Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2013., 14:25   #61
Pa daaa! Šprica! Kak sam to mogla zaboraviti ...tako je mačor pio čajek kad je imao mokraćne kamence.
I meni je već palo na pamet dati u dehidrat, ali s hranom dobiva antibiotik, pa ne bih riskirala da mi ne popapa sve.
Daklem, šprica je rješenje! Uuu kak bu vesela kad dobije dozicu borovnice hihi
Samo ne znam koliko da joj dajem? Znam da mi moramo popiti 6 dcl čaja kroz dan da bi bilo efekta...ma bum joj cca po osobnom nahođenju dala, pa i ako fulam - ne može joj škoditi.
lalalaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 16:22   #62
Ma šprica je zakon, ja ovom svom pizdeku sve uvaljujem u zadnje vrijeme na špricu. Antibitike mi je zadnji puta pio 10 dana, prva 2-3 dana sam uspjela uvaliti u hranu, kasnije sam trpala u grlo tabletu, zadnjih par dana mi je dopizdilo skupljati ispljunute tablete okolo pa sam fino na špricu davala, smrvila i sa vodom. Znam da je bilo odvratno al šta da mu ja radim.

Čaj ja ovom svom radim tako da u 2 dcl stavim pola ili trećinu čajne žlice brusnice, najviše što sam mu dala da dnevno popije je bilo deci čaja. Ne znam nisam se usudila baš ni pretjerivati, u biti bitno je da se tankaju i da piške kod svih tih urinarnih pizdarija.

Znači, ako i ne misliš puno čaja davati svakako uvaljuj peseku vodu na špricu da što više piški, tako se ispire mjehur i na taj način se sprečava bakterije da se kote i hvataju za stjenke.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 10:01   #63
eto šprica kolko-tolko funkcionira (malo popije, malo mi drži u ustima pa pljune il pusti da se cijedi - ko tvoj micek )...nije baš oduševljena, al kaj bum joj ja...bolja je brusnica od uvinog, tak da se nema što buniti
za sada nam prolazi antibiotik u hrani, pa kad počne pljuckanje bude šprica i tu poslužila! hvala za ideju!
lalalaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 10:55   #64
Da, to valjda kad im je dosta onda počnu tako da ne gutaju već puste da im se iscjedi vanka. Moj još folira kad se to iscjedi da je progutao.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 20:32   #65
Kokosovo ulje...našla na više mjesta da je izuzetno korisno za pse.Dajem i sirutku, ali ne znam kako bi bilo najbolje za davati, ja polijem dehidrat od prilike sa 2dcl sirutke.I još tokom dana natočim da pije kao vodu povremeno.Jel može štetit veća količina ili to izađe van(višak)?
dolcenera6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 12:00   #66
Kokosovo ulje sam bas neki dan htjela ovdje da napisem. Najbolje hladno presano i bez ikakvih dodataka(naisla sam na neke proizvode koji na pakiranju imaju cijelu listu pod Ingredients). Izuzetan antimikrobik,jako povoljno utjece na crijevnu mikrofloru,potice rad metabolizma,moze se davati dijabeticarima,kod problema sa stitnjacom,starijim psima sa artritisom itd itd.

No,ono zasto smo se mi opredijelili i zasto nam je preporuceno su alergijski dermatitis kod psa(sa povremenim hot spotom). Poceli smo prije nekih mjesec dana i zbilja se perutanje i cesanje smanjilo. Puno lakse se pasica nosi sa svojim alergijama,a vjerujem da ima ucinka i na one stvari koje mi izvana ne vidimo. Toplo preporucam svima kojima psi imaju koznih problema da probaju sa kokosovim uljem.

