Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2016., 14:57   #1461
Kad je već tema otišla u smjeru javnog prijevoza, da kažem svoje viđenje kao neutralca iz vana (Sarajevo). Dosta poslovno putujem u Zagreb vozom ili autobusom, pa dok sam tamo koristim usluge ZETa.

Čuvajte ZET ko oči u glavi, dosta ljudi nema predstavu šta znači imati precizan, čist i koliko toliko pouzdan javni prijevoz. Autobusi, minibusi, tramvaji su čisti, lijepo izgledaju a kontrolori karata su ljubazni i uredni. Od javnog prijevoza se ne očekuje da bude profitabilan, već da bude na usluzi građanima. Karte nisu skupe, ali sigurno bi bila veća naplata da je npr vožnja u jednom smjeru 7kn,

U Sarajevu je od velike firme GRAS-a, koja je 1991. radila u punom kapacitetu sa odličnom kontaktnom mrežom i dobrim voznim parkom danas stvorena hrpa gvožđa koje ide u stečaj naredni mjesec. Porezna uprava prodaje 30 autobusa i 10 tramvaja na licitaciji, 40tak trolejbusa je u raspadnutom stanju, tramvaji se svakodnevno kvare. Ljudi su jednostavno izgubili povjerenje i SVI koriste auta. Gužve po gradu su nesnosne. Nije sve tako crno kako mi djeluje čitajući par zadnjih strana na ovoj temi. Zato platite svoju kartu danas i sigurno očekujte još bolju uslugu sutra.
RuSkO_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 15:02   #1462
Quote:
Fotografiju gljiva iz autobusa poslala nam je i čitateljica koja je bila u autobusu 234 koji vozi na relaciji Glavni kolodvor - Lanište.

http://www.24sata.hr/news/autobuse-c...-gljivu-500236
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 18:43   #1463
Ekipa,

može li se na radnički pokaz/karticu (sa slikom) nadoplatiti iznos vrijednosne karte od 200 kn. /koja vrijedi 15dana...

Pozzz
anita_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 13:52   #1464
Zetovac mi je s onim svojom aparatom "skenirao" osobnu u torbi u novcaniku. Je li to moguce/legalno ili sere?
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 14:15   #1465
Ne može i ne smije mjesečna karta doći 360,00 kn to je 50 Eura. Toliko dođe mjesečni pokaz u Frankfuru a njihove plaće nisu prosječno 700 Eura kao naše već 2000 Eura. Van pameti je da skoro 10% mjesečnih prihoda daješ za javni prijevoz. Da karta dođe 5 kn za 90 minuta sigurnao bi više ljudi plačalo prijevoz i ne bi se dovodilo u neugodne situacije. A kontolorima poručujem da imaju razumjevanja za ovaj siromašan narod, da su plaće veće i da ljudi mogu pristojno živjeti od svoga rada niko od nas ne bi se dovodio u situacije da se mora svađati po tramvajima.č
manic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 14:37   #1466
Quote:
night angel kaže: Pogledaj post
Zetovac mi je s onim svojom aparatom "skenirao" osobnu u torbi u novcaniku. Je li to moguce/legalno ili sere?
Legalno nije, pitanje može li uopće. Mislim da sere.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 14:46   #1467
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Legalno nije, pitanje može li uopće. Mislim da sere.
I ja mislim. Da je dosao do podataka, napisao bi mi kaznu. Nijedan zetovac ne bi propustio to zadovoljstvo.
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 15:52   #1468
Danas mi je uletila kontrola, standardna spika i paf, odjednom se stvara policajka u civilu, trazi podatke i ja zapisem broj znacke.

Zapisala je sve podatke na papir i ja sam izasao iz tramvaja, napomenuo sam joj da ni slucajno ne smije dati moje podatke njima, a ona je rekla da ce oni na sluzbeni zahtjev dobiti moje podatke.

