Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2015., 17:49   #1061
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Nema druge nego sjesti svi za stol i odrediti neka pravila. Ako se nadure i prestanu razgovarati, vjeruj mi nije ni to loše

Iako se nekada ne može, moji svekići su uspjevali napraviti svađu sa 600 km daljine. Puno, mogu reći najviše, ovisi o mužu i o tome kako se on postavi.

Ako te uzme u zaštitu i razumije te, puno je napravljeno.

Ja sam nakon 20 godina braka rekla da odustajem, nisam više mogla živjeti po plemenskim zakonima.

Što na to kaže muž, da li je on porazgovarao sa njima?
Razumije me ali ni on se ne zeli svadati s njima niti bi ja htjela da se svađa s njima jer kako bi tek onda bilo kad on ode na posao..
Ja isto pokušavam što više vremena provesti vani sa bebačom ali opet nije to to.

A što se tiče razgovora s njima oni su doslovno kako vjetar puše. Jedan dan je ok ponašanje prema meni onda 2 tjedna terora.
I tako u krug. Nisam se nadala takvom ponašanju od njih jer dok nismo ja i muž bili u braku stvarno su uvijek bili fer i korektni..
A sada od zabadanja nosa u kakvu poštu sam dobila pa do hranjenja bebe meni iza leđa sa namirnicama koje sam rekla da ne želim da još jede i ostalo..
heart77 is offline  
Old 24.07.2015., 18:23   #1062
Quote:
heart77 kaže: Pogledaj post
Razumije me ali ni on se ne zeli svadati s njima niti bi ja htjela da se svađa s njima jer kako bi tek onda bilo kad on ode na posao..
Ja isto pokušavam što više vremena provesti vani sa bebačom ali opet nije to to.

A što se tiče razgovora s njima oni su doslovno kako vjetar puše. Jedan dan je ok ponašanje prema meni onda 2 tjedna terora.
I tako u krug. Nisam se nadala takvom ponašanju od njih jer dok nismo ja i muž bili u braku stvarno su uvijek bili fer i korektni..
A sada od zabadanja nosa u kakvu poštu sam dobila pa do hranjenja bebe meni iza leđa sa namirnicama koje sam rekla da ne želim da još jede i ostalo..
Nije ti lako, i neće ti biti.

Izbjegavaj rasprave, kad pretjeruju, na jedno uho unutra- na drugo van, dijete drži na oku, reagiraj kada ga hrane nečim što nije za njega ( u to slučaju je bolja i svađa, nego da dijete ima problema)....

Na žalost taj krug svekići- snaha je očito vječan.
Sretno, sa što manje stresa.
sama45 is offline  
Old 24.07.2015., 18:43   #1063
sad mi se ovih 600 km udaljenosti cini tako lijepo
heart77 is offline  
Old 24.07.2015., 18:47   #1064
Quote:
heart77 kaže: Pogledaj post
sad mi se ovih 600 km udaljenosti cini tako lijepo

Ima dobrih momenata, ali kad si stalno od njih pod stresom, vjeruj, i to je premalo.

sama45 is offline  
Old 25.07.2015., 12:58   #1065
Quote:
heart77 kaže: Pogledaj post
Razumije me ali ni on se ne zeli svadati s njima niti bi ja htjela da se svađa s njima jer kako bi tek onda bilo kad on ode na posao..
Hm... Ti bi htjela da sve bude onako kako tebi odgovara, al da to njima dođe samo od sebe.. Al ne možeš biti jeben i pošten, kaže stara narodna.

Ako se oni ponašaju onako kako vama ne odgovara, ne vidim smisla u šutnji jer atmosfera je grozna kako god da okreneš. Ne razumijem zašto on ne želi riješiti to s njima, pa makar i svađom.... Zar ih se bojite?

