Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2012., 20:41   #41
Quote:
darko rora kaže: Pogledaj post
bitnica 2.pb
Da nije slučajno tu pripadao i nekakav Matekalo ( zap. voda , mislim )
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 23:14   #42
puno me pitaš nakon 17. godina
face bih se možda i sjetio, ali ime mi ništa ne znaći

ja sam neko vrijeme čak bio i v.d. zapovjednika bitnice 120 mm 2.pb u dobroj vodi 93.
darko rora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 00:26   #43
Quote:
darko rora kaže: Pogledaj post
puno me pitaš nakon 17. godina
face bih se možda i sjetio, ali ime mi ništa ne znaći

ja sam neko vrijeme čak bio i v.d. zapovjednika bitnice 120 mm 2.pb u dobroj vodi 93.
A , Dobra voda , to mi je jedan od dražih terena . Ja sam bio u Pristegu , ustvari kod ulaza u Pristeg , selo Budak . A za rak12 pitam , jer je bio jedan tzv. incident ( ne znam koja bojna ) Skoro su se međusobno poubijali , pješadija je bila na čuki i navodila RAK12 , a onda ih je taj isti RAK12 poklopio , srećom i čudom nitko nije nastradao .Baš taj puta sam sa Jakopom išao da vidimo tko je zajebao stvar .
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 00:37   #44
vjeruj mi u pravilu topnik ne može biti kriv za takve stvari i
u većini slučajeva je kriv pješadinac jer ima budalu za zapovjednika koja ne zna na karti di je
pa naruči vatru sam po sebi
poslije su svi drugi krivi

ili ne koordinacija između postrojba na terenu kad ne znaju di je ko
pa navode vatru na sve što se miće i ne jebe ih da li su naši ili njihovi
prvo operi poslije pitaj
darko rora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 01:33   #45
Quote:
darko rora kaže: Pogledaj post
vjeruj mi u pravilu topnik ne može biti kriv za takve stvari i
u većini slučajeva je kriv pješadinac jer ima budalu za zapovjednika koja ne zna na karti di je
pa naruči vatru sam po sebi
poslije su svi drugi krivi

ili ne koordinacija između postrojba na terenu kad ne znaju di je ko
pa navode vatru na sve što se miće i ne jebe ih da li su naši ili njihovi
prvo operi poslije pitaj
Upravo to se i desilo . Pješadinci na Dinari od onih silnih čuka i čukica pogriješili su , krivo su se orijentirali i naveli vatru sami na sebe . Pokazalo se da su ovi sa RAK -om točno stresli po koordinatama koje su dobili od tih istih pješadinaca
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 08:48   #46
Odlične slike sa Dinare...

Eh Boba, jedino je ona znala "razgovarati" sa Koradeom...

Na jednoj od slika primjetio sam Fijana, što je s njim, je li još uvijek živ....
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 10:39   #47
Zanima me situacija oko Talijanovog vrha. Kad je točno zauzet i kako? Punac mi je ranjen na njemu al on o tome nepriča. Probat ću nešto iskopati kad bude raspoložen. On je ranjen negdi krajem 94. ili početkom 95. Na drugim forumima je nešto pisano o tome i činjenica je da su obje strane imale velike gubitke oko toga brda.
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 10:52   #48
Quote:
metalHamer kaže: Pogledaj post
Odlične slike sa Dinare...

Eh Boba, jedino je ona znala "razgovarati" sa Koradeom...

