Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2018., 16:39   #3781
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Nikad nije kasno, psi uče dok su živi, samo je stečene navike (i dobre i loše) teže iskorijeniti. Savjet je recimo OK, samo imaj na umu da ti se pas 99,9% NEĆE odazvati kad je već u tom "modu" nego to trebaš napraviti prije. Ovo s igranjem s drugim psom mi zvuči bez veze. Kaj ak je drugi pas daleko? Kako ćete to izvesti? Pametnije je da se koncentriraš na svog psa.

Da, ne zeli se odazvati dok je u toj fazi, moram ju prakticki odvuc na drugu stranu al ce se jos k tome narednih pola minute okretati za tim psom.. izgubljena sam hahah.. ali evo ima dana (npr danas) kad je npr super i odlicno sve prodje s pesekom kojeg sretnemo, a onda ima i onakvih dana... nadahmo se da ce biti bolje kako pubertet prolazi
yesnomaybe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 11:15   #3782
pozdrav.......dobio sam prije 7 dana kratkodlakog jazavčara starog oko 4 mjeseca......vrlo je privržen,sluša i čini se pametan....po danu je u boksu a puštam ga noću....imam ogromnu okućnicu i trebao mi je neki lajavac da da do znanja da nekoga ima i otjera uljeze...inače znam da su jazavčari veliki lajavci no ovaj se po noći uopće ne čuje, čak ni na mačke....u redu još je štene i promijenio je okolinu sve kontam,ali radi lajanja sam ga uzeo.....hoće li prolajati ili će ostati tako plah, mogu li ja kako tu pomoći.... kad je sa mnom onda laje na druge pse ali kad je sam valjda je preplašen...ili da tražim novog lajavca....
12okram is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 14:11   #3783
Pokušala sam fino, ali ne mogu.

Možda je i trol. Suzdržati ću se.

Obrišite to. Ne spada pod nikakvu ni dresuru , ni trening već pod zlostavljanje.

Ajbok!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 15:26   #3784
Meni je prvo pao na pamet savjet da spavaju skupa u kućici jer kaže da laje kad je s njim, ali sam se isto suzdržala.

Ni sama ne znam što bih mislila je li trol ili zlostavljač.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 19:30   #3785
eto vas dvije suzdržane cure, toliko fine .kulturne i suzdržane da "pičkom materinom" dočekujete benigno, obično pitanje o štencima....ah da, pa ja sam zlostavljač, izvinite, zaboravih....nisam dugo imao psa, zadnji je još kao štenac od 2,5 mjeseca rastjerivao lajanjem sve oko sebe pa se bojim da ovaj sa 4 mjeseca ne ostane kakav je sada, samo sam to htio pitati ....zlostavljač pasa, eh, eh pa šta bih tu radio sa vama da jesam....ne možemo svi u stanu držati pse pa zar smo zbog toga zlostavljači,,,,, a vas dvije pametnice ostanite i dalje suzdržane, kultune i fine.......
12okram is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 19:51   #3786
Koji je razlog da je stene preko dana zatvoreno a nocu pusteno? Za sta vama pas treba uopce?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 20:26   #3787
Pa gle, ružno si napisao prvi post. Nekako nam se nije svidjelo ono "ili da tražim novog lajavca". Što ćeš s ovim?
Quote:
12okram kaže: Pogledaj post
pozdrav.......dobio sam prije 7 dana kratkodlakog jazavčara starog oko 4 mjeseca......vrlo je privržen,sluša i čini se pametan....po danu je u boksu a puštam ga noću....imam ogromnu okućnicu i trebao mi je neki lajavac da da do znanja da nekoga ima i otjera uljeze...inače znam da su jazavčari veliki lajavci no ovaj se po noći uopće ne čuje, čak ni na mačke....u redu još je štene i promijenio je okolinu sve kontam,ali radi lajanja sam ga uzeo.....hoće li prolajati ili će ostati tako plah, mogu li ja kako tu pomoći.... kad je sa mnom onda laje na druge pse ali kad je sam valjda je preplašen...ili da tražim novog lajavca....
Nego, idemo redom. Da, lajanje je urođena osobina jazavčara, ali te se urođene osobine mogu razlikovati od jedinke do jedinke, a pogotovo su upitne ako pas nije čistokrvan.