Ako je tako, nije mi jasno kako ste se uopće odlučili na suživot i dijete u takvim uvjetima sa ljudima kojih se bojite da bi vam žestoko zagorčavali život. To su njegovi roditelji, valjda je on uvijek znao kakvi su oni ako si ti već gledala ružičastim naočalama.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Old 25.07.2015., 14:25   #1066
Drage zene. Znam da vas ima i starijih i mladjih na forumu, i zbog toga sam željela čuti vaše mišljenje. U braku sam godinu dana. Brak kao brak. Nekad bude nekih trzavica, ali uglavnom je uredu. Kad sam se udala za mog muza, od sveki nisam dobila nista. Iako je običaj da sveki daruje snahu, ja nisamdobila nista. Nije da ona nema. Zaposlena je i zaradjuje 2000 eura. Živimo 15 minuta hoda od sveki i svekra. Za ovih godinu dana sveki nije došla kod nas ni jednom. Ne znam zbog čega. Svaki dan zove mog muza i govori da dodjemo kod njih i svaki dan idemo nekad jednom, nekad vise puta na dan. Zelim i ja nekad da odmorim, zelim da nešto kuham, da izadjem sa mužem da prošetam po gradu. Bila sam bolesna nekoliko dana i nisam nigdje izlazila, muz je bio kod njih svaki dan, i kad sam ja otisla nakon nekoliko dana počela su pregovaranja zasto nisam dolazila, konačno sam se pojavila Itd. Ako me nešto pitaju odgovorim, ako odgovorim nešto sto se njima nesvidja onda poslije nabrajaju mom muzu: Sta ja tako govorim, sta se to mene tiče... Ne znam kako da se postavim prema njima? Zelim da shvate da necu da idem protiv svoje volje nigdje? Sta da radim?
mmedena is offline  
Old 25.07.2015., 14:46   #1067
Quote:
mmedena kaže: Pogledaj post
Kad sam se udala za mog muza, od sveki nisam dobila nista. Iako je običaj da sveki daruje snahu, ja nisamdobila nista. Nije da ona nema. Zaposlena je i zaradjuje 2000 eura.
Njezina stvar, njezin posao, njezina plaća. Taman posla da joj zamjeraš što te nije darovala...

Quote:
Zelim i ja nekad da odmorim, zelim da nešto kuham, da izadjem sa mužem da prošetam po gradu.
Sverva ti brani da šetaš s mužem po gradu?

Quote:
poslije nabrajaju mom muzu
Neka mu nabrajaju. Neka on to rješava ako mu se ne sviđa što mu roditelji govore.

Quote:
Ne znam kako da se postavim prema njima? Zelim da shvate da necu da idem protiv svoje volje nigdje? Sta da radim?
Baš ništa. Ti si, zapravo, u odličnoj situaciji. Oni ne smetaju tebe u tvom domu, ne nabacuju ti se, slobodna si ne dolaziti kod njih kad ne želiš. Tko ti brani?

Prigovaraju tvom mužu? Pa što? Njihova stvar. Nitko ti ne brani da se ponašaš kako želiš, prema tome, što te sprečava? Shvatit će da ne ideš protiv svoje volje nigdje onda kad prestaneš dolaziti onda kad ti se ne ide.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Old 25.07.2015., 14:50   #1068
Quote:
mmedena kaže: Pogledaj post
Drage zene. Znam da vas ima i starijih i mladjih na forumu, i zbog toga sam željela čuti vaše mišljenje. U braku sam godinu dana. Brak kao brak. Nekad bude nekih trzavica, ali uglavnom je uredu. Kad sam se udala za mog muza, od sveki nisam dobila nista. Iako je običaj da sveki daruje snahu, ja nisamdobila nista. Nije da ona nema. Zaposlena je i zaradjuje 2000 eura. Živimo 15 minuta hoda od sveki i svekra. Za ovih godinu dana sveki nije došla kod nas ni jednom. Ne znam zbog čega. Svaki dan zove mog muza i govori da dodjemo kod njih i svaki dan idemo nekad jednom, nekad vise puta na dan. Zelim i ja nekad da odmorim, zelim da nešto kuham, da izadjem sa mužem da prošetam po gradu. Bila sam bolesna nekoliko dana i nisam nigdje izlazila, muz je bio kod njih svaki dan, i kad sam ja otisla nakon nekoliko dana počela su pregovaranja zasto nisam dolazila, konačno sam se pojavila Itd. Ako me nešto pitaju odgovorim, ako odgovorim nešto sto se njima nesvidja onda poslije nabrajaju mom muzu: Sta ja tako govorim, sta se to mene tiče... Ne znam kako da se postavim prema njima? Zelim da shvate da necu da idem protiv svoje volje nigdje? Sta da radim?

Što ste tiče ovog običaja darivanja, dakle, to većinom je običaj, negdje bio a više nije, negdje je al se nekako "preskoči" pa se ja oko toga ne bi puno uzrujavala. Ne bi trebalo biti da svekrvi nije stalo do tebe samo zbog toga što ti nije ništa poklonila.

