Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2006., 00:40   #1
centralno na piljevinu

dali ima neko iskustva sa centralnim na piljevinu

SENKO d.o.o. senko d.o.o

GORIVA ZA CENTRALNO GRIJANJE - SENKO
Centralno grijanje na piljevinu

Piljevina - jeftino, ekonomično, ekološki čisto

Peć za centralno grijanje na piljevinu EKO-CENTRAL je potpuno novi proizvod izrađen na temelju dosadašnjeg iskustva pri proizvodnji kvalitetnih štednjaka koristeći moderne konstrukcije u svrhu zadovoljavanja suvremenih zahtjeva i načina grijanja prostora, objekata i kompleksa stanovanja, plastenika, staklenika, farmi i radioničkih prostora.
Počevši od jeftinog ogrijevnog sredstva PILJEVINE koja inače nastaje kao nusprodukt drva, preko pažljivo izrađene ekonomične konstrukcije i kvalitetnih dugotrajnih materijala pri izradi, ovakva peć s ponosom nosi epitet EKO grijanja.
pppppppp is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 16:45   #2
Znam tko to ima već 30-tak godina. Grije stolarsku radionicu.
Pred godinu dana Revec. Bau..pa nešto, prodavali su peč za oko 7k kuna. Dimenzije: visina1mxširina0,8mxdubina0,8m.Princip-ubaciš baćvu sa nabitom piljevinom.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 16:49   #3
piljevuina se već odavno ne baca (mnogi je briketiraju) i ako je nađeš onda moraš imati skladišni prostor veći nego onaj koji griješ. Za one koji nemaju piljevinu kao nus proizvod nego je moraju kupovati to je gnjavaža neviđena.
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 23:26   #4
Quote:
ZOsvald kaže:
Znam tko to ima već 30-tak godina. Grije stolarsku radionicu.
Pred godinu dana Revec. Bau..pa nešto, prodavali su peč za oko 7k kuna. Dimenzije: visina1mxširina0,8mxdubina0,8m.Princip-ubaciš baćvu sa nabitom piljevinom.

znam taj sistem to imam na farmi obična bačva sa uloškom za piljevinu.

namjeravam kupiti peč za centralno na piljevinu za kuču
ovko nešto http://www.gradimo.hr/Content/Article.aspx?id=3076
košta oko 7000kn
piljevine ima na vagone
pppppppp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 11:25   #5
E, tu peč sam vidio u navedenim trgovinama. Malo je preskupa i loženje nije neprekidno. Praktički peč moraš ohladiti da bi zamjenio uložak sa piljevinom.
Trebao bi peč koja ima neprekidno dodavanje piljevine pomoču "puža". Brzinom okretanja puža podešavaš potrebnu promjenu količine topline.
Mislim da sam nešto takvo vidio iz neke slovenske firme.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 00:07   #6
Trebao bi peč koja ima neprekidno dodavanje piljevine pomoču "puža". Brzinom okretanja puža podešavaš potrebnu promjenu količine topline.
Mislim da sam nešto takvo vidio iz neke slovenske firme.[/QUOTE]

koja je to firma
pppppppp is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 14:10   #7
Quote:
pppppppp kaže: Pogledaj post
Trebao bi peč koja ima neprekidno dodavanje piljevine pomoču "puža". Brzinom okretanja puža podešavaš potrebnu promjenu količine topline.
Mislim da sam nešto takvo vidio iz neke slovenske firme.
koja je to firma[/QUOTE]


evo stranice na kojoj ima podosta informacija o tome:
http://www.topling.com/srpski/proizvodi.htm
__________________
gada mu
bačika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 01:39   #8
Quote:
bačika kaže: Pogledaj post
evo stranice na kojoj ima podosta informacija o tome:
http://www.topling.com/srpski/proizvodi.htm
Znaš neke cijene njihovih kotlova?
Zanima me kotao na pirolizu...
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 09:16   #9
Quote:
ZEGA kaže: Pogledaj post
Znaš neke cijene njihovih kotlova?
Zanima me kotao na pirolizu...
znam samo cjenu centrometalovog kotla na pirolizu Bio-Tec 35 i ona je 19.400 kn, za kess daju 15% popusta,
__________________
gada mu
bačika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 00:22   #10
dal neko zna koja je to slovenska firma
pppppppp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 13:33   #11
Tražim!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 00:57   #12
Quote:
ZOsvald kaže:
Tražim!
pppppppp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 12:45   #13
Guglaj na BIOMATIC!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 01:05   #14
Quote:
ZOsvald kaže:
Guglaj na BIOMATIC!
može malo točnije
pppppppp is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 10:28   #15
ukljucio bih se u raspravu jer sam jednu sezonu imao pec na piljevinu, a sada planiram uvesti centralno i prva pomisao mi je bila pec za centralno na piljevinu
-Senko doo ih proizvodi, ali moraju biti u zasebnoj provjetrivoj prostoriji
-ukoliko mjenjate patronu cim prestane grijati (problem sto dimi i dalje jedno duze vrijeme, a negrije) dolazi do zadimljavanja prostorije, potrebe za naknadnim provjetravanjem i automacki dolazi do hladenja kotlovnice)
-ukoliko cekate da dim prestane ici iz peci ohladit ce vam se cijela kuca, jer je zato potrebno duze vrijeme, min 1 sat
-racunica:
-u patronu stane 50-60 kg piljevine i ona grije 10-12 sati
-ukoliko grijete 24 sata na dan to je mjesecno 30 dana x 60 kg = 3600 kg piljevine
-kroz 6 mjeseci grijanja to je 21600 kg piljevine, preko 20 tona-problem skladistenja
-idealno bi bilo da se napravi dvostruka pec sa zajednickim kotlom za toplu vodu, te dok jedna patrona gori druga se vadi tek kada se ohladila i izdimila, e tada cu grijati na piljevinu, a do tada na drva sa mogucnoscu ugradnje plinskog plamenika
-pogotovo zato jer kod mene u slavoniji 1 tona piljevine je 100-200 kn (2200- 4400 kn), a sve vise pilane ju koriste za izradu briketa, il ce vremenom poskupit il ju necu moc nabavit
-15m drva mi je 3000 kn sto je za sezonu dosta, i manji prostor za skladistit
-pitanje za ppppppp: gjde, u kojem mjestu nabavljate piljevinu i po kojoj cijeni, i da li je ima stalno za vrijeme sezone grijanja, kako bi je mogli tjedno nabavljat da izbjegnete veliki skladisni prostor
__________________
gada mu
bačika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 11:19   #16
nadam se da ce ova davno zamrla tema zazivit jer i ja planiram promijeniti princip grijanja (loz ulje) i prijeci na neke druge izvore...
meni se cini da je ovo sa piljevinom problematicno zbog skladistenja i mijenjanja piljevine... puno bolje mi se cini ovo sa briketima (mada i za njih treba dosta prostora) jer njih mozes ubacivati u pec automatski pomocu neke pumpe, ako sam dobro skuzio clanak iz casopisa "majstor" od listopada.
bačika, kazes da stolari rade brikete od piljevine... jel znas mozda prodaju li brikete i posto, odnosno koliko je kompliciran proces izrade briketa, jel za to treba velika masina.