E sad, šta ću- tko meni garantira da im ona nije dala u ruku moje podatke? Kako se mogu pravno zaštiti?
JZT- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 00:56   #1469
Pozdrav svima!

Eto, ova ofčica pokupila kaznu 19.11, jer mi je neispravan čip na vrijednosnoj (ja to nisam znala, na moje upite vozaču i kontroloru kaj se to dešava, dobila sam odgovor da nemaju pojma što bi to moglo biti). Išla sam u Zet, odjel karata, tamo mi je uposlenica rekla da mogu pisati molbu/reklamaciju. To sam isti dan učinila, par dana kasnije došao mi je generički mail; "Navodimo nadalje, da prilikom razmatranja navoda Vaše reklamacije i uvida u gore navedeno Izvješće nisu utvrđeni opravdani razlozi za obustavu postupka po podnesenom Izvješću." iako mi je na kartici bilo još 10kn (koje sam mogla korisitit za da je kartica bila ispravna; da da, trebala sam malo paziti na karitcu, onako kako mi jei ta uposlenica rekla).

Inače se ne švercam jer se zetom koristim svega nekoliko put mjesečno, a tada si stavim 30ak kuna na karticu i registriram se jer se vozim preko pola grada pa su mi šanse za kotrolom poprilično velike. Nezaposlena sam, tak da i nemam neka mjesečna primanja, što sam im i navela u reklamaciji, no ni to mi nisu uvažili, kao ni molbu da mi to naplate u barem dvije mejsečne rate. Kada sam se i na to odgovorila, dobila sam odgovor da mogu kaznu od 250kn platiti do kraja 12.mj. E sad, da li mi je pametano upuštati se u dalje rasprave i trubiti jedno te isto (nezaposlena, grška na čipu), da li da pustim tu kaznu pa da mi dođe prekršajna prijava pa da probam to sa sucem riješiti ili da im jednostavno dam tih 250kn pa da imaju za gablec? Da li da odem opet tamo pa da opet probam doprijeti do njih (ionako moram po onih 10kn sa neisprave kartice). Da li da se pozovem na gospodina saborskog zastupnika koji se neki dan pokačio sa kontrolorom (jel uopće dobio kaznu?)

Sve si mislim da ih malo potrolam preko mailova, naravno, sve na finjaka, al nekako mi ne valja se sa rogatim bosti.
TanCard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 07:03   #1470
Quote:
TanCard kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Eto, ova ofčica pokupila kaznu 19.11, jer mi je neispravan čip na vrijednosnoj (ja to nisam znala, na moje upite vozaču i kontroloru kaj se to dešava, dobila sam odgovor da nemaju pojma što bi to moglo biti). Išla sam u Zet, odjel karata, tamo mi je uposlenica rekla da mogu pisati molbu/reklamaciju. To sam isti dan učinila, par dana kasnije došao mi je generički mail; "Navodimo nadalje, da prilikom razmatranja navoda Vaše reklamacije i uvida u gore navedeno Izvješće nisu utvrđeni opravdani razlozi za obustavu postupka po podnesenom Izvješću." iako mi je na kartici bilo još 10kn (koje sam mogla korisitit za da je kartica bila ispravna; da da, trebala sam malo paziti na karitcu, onako kako mi jei ta uposlenica rekla).

Inače se ne švercam jer se zetom koristim svega nekoliko put mjesečno, a tada si stavim 30ak kuna na karticu i registriram se jer se vozim preko pola grada pa su mi šanse za kotrolom poprilično velike. Nezaposlena sam, tak da i nemam neka mjesečna primanja, što sam im i navela u reklamaciji, no ni to mi nisu uvažili, kao ni molbu da mi to naplate u barem dvije mejsečne rate. Kada sam se i na to odgovorila, dobila sam odgovor da mogu kaznu od 250kn platiti do kraja 12.mj. E sad, da li mi je pametano upuštati se u dalje rasprave i trubiti jedno te isto (nezaposlena, grška na čipu), da li da pustim tu kaznu pa da mi dođe prekršajna prijava pa da probam to sa sucem riješiti ili da im jednostavno dam tih 250kn pa da imaju za gablec? Da li da odem opet tamo pa da opet probam doprijeti do njih (ionako moram po onih 10kn sa neisprave kartice). Da li da se pozovem na gospodina saborskog zastupnika koji se neki dan pokačio sa kontrolorom (jel uopće dobio kaznu?)