A oko tih posjeta, ne znam, ako ste vi tamo baš svaki dan..... možda ne osjeti potrebu da ona vas posjeti (makar totalno glupo, možeš svakomalo otići do sina i snahe i vidjet kako su). Možda očekuje poziv (od tebe) pa zato ne dolazi prije nego je pozoveš. Da li svekar dolazi kod vas?

To što su ti prigovarali da zašto nisi bila (a još si bila i bolesna) to je stvarno bezobrazno. Pa ti nisi uopće dužna odlaziti tamo, samo je stvar dobre volje/želje da ih posjetiš.

Kako inače tvoj muž reagira na te situacije kada mu govore kako se ti ponašaš? Da li im uopće šta odgovori?

Ja bi odlazila tamo kad bi imala vremena i volje, ne svaki dan, a posebno ako mi se ne ide. A ukoliko tvoj muž želi odlaziti kod njih svaki dan neka ide ali onda nek ne "prihvaća poziv" i u tvoje ime.
erin3007 is offline  
Old 25.07.2015., 21:37   #1069
Halo svima... Nažalost, pridružujem se vašem klubu nesretno osvekrvljenih... Uglavnom, ja i dragi smo zajedno 3 godine, od toga oko 2 godine živimo skupa, planiramo vjenčanje kada financijske prilike budu prigodne, dok trenutno uređujemo kuću koja je zasad u najmu, a uz malo sreće za koju godinu i naša.
Moj problem je taj što sad dok sređujemo kuću smo zbog novaca prisiljeni boraviti kod njega u kući s njegovim roditeljima. Svekar je divan i staložen čovjek, strpljiv i pun razumijevanja. Njegova žena, moja svekrva, baš i nije. Dok nismo kod njih u kući je sve zaista super. Ne mogu reći puno protiv žene, dolazili smo prije kod njih na ručak, uvijek bude lijepo i zabavno, oni su znali dolaziti kod nas u stan, i uvijek je sve bilo ok. Problem je kad smo nas dvije u istoj kući. Neću lagati, obje smo poprilično temperamentne, što sigurno ne pomaže već zapaljivoj situaciji. Već je prije bila jedna situacija, kada sam bila prisiljena boraviti kod njega dok sam bila nezaposlena, budući da sam ostala bez stana, kada se je ona jedno jutro izderala na mene. Istina, opravdano, došli smo dečko i ja kasno doma, u pripitom stanju, i ona je to shvatila kao izraz nepoštovanja prema njenom domu (bez obzira na to što se i sama često druži i popije i vraća se u sitne sate doma). Ali što je mene tu zasmetalo (i poprilično zaboljelo, iskreno!) je kao prvo, način na koji je ona to napravila, konstrukcije koje je koristila da sam se ja osjećala vrlo loše i nepoželjno, te kao da poanta te njene 'opaske' (deminutiv) nije korigirati ponašanje koje njoj ne odgovara (na meni, na njenom sinu je to OK), već mene ocrniti i učiniti da se osjećam loše; a kao drugo, kada sam joj se kasnije od srca i pokorno ispričala, uviđajući svoje greške, ona je kompletno odbila prihvatiti moju ispriku. Tada sam odlučila da ću se radije na neko vrijeme odvojiti od voljenog i otići kod svojih koji žive inače 150km dalje. Nastala je velika svađa između mog dečka i nje (on, hvala bogu, nije mamin sin i mogu računati da će držat uvijek moju stranu), gdje su pale prijetnje da neće nikad ni njega ni unuke vidjeti i slično, nakon čega sam ja inzistirala da se te tenzije smire, jer nisam htjela uskratiti svojoj budućoj djeci privilegiju bake i djeda, kao niti mojim roditeljima normalne i funkcionalne odnose sa svojtom. To je bilo prije oko godinu dana.