Sto se tice sirutke,treba pazljivo s kolicinama,buduci zna izazvati proljev. Ja je ne bih davala ''kao vodu'',nego uz jelo. Sigurno da dobro dodje
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 12:08   #67
Quote:
dolcenera6 kaže: Pogledaj post
Kokosovo ulje...našla na više mjesta da je izuzetno korisno za pse.Dajem i sirutku, ali ne znam kako bi bilo najbolje za davati, ja polijem dehidrat od prilike sa 2dcl sirutke.I još tokom dana natočim da pije kao vodu povremeno.Jel može štetit veća količina ili to izađe van(višak)?
Neće štetit u smislu da će se psu nečeg štetnog nagomilati u organizmu itd. ako me kužiš, ali se vrlo lako može dogoditi proljev (sirutka je puna laktoze, dakle ovisi o psu kako će reagirati. Dakle ima pasa koji mogu eksati litru da ne bude sraćke, a nekoga će i deci prosrati . Znači, slobodno eksperimentiraj sa sirutkom, pa ćeš vidjeti koliko tvome psu odgovara.

Kokosovo ulje je super, da... Ja svaki dan rotiram neko drugo; maslinovo, laneno, kokosovo, riblje, bučino. Kad hranim domaćim naravno, ali ako dajem dehidrat ne dodajem mu ništa.
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 13:29   #68
E hvala laneno je isto jedno vrijeme bilo u igri ali je stolica bila premekana, sto npr od kokosovog i maslinovog nije slucaj.
Zanimljivo da sva ta ulja voli, pase joj okus.
I spirulina alga isto citam da se moze davati, isto sad pitanje koliko toga..


Sent from my iPhone using Tapatalk
dolcenera6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 13:56   #69
Spirulina potiče rad štitnjače, s time bi bila dosta oprezna.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 10:21   #70
Hm..onda ću je preskočiti radije da ne napravim više štete nego koristi
dolcenera6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 09:36   #71
Evo samo jedan edit vezan za spirulinu; nasla bas proizvod namijenjen zivotinjama, tako da se cu ipak davati


Sent from my iPhone using Tapatalk
dolcenera6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 12:39   #72
Pliz ljudi hitno mi je, kako se rade oblozi od persina?

Konkretno, za kuju sa simptomima lazne trudnoce
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 09:02   #73
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Spirulina potiče rad štitnjače, s time bi bila dosta oprezna.
ozbiljno??? hmm, ja joj dajem spirulinu otkad je imala problema s dlakom, nakon cca pola godine sam prestala i odmah je došlo do pada imuniteta (gore sam se žalila na escherichiu, koju smo, uzgred rečeno, uspjeli potamaniti) i opet problemi s dlakicom (čitaj: ćelavi mi vrat samo da uzrujavam svoju gazdicu), kad sam opet uvrstila spirulinu dlaka se popravlja, raste nova i više nije ćelava lajavica...ali ovo me splašilo za štitnjaču...jel stvar u količini? ona ima cca 10 kg, dajem joj trećinu male žličice praha spiruline
uvijek me strah da željom da joj hoću pomoći neš ne zeznem i eto sad ova informacija
lalalaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 09:11   #74
Quote:
Lehane kaže: Pogledaj post
Pliz ljudi hitno mi je, kako se rade oblozi od persina?

Konkretno, za kuju sa simptomima lazne trudnoce
nama ti oblozi nisu ništa pomogli, sve se rasipalo, pas mora mirno ležati, a to ne možeš zavezati dobro da uhvati i donje sise koje su najkritičnije

ako su sise upaljene bolje ti je stavljati hladne obloge, natopiš gazu s hladnom vodom iz slavine pa joj držiš malo

a najbolje je da odeš u vet.ljekarnu i kupiš emulziju per mammas. to je za krave i koze kad im se upale vimena, ali je odličan i za pse. mažeš joj sise par puta dnevno i to ih stalno hladi. imaš ju i u vet. ljekarni na dankovečkoj

