Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2015., 08:07   #61
Nije to prvi svećenik koji je poletio u svemir.

Evo, u "drugoj knjizi o kraljevima" iz Biblije, drugo poglavlje 11 redak piše da je i Ilija, Božji prorok, svećenik "pravoga Boga" u svoje vrijeme, "poletio u svemir"; da je otišao vihorom u ognjenim kolima na nebo (nebo je ono što je iznad nas, što nas okružuje, a Zemlju okružuje svemir dakako).


S time da se Ilija nije vratio.

To potvrđuje "svjedok" Elizej koji je nastavio dalje ono što je Ilija započeo, a to je borba protiv svih "lažnih bogova" u koje su ljudi vjerovali nekada. A i danas postoje "lažni bogovi".

Ali i "pravi bogovi", koji su samo puno stariji od nas, naravno. Ne postoje "vječni bogovi", upravo ti su "lažni", i takve sigurno ne možemo susresti, dok one prve, samo puno starije, možemo a i hoćemo, svakako.
civilizacija I is offline  
Old 05.02.2015., 08:19   #62
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Pa naravno da nije nikome svejedno KAKO će umrijeti.
Napisao si da nema razlike kako cemo umrjeti da je to nebitno, a sad odjednom nije tako.


Quote:
Svakako!

I netko bi morao odgovarati za to.

Ali izgleda da je tako MORALO biti, da TO bude očiti primjer što NIJE DOBRO za sva vremena.

Znaci zakljucili smo da su tvoji napredni vanzemaljci ubice, genocidni, djeco ubice, izvrsili etnicko ciscenje...

neko ce reci i za Hitlera da je to MORALO tako biti, ali to ne mjenja stvar niti zlodjela koja je pocinio.
__________________
secret love
just curious is offline  
Old 05.02.2015., 09:38   #63
Quote:
just curious kaže: Pogledaj post
Napisao si da nema razlike kako cemo umrjeti da je to nebitno, a sad odjednom nije tako.




Znaci zakljucili smo da su tvoji napredni vanzemaljci ubice, genocidni, djeco ubice, izvrsili etnicko ciscenje...

neko ce reci i za Hitlera da je to MORALO tako biti, ali to ne mjenja stvar niti zlodjela koja je pocinio.
Ne bi tako kvalificirao Vanzemaljce kao "ubojice", jer ako postoji život poslije smrti onda je JASNO zašto smo morali doživjeti sve to što smo doživjeli.

Uostalom kada se dogodi DOLAZAK sam im to reci što si sada napisao. Zašto ne, imaš pravo na svoje mišljenje.

Zaboravio si da je Isus javno izrekao da je došao "uzeti" sve grijehe svijeta (dakle SVE ZLO koje se dogodilo na Zemlji od postanka svijeta pa sve do svršetka koji se još nije dogodio, ali hoće), i da se TIME sam Bog POMIRIO sa nama ljudima. Malo razmisli o ovome da se Bog pomirio sa nama a ne mi sa Njime, poruka je više nego jasna.

Dakle suđenje se već DAVNO održalo, presuda je izrečena i kazna IZVRŠENA.

Zato je Isus mogao reći poslije "uskrsnuća", "Činim sve novo, i novo nebo i novu Zemlju". Uvjeren sam da će tako i biti, i da u "budućem" životu neće biti ni patnje ni smrti nikada više, upravo kako je KRALJ neba i Zemlje to i obećao prvim svojim učenicima prije 2000 godina. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 05.02.2015., 14:39   #64
O problemu samoga ZLA je bolje otići na diskusiju na "religiju" jer je to više teološko nego praktično pitanje.

Ovdje je "alternativa", dakle ovdje se gleda nešto "drugačije" nego to neka službena nauka uči o bilo čemu.

Zato i jeste naslov ove teme, DA LI JE Biblija zapravo knjiga mnogo naprednije Inteligencije od nas ljudi, koja je poznata pod imenom JAHVE?


