Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2012., 18:14   #1
Gdje psi smiju, a gdje ne (banke, trgovački centri, kafići, restorani...)

Konačno malo evropskog duha i u zagrebačkim bankarskim krugovima! Mala, urbana Centar banka postala je pet friendly banka, tako da u banku možete ući sa svojim kućnim ljubimcem. Tamo ćete pronaći i zdjelice s vodom ako vam je ljubimac ožednio.

http://www.centarbanka.hr/default.aspx?id=397

Poslat ću im čestitarski mail, jer ih imam potrebu podržati. Da se ne bi dogodilo da se obeshrabre, jer mi nije teško zamisliti da ima i onih koji se kisele nad ovim.

Nadam se da će ovaj primjer slijediti i druge banke u Hrvatskoj!
Flokithedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 18:19   #2
vidjela sam to, super je
a ne kao zagrebačka banka, gdje ni po noći ni na bankomat ne mogu sa psom ako su bankomati u ograđenom prostoru gdje se mora provuć kartica da se uđe, e to je sramota
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 18:35   #3
Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
vidjela sam to, super je
a ne kao zagrebačka banka, gdje ni po noći ni na bankomat ne mogu sa psom ako su bankomati u ograđenom prostoru gdje se mora provuć kartica da se uđe, e to je sramota
Ja sam u ZG i u Privrednoj to mogla Pas me čekao u predvorju banke kada sam trebala na šalter. Čak se zaštitar mazio sa njom. Banka kod Jarunskog placa. Unutra nisam niti pokušavala, što zbog znaka zabrane, što zbog gužvetine.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 18:46   #4
Kad na svom web-u Privredna banka napiše da su pet friendly banka, onda će to i postati politika banke, pa će se u sve poslovnice banke moći ući sa ljubimcem bila gužva ili ne. Ovako, ak je zaštitar pet friendly ili voditelj neke poslovnice, onda upadneš. I nikakvo grintanje klijenata te neće moći izbaciti zbog psa. Samo što treba hrabrosti za donijeti ovakvu odluku i objaviti je na svom web-u. Zato čestitke Centar banci.
Flokithedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 13:37   #5
Čujem od ljudi iz banke da ima klijenata koji se bune, tipa: kaj, sad bumo još i pese tu morali trpit

Još smo mi debela Balkanija
huncut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 22:00   #6
Ne vidim čemu
S ovim se ne slažem, ako idem u banku ne moram tamo iči sa psom
Druga je stvar sa kafićima i sličnim mjestima za odmor
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 22:12   #7
Zasto ne bi netko imao OPCIJU da psa uvede u banku, postu, gruntovnicu ili bilo koju drugu ustanovu? Osobno mi to predstavlja velik problem jer imam usvojenog jack russell terijera koji se panicno boji ostati sam u stanu jer su ga prije ostavljali po cijele dane samog i puno bi mi znacilo kada bih ga mogla uvesti, recimo, u banku.

Ispred banke ili ducana ne pada mi na pamet osavljati ga samog i zavezanog. Netko dodje, otkvaci lajnu i ajmo mali moj.

U svakom slucaju, ovo je odlican i europski potez, hvalevrijedan. Nadam se da ce i drzavne sluzbe krenuti istim stopama
__________________
i bet you look good on the dance floor
anabell_lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 22:19   #8
Quote:
huncut kaže: Pogledaj post
Čujem od ljudi iz banke da ima klijenata koji se bune, tipa: kaj, sad bumo još i pese tu morali trpit

Još smo mi debela Balkanija
I ostat će mo,nažalost
SepI is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 00:24   #9
Ja sam veliki zagovornik prava na izbor, tako da se slažem da treba biti puno više izbora kod nas gdje možemo voditi pse.

Drugi je par cipela da li bih ja osobno vodila svoje sa sobom.
Iskreno, ne bih.