Na jednoj od slika primjetio sam Fijana, što je s njim, je li još uvijek živ....
je, živ je
ali slabo se pojavljuje na druženjima

da mi je znati zašto
darko rora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 11:29   #49
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Zanima me situacija oko Talijanovog vrha. Kad je točno zauzet i kako? Punac mi je ranjen na njemu al on o tome nepriča. Probat ću nešto iskopati kad bude raspoložen. On je ranjen negdi krajem 94. ili početkom 95. Na drugim forumima je nešto pisano o tome i činjenica je da su obje strane imale velike gubitke oko toga brda.
Nakon nekoliko bezuspješnih pokušaja napada četnici su sami napustili Talijanov vrh, nisam siguran ali mislim da se to dogodilo nakon ovladavanja objektom Bundina kosa koja se nalazi iza Talijanovog vrha.....
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 17:53   #50
Talijanov vrh je dosta tučen topništvom i nije bio baš atraktivan za boravak,a oslobođen je u operaciji Ljeto 95
__________________
Zadar je stvorija Boga,a košarka čovika!
maj_moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 14:09   #51
Q:Sjećam se i "čuvenih" dostava helikoperima . Kad smo došli iznad Peručkog jezera , izbacivali bi hranu , vodu i drva ( u onim plastičnim vrećama ) ,3-4 km od baza . Ljudi su crkavali toliko hodati i vući u rukama taj teret .

Da za 7 dana smrsavio sam 7 kila...danas bi mi triba jedan takav teren od najmanje 20 ak dana
wili 126 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 18:34   #52
Quote:
wili 126 kaže: Pogledaj post
Q:Sjećam se i "čuvenih" dostava helikoperima . Kad smo došli iznad Peručkog jezera , izbacivali bi hranu , vodu i drva ( u onim plastičnim vrećama ) ,3-4 km od baza . Ljudi su crkavali toliko hodati i vući u rukama taj teret .

Da za 7 dana smrsavio sam 7 kila...danas bi mi triba jedan takav teren od najmanje 20 ak dana
Joj sjećam se toga . Bio sam prisutan kada su se skoro potukli . Ovi što su išli po hranu , vodu , drva bili su toliko iscrpljeni , tako da su onu vodu što su nosili popili do položaja . Naravno ovi su popizdili , i eto frke . Baš su mogli sa tim helikopterima i bliže
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 13:19   #53
Worm, jeli u tom razdoblju u livanjskom polju i dalje prema BL, bilo angažirano zrakoplovstvo VRS i u kolikoj mjeri??

Netko je ode ili na drugoj temi naveja da je bio meta aviona. A i na listi gubitaka broji se jedan Orao kod Drvara za koji se navodi da je greškom oboren od vlastitih snaga (srpski)...
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 17:13   #54
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Worm, jeli u tom razdoblju u livanjskom polju i dalje prema BL, bilo angažirano zrakoplovstvo VRS i u kolikoj mjeri??

Netko je ode ili na drugoj temi naveja da je bio meta aviona. A i na listi gubitaka broji se jedan Orao kod Drvara za koji se navodi da je greškom oboren od vlastitih snaga (srpski)...
Što se tiče skokova , zime ..dok je bila 7gbr nije bilo neprijateljskog zrakoplovstva . Ne znam što je bilo dok nas je mjenjala 4gbr . Iskreno , prvi puta čujem da je zrakoplovstvo bilo uključeno Možda...... pojma nemam
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 19:43   #55
Mi smo bili zauzeli" Antica glavu" da bi nas oni skoro dan i po tukli tempirnim granatama u pocetku su pucali po 4-5 u minuti a poslije su to prorijedili,ali nismo smili na otvoreno jer nikad neznas kad ce.Nakon dan dva su pokusali pjesacki ali smo ih odbili i onda jeu toku tog dana doletio onom dolinom Knin-Vrlika njihov avion uzdigao se povise cuke i rakerira nas ali je promasio za jedno 30-40 m ispalio je oko 10 ak raketa tocan broj se ne sicam.Znam da nije bio mig 21 ali bio je mlazni a koji tip ne znam.To je bilo nekako pocetkom srpnja znam da je prije ljeta 95 datuma se ne sicam tocno.
wili 126 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 09:43   #56
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Što se tiče skokova , zime ..dok je bila 7gbr nije bilo neprijateljskog zrakoplovstva . Ne znam što je bilo dok nas je mjenjala 4gbr . Iskreno , prvi puta čujem da je zrakoplovstvo bilo uključeno Možda...... pojma nemam
Je, bilo je uključeno..Koliko znam u dva navrata prošli su livanjskim područjem, a u jednom naletu, valjda pri povratku ili panici, izbacili su nekakvu raketu na područje Strupnića..

