Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2003., 01:06   #21
Si cuo za one koji nalaze u principu kavu god korelaciju u bibliji??

Mislim da su matematicari cak pokazali da u dovoljno velikom sistemu moze naci bilo kakve korelacije. A svemir je ogroman.

Samo mala opaska da se netreba previse cuditi ako se nadje nesto takvo.

Sem toga i dalje mi nije jasno sta time hoces reci.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 10:26   #22
http://arxiv.org/html/physics/9911060/appendix.html
Kad dajes link, daj ga kako spada. Inace nemam vremena procitati sad sve ovo, ali mislim da je to takodjer jedna gomila kupusa. Mozda sam u krivu, ali mislim da nisam.
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 10:29   #23
http://math.ucr.edu/home/baez/crackpot.html

Crackpot index
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 10:32   #24
Citat:
Izvor: arXivphysics/9911060 v6 7 Dec 2000

Pogledao sam malo taj clanak i dosije doticnog "znanstvenika". Tip je totalni outsider i njegovi radovi nisu objavljeni u znanstvenim casopisima. Na gornju bazu svatko, bez ikakve recenzije, moze staviti svoj clanak za koji misli da je znanstven.

Inace, postoji jedno pravilo, da kad se u bazi arXivphysics/... nadje clanak koji nema postscript, nego samo pdf ili jos gore html, tada se gotovo sigurno radi o amaterskom outsajderskom radu koji ne treba shvatiti ozbiljno. Gornji clanak spada upravo u tu kategoriju.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 10:36   #25
http://www.csun.edu/edpsy/Gowan/ http://people.cornell.edu/pages/jag8/

Su takodjer stranice sa radovima osobe kojom se geza odusevljava. Sorry geza sto ne djelim tvoje odusevljenje, ali cinjenica da je neko profesor na faxu nema nikakve veze sa tim da li je prolupao, bolestan, sjeban, lud ili glup.
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 10:41   #26
Ovdje bi inace bilo zgodno nastaviti malo temu. Pitanje je kako studenta koji jos nije naucio kriticki citati clanke (pri cemu si neutvaram ni da sam ja daleko napredovao u tome), zastititi od gomile gluposti koje se mogu naci na internetu. Koliko je internet mreza informacija, a koliko lazi ... Cini mi se da je uz obilje tocnih i dobrih informacija, kolicina "dreka" na koji se moze naici i veca nego u "stvarnom svijetu". U stvarnom svijetu mozes dobiti dodatne informacje upoznajuci "osobu" koja ti prica pricu i na temelju toga profiltrirati ono sto ti prica, no na internetu je to nemoguce. Problem nije u tome sto geza pusi ove clanke, nego sto netko naivan i nevin moze isto to popusiti i izgubiti dobar dio svog zivotnog vremena tragajuci za glupostima.
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 10:44   #27
Stribor, super ti je onaj Crackpot index.

Specijalno,
8. 5 points for each mention of "Einstien", "Hawkins" or "Feynmann".

Naime, sa mnom je kontaktirao jedan tip koji me trebao da samo matematicki razradimo njegove revolucionarne ideje i napravimo TV emisiju kako bi postigli svjetsku slavu, a cesto je tvrdio da je teorija od Hapkinsa pogresna.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 10:48   #28
Talking


Ana me upozorila na njegovo postojanje...
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 11:48   #29
Quote:
Stribor cumez kaže:
http://math.ucr.edu/home/baez/crackpot.html

Crackpot index
Joj pa pokido sam se

A i vidim da vam je pregledanje clanka islo bolje nego meni sinoc.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 12:49   #30
Stribor kokošinjac je odvalio:
...ali cinjenica da je neko profesor na faxu nema nikakve veze sa tim da li je prolupao, bolestan, sjeban, lud ili glup...

