako drastično promjenimo i stanje naše svijesti i percepcije.

Zajedno s tim obično dolazi i do jedne veće glavobolje, kad u jednom momentu tog procesa čovjek primjeti kako je malo šta od onoga što je on do tada smatrao istinom i na osnovu čega je formirao svoju ličnost – realna istina. Mi smo svoje ličnosti sagradili na lažima, a to može opet da razumije samo onaj koji je pokušao bar malo da radi na samom sebi, u ovom smislu.
Sve u svemu, religija je samo jedan od glavnih elemenata koji imaju funkciju zatvaranja svijesti čovjeka i koji ga čine sklonim programiranju.

U vezi ovoga:
“Jesl ikad pomislio da to nema veze sa izvanzemaljcima, nego to sve može izgledati vrlo stvarno i stvarnije nego u fiz svijtu... možda svi ljudi koji su se susrali sa alienima su imali samo astralnu projekciju u kojoj se kreirala odredjena stvarnost....”

Ako se vratimo upravo na astralnu projekciju, koja takođe nije “naučno dokazana”, (vjerovatno zato što se ne može izvagati i izmjeriti), jedan od učenika Robert-a Monroe-a, koji je na tu temu napisao knjige: Ultimate Journey, Far Journeys i Journeys out of the Body i koji je osnovao Institute of Remote Viewing u Virdjiniji, Dr Courtney Brown, napisao je jednu dosta interesantnu knjigu koja se zove Cosmic Voyage. To bih ti preporučio da pročitaš prije bilo kakvih komentara na tu temu, sličnim ovom gore navedenom. On u ovoj knjizi upravo posvećuje dosta prostora interakciji sa greys-ima za vrijeme svojih astralnih putovanja, što se inače, radi poštovanja specifičnih protokola koji se tu primjenjuju, naziva SRV ili Scientific Remote Viewing. Knjiga mu je objavljena samo zato što on u njoj promoviše “pomoć greys-a u našem evolutivnom razvoju,” nešto slično konceptu naše ‘svemirske braće’, koji se danas promoviše kroz “new-age” pokret.

… I na kraju, ovo što sam ovdje objavio je samo jedan manji izvod iz jedne mnogo šire cjeline, pa mislim da izvlačiti neke navode iz konteksta tog izvoda nema smisla, ukoliko čovjek ne pročita cijeli tekst (link sam već dao) i pokuša da stvori sliku šta su njegovi autori htjeli da kažu.
Možda će nešto više biti jasno kad objavim i poslednji dio tog teksta, čija je tema:

“Implantiranje i mentalno programiranje ljudi od strane vanzemaljaca”.

Tu se naravno javlja i jedno paradoksalno pitanje: - kako mentalno programiran čovjek može uopšte biti svjestan da je – programiran, kad on to svoje trenutno (programirano) stanje svijesti, naravno, smatra - normalnim?!?
Istovremeno, stanje svijesti čovjeka diktira i širinu njegove percepcije.

Na žalost, na ovo pitanje svako mora sam da potraži odgovor. Problem je samo u tome što, koliko god da taj odgovor može lijepo da zvuči, ukoliko je pogrešan, on čovjeka može skupo koštati.


Pozdrav!
vet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 10:44   #16
Vidim da si pao u bunar bez dna...

Sad si već neke stvarni prihvatio kao dogmne i um se više ne može ishrvati iz te rupe...

Sam si sebi stvorio svoju religiju o vanzemaljcima.... još malo pa ćeš i osnovat sektu


Ja sam tobro upućen u drvo života i sčićne stvari u njohovo znaćenje te također u gnostićka ućenja.....

I uvjeravam te da je preneseno znaćenje vrlo prikladno, preneseno značenje koje ukljućuje vanzemaljce.......


Još nešto... evo realno gledano.. ne poznam nikoga koga su oteli vanzemaljci, ne poznam nikoga kome su vadili organe i sl. ne poznam nikoga koji je imao kontakt s njima..... tako da za mene oni ne postoje.....

Istina je da je tokom evolucije u ćovjeku ostalo nekog životinjskog nagona, pa ima podsvjestan strah da bude lovina , ali to nema veze sa vanzemaljcima......

I stvarno mi je šao što si krvo shvatio velika gnostička i hermetička ućenja jer su ona jako "pozitivna " i tako.....

