Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2011., 23:45   #21
U Kumrovcu su bili, prolazili obuku. Sino ga se ne sjeća vezano uz Tigrove, nego uz Kostajnicu, znači 8 mj 91. Kad mu je ovaj poklonio prvo oružje. Tad je Stracaboško bio tamo, u kojem svojstvu ne znam, ali Zebre su bile posebna postrojba uvijek.
Dozvoljavam kak je bio pridodan Tigrovima u nekakvim počecima...
Kad sam ga ja upoznala to je bilo kraj 9 mjeseca i tada su Zebre bile po Banovini često. A 4 bojna je u to vrijeme bila već u Z. Slavoniji i već je njome zapovijedao Gavran.
A tko je davao zapovjedi Zebrama, ne bi znala.
I ne, nisam ništa načula zašto je nestao. Nije me baš zanimalo.
Iako o njemu nemam za reći ništa loše. Moram priznati da sam se iznenadila kad su ga optužili za naručeno ubojstvo...

Zadnje uređivanje Cicka : 07.02.2011. at 00:01. Reason: izostavljena rečenica je dodana
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 00:10   #22
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
U Kumrovcu su bili, prolazili obuku. Sino ga se ne sjeća vezano uz Tigrove, nego uz Kostajnicu, znači 8 mj 91. Kad mu je ovaj poklonio prvo oružje. Tad je Stracaboško bio tamo, u kojem svojstvu ne znam, ali Zebre su bile posebna postrojba uvijek. Kad sam ga ja upoznala to je bilo kraj 9 mjeseca i tada su Zebre bile po Banovini često. A 4 bojna je u to vrijeme bila već u Z. Slavoniji i već je njome zapovijedao Gavran.
A tko je davao zapovjedi Zebrama, ne bi znala.
I ne, nisam ništa načula zašto je nestao. Nije me baš zanimalo.
Iako o njemu nemam za reći ništa loše. Moram priznati da sam se iznenadila kad su ga optužili za naručeno ubojstvo...
Pomiješala si vrijeme, Zebre su se raspale nakon Petrinje, i početkom 10. mjeseca Dvorski je otišao u Viroviticu, Damir je tada bio zapovjednik satnije, ne bojne, zapovjednik bojne je bio Horvat. Ponavljam ti, Zebre su bile jedan vod u sastavu 4.bataljuna-bojne, većina zebri je ostala u brigadi, a nekolicina ih je otišla s Dvorskim, u kumrovcu nam je bila baza, tamo smo se svi vraćali kada bi došli s terena, nakon toga smo se preselili u Petruševac, Zebre su bile u 8. ili 9. "paviljonu-baraci, prva ili druga baraka od betoniranog djela gdje se postrojavalo u Petruševcu. Zadnje što sam vidio Dvorskog je bilo kad smo se mi vratili iz istoćne Slavonije, dva dana nakon toga smo mi otišli za Novsku, a Dvorski je s još njih par otišao u Viroviticu, razloge znaš.

I još nešto, te 1991. naša Bojna se prvi put okupila tek u Novskoj sredinom 10. mjeseca, do tada smo bili raštrkani po Baniji, Istoćnoj Slavoniji i Zap. Slavoniji, recimo jedan vod iz jedne satnije je bio u Kostajnici, drugi vod kod Okučana a treći vod U Tenji ili Vukovaru, što znaći da ni satnije kao cjelina nisu bile na jednom mjestu, a kamoli Bojna.

