Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Moje mišljenje o Tuđmanu je...
pozitivno 399 49.44%
negativno 271 33.58%
pozitivno i negativno 126 15.61%
nemam stav 11 1.36%
Glasovatelji: 807. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2013., 20:14   #2041
Quote:
Smiljan_HR kaže: Pogledaj post
Nije riječ o relativiziranju već o tome da nakon srpkog rondanja po Vukovaru, Dubrovniku, Šibeniku, Zadru, Gospiću itd itd nitko živ nije mogao promijeniti smijer povijesti.
joj jesi ti naivan covjece bozji... ti mislis da je to sve islo "samo od sebe", da je trebalo samo sjest u naslonjac i gledat kako "tijek povijesti" odradjuje sve umjesto tebe. kazes nitko ziv nije mogao promijenit tijek povijesti? e pa da je milosevic uspio u svom naumu i da se jugovojska ukopala na granicama VKK, onda bi "tijek povijesti" itekako bio promijenjen...
joj sta obozavam ove fraze tipa "s njim ili s nekim drugim", "tijek povijesti", "okolnosti su nam isle na ruku"... boze moj zar je tako tesko prevalit preko usta da je TUDJMAN, T U D J M A N napravio sve to i nikakvi tijekovi povijesti ili okolnosti nisu doveli do nase pobjede i samostalnosti. i onda kaze da nije relativiziranje, a vec u SLIJEDECOJ RECENICI lupi frazu "tijek povijesti". samo da ne bi slucajno bio tudjman, mora bit nesto trece u pitanju...nevjerojatno.
John_Wayne is offline  
Old 12.08.2013., 20:15   #2042
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Naprotiv, sve je počelo izmišljanjem pojma "detuđmanizacija", spominjala se do besvijesti, onda se poštovatelje jednog velikana koji je vodio osamostaljenje i pobjedu počelo nazivati tuđmanofilima, da bi onda tako nazvanim tuđmanofilima preostalo samo da one druge nazovu tuđmanofobima. Dakle, protivnici Tuđman su počeli, ne mi ostali.
Zaboravljaš da su ti tzv. protivnici Tuđmana bili njegovi najbolji pouzdanici.




Quote:

I zato ne valja? Osamostaljenje i pobjeda no big deal, ali gradonačelnik big deal, Dinamo big deal, unuk i kćer big deal? Ti to ozbiljno?
Ne stavljaj mi u prste ono što nisam napisao.


Quote:
Oni su samo na izborima izabrali drugog, nisu dilali transkripte i relativizirali netom završeni rat, zato su oni ozbiljna nacija, a mi neozbiljna i neodgovorna kojoj su se strani dužnosnici izrugivali zbog toga kako smo se ponašali nakon 2000.g. Bravo, bravo, tako treba, nastavite tako pred nama, a u sebi mislili, ajme koji naivci. Zato nas ne poštuju, zato nam je put prema EU bio kakav je bio.
MI se ponašali? Mesić i drugi bivši hadezeovci nije MI. OK?


Quote:

To progovara jal iz tebe, najbolje bi bilo da su kćer i unuk kao crkveni miševi pa bi bili zadovoljni.
Nikav jal. Trebali su biti ono za što su sposobni i dokaz iz prve ruke kakve se sposobnosti cijene u novoj državi. A sposobnost su pokazali nakon što im otac i djed više nije bio predsjednik.


Quote:
Imao je tu zakonsku mogućnost, a donesena je demokratskom procedurom.
Zakonitost nikada nije bila upitna.

Quote:
Ne vidim u čemu je problem promjena imena kluba, tada je bio trend promjena svih imena iz komunizma, sve ulice, škole, vrtići itd. koji su imali komunistička imena su dobili nova imena, to je bio trend, promjena imena Dinama je samo jedan djelić toga, ali se na umjetan način pretvorilo u problem. Radi se o tisućama promijenjenih imena, ali samo Dinamo je problem, umjetan problem.
Umjetan problem kojega je FT stalno isticao kao problem.