U međuvremenu smo se mi bili odselili u vlastiti stan, stvari su se vratile u normalu, odnos sa svekrvom je ponovno bio idealan, kakvog bi si svatko poželio, dok nismo unajmili kuću, za koju smo čekali dugo da se prošli podstanar iseli, i bili ponovno prisiljeni otići živjeti kod njih budući da financijski ne možemo izdržati trošak stanarine i opremanja kuće. I mjesec dana je bilo sve ok, do danas, kada me je svekrva oko 9 ujutro praktički istjerala iz kreveta (radim drugu smjenu do 11, doma sam oko 12 i zaspim oko 2, te se ne dižem prije 10), budući da je njihov ormar u našoj sobi, počela bacati stvari iz ormara na krevet u kojem ja ležim i slično. Moj dragi je radio noćnu i nije išao odmah leći nego je ostao budan i pomagao spremiti kuću. Ustala sam se sva u šoku i nervozna, pomogla dragom usisati našu sobu, on je prašinu pobrisao, i krenula dolje u kupaonu da odem napokon na wc, oprat zube i pomoći što treba. Na putu do wc-a me je doslovno presrela svekrva, govoreći mi da mi se slučajno ne dogodi da kupaonu ne ostavim u istom stanju u kakvom je sad (upravo ju je bila oprala), da ako već vidim da mi dragi radi da se izvolim ustat i pomoći mu, da tko je radio noćnu, on ili ja, pa halo? Da se nju ne tiče kako mi inače živimo i da li za mene farba stan dok ja ležim, ali da dok sam u njenoj kući da smirim tenzije. Dobila sam i čitabu o tome koji deterdžent smijem koristiti pri čišćenju štednjaka i cijelu prodiku kako ne može ona zamnom spremat i da su po cijeloj kuhinji packe, da su svugdje otisci prstiju i da je sve zapackano (jer ja jedina packam). To je sve bilo nakon što je napravila generalku na stanu i nakon što je sve bilo gotovo i ujedno prije mog prvog jutarnjeg odlaska na wc, prije prve kave i prije prve cigarete. Osjećala sam se kao da me tsunami pogodio i trebalo mi je 15 min sjedenja na školjci da shvatim što se dogodilo i da se smirim dovoljno da uopće mogu piškiti. Da ne bude nesporazuma: tamo sam tek mjesec dana, sve što zmažem, operem, spremim, počistim sve iza sebe, počev od toga da brišem pločice i kadu nakon svakog tuširanja, štednjak nakon svakog kuhanja, redovito brišem stol, kada treba (ako to već netko drugi nije obavio) usisavam i perem pod, vadim suđe iz suđerice, vješam veš, skidam veš i sve što mi se naloži da radim. Svaki dan po nekoliko puta pitam što treba napraviti po kući, da li mogu ikako pomoći i slične stvari, i uvijek je odgovor isti, a kad i pokušam nešto, svekrva se ponaša više kao da smetam nego pomažem, pa sam nekako spontano se prestala petljati u neke veće akcije kućnog održavanja. Svekrva je inače jako uredna žena koja očekuje doprinos kućanstvu od svakog njegovog člana, makar i privremenog.

Ja sam malo drugačije odgajana i mi gostima nismo zadavali druge zadatke do li da se brinu o higijeni i čistoći vlastitog prostora i da spremaju za sobom, svo generalno spremanje je na kućanici koja drži kućanstvo, i krajnje je nepristojno se njoj petljati u posao bez pitanja, budući da to insinuira da mislite da nije dobro odradila svoj posao, pa se to u mojoj kući nije nikad dopuštalo, te jednostavno ne razumijem očekivanja svoje svekrve spram mene.

Budući da ćemo se brzo odseliti, a isto tako uzimajući u obzir da je ta kuća u koju selimo doslovno kuća do (uvijek se sjetim one serije Everybody loves Raymond kad pomislim na to), želim samo očuvati mir, ne eskalirati tenzije i nekako progurati to sve, ali ne znam što mi je činiti, odnosno ne znam kako bih se postavila. Bojim se načimati razgovor budući da prošli put kad sam to probala nakon prošlog njenog takvog ispada, isprika mi nije bila prihvaćena i morala sam odseliti doma, što si sad ne mogu priuštiti. Da li bih trebala se još više angažirati u spremanju, budući da mi valjda to i zamjera, ali ne znam gdje je tome kraj i nisam sigurna da li je stvaran problem u spremanju, jer ako nije, to bi isto moglo dovesti do eksplozije ako nedajbože nešto krivo ne napravim? Moram napomenuti i da mi je svekrva vrlo eksplozivne i poprilično nestabilne naravi zbog čega je njen sin, moj budući muž, već nekoliko puta letio na cestu, zbog nepridržavanja njenim pravilima, tako da ne sumnjam da bi se, ako situacija eskalira, i meni dogodila ista stvar.