Kao drugo, još je štene. Stavio si ga u situaciju kao da djetetu od godinu dana daš da čuva granicu. Nisam nikada imala jazavčara, vjerojatno će se javiti netko tko ga je imao, pa ne znam hoće li mu se urođene karakteristike s vremenom razviti, ali znam jedno: štene s vremenom širi svoj svijet, svoj krug kretanja pa tako i prostor za koji se od njega očekuje da čuva. ako ga iz nekog razloga ne možeš ili ne želiš držati u kući, svakako ćeš ga morati vezati uz sebe, a na najboljem ste putu da to postignete. Sljedeći bi korak bio da tebe poveže s prostorom u kojem ti živiš pa da onda brani i taj prostor: očito bi ga trebalo držati u kući, makar u nekom izdvojenom dijelu, predvorju, nešto, ne znam kakav ti je raspored u kući. Poslije ga vodi i šeći po prostoru oko kuće, najprije manji obilazak pa sve veći i veći.

Hoće li to uspjeti ili ne, ne znam. Nitko ti to ne može garantirati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 21:48   #3788
e pa to sam htio čuti, hvala didi.... nije čistokrvan....po noći bude na trijemu a danju mi je ulaz stalno otvoren pa nikako ne smije biti vani, boks je hotel a kategorije, hrana po receptu, ništa mu ne fali a ono "traženje novog lajavca" samo šala, preozbiljno ste shvatili......obzirom na jazavčarski navodno dugi životni vijek, njegova 4 mjeseca mu dođu kao bebački period i shvaćam da se privikava.....netko traži savjete kako da mu pas manje laje a meni suprotno......po danu šetamo i tu nikome ne da blizu......koje god sam jazavčare vidio do sada svi su bili oštri i ni jedan sa lajanjem nije imao problema pa me to zabrinulo...ovo za prostor si dobro rekla,baš to mi treba....vidjet ćemo....
12okram is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 21:59   #3789
Quote:
12okram kaže: Pogledaj post
a ono "traženje novog lajavca" samo šala, preozbiljno ste shvatili......
Da samo znaš čega smo se sve nagledali i naslušali na ovom podforumu, bilo bi ti jasno zašto puštamo bodlje.

Hajde, drago mi je da smo se pogrešno razumjeli.

P. S. Ne zaboravi ni da boks s pet zvjezdica ne može štenetu nadomjestiti ljudsku blizinu.

A ovo ostalo, ne znam sigurno, samo konstruiram iz onoga što općenito znam o psima. Nadam se da ćete uspjeti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 10:42   #3790
Quote:
12okram kaže: Pogledaj post
e pa to sam htio čuti, hvala didi.... nije čistokrvan....po noći bude na trijemu a danju mi je ulaz stalno otvoren pa nikako ne smije biti vani, boks je hotel a kategorije, hrana po receptu, ništa mu ne fali a ono "traženje novog lajavca" samo šala, preozbiljno ste shvatili......obzirom na jazavčarski navodno dugi životni vijek, njegova 4 mjeseca mu dođu kao bebački period i shvaćam da se privikava.....netko traži savjete kako da mu pas manje laje a meni suprotno......po danu šetamo i tu nikome ne da blizu......koje god sam jazavčare vidio do sada svi su bili oštri i ni jedan sa lajanjem nije imao problema pa me to zabrinulo...ovo za prostor si dobro rekla,baš to mi treba....vidjet ćemo....
Da znaš koliko pasa završi na cesti i po azilima jer nije prave boje, dužine, veličine i sl. shvatio bi zašto se ljudi takve izjave ozbiljno shvate i odmah se nabriju.

Moj sa 4 mjeseca je bio ko bubica, nije uopće reagirao na vanjske zvukove osim ako baš ne bi psi stali lajati pod prozorom. Tamo negdje oko 6., 7. mjeseca kad je ušao u pubertet i postao teritorijalan onda se i razlajao i sad muku mučim da prestane lajati. Po danu još je nekako i normalan, al po noći laje na sve po stubištu što šeću, kad čuje druge pse vani, kad netko vani viče ili ronda sa nečime, kad smo vani pa skonta u daljini nekoga na teritoriju koji on smatra svojim (a fala bogu cijela livada je njegova ), mene brani kad ležim ili sjedim, odmah dojuri i ubacuje se između mene i onoga pored mene i tjera tu osobu od mene (ne grize i ne laje ali ga gura njuškom od mene i fizički se ubacuje između ).