Sve si mislim da ih malo potrolam preko mailova, naravno, sve na finjaka, al nekako mi ne valja se sa rogatim bosti.
bolje ti je kupit par obicnih karata pa stancat ak vidis kontrolu, uopce ne treba imat posla s njima niti im davat bilo sta sto te moze identificirat, njih se tretira ko kriminalce po defaultu stoga nemas posla s njima i pokusavas ih izbjec, problem je jedino ak blokiraju odma one aparate
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 08:22   #1471
Quote:
JZT- kaže: Pogledaj post
Danas mi je uletila kontrola, standardna spika i paf, odjednom se stvara policajka u civilu, trazi podatke i ja zapisem broj znacke.



Trebao si traziti policijsku iskaznicu a ne broj znacke. Poslusaj audio.

https://app.box.com/s/udvwvkl0s4fr2ma7ra2b
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 09:47   #1472
Jebiga, nisam znao. Sto cu sad?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
JZT- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 10:28   #1473
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
bolje ti je kupit par obicnih karata pa stancat ak vidis kontrolu, uopce ne treba imat posla s njima niti im davat bilo sta sto te moze identificirat, njih se tretira ko kriminalce po defaultu stoga nemas posla s njima i pokusavas ih izbjec, problem je jedino ak blokiraju odma one aparate
blah, rijetko kad imama keša kod sebe, kiosci mi nisu nadohvat ruke, a gotovo nikad ne ulazim na prva vrata jer sam većinu vremena sa dječjim kolicima.

znam, trebala sam se jednostavno okrenut i otić, al eto, ofca htjela pokazati da je poštena i da se ne šverca...

Ništ, hvala na savjetu.
TanCard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 11:42   #1474
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
bolje ti je kupit par obicnih karata pa stancat ak vidis kontrolu, uopce ne treba imat posla s njima niti im davat bilo sta sto te moze identificirat, njih se tretira ko kriminalce po defaultu stoga nemas posla s njima i pokusavas ih izbjec, problem je jedino ak blokiraju odma one aparate
Slažem se s ovim, najbolje ih je izbjeći ako se može, ne ulaziti u nikakve rasprave, ima ih neugodnih, posebno prema ženama. Ima kontrolora koji debelo prekoračuju svoje ovlasti, pa se prijete svime i svačime, njihovo je pravo pozvati policiju pa ako su te sreće da policajci budu na drugoj stanici onda i uzeti podatke, ali ako nisu nemaju što oni nekoga potezati za ruku, braniti izlazak, zatvoriti druge putnike, prijetiti da će pratiti osobu, a najviše prava krše izvan vozila jer osoba ima pravo samo odšetati, a oni znaju ići za njima, pratiti, prijetiti se. Nažalost nikad nisam čula da u Zet-u osuđuju takvo ponašanje, uvijek se vode s onim "da nisu imali problema s osobom koja je imala ispravnu kartu".


Quote:
night angel kaže: Pogledaj post
Zetovac mi je s onim svojom aparatom "skenirao" osobnu u torbi u novcaniku. Je li to moguce/legalno ili sere?
To je nemoguće, taj uređaj je povezan samo sa Zetom, služi za provjeru valjanosti karte ili pokaza, ako im date neispravan pokaz preko tog uređaja dođu do podataka i mogu vam napisati kaznu, ali bez pokaza ili osobne ne mogu vam ništa, čak ni ne mogu policiju preko njega zvati(mada mnogi tvrde da mogu) već samo preko mob. Meni je jedna prodavala foru da mogu preko vrijednosne doći do mojih podataka, a na njoj nema imena ni išta :klap:kako da ne, to samo govore da bi prestrašili druge i da bi im dali osobnu, ne nasjedajte.