za prestanak proizvodnje mlijeka, super su galastop kapi koje se daju oralno, užasno su skupe, oko 200-300kn, ali već za 2 dana nema više mlijeka
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 11:12   #75
Quote:
lalalaland kaže: Pogledaj post
ozbiljno??? hmm, ja joj dajem spirulinu otkad je imala problema s dlakom, nakon cca pola godine sam prestala i odmah je došlo do pada imuniteta (gore sam se žalila na escherichiu, koju smo, uzgred rečeno, uspjeli potamaniti) i opet problemi s dlakicom (čitaj: ćelavi mi vrat samo da uzrujavam svoju gazdicu), kad sam opet uvrstila spirulinu dlaka se popravlja, raste nova i više nije ćelava lajavica...ali ovo me splašilo za štitnjaču...jel stvar u količini? ona ima cca 10 kg, dajem joj trećinu male žličice praha spiruline
uvijek me strah da željom da joj hoću pomoći neš ne zeznem i eto sad ova informacija
Ozbiljno. Imam problema sa štitnjačom, podosta sam čitala o tome na netu, pila sam i neke prirodne dodatke tako da vidim i po nalazima da stvarno nije prodavanje magle, alge ubrzavaju rad štitnjače (meni je to super jer imam usporenu štitnjaču i meni su nalazi od njih). Spirulina je jedna vrsta alge i bogata je jodom pa treba pripaziti.

Evo vidi šta piše kod ovog proizvoda pod pažnja: http://www.vitamini-hr.com/calivita_page/spirulina.html

Ne vjerujem da joj škodiš, da je upala u hiper imala bi neke simptome (bila bi nervoznija, obično im i dlaka opada, smršave, ne spavaju....), ali ako baš želiš biti 100 posto sigurna odi pa joj izvadi hormone.

Spirulina je odlična, sam treba pripaziti s njom da se ne pretjera i treba pripaziti na to ako postoji nekakva bolest štitnjače, pogotovo ako je u pitanju ubrzani rad štitnjače da je ne ubrza još više.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 13:20   #76
hvala ti na opasci! istražit ću još malo tu spirulinu, ali iz ovoga što sam čitala vidim da svi upozoravaju da se ne smije pretjerivati, odnosno da se uzima u ograničenim dozama ako postoji problem s hiper štitnjačom..a kako i ti kažeš - vidjela bih simptome da joj je naškodila i da je otišla u hiper!
budem pri sljedećoj kontroli gušterače rekla vet da provjeri i štitnjaču, čisto da budemo ziher, ali za sada spirulina daje više pluseva, upravo sam ju i zato vratila u njenu prehranu, ali drago mi je da imam i ovu info
lalalaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 14:48   #77
Mislim da se kod mačaka i pasa vadi samo jedan hormon ili eventualno 2 da se vidi njihov omjer, ne bi trebalo koštati nešto previše.

Pa u biti s ničime ne bi trebalo pretjerivati bez obzira što je prirodno i ljekovito. Možda ne bi bilo loše da daješ 2-3 mjeseca pa da napraviš stanku od mjesec dana, dosta tih prirodnih dodataka se pije na ovakav način.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 08:30   #78
Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
nama ti oblozi nisu ništa pomogli, sve se rasipalo, pas mora mirno ležati, a to ne možeš zavezati dobro da uhvati i donje sise koje su najkritičnije

ako su sise upaljene bolje ti je stavljati hladne obloge, natopiš gazu s hladnom vodom iz slavine pa joj držiš malo

a najbolje je da odeš u vet.ljekarnu i kupiš emulziju per mammas. to je za krave i koze kad im se upale vimena, ali je odličan i za pse. mažeš joj sise par puta dnevno i to ih stalno hladi. imaš ju i u vet. ljekarni na dankovečkoj

za prestanak proizvodnje mlijeka, super su galastop kapi koje se daju oralno, užasno su skupe, oko 200-300kn, ali već za 2 dana nema više mlijeka
Puno ti hvala

Uzasno sam zabrinuta, to grozno izgleda
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 16:59   #79
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Mislim da se kod mačaka i pasa vadi samo jedan hormon ili eventualno 2 da se vidi njihov omjer, ne bi trebalo koštati nešto previše.
Za??
Štitnjaču, ako sam dobro pohvatao prepisku?
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 20:38   #80
Da, za štitnjaču.

Skontala sam da ne vade svi isto, neki kontroliraju t4, a neki nešto drugo što pretpostavljam da je tsh. Ili sam ja krivo nešto skontala. Znam da ja kod sebe čekiram sva 3, mislila sam da se i životinjama ali sam skontala da uglavnom ne.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:06.