Što ima moj pas raditi na gruntovnici u redu ili banci samnom, posebno znajući da većina to kod nas neće odobravati(kakvi god zakoni bili) i da postoji ogromna mogućnost da ću imati neugodnosti.

Pa to prenositi na jadnog psa koji tamo sjedi samnom niti kriv niti dužan.

Njima je puno ljepše u šetnjicama, kad se vozikamo u auteku a u krajnju ruku evo tu i tamo po ljeti na nekoj terasici kad pijuckam kavicu.

I dalje sam za pravo izbora, ako netko voli, želi... trebalo bi postojati pravo, ali ja ih ne bih vodila niti da ih se može voditi doslovno u svaku instituciju.
Znam da se ne bi osjećali dobro, plus što ljudi ne odobravaju pa se samo širi nervoza na mog psa bez razloga.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 00:44   #10
Ma dobro, vecina nas ne bi vodila pse na takva mjesta, no u institucije poput banke ili poste, u kojima sve obavljas brzinski i uglavnom usput, definitivno je korisno imati mogucnost izbora

Sad, o tome di cemo ili necemo voditi pse i zasto, moze se raspravljati danima, bez da cemo nesto pametno zakljuciti - uletit ce pitanja tipa 'a sto s velikim/malim' psima, a sto ako nemaju brnjicu bla whatever

Moj zakljucak je da jedva cekam tamo neki daleki dan kad cu s pesom moc uc u Diners (ak prije ne prerezem karticu)
__________________
i bet you look good on the dance floor
anabell_lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 00:45   #11
Izvrsno!!! Svaka im čast na ovome.

Ne vjerujem da će baš netko voditi psa sa sobom kad ciljano baš ide u banku obaviti nešto, ali recimo meni se nemali broj puta dogodilo da sam sa psom u šetnji i idem do obližnjeg bankomata po novce da mogu otići na kavu kad ono bankomat nije u funkciji ili nema manje od 200kn ili tako nekakva idiotarija. Tad bi mi puno značilo da mogu ući s njim u poslovnicu i na taj način podići novce s računa. Vani ga ne želim ostaviti, a da se vraćam 15 min nazad doma ostaviti njega, pa 15 nazad do bankomata/poslovnice pa opet 15 nazad po njega i s njim opet tih 15 min do banke u čijoj je blizini birc Kužite što želim reći
I da, moja banka baš nema posvuda bankomate da mogu reći ovaj ne radi pa je tu iza ugla drugi, niti želim plaćati 20+ kn provizije za dizanje s drugih bakomata.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 15:51   #12
Ja volim sve obaviti u društvu svog Flokija. On je društven i znatiželjan pas i kao svakom drugom normalnom psu je veselje svaki dan doživjeti puno novih situacija, zanimljivih susreta, a još ako ima nešto novo, ma kud ćeš većeg veselja! Bolja mu je zabava voziti se pola sata u autu, ponjuškati tko je pišao po električnim stupovima u novom kvartu, mirisati cvijeće u cvjećarnici, ''pričati'' s nekim na tramvajskoj stanici, ''piti'' kavu u kafiću, čekati oblizeke ispod stola u restoranu, jer to mu je bonus na dnevnu rutinu. Tako normalni psi funkcioniraju.

Evo naše Buci u Berlinu na kavi u kafiću na trećem katu shopping centra. Budući da smo cijeli dan proveli u gradu, poveli smo i Buci da ne bude sama doma. Bili smo s njom i u banci, i na večeri u restoranu, u muzeju, a obišli smo i poznato kino....

Flokithedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 16:44   #13
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Ja sam veliki zagovornik prava na izbor, tako da se slažem da treba biti puno više izbora kod nas gdje možemo voditi pse.

Drugi je par cipela da li bih ja osobno vodila svoje sa sobom.
Iskreno, ne bih.