A mi ljudi (teolozi točnije), smo je proglasili knjigom samoga vječnoga Boga.

Ne može oboje biti istina. Ja sam uvjeren da je Biblija knjiga Vanzemaljskoga porijekla, i da ćemo se prije ili kasnije morati susresti U ŽIVO sa pravim autorom Biblije. A taj dan po znakovima vremena uopće nije daleko. Dapače!
civilizacija I is offline  
Old 06.02.2015., 10:22   #65
Ako je Biblija knjiga Vanzemaljskoga porijekla, kakvu nam ona poruku šalje što se samoga postanka svijeta tiče?

Prvo tvrdi da svije NIJE slučajno nastao, što znači da ga je netko napravio, ali to opet ne znači da ga je napravio netko tko je vječno star. Ne. Taj netko može biti samo puno stariji, koji svojim "znanjem" može učiniti da "iz ništa" nastane nešto, pa i materija.

Zatim Biblija tvrdi da je PRVO što je nastalo u našoj dimenziji nije ni neka energija, ni materija, već PROSTOR, i to BESKRAJ, beskonačan prostor u kojemu nije ničega bilo, bila je jedinio TAMA po cijelom beskraju.

Dakle nije bilo ni svjetlosti, dakako, jer i svjetlost ima svoj uzrok, kao i sve ostalo.

Tek "kasnije" se tvrdi da je nastala "svjetlost", i to ima svoj razlog.

A tek poslije svjetlosti se "pravio" da tako kažem naš svijet, naš svemir, zajedno sa planetama i zvijezdama, kao i sva vrsta živih bića na Zemlji, na kraju i mi ljudi.

Zašto recimo ako su nas Vanzemaljci napravili, nisu PRVO nas ljude napravili, nego su prvo napravili "biljke" i "životinje"?

To je pitanje kao i ono, zašto smo mi ljudi prvo napravili običan kotač a tek puno vremena kasnije svemirske brodove. Valjda je jasan odgovor. Ili?
civilizacija I is offline  
Old 06.02.2015., 21:11   #66
1.
U knjizi Postanka:
"A ženi reče: "Trudnoći tvojoj muke ću umnožit, u mukama djecu ćeš rađati. Žudnja će te mužu tjerati, a on će gospodariti nad tobom."

2.
Pokazat ću vam koga vam se bojati: onoga se bojte koji pošto ubije, ima moć baciti u pakao. Da, velim vam, njega se bojte! "
" A tko reče: 'Luđače!', bit će podvrgnut ognju paklenomu".
Po Mateju 5,22

3.
Ondje će biti plač i škrgut zubi."
"A beskorisnoga slugu izbacite van u tamu. Ondje će biti plač i škrgut zubi."


4.
"Ondje će biti plač i škrgut zubi kad ugledate Abrahama i Izaka i Jakova i sve proroke u kraljevstvu Božjem, a sebe vani, izbačene. "

U gradovima onih naroda koje ti Jahve, Bog tvoj, preda u baštinu ništa ne ostavljaj na životu nego ih udari 'heremom' - kletim uništenjem

(Pnz 20,16)


5.
Mojsije se razljuti na zapovjednike vojske, tisućnike i satnike, koji se bijahu vratili s toga bojnog pohoda. Reče im: "Što! Na životu ste ostavili sve ženskinje! "
" A baš su žene, po nagovoru Bileamovu, zavele Izraelce da u Peorovu slučaju istupe protiv Jahve. "
" Stoga svu mušku djecu pobijte! A ubijte i svaku ženu koja je poznala muškarca! A sve mlade djevojke koje nisu poznale muškarca ostavite na životu za se. "


Mozes li objasniti zasto primitivni, genocidni, djeco ubice, etnicki cistitelji, zeno mrzsci, robovlasnici koje ti nazivas naprednim vansvemircima rade ovakve stvari?