P.S Nemam vremena citat cijeli post.... kasnije cu proci cijeli odgovorit na sve njegove dijelove
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 12:21   #17
mali am. medvedić: A sta je onda s ljudima koji tvde da su ih vidjeli
---------------
deliček:
Koga, jel tanjure, jel zelene, jel zelene tanjure ili tanjurastu zelen – il tanjure na kojim je bilo nekaj zelenog?
I ko to tvrdi?
Jel to tvrdi tvoj drugi brat koji ima kolegu koji nije pilot?
---------------
am. medvedić: Šta je s metodom savijanja prostora koja polako postaje popularna u fizici....
---------------
Deliček:
Uffff... nemojmo o tome.
Prvo je jen fizičar rekel da mu je po idealnoj crti pala jabuka na glavu.
Pak je došel drugi kaj je rekel da ta jabuka nije pala po idealnoj crti već je padala po zakrivljenoj crti.
I pametni su odmah to prihvatili pa su sad neki od jabuke napravili svemir koji nije jabuka jer nema vanjskih dimenzija, ali izgleda kakti jaje – ili još bolje kakti ragbi lopta koja (kakti svemir) putuje u prostoru na koji je način, valda, zakrivila taj prostor...
I ta ragbi lopta se širi... širi... pa širi... tak dugo dok nebu ispunila celi beskonacni prostor.
Niš, moramo čekati da se i to dogodi.
---------------
am. medvedić: He... možda oni putuju u nematerijalnom obliku pa se poslje materijaliziraju......
---------------
deliček:
Tak je.
Prvo uzmeju one zelene koje buju prebacili na Zemlu - pa ih stucaju do samih najmanjih čestica materije – pa te najmanje šestice metneju vu export-import fotone koji letiju po zraku 10 put brže od svjetlosti – pa ih ondak (te e-i fotone) zaštopaju (da bi najmanje čestice izletele iz njih, iz e-i fotona) – da bi se brzinom munje slepile jedna za drugu i napravile, opet, male zelene (+ tanjure).
Ipak, mislim da nebu niš od toga.
---------------
am. medvedić: No ukratko kako gledaš na te sve kvazi izvještaje o postojanju NLO-a...
---------------
Pa neko mora da živi od pisanih izvještaja.
Svi se dobro honorišu.
---------------
am. madvedić: Moj brat ima kolegu koje je pilot i pilot mu najozbiljnije tvrdi da je vidio na radru ćudna oćitanja oko 9 objekata koji su bili blizu aviona te su onda nestali......
Nije mogla biti halucinacija kad je radar to pokazao.....
----------------
deličak:
Znam za taj slučaj (ne prek brata i kolege) - i još druge slučajeve - čak i one koji su se dešavali u bermudskim trokutu.
Objašnjenje postoji – ali o tom nebi danas jer više nemam vremena.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 12:49   #18
Quote:
No odvojio sam ovu goranbovu rečenicu: ...Ljudi jednostavno imaju toliko pobidjeno astralno tijelo da si sami produciraju dogadjaje za koje kasnje mogu misliti a su bili stvarni... jer se s tim ne slažem. Evo zašto se ne slažem. Ja radim s kristalima od 1988. godine i kroz to sam vrijeme trebao, povremeno, djelovati na velikoj udaljenosti na živčani sistem bolesnika, da se u tom njegovom sistemu stvore pojačani Impulsi koji će deblokirati «uspavane stanice da se probude» i da se počnu boriti protiv bolesti koja sa je pojavila u sistemu. Nakon terapije, veoma često puta su mi ti bolesnici izjavili kako su tokom Zajedničke meditacije i liječenja imali osjećaj da je nad njima (u njima) vršen operativni zahvat. Neki su čak kraj sebe vidjeli i doktore. Eto grizli, sad zbrajaj malo i ti sam, bez moje pomoći.
Ja mislim da se t ne slazes zbog nekog drugog razloga. Ovo sto si rekao po mom misljenju uopce nije kontradiktorno s onim sto sam ja rekao. Možda čak govori tome u prilog!

Da osvjetlim to s jedne strane. Na svijetu ima doslovno tisuce ljudi koji tvrde da komuniciraju s ovim i s onim entitetima, zovu ih svakakvim imenima itd, pisu knjige o informacijama koje su 'dobili'.
U tim knjigama su cesto najrazlicitije informacije, dakle informacije u njia se razlikuju, pa je i s te strane očito da ne mogu nikako svi biti u pravu, jer jasno je da se razliciti duhovni ucitelji, majstori mudrosti, 'anđeli' i tko zna tko još sve ne, nemaju potpuno razlicite poglede na svijet, jer bi to značilo da netko od njih griješi, a takva bića ne bi mogla griješiti.

Jasno je da 99, 9% tih kanaliziranih informacija dolazi s astralnih ravnina, ravnina iluzije, i od asrtalnih entiteta koji nisu prava bića. Neke od tih informacija su totalno pogresne, a neke mogu biti do jedne dosta velike mjere ciste (ako su s 6. ili 7. podravni astralne ravni).
No0 to se ne moze usporedjivati s mentalnim kontaktom, tj. duhovnom telepatijom kada su dobivene informacije 100% tocne, i medju informacijama dobivenim na taj način nema nikakvih kontradiktornosti (vidi H. P. Blavatska, A. A. Bailey, B. Creme)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 12:53   #19
Quote:
vet kaže:


(Čovjek se u tom snu može baviti i religijom, “duhovnošću”, tj. čim god hoće, jer je u iluziji ostavljeno dosta prostora za “brčkanje”).