Inače što se policije tiče mislim da su rijetki ovakvi slučajevi da ide policija sa zetom u civilu, većinom budu u blizini pa ih ovi pozovu pa oni sačekaju, i mislim da je najveća mogućnost za tako nešto na najfrekventnijim lokacijama( trg, glavni i sl.) naravno policiju niste dužni čekati i kad izađete iz vozila ako je "čisto" samo se udaljite.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 13:16   #1475
kosjenka tak su mene babe jednom prcale da ce zvat prek tog aparata policiju haha, i onda kad sam ih odjebo su se zbedirale skroz, ono misle zbilja da sam debil, zenska je taj golemi uredjaj naslanjala na glavu i pravila se da zove i kad sam je prokuzio sam je pocela srat nesto

a sto se tice policije nisam naletio nikad na civil sa zetovcima, cudno mi je da trose na zetovce uopce vrijeme to je slucajnost valda
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 10:16   #1476
Quote:
plava90 kaže: Pogledaj post
Bok, ima li neko pouzdanu informaciju kak zet provjerava ovu situaciju: dakle dobila sam kaznu, ali bi sad odmah danas nadoplatila svoj mjesečni pokaz (koji u vrijeme kazne nije bio nadoplaćen). Pa je pitanje hoće oni znat kad sam točno ja nadoplatila taj pokaz? Znači nebi da ispadne da platim sad 360 kn + 250 kn kazne...
To i mene zanima. Jer dobila sam kaznu jučer, a danas ću kupiti mjesečni radnički pokaz, a on vrijedi od 1.12. do kraja mjeseca pa se bojim da ću platiti 360 kn + 250 kn kazne. :-(

Ima li netko takvo iskustvo?
Anita P is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 10:21   #1477
Quote:
Anita P kaže: Pogledaj post
To i mene zanima. Jer dobila sam kaznu jučer, a danas ću kupiti mjesečni radnički pokaz, a on vrijedi od 1.12. do kraja mjeseca pa se bojim da ću platiti 360 kn + 250 kn kazne. :-(

Ima li netko takvo iskustvo?
odi na Remizu, reci da si kupila pokaz da financijski nisi mogla prije i kaznu će ti stornirati

ali, kartu mjesečnu MORAŠ kupiti, ne da ćeš kupiti, onda će ti stornirati
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 10:55   #1478
Puno ti hvala na odgovoru. Idem to sad tako riješiti, prvo kupiti mjesečni, a onda ih moliti za oprost. Stvarno je previše 610 (360 + 250) dat za mjesec u kojem su vikendi zbog Bandića free, a radi se tjedan dana manje jer je Božić i imam godišnji odmor. Za te pare se mogu voziti taksijem na posao.

Već imaš iskustva s tim ili?
Anita P is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 11:13   #1479
Quote:
Anita P kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala na odgovoru. Idem to sad tako riješiti, prvo kupiti mjesečni, a onda ih moliti za oprost. Stvarno je previše 610 (360 + 250) dat za mjesec u kojem su vikendi zbog Bandića free, a radi se tjedan dana manje jer je Božić i imam godišnji odmor. Za te pare se mogu voziti taksijem na posao.

Već imaš iskustva s tim ili?
ajde javi kak prošlo, pa ako ti odobre zalbu da mogu plakat za 250 kn koje sam uplatila za kaznu a imala sam namjeru kupit pokaz... sretno
plava90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 11:21   #1480
Quote:
plava90 kaže: Pogledaj post
ajde javi kak prošlo, pa ako ti odobre zalbu da mogu plakat za 250 kn koje sam uplatila za kaznu a imala sam namjeru kupit pokaz... sretno
Budem javila.
Za ovo fakat treba hrabrost.
Anita P is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.