Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2021., 19:08   #1
Question Kazna iz Austrije

Danas išao podići poštu ( nastradali u potresu pa imamo pretinac u pošti i svaki tjedan pokupim svoju poštu ). Uglavnom dobio običnu kovertu u kojoj je kazna za prebrzu vožnju od prije mjesec i pol iz Austrije, 50 eura. Kazna je prevedena i na naš jezik, slike nema. Što s time? Platiti ili ne? Svašta čitam po forumima. Ima i članak u jutarnjem.. https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...atiti/7077054/

Dali je imao tko sličan problem? Kako je postupio? Danas se svašta radi.. Mogao mi netko slikati tablicu, napisati tekst sa svojim IBANOM pa ti plati, lak novac i zarada. Danas je lako doći do svih podataka i svašta se radi.
robert098 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2021., 19:30   #2
Quote:
robert098 kaže: Pogledaj post
Danas išao podići poštu ( nastradali u potresu pa imamo pretinac u pošti i svaki tjedan pokupim svoju poštu ). Uglavnom dobio običnu kovertu u kojoj je kazna za prebrzu vožnju od prije mjesec i pol iz Austrije, 50 eura. Kazna je prevedena i na naš jezik, slike nema. Što s time? Platiti ili ne? Svašta čitam po forumima. Ima i članak u jutarnjem.. https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...atiti/7077054/

Dali je imao tko sličan problem? Kako je postupio? Danas se svašta radi.. Mogao mi netko slikati tablicu, napisati tekst sa svojim IBANOM pa ti plati, lak novac i zarada. Danas je lako doći do svih podataka i svašta se radi.
Iz osobnog iskustva: 90% kazni zbog brzine koje sam dobio iz DE i AT sam na kraju platio. Probao sam ne platiti jednu prije godinu i pol-dvije pa su lijepo to prebacili na općinski sud u Hr i dobio sam od naših lijepe pozdrave.

Možda jedna ili dvije kazne ima od kojih su odustali iz DE ali to ovisi o visini i o regiji gdje si napravio prekršaj, ovo što meni pustili je bilo tamo negdje oko Berlina, oko 100 eura je bila kazna.

Međutim, lako moguće da ti prestanu slati doma opomene ali kada te idući put dohvate na njihovom tlu, recimo obična kontrola i vide da imaš nešto takvo, najvjerojatnije te neće pustiti dalje dok ne platiš.

E sad, ovo o čemu ja pričam je većina DE a ona koju sam imao iz AT (Graz umgebung) nisam izbjegao, oni su mi i poslali preko našeg suda na kraju pozdrave.

Konkretno Austrijanci ne puštaju niti rođenoj majci niti centa, znamo tko je bio najpoznatiji Austrijanac i njihov mentalitet

Što se tiče slike, čudni mi je da nisu poslali foto dokaz ali moguće da ti budu priložili idući put.

Također ti nitko, ama baš nitko ne može samo bezveze slikati tablicu i napisati fiktivnu kaznu jer; ima slika vozila na cesti, registracija, slika unutrašnjosti kabine i osoba koje se nalaze u unutra, vidi se jasno ko dan tko je za volanom, također se prilažu podaci o mjernom uređaju, policijskom okrugu gdje si počinio prekršaj itd.

Nekakve pacerske pokušaje i mala djeca vide na prvi pogled i ja osobno nikada nisam čuo da je to nekome uspjelo..

Svakako imaš pravo tražiti sliku, oni će ti vrlo rado poslati poster kako si zgodan

Mene je u DE jednom kresnula kamera taman dok sam kopao nos, ozbiljno kažem baš sam ispao ko debil
__________________
Like a storm that brings no calm I'm most complete yet so undone
Rušitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2021., 21:58   #3
Angry

Platio danas. Ma nemam se volje natezati za 50 Eura i čekati dali če mi netko pozvoniti na vrata ili stisnuti kakvu ovrhu. Platio, poslao im na mail dokaz i zaboravio im napisati da se svi skupa jebu!!! Nabijem ih!!
robert098 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2021., 22:45   #4
Zasto bi ih nabio??