Što ima moj pas raditi na gruntovnici u redu ili banci samnom, posebno znajući da većina to kod nas neće odobravati(kakvi god zakoni bili) i da postoji ogromna mogućnost da ću imati neugodnosti.

Pa to prenositi na jadnog psa koji tamo sjedi samnom niti kriv niti dužan.

Njima je puno ljepše u šetnjicama, kad se vozikamo u auteku a u krajnju ruku evo tu i tamo po ljeti na nekoj terasici kad pijuckam kavicu.

I dalje sam za pravo izbora, ako netko voli, želi... trebalo bi postojati pravo, ali ja ih ne bih vodila niti da ih se može voditi doslovno u svaku instituciju.
Znam da se ne bi osjećali dobro, plus što ljudi ne odobravaju pa se samo širi nervoza na mog psa bez razloga.
Maj pojnt egzaktli
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 23:02   #14
Ja sam za pravo izbora.

Već sam negdje pisala o tome. Ne pada mi na pamet vodit pse u kupovinu hlača po shopping centrima ali u dvije situacije mi je jako dobro došla činjenica da su smjele ući u CC1.

Prvi put smo otišli u samo jedan dućan, ušli smo na najbliži ulaz i na njega izašli a drugi puta smo prošli kroz centar na kat na bankomate i na drugi kraj u kafić (veliko društvo je išlo na vikend i sakupljanje se dogovorilo tamo a vani je pljuštalo i nije mi padalo na pamet hodati s njih dvije oko CC1 po tom vremenu do birca)

Obje (čak i Tija kojoj je to bilo jedno jebeno iskustvo napretka u njenoj socijalizaciji pa je to ujedno bio i trening) su mirno na lajnama prošle cijeli put bez problema.

Da, ne bih namjerno išla u banku otvarati račun s psima ali bih svakako voljela imati mogućnost ući u nju s njima u slučaju da mi je to hitno potrebno
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 00:16   #15
Hm, meni je super otići u takvu banku i bez psa. Već to što mogu očekivati da neki ritardi baš tu banku izbjegavaju je velika prednost.
LininLjud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 01:03   #16
u Avenue ulazimo ko veliki
i ono sto je atlantis rekla... isla sam kupit hlace, frendica je drzala mog pesa vani, pa su ga pozvali unutra ) krelac se sjurio zamnom u svlacionu i smijali smo se i ja, i frendica, i prodavacica... jer je on repom snizio temperaturu za 5 stupnjeva minimalno...
Bio je i na trznici... gle, imam dobrog pesa... gdje god dodjem , dobro nam je...
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 13:14   #17
Eto neki dan bila u Sisku, a ono fino na šetnici uz Kupu zabranjeno psima, a tamo kafići s terasama baš lijepo za otići s pesekom popiti kavu ali eto umjesto da kažnjavaju ljude koji ne kupe za svojim psima, postave kante i vrećice lakše je zabraniti dovođenje pasa ma katastrofa...
sunnyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 13:30   #18
yap, na žalost....

ALI, nitko ti neće ništa eventualno neka nadrkana baba. Sve su nam u Sisku zabranili.
Na moje pse nisu ni naviknuli da se šetaju gradom, jer nam je grad ipak mali, pa imaju svakakvih komentara.

Zabranjeno je po glavnim ulicama voditi psa...svašta..
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 12:45   #19
Pa provjerite u Gradskoj odluci je li to po zakonu. Ako to tamo ne piše, vodite pse, ne mogu vam ništa. Ako piše, uz malo građanske inicijative, i zdravorazumskih argumenata, odluka se može mijenjati.

Inače, šteta što nema Centar banke u Dubravi - ja bih se odmah prebacila.
Flokithedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 15:03   #20
Quote:
Flokithedog kaže: Pogledaj post
Inače, šteta što nema Centar banke u Dubravi - ja bih se odmah prebacila.
Pa kakva bi to bila Centrar banka da je u Dubravi
LininLjud is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.