Ako su nas ove ubice, monstrumi stvorili nije ni cudo sto se ljudska rasa trijebi kroz vjekove u krvavim ratovima.

Sto se mene tice ovakvi primitivci ne moraju i nadam se da nece ni da dodju
__________________
secret love
just curious is offline  
Old 07.02.2015., 00:08   #67
Quote:
just curious kaže: Pogledaj post
1.
U knjizi Postanka:
"A ženi reče: "Trudnoći tvojoj muke ću umnožit, u mukama djecu ćeš rađati. Žudnja će te mužu tjerati, a on će gospodariti nad tobom."

2.
Pokazat ću vam koga vam se bojati: onoga se bojte koji pošto ubije, ima moć baciti u pakao. Da, velim vam, njega se bojte! "
" A tko reče: 'Luđače!', bit će podvrgnut ognju paklenomu".
Po Mateju 5,22

3.
Ondje će biti plač i škrgut zubi."
"A beskorisnoga slugu izbacite van u tamu. Ondje će biti plač i škrgut zubi."


4.
"Ondje će biti plač i škrgut zubi kad ugledate Abrahama i Izaka i Jakova i sve proroke u kraljevstvu Božjem, a sebe vani, izbačene. "

U gradovima onih naroda koje ti Jahve, Bog tvoj, preda u baštinu ništa ne ostavljaj na životu nego ih udari 'heremom' - kletim uništenjem

(Pnz 20,16)


5.
Mojsije se razljuti na zapovjednike vojske, tisućnike i satnike, koji se bijahu vratili s toga bojnog pohoda. Reče im: "Što! Na životu ste ostavili sve ženskinje! "
" A baš su žene, po nagovoru Bileamovu, zavele Izraelce da u Peorovu slučaju istupe protiv Jahve. "
" Stoga svu mušku djecu pobijte! A ubijte i svaku ženu koja je poznala muškarca! A sve mlade djevojke koje nisu poznale muškarca ostavite na životu za se. "


Mozes li objasniti zasto primitivni, genocidni, djeco ubice, etnicki cistitelji, zeno mrzsci, robovlasnici koje ti nazivas naprednim vansvemircima rade ovakve stvari?

Ako su nas ove ubice, monstrumi stvorili nije ni cudo sto se ljudska rasa trijebi kroz vjekove u krvavim ratovima.

Sto se mene tice ovakvi primitivci ne moraju i nadam se da nece ni da dodju

Opet gledaš samo jednu stranu medalje.

Gledaj obje.

Svijet nije ni samo crn ni samo bijel. Ima i boja.

A mi ljudi imamo i slobodu, to si kao zaboravio? Pa možemo živjeti u miru ili pak ratovati, naša je odluka.

I još jednom kažem, bitno je što je NA KRAJU. Ako se sve dobro svrši onda neće ni biti važno što je nekada bilo. Dapače!
civilizacija I is offline  
Old 07.02.2015., 14:00   #68
Poruka iz Biblije, koju je po meni nama dala Vanzemaljska inteligencija, je ta da NAŠ PROSTOR, u kojemu se nalazi sve što postoji, NIJE oduvijek postojao, već ima početak svojega postojanja.

Još kaže da kada je nastao naš prostor da je on bio istovremeno i BESKONAČAN, dakle nije bilo nikakvoga širenja.

A što kaže Biblija za vrijeme?

Kaže da je POSTOJALO vrijeme i PRIJE nego je naš svijet (svemir), nastao, iliti da je BILO VREMENA kada naš svijet, naš svemir nije postojao.

Što je sasvim logično, jer ako naš svijet ima početak, onda ga PRIJE toga jasno nije ni bilo. Sasvim razumno i logično. Dakle možemo se slobodno pitati što ej bilo PRIJE nego li je naš svijet postojao. Dapače!
civilizacija I is offline  
Old 07.02.2015., 23:20   #69
Zapravo bi pravo pitanje bilo, "što ili tko je postojao prije nego li je ovoga našega materijalnoga svijeta bilo."