Tako da strpi se, mislim da oni svi kad krenu ulaziti u pubertet krenu biti teritorijalni, što oko kuja što oko prostora.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 12:04   #3791
Imam pitanjce. Jel netko od vas koristio za kaznu neko mjesto di moraju biti određeni period dok se ne smire?

Razmišljam da odaberem jedan kutak di će morati sjediti određeni period (par minuta) dok se ne smiri. Nemoguć je u zadnje vrijeme, smiri se na nešto sitno kad mu kažem da prestane i onda nastavi dalje. Baš mu treba nekakav time out, ako ga izbacim iz sobe i zatvorim vrata na par minuta frajer si nađe okolo nešto novo za zabavu tako da mi džabe takve kazne.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 14:29   #3792
M nemamo kazneni kut; ali u rijetkim momentima kada , po našim mjerilima, pretjeraju s dosađivanjem; budu poslani na svoje mjesto. No tada ih ne šaljem tamo u galami ili pod nekim pretnjama; fino im velimo da je sada dosta i ajde na mjesto. I budi sad tu ili ću ti noge polomiti; onak mekani glasom im velim. Razbiti ću te ko kantu samo da se pomakneš. Mjesto, bravo, tako, lezi. Mjesto. Eee vidiš kako je to lijepo, spavaj. I mir. I da nisam čula ni vidjela nikoga da se pomakao sunce vam žareno. Namlatit ću vas ko slamu.


I onda pozaspu.

Al , slaba sam za savjetovanje u tome, naši nisu po kući hiperaktivci, u kući se samo ležari. Ovaj štenac je sada izuzetak, al , štene je.

Ja nisam baš pobornik divljaštva po kući i slabo to toleriram. Igra se vani. Ako nekoga i ulovi žuta minuta; otvore mu se vrata pa ti vani divljaj.


Ako dobro isčitavam, tvoj je neki hiperaktivac , skoro pa neposlušni delikvent; za njega bi možda bilo dobro da ga fizički zatvoriš na neko lijepo mjesto. nabavi neki box, pa kad prečera, zapri ga tam s njegovim igračkama i s nekom koščicom. Možda. A možda i ne. Ne znam.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:31   #3793
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Imam pitanjce. Jel netko od vas koristio za kaznu neko mjesto di moraju biti određeni period dok se ne smire?

Razmišljam da odaberem jedan kutak di će morati sjediti određeni period (par minuta) dok se ne smiri. Nemoguć je u zadnje vrijeme, smiri se na nešto sitno kad mu kažem da prestane i onda nastavi dalje. Baš mu treba nekakav time out, ako ga izbacim iz sobe i zatvorim vrata na par minuta frajer si nađe okolo nešto novo za zabavu tako da mi džabe takve kazne.
Hlađenje i mjesto za hlađenje dobra stvar, ali psi to ne percipiraju kao kaznu. Ne bi ni trebali zapravo. Ako je pas preuzbuđen ili nemoguć, može ga se smiriti da ga se nauči da ide na svoje mjesto (što može biti jastuk s kojeg može otići ili boks na kojeg psa treba prethodno naviknuti). Tamo mu daš nešto s čime se može zabaviti i smiriti na neko vrijeme npr. kong, žvakalicu ili slično.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 23:22   #3794
Mali ima box za kad je zbilja nemoguć, ali to nije tak često.

Inače se mali i kraljica svađaju čiji je box, vole spavati u njemu.

Sad će dobiti još dva vjerojatno, od kojih ćemo im jedan dati za svakodnevno korištenje.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:15   #3795
Kutušo ma nije delikvent (nadajmo se da ni neće biti ) samo je bebast i razigran i još kad se tome doda pubertet dobiješ ovo što ja sad imam. Rado bi ga poslala vanka kad ga čopi žuta minuta al mislim da bi mi susjedi u zgradi psovali sve po spisku kad bi im grebao okolo po vratima, navlačio patike koje stoje ispred vrata i tak. To je super kad imaš dvorište, kad krenu divljati pustiš ih vanka i malo se ispucaju.