Quote:
Ne, slaba karika su oni koji ne poštuju svoje velikane, takvi nisu slaba karika samo u našoj naciji, već u svim nacijama, ali u našoj su neprimjereno glasni i ima ih postotno najviše, zato smo tu gdje jesmo.
Poštivanje i sakrivanje činjenica nisu sinonimi. Ako kažem da je Štef Deverić volio popiti to ne znači da je bio loš nogometaš ili ako ustvrdim da je Elton John peder (sada se to kaže homoseksulac) ne znači da smatram da je loš glazbenik.
__________________
PIPL MAST TRAST AS. TENK JU.
Smiljan_HR is offline  
Old 12.08.2013., 20:19   #2043
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Prvo smo se mi uputili u samostalnost, pa je tek onda bilo srpsko divljanje po navedenim mjestima. To je bio prijelomni povijesni trenutak i nije bilo zapisano u zvijezdama da će ispasti kako je ispalo, mogli smo doživjeti i težak poraz, pa bismo onda imali daleko veći problem od promjene imena Dinamu i Zg krize.
izvrsno receno. al kad smo vec eto uspjeli u svojem naumu i kad je sve ispalo kako treba, pobjeda i samostalnost, onda dobro dodje zg kriza i dinamo da malo pljucnemo po tudjmanu.
John_Wayne is offline  
Old 12.08.2013., 20:20   #2044
Quote:
Smiljan_HR kaže: Pogledaj post
Zaboravljaš da su ti tzv. protivnici Tuđmana bili njegovi najbolji pouzdanici.





Ne stavljaj mi u prste ono što nisam napisao.



MI se ponašali? Mesić i drugi bivši hadezeovci nije MI. OK?



Nikav jal. Trebali su biti ono za što su sposobni i dokaz iz prve ruke kakve se sposobnosti cijene u novoj državi. A sposobnost su pokazali nakon što im otac i djed više nije bio predsjednik.



Zakonitost nikada nije bila upitna.


Umjetan problem kojega je FT stalno isticao kao problem.