Eto, molim savjete!
Groovie is offline  
Old 25.07.2015., 22:39   #1070
Draga, suti i trpi ili pokusavaj ugoditi. Ili seli. Druge ti nema.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Old 25.07.2015., 22:56   #1071
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Draga, suti i trpi ili pokusavaj ugoditi. Ili seli. Druge ti nema.
Ah, da, hvala, selidba mi se čini kao najbolja opcija u svakom slučaju, a i biti će uskoro, nadam se, samo me ovo u međuvremenu brine, jer ako ona opet dobije jedan od svojih napadaja psihoze, mogli bi i ja i dragi letit van, a ne znam kako da ju smirim...
Groovie is offline  
Old 25.07.2015., 23:03   #1072
Nikako. Ako vas izbaci, barem znate na cemu ste. Nema smisla da forsiras divne odnose ako su neostvarivi.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Old 26.07.2015., 16:36   #1073
Quote:
Groovie kaže: Pogledaj post
Svekrva je inače jako uredna žena koja očekuje doprinos kućanstvu od svakog njegovog člana, makar i privremenog.

Ja sam malo drugačije odgajana i mi gostima nismo zadavali druge zadatke do li da se brinu o higijeni i čistoći vlastitog prostora i da spremaju za sobom, svo generalno spremanje je na kućanici koja drži kućanstvo, i krajnje je nepristojno se njoj petljati u posao bez pitanja, budući da to insinuira da mislite da nije dobro odradila svoj posao, pa se to u mojoj kući nije nikad dopuštalo, te jednostavno ne razumijem očekivanja svoje svekrve spram mene.
Dakle, da se tebe pita, ti si samo gost tamo i ona je ta na kojoj bi trebala biti cijela kuća?
Na njoj je sve, a ti ćeš lijepo noge u zrak dok ona sve to oriba?
I te njezine prodike - s obzirom na tvoje viđenje stvari, ne vidim u čemu je problem.
Ako ti od nje očekuješ da sve kompletno očisti jer je to njezina kuća (što ti ne smeta kad se tamo trebaš besplatno useliti), bome ima i ona pravo reći da očekuje da sve ostaviš u istom stanju kako si i našla.
anđeo tame is offline  
Old 26.07.2015., 17:32   #1074
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
ona pravo reći da očekuje da sve ostaviš u istom stanju kako si i našla.
ovo. objektivno govoreci.

iseli. vec jednom ste imali gadne probleme prilikom suzivota i vi opet uselite

suha kruha bih jela
Blentava is offline  
Old 27.07.2015., 08:37   #1075
Groovie vas sveki ne zeli u svojoj kuci.zasto da se svi skupa mucite kad ne ide?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
megran is offline  
Old 27.07.2015., 10:12   #1076
Quote:
Groovie kaže: Pogledaj post
Svekrva je inače jako uredna žena koja očekuje doprinos kućanstvu od svakog njegovog člana, makar i privremenog.

Ja sam malo drugačije odgajana i mi gostima nismo zadavali druge zadatke do li da se brinu o higijeni i čistoći vlastitog prostora i da spremaju za sobom
Ali ti si na njenom, gdje idu njena pravila.
Ako ih ne možeš prihvatiti, široko ti polje.
Da ste u vašoj kući, ti bi imala svako pravo tražiti od nje da ne čisti ništa.
Uostalom, ako unerediš kupaonicu, na neki način to jest u tom trenu tvoj prostor i na tebi je stvarno da paziš malo, kad već znaš da je njoj to važno.

Finog gosta bi bilo sram ostaviti kupaonicu osim točno onako čistu kako ju je našao i davati domaćici previše posla.
Uostalom, vi niste gosti. Gosti dođu kad ih pozoveš, ostanu koliko su pozvani i onda odu, ne uvale se s popisom zahtijeva. Gosti dođu jer te žele vidjeti, a ne zato što nemaju novca da budu drugdje. (To su onda paraziti, iako sami sebe smatraju i dalje gostima.)

Ja nisam ničija svekrva, daleko premlada za to, ali pravila se znaju i kod nas, što nam je važno, što ne dopuštamo, i zna se gdje su vrata za one kojima to ne odgovara.
Da mi je netko vrlo kratko u kući, neke manje stvari bih pretrpjela, ali za neke bismo bome razgovarali, a za veće prekršaje bih odmah bacala van ako treba.
Na kupaonicu sam osjetljiva kao i tvoja sveki, netko tko bi mi se uvalio na mjesec dana ili više dobio bi kompletne upute o tome kako se ostavlja kad se izlazi, vrlo brzo bi znao da zapravo kosti lomim za prskanje po ogledalu ili nespuštanje WC daske. To mogu obrisati jednom ako mi je netko kratko u kući, drugi put zamolim, treći put si traži drugi smještaj, nisam ja ničija sluškinja ni čistačica.
Vjeruj mi, ima ljudi koje ni na kavu ne bih više primila. Imaju tvoju definiciju gosta i misle da mogu izvoditi kao neodgojena djeca, a neke stvari ne trpim ni na sat vremena.