Damir je za dozapovjednika bojne postavljen u 3. mj 1992. a zapovjednikom bojne je postao u 5 mj. 1992.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 00:42   #23
Da, u 10 mjesecu ste otišli u Novsku, ja koji dan poslije i istina onda više nisam vidjela Stracaboška. Ne znam za vrijeme, ali nakon pada Petrinje ja sam Zebre (ali ne i njega) vidjela na Banovini. Kad je pala Petrinja? Početkom 9 mj? Ja sam njih viđala tamo tijekom 9 mjeseca. Barem u jednom navratu sigurno nakon pada Petrinje.
Moja prijateljica je u to vrijeme bila angažirana jednom...hm...rekreativnom vezom s jednim od Zebri, pa se zato sjećam kako su krajem 9 mjeseca, možda zadnji tjedan bili u Zagrebu tj Petruševcu....Ili su se onda ko što kažeš Zebre već raspale, a pripadnici su postali Tigrovi. To ne znam. Nismo baš raspravljali o viz-u i zapovjedništvu...
A onda je ko što rekoh Dvorski nestao iz filma.
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 00:51   #24
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Da, u 10 mjesecu ste otišli u Novsku, ja koji dan poslije i istina onda više nisam vidjela Stracaboška. Ne znam za vrijeme, ali nakon pada Petrinje ja sam Zebre (ali ne i njega) vidjela na Banovini. Kad je pala Petrinja? Početkom 9 mj? Ja sam njih viđala tamo tijekom 9 mjeseca. Barem u jednom navratu sigurno nakon pada Petrinje.
Moja prijateljica je u to vrijeme bila angažirana jednom...hm...rekreativnom vezom s jednim od Zebri, pa se zato sjećam kako su krajem 9 mjeseca, možda zadnji tjedan bili u Zagrebu tj Petruševcu....Ili su se onda ko što kažeš Zebre već raspale, a pripadnici su postali Tigrovi. To ne znam. Nismo baš raspravljali o viz-u i zapovjedništvu...
A onda je ko što rekoh Dvorski nestao iz filma.
Ne kužim zašto ustraješ na tome da Zebre nisu bili dio 1. brigade, Horvat i Lucić su doslovno otjerali Dvorskog, jedan od razloga je bio (po meni glavni razlog) to što Dvorski nije hebo pol posto Horvata (službena verzija je bila drugačija) ako hoćeš možemo na pp ili me nazovi.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 00:52   #25
Petrinja je pala 21. rujna

ako sam dobro shvatio zebre su i prije raspada pripadale 4. bojnoj tigrova?

To bi značilo da su i u Kostajnici bili kao pripadnici 1.A brigade.
danguba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 00:57   #26
Quote:
danguba2 kaže: Pogledaj post
Petrinja je pala 21. rujna

ako sam dobro shvatio zebre su i prije raspada pripadale 4. bojnoj tigrova?

To bi značilo da su i u Kostajnici bili kao pripadnici 1.A brigade.
Da
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 00:58   #27
Da, Ninja kaže kako su bili ID vod u 4. bojni. Znači i Kostajnica i Petrinja tj. cijela Banovina.
Jedino u čemu ustrajem jest kako su tijekom 9 mj bili na Banovini. Nisam ih tada doživila kao dio Tigrova.
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 01:11   #28
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Da, Ninja kaže kako su bili ID vod u 4. bojni. Znači i Kostajnica i Petrinja tj. cijela Banovina.
Jedino u čemu ustrajem jest kako su tijekom 9 mj bili na Banovini. Nisam ih tada doživila kao dio Tigrova.
Tada, te 1991. jedini koji su se zvali Tigrovima su bili Rakitjaši-2 bojna rakitje, hebemti, čak smo ih i mi iz 4 bojne zvali "mica macama", jedino su oni nosili oznake tigrova, a svi mi ostali smo bili tek 1. A Zagrebačka brigada. To mi čak piše i na prvom ugovoru, a oznaka osim ZNGa nismo ni imali.

Dvorski je bio svoje fele, dolaskom na baniju Zebre su potpale pod zapovjedništvo tog sektora, tu su nastale trzavice između njega i Horvata jer Dvorski nije htio ovoga slušati, ići kamo ga šalje itd. Padom Petrinje Horvat je optužio Dvorskog da su oni pobjegli i popalili nekakve aute (je li to istina ili ne, ne znam) uglavnom, Zebre su rasformirane a Dvorski je (otjeran) otišao u Viroviticu gdje je vodio (navodno-ne znam zasigurno) nekakvu samostalnu ID satniju.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 01:19   #29
Quote:
Padom Petrinje Horvat je optužio Dvorskog da su oni pobjegli i popalili nekakve aute
A tog se sjećam. A Dvorski one gore da su mu dali školske mine i da su nesposobni. Horvat je popi....
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 01:50   #30
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
A tog se sjećam. A Dvorski one gore da su mu dali školske mine i da su nesposobni. Horvat je popi....
Naravno, prvo kaj ga Dvorski nije doživljavao ni pod razno, drugo zato što je Dvorski digao frku u zapovjedništvu, za mine (kako si napisala) ali i za hrpu drugih stvari koje su i dovele do pada Petrinje, naravno da su ovi iz zapovjedništva sjeli na grbaču Horvata i Dvorski je završio karijeru te je proglašen glavnim krivcom za pad Petrinje, pazi ti to, zap. voda od nekih 25 ljudi je odgovoran za pad Petrinje, a glavonje su redom napredovale koju funkciju i čin više. klasika.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 04:36   #31
boze dragi boze dragi