Poštivanje i sakrivanje činjenica nisu sinonimi. Ako kažem da je Štef Deverić volio popiti to ne znači da je bio loš nogometaš ili ako ustvrdim da je Elton John peder (sada se to kaže homoseksulac) ne znači da smatram da je loš glazbenik.
Trgni se.
Kexx is offline  
Old 12.08.2013., 20:22   #2045
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
joj jesi ti naivan covjece bozji... ti mislis da je to sve islo "samo od sebe", da je trebalo samo sjest u naslonjac i gledat kako "tijek povijesti" odradjuje sve umjesto tebe. kazes nitko ziv nije mogao promijenit tijek povijesti? e pa da je milosevic uspio u svom naumu i da se jugovojska ukopala na granicama VKK, onda bi "tijek povijesti" itekako bio promijenjen...
joj sta obozavam ove fraze tipa "s njim ili s nekim drugim", "tijek povijesti", "okolnosti su nam isle na ruku"... boze moj zar je tako tesko prevalit preko usta da je TUDJMAN, T U D J M A N napravio sve to i nikakvi tijekovi povijesti ili okolnosti nisu doveli do nase pobjede i samostalnosti. i onda kaze da nije relativiziranje, a vec u SLIJEDECOJ RECENICI lupi frazu "tijek povijesti". samo da ne bi slucajno bio tudjman, mora bit nesto trece u pitanju...nevjerojatno.
Tuđman to JEST napravio. Tuđman JEST imao pdršku da to napravi. Bez te podrške NEBI uspio.
__________________
PIPL MAST TRAST AS. TENK JU.
Smiljan_HR is offline  
Old 12.08.2013., 20:26   #2046
Samostalnost su izborili i Makedonija, Kosovo, Slovenija, Bih, Crna Gora i nitko od njih nije imao Tudmana.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 12.08.2013., 20:27   #2047
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
izvrsno receno. al kad smo vec eto uspjeli u svojem naumu i kad je sve ispalo kako treba, pobjeda i samostalnost, onda dobro dodje zg kriza i dinamo da malo pljucnemo po tudjmanu.
Nije riječ o pljuckanju već o tome da Tuđman kao što je uspio u ratu, nakon rata nije uspio u tranziciji u normalnu mirnodobsku državu. Istina, uvijek je visio "bauk" istoka Hrvatske i nije se moglo 1996 znati da će mirna reintegracija uspjeti ali mislim da je kod Zagreba debelo pogriješio i da je, u stvari, isprovocirao da nakon njega dođe tko je već došao sa svojim pizdarijama dilanja transkripata i neukusnih viceva.
__________________
PIPL MAST TRAST AS. TENK JU.
Smiljan_HR is offline  
Old 12.08.2013., 20:29   #2048
Seljacina, komesar a onda odjednom 'rvatina. Sve je unistio i dopeljao kamenjarski nakot i mafiju u Hrvatsku.
evilinvader is offline  
Old 12.08.2013., 20:30   #2049
Quote:
Smiljan_HR kaže: Pogledaj post
Tuđman to JEST napravio. Tuđman JEST imao pdršku da to napravi. Bez te podrške NEBI uspio.
Podršku netko treba kreirati i artikulirati. On je svojom retorikom utjecao na svijest ljudi, nije ta podrška s neba pala, mnoge je on osokolio da daju podršku.
Da je bio netko drugi taj drugi bi drugačije pričao i možda bi obeshrabrivao ljude da se ide u samostalnost, možda bi svakodnevno ponavljao da moramo tražiti rješenje u okviru YU i slično, svaka retorika pridobije određen broj ljudi, ali svakako je da netko s elanom i vjerom u ono što priča lakše pridobije ljude i zapravo sam izazove ljude na podršku.
Kexx is offline  
Old 12.08.2013., 20:30   #2050
naravno, nista bez podrske hrvatskog naroda. da su hrvati zeljeli jugoslaviju a ne samostalnu hrvatsku onda tu cak ni tudjman ne bi nista mogao uciniti. ali eto drago mi je da si napokon uspio to prevaliti preko usta, da je tudjman sve to napravio. trebalo ti je samo godinu dana ali bolje ikad nego nikad. nadam se da nije jako boljelo.
John_Wayne is offline  
Old 12.08.2013., 20:31   #2051
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Samostalnost su izborili i Makedonija, Kosovo, Slovenija, Bih, Crna Gora i nitko od njih nije imao Tudmana.
Svi su oni imali Tuđmana, ponašanje HR je bilo ključno za sve njih. Mogla je Hr biti lojalna Beogradu, pa nitko od njih ne bi bio samostalan, mogla je HR doživjati poraz pa opet nitko od njih ne bi bio samostalan. Svi oni trebaju postaviti golemi spomenik Tuđmanu.
Kexx is offline  
Old 12.08.2013., 20:33   #2052
Quote:
Smiljan_HR kaže: Pogledaj post
Nije riječ o pljuckanju već o tome da Tuđman kao što je uspio u ratu, nakon rata nije uspio u tranziciji u normalnu mirnodobsku državu. Istina, uvijek je visio "bauk" istoka Hrvatske i nije se moglo 1996 znati da će mirna reintegracija uspjeti ali mislim da je kod Zagreba debelo pogriješio i da je, u stvari, isprovocirao da nakon njega dođe tko je već došao sa svojim pizdarijama dilanja transkripata i neukusnih viceva.
Itekako je uspio pretvoriti HR u normalnu mirnodopsku državu. Ostavio nam je sstabilnu demokratsku državu, stabilnu po svim pitanjima, gospodarski, monetarno, politički, sve je bilo na dobrim temeljima, a onda su došli detuđmanizatori i pretvorili nas u sprdnju.
Kexx is offline  
Old 12.08.2013., 20:37   #2053
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Svi su oni imali Tuđmana, ponašanje HR je bilo ključno za sve njih. Mogla je Hr biti lojalna Beogradu, pa nitko od njih ne bi bio samostalan, mogla je HR doživjati poraz pa opet nitko od njih ne bi bio samostalan. Svi oni trebaju postaviti golemi spomenik Tuđmanu.
Puno veci spomenik bi trebali dizati Gorbacovu ako vec moraju dizati spomenike.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 12.08.2013., 20:37   #2054
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Itekako je uspio pretvoriti HR u normalnu mirnodopsku državu. Ostavio nam je sstabilnu demokratsku državu, stabilnu po svim pitanjima, gospodarski, monetarno, politički, sve je bilo na dobrim temeljima, a onda su došli detuđmanizatori i pretvorili nas u sprdnju.
Jelavici, Kutlei, Rojsovi, Pripuzi, zna se kad su se poceli kotrljati. Kakvu god on ostavio, njih je nastanio tako da je to jednako tome da nije nista ostavio... Pa dijelio je VIP loze sa Bagarićem, o cemu pricamo.
evilinvader is offline  
Old 12.08.2013., 20:39   #2055
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
naravno, nista bez podrske hrvatskog naroda. da su hrvati zeljeli jugoslaviju a ne samostalnu hrvatsku onda tu cak ni tudjman ne bi nista mogao uciniti. ali eto drago mi je da si napokon uspio to prevaliti preko usta, da je tudjman sve to napravio. trebalo ti je samo godinu dana ali bolje ikad nego nikad. nadam se da nije jako boljelo.
Ne pratiš dovoljno ono što pišem. Ne sporim ja mnoge pozitivne stvari.
__________________
PIPL MAST TRAST AS. TENK JU.
Smiljan_HR is offline  
Old 12.08.2013., 20:45   #2056
zaista se ne sjecam tih tvojih pozitivnih stvari jer ih uvijek nekako uspijes ukamuflirati u one negativne. imam osjecaj da su ti negativnosti bitnije.
John_Wayne is offline  
Old 12.08.2013., 20:49   #2057
Nisu, ali me nerjetko nekritčko branjenje nekih stvari isprovocira.
__________________
PIPL MAST TRAST AS. TENK JU.
Smiljan_HR is offline  
Old 12.08.2013., 21:00   #2058
Tito je na vlast doveo srbe a Tuđman one koji su ih zamijenili . Mislim da je vrijeme za još jednog zagorca
plejer_as is offline  
Old 12.08.2013., 21:40   #2059
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Samostalnost su izborili i Makedonija, Kosovo, Slovenija, Bih, Crna Gora i nitko od njih nije imao Tudmana.
Bez Tudjmana bi od svih navedenih jedino Slovenija izborila samostalnost, jer nije bila u Milosevicevim planovima, on bi ju pustio da ode, kao sto uostalom i jest. Od ostalih NITKO ne bi izborio samostalnost da to nije ucinila Hrvatska na celu sa Tudjmanom. Uostalom to ne tvrdim samo ja, to tvrde i malo relevantniji od mene, kao npr. premijer Makedonije, koji kaze da je Tudjman bio kljucni cimbenik bez kojeg ne bi bilo ni slobodne Makedonije.