...isto kakti i neko ko objavljuje takve "pametne misli"!
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 17:31   #31
http://math.ucr.edu/home/baez/crackpot.html

Crackpot index


__________________
Brain is like a parachute, it should be open to work properly.


Stribore ovo je izvanredno, isprintao sam i stavio na zid!
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 21:05   #32
Cool

Quote:
Jango Fett kaže:
Teorija fraktala je znanost.
Da, ali ako se malo bolje zagledamo, može biti i filozofija
 
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 21:17   #33
Howde Solaris!
Long time no seen!
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 21:58   #34
Quote:
skeptik kaže:
Stribor, super ti je onaj Crackpot index.

Specijalno,
8. 5 points for each mention of "Einstien", "Hawkins" or "Feynmann".

Naime, sa mnom je kontaktirao jedan tip koji me trebao da samo matematicki razradimo njegove revolucionarne ideje i napravimo TV emisiju kako bi postigli svjetsku slavu, a cesto je tvrdio da je teorija od Hapkinsa pogresna.
(ovo mi se svidja, idem i ja pisati clanke iz fizike )
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2003., 17:47   #35
misljenje i upit

Premda spada u cyberkulturu i cyberzargon nasljedjen jos iz herojskih dana USENET-a, netolerancija i flejmovi namijenjeni pripadnicima drugih paradigmi ne spadaju u meritornu raspravu.
Premda pojedine kritike na gezin stil i argumentaciju stoje, ocito je da je izlozen netoleranciji zbog (djelomicne, uostalom)pripadnosti drugoj (suprotstavljenoj?) epistemoloskoj paradigmi, a to mi je bez veze...

A sada dokaz da izuzetno cijenim vase radisne mozgove i obavijestenost (mnogo vise od pokazanog kucnog odgoja):

Moze li me netko uputiti na suvislu literaturu o fraktalnom ustrojstvu u kompoziciji, perspektivi i drugim kategorijama konvencionalne rasclambe vizualnih umjetnina? Znam da takve rasprave postoje, ali im nisam mogao uci u trag... Ocitavam da ste zakleti prirodnjaci, no mozda... Unaprijed hvala!

 
Odgovori s citatom
Old 11.04.2003., 22:09   #36
Uzmi Escherove grafike i imaš to što tražiš!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2003., 22:21   #37
Bravo geza. Da, da, Esher ima zgodne igre s perspektivama. Prije jedno tri - cetiri godine u birtiji na rivi u Splitu je po zidovima bilo jedno 20-ak esherovih grafika (da li su originali ili ne, ne znam). Bio sam vrlo, vrlo ugodno iznenadjen. Meni osobno omiljene su
Up and Down i Relativity

Tu je zgodan link http://www.cs.unc.edu/~davemc/Pic/Escher/
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2003., 22:25   #38
Gandalf, nije problem u tome što navodiš, problem je u mentalnim barijerama. Jedan uokvieni i standardizirani um s poznatim paradigmi misli tako kako misli, tako misli večina mojih
" protivnika ", dok ja imam potpuno drugačiji diskurs motrenja i u tome je " kvaka ". Praktički što god kažem dočekuje se " vilama " zato što društvo nema pojma o onome što govorim. Eklatanatan primejr s prošlog Foruma je topik, Stvara li život materiju, gdje su se okomili na mene zato što nemaju pojma o čemu govorim. I onda kada se takvima kaže da sam autor prikaza praktičkih svih komercijalnih nuklearnih sistema u znanstvenim časopisima bivše YU onda se kaže da: lažem!!? To je jednostavno nečuveno i pripada primitivnom! Jednostavno, jadno! Tako je i ovdje! Što recimo ti i drugi znate što znam i koliko znam o fraktaliama? Ili što ja ili drugi znaju što ti i drugi znate o fraktalima?
Metodologija je ovdje brbljanje, a ne znanstveni, kulturni uljudbeni razgovor!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2003., 22:28   #39
Komek, što ti spavaš na internetu? Ajde konačno jedan " bravo " barem na spomenu Eschera? Da, taj gospodin je umjetnik, ali sam mišljenja, da će znanstvenici i filozofi poderati puno cipela dok ga stignu u spoznaji!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2003., 22:40   #40
Nije Geza, ja sam u US, tak da sam 6 sati iza RH.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.