Pa nisu oni vozili prebrzo nego ti, oni rade svoj posao.

Drugi put ukljuci aplikaciju za radare pa te nece uhvatit, ili vozi do max 10 km/h brze od dozvoljenog (po brzinomjeru) i isto nemas straha.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2021., 01:41   #5
Quote:
robert098 kaže: Pogledaj post
Danas išao podići poštu ( nastradali u potresu pa imamo pretinac u pošti i svaki tjedan pokupim svoju poštu ). Uglavnom dobio običnu kovertu u kojoj je kazna za prebrzu vožnju od prije mjesec i pol iz Austrije, 50 eura. Kazna je prevedena i na naš jezik, slike nema. Što s time? Platiti ili ne? Svašta čitam po forumima. Ima i članak u jutarnjem.. https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...atiti/7077054/

Dali je imao tko sličan problem? Kako je postupio? Danas se svašta radi.. Mogao mi netko slikati tablicu, napisati tekst sa svojim IBANOM pa ti plati, lak novac i zarada. Danas je lako doći do svih podataka i svašta se radi.
Ko ce ti slikat tablicu i slat ti vjerodostojne kazne , znas ti sta je to? ?
Jesi ti uopce vozio po austriji nisam razumio jos.. pricas da je kazna iz austrije dosla i da je to mogo bilo ko poslat a ne da si vozio po austriji i gdje.
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2021., 13:42   #6
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Ko ce ti slikat tablicu i slat ti vjerodostojne kazne , znas ti sta je to? ?
Jesi ti uopce vozio po austriji nisam razumio jos.. pricas da je kazna iz austrije dosla i da je to mogo bilo ko poslat a ne da si vozio po austriji i gdje.
Htio sam reći da je glupo poslati kaznu običnom poštom i samo tako ubaciti u sandučić. Mogao sam već tri puta primjeniti adresu i iskreno samo igrom slučaja sam ostao u Hrvatskoj. Nekom logikom preporučena pošiljka ili u suradnji sa Hrvatskom policijom da ti donesu kaznu službenim putem... Ali dobro. Glupo se objašnjavati kako sam mislio jer vidim da ne ma smisla na forumu i vidim da je to zadnje mjesto gdje čovjek može potražiti pomoć i savjet.
robert098 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2021., 13:47   #7
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Zasto bi ih nabio??

Pa nisu oni vozili prebrzo nego ti, oni rade svoj posao.

Drugi put ukljuci aplikaciju za radare pa te nece uhvatit, ili vozi do max 10 km/h brze od dozvoljenog (po brzinomjeru) i isto nemas straha.
Da. Trudio sam se i vodio brigu o tome ali vjerojatno je presudio pogled na navigaciju i promakao mi je prometni znak i ograničenje. Sve mi je jasno ali mi je glupo slanje kazne, prekršaja običnom poštom. Što da nisam na toj adresi? Ma nema veze. Glupo što sam u opće pokrenuo tu temu na forumu.
robert098 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2021., 18:02   #8
Glupo utoliko sto tema vec postoji:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=955661
mostovoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2021., 19:25   #9
Lik se zali i nabija murjake na k jer je zasluzeno dobio kaznu.
matko99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2021., 00:07   #10
ne isplati se zajebavati zbog 100eur... prije ili kasnije će doć na sud u RH pa će bit još i sudski troškovi
el555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2021., 07:22   #11
Quote:
robert098 kaže: Pogledaj post
Da. Trudio sam se i vodio brigu o tome ali vjerojatno je presudio pogled na navigaciju i promakao mi je prometni znak i ograničenje. Sve mi je jasno ali mi je glupo slanje kazne, prekršaja običnom poštom. Što da nisam na toj adresi? Ma nema veze. Glupo što sam u opće pokrenuo tu temu na forumu.
I talijani šalju običnom poštom.Podrazumjeva se (tamo) da će osoba odmah prijavit promjenu adrese nadležnim tijelima tako da će se drugima javit točna adresa gdje je osoba.

Što se tiče Austrijanaca budi siguran da slika postoji.

Ne moraš platit ako ne misliš ići u Austriju sljedećih par godina.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.