Šta si mislio da kažeš s ovim:

“I kad gledam one emisije o izvanzemlajcima na Discovery Science kanalu, baš se i ne osjećam ugodno, da nas neko promatra i vrši nad nama experimente....”

(Mislim da si bio u pravu više nego što si mogao da očekuješ. Često istina upravo i dolazi iz podsvijesti, mada je razum istovremeno ne može racionalizovati)

U vezi religije, evo jedno “metafizičko” objašnjenje problema.

Kako, u stvari, religija djeluje na zatvaranje čovjekove percepcije, odnosno formiranje (ograničavanje) njegove svijesti? Mnogima je poznato da oni koji se bave hermetičkim naukama često koriste jedan simbol kojeg oni nazivaju “drvo života.” Oni koji su taj simbol vidjeli znaju da se radi o na prvi pogled jednom običnom drvetu sa pupoljcima u njegovoj krošnji kao i vidljivom korijenju u zemlji.
time i cijelog našeg organizma. Znači ligand mjenja stanje u ćeliji donoseći joj određenu informaciju.


Da li je i ovo onda slučajno: religija – religare - ligare – ligand (da li možda ovdje imamo posla sa vezivanjem nečije svijesti)?!?

Sada idemo “gore”. Naš um takođe možemo smatrati jednim “organom” sa određenim brojem receptora. Kada primi neku informaciju on ju prenosi duboko u našu svijest gdje onda ta informacija može dramatično da promjeni njeno stanje.


Prema tome, jedini način za naše buđenje, ili – deprogramiranje, je da oslobodimo naše receptore od laži, da bi imali gdje da prihvatimo istinu, te tako drastično promjenimo i stanje naše svijesti i percepcije.


Sve u svemu, religija je samo jedan od glavnih elemenata koji imaju funkciju zatvaranja svijesti čovjeka i koji ga čine sklonim programiranju.

Tu se naravno javlja i jedno paradoksalno pitanje: - kako mentalno programiran čovjek može uopšte biti svjestan da je – programiran, kad on to svoje trenutno (programirano) stanje svijesti, naravno, smatra - normalnim?!?
Istovremeno, stanje svijesti čovjeka diktira i širinu njegove percepcije.

Može to sve biti točno, to u vezi vanzemaljaca. No nije točno da su religije pogrešne i da su stvorene kako bi ljude vezali na zemlju, tj. stvarnost u kojoj nije samo ono što Jest, pa ima i patnje.
Pogrešne su ako ih se shvati polovično i može biti da je u tome pogrešnom shvaćanju imao udio sotona/ vanzemaljac, ali samo jer je to čovjek (svaki osobno) dopustio.

Ne mora vanzemaljac na Zemlji biti nešto novo čeg nema u religiji- pa i Isusa je iskušavao sotona i to je bilo na Zemlji.

Novi Zavjet poznajem dobro i mogu ti reći da je prepun simbola i signala za buđenje, a ima čak i metode kako provesti to buđenje – zapovjedi.
Da mi stvarno činimo ono što je u skladu sa našom savjesti i naša svijest i naš svijet ( što je isto) bi već odavno bili prekrasni.

Ja to gledam ovako- ako živiš po svojoj savjesti vjerovat ćeš (nesvjesno) da zaslužuješ dobro, a ono u što vjeruješ to se i događa i onda su nam mnoge mogućnosti otvorene, onda rastemo u svojoj svijesti.
Zato je Isus i rekao (otprilike ovako): da imate vjere koliko je zrno gorušćice mogli bi planinu pomaknuti. Na nama je da je dobijemo i da bude pozitivna.

Onda se ne moramo ničeg bojati.
Osim toga Isus je rekao da je i sotona u Božjem planu.

crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 13:11   #20
DELIČEK:


E ovak ajd mi odgovori onda na jedno konkretno pitanje.....
Kako je onda uopće nastala ta tolika popularnost vanzemaljaca, kam god se okrenes vanzemaljci ondje vanzemaljci ovdje... mnogi ljudi vide razne objekte po nemu , pa ovakve kugla pa svjetlece pa lebdece, pa bilece, pa crne pa zelene......



Quote:
nam za taj slučaj (ne prek brata i kolege) - i još druge slučajeve - čak i one koji su se dešavali u bermudskim trokutu.
Objašnjenje postoji – ali o tom nebi danas jer više nemam vremena.
Moraž mi objasniz hoću objašnjenje ŠTO PRIHE, dajjjjjjjjj plizzzzz, nađi koju minutu pa mi objasni........ medo hoće da zna
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.