Davnih dana sam ja njemu napravila njegovo mjesto, jastuk i deku pored mog kreveta i tu zna često spavati, ima igračke tamo, naučila ga da ode tamo kad mu naredim krevet, samo meni to ne pali kad ga pukne žuta minuta i krene raditi pizdarije.

Evo recimo kako to kod nas izgleda. Pseto popizdi i krene navlačiti i žvakati plahtu na krevetu, stjeram ga dolje i naredim mu da ode u krevet, pobacam mu kong, žvakalice, loptu, ali on izignorira sve, uzme ćošak od svog jastuka i krene ga žvakati. Ili uzme svoju deku, krene je trgati i vući. Kad mu kažem da se smiri, bude miran pol minute i onda opet krene. Na kraju mi je znalo upaliti to da ga izbacim iz sobe na 2-3 minute kao time out. Samo ni to mi više ne pali, frajer si nađe novu zanimaciju. Mazne krpu sa kojom brišem njegove cape ili ode u kupatilo (ne mogu ga spriječiti da ide tamo jer imam harmonika vrata i zna ih otvoriti ) i tamo navlači krpe za pod, ručnike, prljave čarape izvlači iz veša i tako se on zabavlja okolo dok bi kao trebao biti u time outu.

Razmišljala sam da ga natjeram da mi u hodniku u jednom kutku sjedi 2-3 minute da se ne smije mrdnuti s tog mjesta dok se ne skulira. Ne znam jel bi to imalo nekakvog efekta jer sve ovo što sam čitala okolo i probala baš i ne pali, on sebi nađe novu zanimaciju, obično onu zabranjenu. Evo jučer je u time outu fino našao nekakvu spužvicu u kupatilu i iskidao je u sto komadića.

Čak sam razmišljala da mu uzmem neku krpenu igraču pa da to nateže jer mu je očito tekstil zanimljiv u zadnje vrijeme, al s obzirom da vidim šta radi sa ovim konopima igračkama, da to sve u zadnje vrijeme trga i onda ždere jednostavno se ne usudim, potrgat će za 5 minuta i onda će žderat komadiće.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:58   #3796
Aaa, jel imaš balkon?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 15:57   #3797
LeeLoo, izdrži još malo. Puca ga pubertet pa je nemiran. Znam da si pisala kako ondje nemaš ne znam kako dobru veterinarsku skrb, ali možda da ti vet bar pomogne u procjeni je li mali potpuno odrastao pa da ga onda capneš. Kod mješanaca je teško znati, ali... jesi li ti, nemajko jedna, igdje stavila njegove slike i napisala kako se zove?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 16:52   #3798
imam jedno pitanjce, mala mi je inace milina od psa, socijalizirana, poslusna, stvarno nimalo problematican pas. eh sad dal je nju copio pubertet nemam pojma, ima godinu i pol ali pocela mi se na neke pse na cesti postavljati; rezati, kesiti i gurati naprijed.
znam onaj njen wuf wuf kad poziva na igru i to mi je sasvim oke ali ovo nije taj prijateljski wuf nego postavljanje na drugog psa i to uvijek na male, zenske pse. s velikima nikada problema, slobodno ju pustim s lajne, skace s njima po livadi, sve pet. neki dan se igrala sa tri staforda. ona ima 5 kila
svi mi savjetuju da u setnji izbjegavam male pse pa me zanima ako netko ima iskustva s time- koliko dugo da izbjegavam i kako da izbjegnem ako recimo ona pocne ludjacki vuci prema drugom psu? ne bi vjerovali koliko snage stane u 5 kila i ne da se, ne mrda a na ruke ju ne zelim dizati.