Biblija Iv 17,5.

Treba što tu dodati?

Ili je jasno što tu piše?

civilizacija I is offline  
Old 08.02.2015., 08:55   #70
1.
"A robove i ropkinje, budeš li ih htio imati, možete kupiti, i muške i ženske, od naroda koji su oko vas. Možete ih kupovati i od pridošlica koji s vama borave; od njihovih obitelji što žive s vama i rođeni su u vašoj zemlji. Takvi mogu postati vašim vlasništvom.
Njih možete predati u nasljedstvo svojoj djeci da ih zavazda naslijede u baštinu. Prema njima možete postupati kao prema robovima."
Levit. 25, 44-46


2.
"Ako tko udari batinom svoga roba ili svoju ropkinju te umru pod njegovom šakom, mora snositi osvetu. Ali ako rob preživi dan-dva, neka se osveta ne provodi, jer je rob njegovo vlasništvo."
Izlazak 21, 20-21



'Napredni' vansvemirci o robovlasnickim odredbama. Toliko su napredni da im nista drugo pametnije nije moglo pasti na pamet?
__________________
secret love
just curious is offline  
Old 08.02.2015., 11:50   #71
Quote:
just curious kaže: Pogledaj post
1.
"A robove i ropkinje, budeš li ih htio imati, možete kupiti, i muške i ženske, od naroda koji su oko vas. Možete ih kupovati i od pridošlica koji s vama borave; od njihovih obitelji što žive s vama i rođeni su u vašoj zemlji. Takvi mogu postati vašim vlasništvom.
Njih možete predati u nasljedstvo svojoj djeci da ih zavazda naslijede u baštinu. Prema njima možete postupati kao prema robovima."
Levit. 25, 44-46


2.
"Ako tko udari batinom svoga roba ili svoju ropkinju te umru pod njegovom šakom, mora snositi osvetu. Ali ako rob preživi dan-dva, neka se osveta ne provodi, jer je rob njegovo vlasništvo."
Izlazak 21, 20-21



'Napredni' vansvemirci o robovlasnickim odredbama. Toliko su napredni da im nista drugo pametnije nije moglo pasti na pamet?
Vidljiv je samo primitivni nacin razmisljanja zidovskog pisca o ropstvu i robovlasnickim odnosima.I dvostruki kriteriji po pitanju ropstva kad su u pitanju zidovi kao robovi i kad su u pitanju svi ostali.
Ova pak ideja -ako rob umre odmah da robovlasnik mora snositi osvetu,a ako umre za dan dva ne mora snositi osvetu -je toliko glupo zamisljena da je uopce ne treba komentritrati..Vrhunac idiotizma karakteristican za kontekst vremena u kojem je nastao..
cimbino33 is offline  
Old 08.02.2015., 17:11   #72
Quote:
just curious kaže: Pogledaj post
1.
"A robove i ropkinje, budeš li ih htio imati, možete kupiti, i muške i ženske, od naroda koji su oko vas. Možete ih kupovati i od pridošlica koji s vama borave; od njihovih obitelji što žive s vama i rođeni su u vašoj zemlji. Takvi mogu postati vašim vlasništvom.
Njih možete predati u nasljedstvo svojoj djeci da ih zavazda naslijede u baštinu. Prema njima možete postupati kao prema robovima."
Levit. 25, 44-46


2.
"Ako tko udari batinom svoga roba ili svoju ropkinju te umru pod njegovom šakom, mora snositi osvetu. Ali ako rob preživi dan-dva, neka se osveta ne provodi, jer je rob njegovo vlasništvo."
Izlazak 21, 20-21



'Napredni' vansvemirci o robovlasnickim odredbama. Toliko su napredni da im nista drugo pametnije nije moglo pasti na pamet?
Opet se držiš SAMO Staroga zavjeta, ajde malo čitaj i Novi zavjet. Možda "skužiš" što je Bog htio time poručiti nama ljudima.