Negdje u to isto vrijeme četnici su na Livanjsko polje ispaljivali nekakve čudnovate rakete.. Jedna takva raketa uz buku cviljenja, škripanja i nekakav žuti dim pala je na područje Crnomarkovića, oko 500 m ispod nas..Najprije smo mislili da nas napadaju "vanzemaljci", a nakon što smo došli vidjeti koji *urac je pravio takvu dreku, našli hrpu razbacanih šarafa, matica, limova, a krater malo veći od udara Nore..

Ni danas ne znam kakva je to raketa bila, ali pojednici su govorili da je nekakav modificirani Volhov (protuzračna raketa), sad koliko je to točno....
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 09:46   #57
nas je pokusao raketirati galeb ili jastreb kod malog satora i dosao je iz smjera glamoca i to tako da smo mi bili visi od njega i rakete su udarile po brdu kojih 100 m ispod nas
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 08:58   #58
Quote:
metalHamer kaže: Pogledaj post
Je, bilo je uključeno..Koliko znam u dva navrata prošli su livanjskim područjem, a u jednom naletu, valjda pri povratku ili panici, izbacili su nekakvu raketu na područje Strupnića..
...
Ni danas ne znam kakva je to raketa bila, ali pojednici su govorili da je nekakav modificirani Volhov (protuzračna raketa), sad koliko je to točno....
Srbi su radili razne modifikacije.
Na Avio bombe (krmače) su ugrađivali rakete za VBR-ove pa ih ispaljivali sa zemlje, mislim da su to zvali "Košava"..
I stare protubrodske rakete P-15 i P-20 (SS-N-2 po Nato klasifikaciji) su se ograničeno mogle koristiti kao rakete zemlja-zemlja kao i protuzračne tipa Dvina i Volhov (SA-2 po Nato klasifikaciji). Ali sve to je bilo jako neprecizno.
Čak su i saćaste lansere, što su koristili MiGovi i MI-24, postavljali na kamione i tako ih ispaljivali..
Quote:
Mustang51 kaže: Pogledaj post
nas je pokusao raketirati galeb ili jastreb kod malog satora i dosao je iz smjera glamoca i to tako da smo mi bili visi od njega i rakete su udarile po brdu kojih 100 m ispod nas
Jeste li vi kao pješadija na isturene položaje i ćuke nosili kakvo protuzračno oružje, tipa Strela ili Igla za slučaj napada neprijateljskih aviona i helihoptera ili ste zanemarivali takvu mogućnost..?

Zadnje uređivanje rezon@tor : 24.10.2012. at 15:28. Reason: spajanje
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 16:47   #59
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Jeste li vi kao pješadija na isturene položaje i ćuke nosili kakvo protuzračno oružje, tipa Strela ili Igla za slučaj napada neprijateljskih aviona i helihoptera ili ste zanemarivali takvu mogućnost..?
ne nije bilo strijela
jer su ta oružja besmislena ako nemaju sistem izviđanja i dojave
Quote:
metalHamer kaže: Pogledaj post
Na jednoj od slika primjetio sam Fijana, što je s njim, je li još uvijek živ....
nedavno sam saznao da Fijan ima 3. stupanj karcinoma

Zadnje uređivanje rezon@tor : 24.10.2012. at 15:28.
darko rora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 20:42   #60
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Jeste li vi kao pješadija na isturene položaje i ćuke nosili kakvo protuzračno oružje, tipa Strela ili Igla za slučaj napada neprijateljskih aviona i helihoptera ili ste zanemarivali takvu mogućnost..?
nakon tog napada su poslali par timova po cukama sa strelama ali dok sam ja bio dolje nisu djelovali
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.