Zadnje uređivanje Ms_Manners : 27.07.2015. at 10:25.
Ms_Manners is offline  
Old 27.07.2015., 10:42   #1077
joj kako volim kad pišete bez čitanja sa razumijevanjem...niti se ona tamo uvalila da niš ne radi, niti ona ne želi da niše ne radi. žena je samo pokušavala biti pristojna u tuđem kućanstvu.

Quote:
Ja sam malo drugačije odgajana i mi gostima nismo zadavali druge zadatke do li da se brinu o higijeni i čistoći vlastitog prostora i da spremaju za sobom, svo generalno spremanje je na kućanici koja drži kućanstvo, i krajnje je nepristojno se njoj petljati u posao bez pitanja, budući da to insinuira da mislite da nije dobro odradila svoj posao, pa se to u mojoj kući nije nikad dopuštalo, te jednostavno ne razumijem očekivanja svoje svekrve spram mene.
Quote:
Da ne bude nesporazuma: tamo sam tek mjesec dana, sve što zmažem, operem, spremim, počistim sve iza sebe, počev od toga da brišem pločice i kadu nakon svakog tuširanja, štednjak nakon svakog kuhanja, redovito brišem stol, kada treba (ako to već netko drugi nije obavio) usisavam i perem pod, vadim suđe iz suđerice, vješam veš, skidam veš i sve što mi se naloži da radim. Svaki dan po nekoliko puta pitam što treba napraviti po kući, da li mogu ikako pomoći i slične stvari, i uvijek je odgovor isti, a kad i pokušam nešto, svekrva se ponaša više kao da smetam nego pomažem, pa sam nekako spontano se prestala petljati u neke veće akcije kućnog održavanja. Svekrva je inače jako uredna žena koja očekuje doprinos kućanstvu od svakog njegovog člana, makar i privremenog.
prošla sam to nekad davno, davno-svekrva se osjeća ugorženo ako kreneš nešto samoinicijativno , a ako se makneš sa puta-onda si lijena.. Moj savjet bi bio slijedeći:
-ne upuštaj se u velike pregovore i svađe, jer od toga nikakvo dobro neće izaći-rađe pregrizi i šuti
-reci joj da ti nju vidiš kao gazdaricu i ne želiš se petljati u organizaciju i sl. nego neka ona tebi kod velikog pospremanja da zadatke koje ćeš ti odraditi-samo neka ti to najavi dan prije jer nema potrebe za izbacivanjem iz kreveta
-i dalje pospremaj za sobom i gledaj čim manje vremea provoditi doma. nadam se da nećete još dugo preuređivati svoju kuću.
sretno
Dodagoda is offline  
Old 27.07.2015., 12:15   #1078
Ja nakon svih iskustava svojih osobnih i tudih bih na pocetku odbila uopce i uopznavat icije roditelje.mozda par mjeseci prije svadbe.a tada bih prorijedila vidanja max moguce.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
megran is offline  
Old 27.07.2015., 12:26   #1079
O, upravo suprotno, ja bih htjela odmah znati što više i onda bih po potrebi dala petama vjetra ako iskoči nešto uznemiravajuće (s njima, ali najviše njegovim odnosom prema istom), da je najbolji na svijetu, radije nego da me iznenadi nešto kad već imam datum.
Ms_Manners is offline  
Old 27.07.2015., 12:41   #1080
Quote:
Groovie kaže: Pogledaj post
Budući da ćemo se brzo odseliti, a isto tako uzimajući u obzir da je ta kuća u koju selimo doslovno kuća do ...

Eto, molim savjete!

Vi fakat sporo učite?

Što vam to treba pobogu,nema dovoljno drugih kuća?

Moj savjet je otkaži tu kuću,idi u podstanarstvo, kam bilo, samo što dalje od njih.
__________________
“Knowledge without wisdom is a load of books on the back an ass”
Bukoroshe is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.