Je li Bog (mislim na Vanzemaljsku inteligenciju), odmah bio "savršen" ili je "učio" isto kao što to i mi ljudi radimo, da NE MOŽEMO unaprijed znati neke stvari, je li?

U Bibliji baš piše o Bogu koji ima ISTE karakteristike kao i mi ljudi (Stari zavjet-da je ljubomoran, osvetoljubljiv, nemilosrdan, da je sposoban i život uzeti ljudima).

Ali ima i karakteristike koje također pišu u Bibliji u Novom zavjetu, da je Bog LJUBAV, da je milosrdan, da zna opraštati čak i najgorima od ljudi ako se pokaju, da ja "prijatelj" ljudi a ne neprijatelj, i da je SPREMAN čak i patiti, i mučiti se ali i dati svoj život za onoga koga voli, a to smo i ljudi.

Gledaj poruku cjelokupne Biblije a ne samo neke njezine dijelove, jer tako nećeš ništa razumjeti. Dapače!
civilizacija I is offline  
Old 09.02.2015., 00:36   #73
Biblija je puna dezinformacija koje su plasirali reptili i ini demoni.
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Old 09.02.2015., 22:46   #74
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Biblija je puna dezinformacija koje su plasirali reptili i ini demoni.
Može barem jedna "dezinformacija" ako ti nije teško.


Možda ti ne kužiš o čemu Biblija govori, pa ti zato tako izgleda.

I meni je čudno bilo kada su mi govorili da je 7X7=49.

Ali kada sam naučio tablicu množenja više mi to nije bilo čudno. Dapače! Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 10.02.2015., 20:38   #75
Mnogi vjeruju da je putovanje kroz vrijeme zbilja moguće. Međutim već PRVA rečenica u Bibliji to demantira.

U njoj se jasno daje do znanja da je NAŠE PROSTOR-VRIJEME (opisano u Bibliji kao BESKRAJ), nastalo u točno određenom trenutku, ne niti prije a niti poslije, i da je nastalo od vječnoga uzroka svega, vječnoga Boga (koji dakako nije neka osoba), i da SVE što postoji u našem svijetu može postojati SAMO u tom našem prostor-vremenu, dok neki "izlazak" iz njega NIJE MOGUĆ nikom tko se rodi u njemu.

Dakle ikakva tehnologija nema ne može omogućiti "izlazak" iz našega svijeta, našega prostor-vremena.

Kada bi mogli "izaći", tada bi "vidjeli" SVA prostor-vremena, sve svjetove sa svim svemirima ODJEDNOM, i tada bi mogli "vremenski putovati" kroz bilo koji svemir, doći u BILO KOJE vrijeme staranja nekoga svijeta, svemira, koliko god ih ima.


Dakle ono pravo putovanje kroz vrijeme MOGUĆE JE jedino za vječnoga Boga (koji još jedanput ponavljam nije nikakva osoba slična nama ili bilo kojim Vanzemaljcima), dok mi ljudi, kao ni bilo koji Vanzemaljci, NE MOŽEMO nikada "izaći" iz našega prostor-vremena. To nam je svima zajednička sudbina. To sve jasno piše u Bibliji, samo je treba pročitati "s razumijevanjem", i osloboditi se treba DOGMI koje vladaju ovim svijetom a nemaju nikakve veze ni sa Biblijom, a još manje sa stvarnošću u kojoj svi postojimo. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 10.02.2015., 21:39   #76
Biblija tvrdi da U POČETKU bijaše jedino BESKRAJ, beskonačan prostor, u kojemu ničega nije bilo, već je bila TAMA nad čitavim beskrajem.

Ako imamo tu sliku, i ako je to zbilja poruka inteligencije koja je starija, naprednija, i nadasve PAMETNIJA od nas ljudi, PA KAKO je onda nastala materija, svjetlost, energija, i na kraju ovaj veličanstveni svemir, kojega dakako u početku nije uopće bilo.