PA JEL OVO MOGUCE
:

http://www.crorambo.com/




JEL ovo zajebancija koji je ovo racku
EDIT:
vidim da pise knjige da salje audio snimke iz tvorza
edit 2
update April 2009: new maps revealing mass-graves added to payed (4.5€) subsite.. ))))))
__________________
<Say Hello To My Little Friend>

Zadnje uređivanje striker : 07.02.2011. at 04:42.
striker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 14:48   #32
Strazzibosco je došao iz Njemačke?

Spomenuo je da je i prije bio profesionalni vojnik,i to da je bio angažiran u Africi,ali nije htio reći gdje?
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 23:23   #33
osoba za koju je ubio bivšeg ministra je također nedavno završila u zatvoru i to radi naručivanja ubojstva vlastite sestre.
zdfil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 21:45   #34
Quote:
zdfil kaže: Pogledaj post
osoba za koju je ubio bivšeg ministra je također nedavno završila u zatvoru i to radi naručivanja ubojstva vlastite sestre.
Tko je naručio umorstvo g.ministra?
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 22:00   #35
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Tko je naručio umorstvo g.ministra?
Vrlo opasan čovijek.
Ne bi o imenima. Proguglaj tko je dobio 40 godina zatvora za naručivanje ubojstva vlastite sestre.
zdfil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 07:27   #36
Dakle,Strazzibosco je bio 1991 godine angažiran u Kostajnici i na području Banovine,a zatim je otišao u BIH,pretpostavljam kao ispomoć HVO-u,ili je možda bio priklonjen HOS-u,ali zar nije sudjelovao cijelo vrijeme rata u gardijskoj postrojbi?
Ako je 1996 godine osuđen na 20 godina,onda je i bio u "Oluji"..?
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 13:43   #37
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Dakle,Strazzibosco je bio 1991 godine angažiran u Kostajnici i na području Banovine,a zatim je otišao u BIH,pretpostavljam kao ispomoć HVO-u,ili je možda bio priklonjen HOS-u,ali zar nije sudjelovao cijelo vrijeme rata u gardijskoj postrojbi?
Ako je 1996 godine osuđen na 20 godina,onda je i bio u "Oluji"..?
Odeš na adresu koju je Striker stavio , uplatiš iznos koji se traži da se sazna prava istina i to je to ( mala zajebancija )
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 19:15   #38
Nebi ulazio,kakav je borac ,i covjek Sinisa,samo bi se osvrnuo na video.

Zasmetalo me objasnjenje snajpera 223 remington. Tocnije, da je to teroristicko oruzje,i da snajper ima domet 900 metara,sa padom zrna od 10 cm. Ja koliko znam da taj kalibar nema taj domet ,mislim nema snage za te daljine. Onda po tome i njegov ultimax je teroristicko oruzje
D.I.V is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 20:00   #39
Quote:
D.I.V kaže: Pogledaj post
Nebi ulazio,kakav je borac ,i covjek Sinisa,samo bi se osvrnuo na video.

Zasmetalo me objasnjenje snajpera 223 remington. Tocnije, da je to teroristicko oruzje,i da snajper ima domet 900 metara,sa padom zrna od 10 cm. Ja koliko znam da taj kalibar nema taj domet ,mislim nema snage za te daljine. Onda po tome i njegov ultimax je teroristicko oruzje
Točno, 5.56 mm na 900 metara?

Prvi puta čujem...možda s LD strjeljivom, ali nekak' sumnjam da je to bilo onda dostupno.
__________________
Ništa.
Aurgelmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 20:24   #40
svašta se onda pričalo pa tak i o 5,56
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.