moja greska je to sto sam ju uvijek pustala da prilazi svim psima i sad je to jako tesko korigirati, priznajem ali vidim da cu morati.
opet velim, jako tesko mi je procijeniti jer ima i malih koje voli i s kojima se igra a na neke mi rezi.
nikada ju ne pustam s lajne bas na setnici jer mi tamo ima previse pasa opcenito, i to pasa bez lajne pa ju pustim tek ako skuzim da se bas hoce igrati i da nece naletit jos deset pasa iza grma.

nema mi logike u svemu tome, ona nije agresivan pas nimalo. jednom ju je napao drugi pas ali bome je bio velik pa mi ni s te strane nema smisla da je pocela pizditi na male.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 17:23   #3799
Ne znam što da ti kažem. Milina od psa koja se postavlja na druge pse meni zvuči kao paradoks. A koliko snage stane u pet kila, ne znam: znam samo da za nama trima (ja i dva puta po 35 kila pesetine, otprilike) redovito trči teta s maltenezerom i viče: "Joj kako me povukao za vama".

A sad, oprosti na zezanciji, ali slatko sam se nasmijala tvojem postu pa sam morala malo, no ja bih počela s odvraćanjem pažnje i privlačenjem pažnje na sebe. Onako kao što si s njom radila (ili možda nisi) dok je bila štene: najčešća su motivacija hrana i igračke, obično pištave, ali može biti i nešto drugo, to ti moraš odabrati. dakle, u šetnji skeniraš teren kao na vojnoj vježi i kad god dolazi neki pas, svejedno je li malen ili velik, pa čak i ako se pojavi nešto što bi joj moglo odvući pažnju, sekundu prije nego što procijeniš da bi mala mogla reagirati, privučeš joj pažnju na sebe služeći se odabranom mamilicom i tako je držiš zainteresiranom. Kada "opasnost" prođe, pohvališ, pomaziš, nagradiš.

To bi bio moj prijedlog.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:01   #3800
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Evo recimo kako to kod nas izgleda. Pseto popizdi i krene navlačiti i žvakati plahtu na krevetu, stjeram ga dolje i naredim mu da ode u krevet, pobacam mu kong, žvakalice, loptu, ali on izignorira sve, uzme ćošak od svog jastuka i krene ga žvakati. Ili uzme svoju deku, krene je trgati i vući. Kad mu kažem da se smiri, bude miran pol minute i onda opet krene. Na kraju mi je znalo upaliti to da ga izbacim iz sobe na 2-3 minute kao time out. Samo ni to mi više ne pali, frajer si nađe novu zanimaciju. Mazne krpu sa kojom brišem njegove cape ili ode u kupatilo (ne mogu ga spriječiti da ide tamo jer imam harmonika vrata i zna ih otvoriti ) i tamo navlači krpe za pod, ručnike, prljave čarape izvlači iz veša i tako se on zabavlja okolo dok bi kao trebao biti u time outu.
Meni sve ovo više izgleda ko tvoj problem, a ne njegov. Za tu dob to je posve normalno. Jednostavno skloniš sve stvari koje su važne, a pustiš mu one nevažne. OK plahta na kauču... preusmjeriš pažnju nečim drugim, a on to neće. Nađeš nešto slično plahti. Recimo mi imamo one vreće za sjedenje i pokrivene su frotirastim presvlakama. Moja je krenula to navlačiti, a baš ne bi da to potrga. Probala sam sa raznim klasičnim igračkama, a upalila je frotirasta krpa za suđe koju sam žrtvovala zato da mi ne strada nešto vrijednije. Klasične igračke brzo postanu dosadne čak i kad ih rotiramo. Zato je mojoj bilo (i još je) dostupno sve čega se sjetim da mi ne treba, a nju može zabaviti. Na koncu konca ubij par minuta i nateži se s njim da zadovoljiš njegovu trenutnu potrebu za ludiranjem. Ne znam, da mene netko sa strane gleda mislio bi da sam munjena baba jer se počnem s njom naganjat po stanu, natezati sa starom krpom, valjati po podu i glupirati. To ju zadovolji i ludilo prođe pa se smiri. Koja je šteta krpe za cape recimo? Sigurno nije neka krpa koja košta 100 kuna nego vjerojatno stara krpa. Nateže ju? Pa šta. Bolje da to nateže nego da ti glođe nogu od stola ili rub kauča. Kužiš poantu? To će sve proći.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.