Jesu iz te TAME koja se prostirala po čitavom beskraju, ODJEDNOM, bez razloga ili uzroka, počele "iskakati" kvantne čestice", kojih je bilo sve više i više, i koje su vremenom "same sebi" izmislile "zakone" po kojima su dalje djelovale?

Dakle iz TAME (znanost bi rekla kvanmtnog vakuuma), bez ikakvoga razloga, nastaju čestice, a zatim i čitav svemir?

Je li to moguće?

Je li to razumno i logično?

Da nešto nastane BEZ UZROKA?

Tko u to vjeruje VEĆI je vjernik nego onaj tko vjeruje u neko nadnaravno APSOLUTNO SVEMOGUĆE biće.

Jer još se može shvatiti, da MOŽDA postoji toliko pametno biće koje mi ljudi NIKADA nećemo shvatiti do kraja (iz razloga jer nismo bića ISTE VRSTE kao i to biće), ali da nešto nastaje BEZ UZROKA, bez ikakvoga razloga, i to iz ničega ("iz ničega bez razloga" može samo "ništa" nastati a ne "nešto"), to pobogu nije moguće ni u snu, a kamoli u stvarnosti.


Zato je Biblija JASNA, kako je nastala materija.

Nije BEZ uzroka NASTALA.

"Sve je nastalo po Riječi!".

Ako tu Riječ zamijenimo sa recimo "svijest, osoba, Inteligencija", onda je jasno da se radi o nekom biću koje je "stvorilo", bolje reći uspjelo "napraviti" materiju.

A KAKO je to uspjelo?

Pa sve SE KREĆE, osobito na subatomskim razinama. Tamo nema ni materije a ni boja. A upravo kretanje daje PRIVID ovom materijalnom svijetu, omogućujući mu da uopće postoji.

Ako se to kretanje zaustavi, cijeli svemir, zajedno sa nama ljudima, MOŽE trenutno nestati kao da ga nikada nije ni bilo.

To su samo poruke koje nam daje Biblija, po meni knjiga i PORUKA Vanzemaljske Inteligencije nama ljudima. Ovaj svijet NIJE slučajan. Slučaja nema. Naprotiv! Vidjeti ćemo da li je Biblija u pravu. Ja sam uvjeren u to. Dapače
civilizacija I is offline  
Old 11.02.2015., 08:33   #77
Jel to ta Biblija koju ti spominjes ili neka druga?




"Godinu dana nakon crkvenog sabora u Niceji, Konstantin je odobrio

oduzimanje i uništavanje svih djela koja su se protivila pravovjernom

kršćanskom učenju, među kojima su bila djela poganskih

pisaca, koja su govorila o Isusu, kao i djela “heretičkih” kršćana. Njegovom

zaslugom je određen iznos koji se imao isplaćivati Crkvi i

smjestio rimskog biskupa u Lateransku palaču. Godine 331. Konstantin

je naručio i platio izradu novih prijepisa Biblije, a to je bio

jedan od ključnih trenutaka u čitavoj povijesti kršćanstva. Kršćanskom

pravovjerju, “sljedbenicima poruke”, pružila se izvanredna prilika.

Dvadeset i pet godina prije, 303. po Kr., poganski car Dikloecijan

odlučio je uništiti sve dostupne kršćanske spise. Zahvaljujući toj

odluci gotovo svi kršćanski spisi, osobito oni koji su se nalazili u

Rimu, nestali su, pa su uz pomoć Konstantina čuvari pravovjerja dobili

priliku iznova pregledati, srediti i napisati nove verzije crkvenih

spisa, na način koji su smatrali najprikladnijim svojim načelima.