Zadnje uređivanje John_Wayne : 12.08.2013. at 22:04.
John_Wayne is offline  
Old 12.08.2013., 21:40   #2060
Quote:
Smiljan_HR kaže: Pogledaj post
Zaboravljaš vremenski kontekst odredbe o predsjedničkom potvrđivanju Župana koja je autamitizmom prešla u Zakon o Gradu Zagrebu. Korijeni toga rješenja su, možda nam je neugodno priznati, u bojazni da bi na čelo neke Županije mogao doći separatistički župan (čitaj Srbin) koji bi mogao odvojiti tu županiju od Hrvatske. Iz istog razloga Tuđman nije želio u potpunosti potpisati Europsku povelju o lokalnoj samoupravi. (Koju je na kraju Jandroković potpisao).
Ništa ja ne zaboravljam.

Radi se samo o tome da čitav vremenski kontekst i sve uz to vezano ti stalno tumačiš bez ijednog jedinog argumenta ili svjedoka. Ti uvjeravaš kako su se u Hrvatskom saboru donosile neke odredbe motivirane željom da se spriječi izbor lokalnih čelnika nepodobnih po nacionalnim kriterijima ali očito uz neku opsežnu urotu svih parlamentarnih stranaka koje su kao po nekom dogovoru šutjele i ničim nisu kritizirale odredbu o određenim ovlastima Predsjednika Republike.

I to čak i kada su iste takve odredbe izglasane i u slučaju Grada Zagreba, iako je svakom živom jasno da u glavnom gradu ni pod razno ne može doći do situacije koja je navodno motiviralo takve ovlasti kod izbora župana.

Otkud uopće informacije i saznanja o takvoj uroti?

Ma o kakvom automatizmu ti pričaš? Izbor župana i izbor gradonačelnika ZG-a (i Tuđmanova uloga u oba slučaja) defnirana je s dva različita zakona. Po kojem to "automatizmu" odredbe iz jednog zakona moraju prijeći u posve drugi zakon i to tako da se tome nitko ne protivi?

Što se tiče EPLS tu se radi o tome da države potpisnice mogu ali ne moraju EPLS primijeniti u potpunosti. Poveljom je definiran minimalan broj odredbi ili članaka koji država potpisnica mora usvojiti ali ne mora ju usvojiti cijelu.
__________________
Ignore: Roy, HHmischko, Ostoja Grubica, Feniks, McAucliffe
lataejio is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.