Vjerojatno je upravo tada nastala većina izmjena u Novom zavjetu,

čime je Isus stekao sasvim uzvišeni položaj, koji uživa i danas. Važnost

Konstantinove narudžbe ne smije se podcjenjivati, jer od pet

tisuća danas postojećih ranih rukopisa Novog zavjeta nijedan nije

nastao prije četvrtog stoljeća. Novi zavjet kakvim ga danas poznajemo

u osnovi je djelo urednika i pisaca iz četvrtog stoljeća, koji su

bili čuvari pravovjerja, “sljedbenici poruke” s vlastitim interesima

koje su morali obraniti."


Izgleda da je Konstantin bio vansvemirac ili vanzemaljac ili ?

(Lektor?)
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Old 11.02.2015., 19:10   #78
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Ako jeste onda tek treba razgovarati o Bibliji, ali i na kritičan način, a ne samo kao na neko "slijepo vjerovanje":

Pa ova tema je upravo ono stajalište da je Biblija VAŽNA za naš život, samo se ne slažem da je Bibliju napisao neki vječni Bog, neka vječna osoba (ili tri vječne osobe u smislu Trojstva), jer sam uvjeren da takve vječne osobe jednostavno NE POSTOJE.

Moja teza je da je Biblija knjiga "vanzemaljskoga porijekla",i da je pravi autor Biblije Inteligencija koja nije vječno postojala (takva inteligencija ne postoji), koja je samo kudikamo starija, naprednija i pametnija od nas ljudi, ali čiji smo mi ljudi mi zapravo "potomci".

Dakle moja teza je "alternativa" službenoj crkvenoj tezi da je Biblija knjiga čiji je autor "vječni Bog".

Nije vječni Bog autor Biblije već "vanzemaljci", a da je to tako ima puno dokaza i u samoj Bibliji o tome.
Teza ti je cool kao premisa za SF film ali joj nedostaje istrazivanja za ista dalje:

Google 30 sec:

http://www.gotquestions.org/Bible-authors.html

https://carm.org/when-was-bible-writ...d-who-wrote-it
omen4k is offline  
Old 11.02.2015., 19:44   #79
Tema vam je dobra, no imam primjedbe na diskutante. Naime, neki forumovci pišu :
"Biblija kaže ovo, Biblija kaže ono....!"

Biblija je knjiga nad knjigama, u kojoj je, po mom mišljenju, više mudrosti nego svim svjetovnim knjigama zajedno (kako vjerske knjige drugih vjera ne poznam, iz više navedene tvrdnje ih izuzimam), pa je stoga potrebno u raspravama citirati njen dio, a onda pokrenuti raspravu ili plasirati neku tvrdnju. Lp
satir_ is offline  
Old 11.02.2015., 20:20   #80
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
Tema vam je dobra, no imam primjedbe na diskutante. Naime, neki forumovci pišu :
"Biblija kaže ovo, Biblija kaže ono....!"

Biblija je knjiga nad knjigama, u kojoj je, po mom mišljenju, više mudrosti nego svim svjetovnim knjigama zajedno (kako vjerske knjige drugih vjera ne poznam, iz više navedene tvrdnje ih izuzimam), pa je stoga potrebno u raspravama citirati njen dio, a onda pokrenuti raspravu ili plasirati neku tvrdnju. Lp
Slažem se.

Ali da bi to bilo moguće pretpostavka je da je SVAKI forumaš koji dođe na ovu temu barem JEDNOM pročitao cijelu Bibliju, u suprotnom onda tu nema konstruktivne rasprave.

Evo ja mogu ZA SVE što pišem dati KONKRETNO podatke gdje to piše u Bibliji.

I siguran sam kada bi išli SVI ZAJEDNO čitati i raspravljati o svakom dijelu Biblije, da bi došli do ISTOGA zaključka kakav je i u naslovu OVE TEME, a to je da je Biblija knjiga Vanzemaljskoga porijekla.

Pa možemo početi raspravu o BILO KOJEMU dijelu Biblije. Dapače! Pozdrav
civilizacija I is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.