jel zna netko prodaju li se u hrvatskoj i tko, peci za centralno na brikete?
__________________
idemo jako!
xball is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 13:25   #17
To na piljevinu, sa kontinuiranim doziranjem, nije tako jednostavno niti jeftino.
Sastoji se od tri elementa: spremnik piljevine, peć i ciklon. Košta oko 11k€!
I zauzima jednu garažu!
Brikete možeš kupiti u robnim kućama od drveta ili od ugljena!
Možeš kupiti i pelete (briketi kao čik cigare) oko 2 kune/kg, ali trebaš posebnu peć!
Ako nekog više interesira peć na piljevinu neka mi pošalje "emajliranu", nastojat ću navratiti do čovjeka koji grije na istu i "lupiti nekoliko umjetničkih sličica"
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 13:40   #18
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
To na piljevinu, sa kontinuiranim doziranjem, nije tako jednostavno niti jeftino.
Sastoji se od tri elementa: spremnik piljevine, peć i ciklon. Košta oko 11k€!
I zauzima jednu garažu!
Brikete možeš kupiti u robnim kućama od drveta ili od ugljena!
Možeš kupiti i pelete (briketi kao čik cigare) oko 2 kune/kg, ali trebaš posebnu peć!
Ako nekog više interesira peć na piljevinu neka mi pošalje "emajliranu", nastojat ću navratiti do čovjeka koji grije na istu i "lupiti nekoliko umjetničkih sličica"
Ako nije problem bio bih zahvalan , obrisan email

Zadnje uređivanje Edgar : 11.11.2008. at 21:44.
dfranc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 14:18   #19
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
To na piljevinu, sa kontinuiranim doziranjem, nije tako jednostavno niti jeftino.
Sastoji se od tri elementa: spremnik piljevine, peć i ciklon. Košta oko 11k€!
I zauzima jednu garažu!
Brikete možeš kupiti u robnim kućama od drveta ili od ugljena!
Možeš kupiti i pelete (briketi kao čik cigare) oko 2 kune/kg, ali trebaš posebnu peć!
Ako nekog više interesira peć na piljevinu neka mi pošalje "emajliranu", nastojat ću navratiti do čovjeka koji grije na istu i "lupiti nekoliko umjetničkih sličica"
pa na to sam i mislio-pelete, a ne brikete... krivo sam se izrazio, neznanje...

jel znate nekoga tko se grije na pelete ili nekoga tko predaje peci za centralno na pelete?

hvala na odgovorima
__________________
idemo jako!
xball is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 14:33   #20
-piljevina je problematicna za slabije osobe jer piljevinu treba dobro nabit u patronu (burence u koje stane 50 kg) sto je jace nabito dulje i bolje gori (ako je slabo nabijena dolazi do urusavanja piljevine u patroni (a tada do gasenja ili explozije-senkova pec ima neki regulator za takav slucaj), jer kroz sredinu se stavlja cjev oko 10 cm i kada je napunjena i dobro nabita ta cijev se izvlaci van, patrona stavlja u pec i odozdo se potpaljuje kanal koji je nastao vadenjem cijevi)
-na osnovu toga mi nestoji sistem dovodenja piljevine u pec pomocu puza, jer piljevina mora biti dobro stlacena i kompaktna
-taj sistem je napravljen kod peci na pelete
-pelet je napravljen presanjem otpadne piljevine, kao i briketi, samo sto je pelet velicine palca, a briket velicine iscjepane cjepanice (cca 30 cm x 13 cm)
-briketi su se nekad pravili na taj nacin da se piljevina presala, a kao vezivno sredstvo su koristena kemijska ljepila, sto je dovodilo do velike kaloricnosti, a ljudi si ih koristili u obicnim pecima, pa je dolazilo do savijanja i topljenja peci, preporuka je bila da se briket neloži samostalno nego u kombinaciji sa drugim drvima
-u danasnje vrijeme, navodno, kao vezivno sredstvo koriste paru i mali postotak ljepila
-za peci na brikete nisam cuo, nego se koriste standardne peci na drva
-postoje i peci na piroliz, veliki postotak iskoristivost (i velika cjena peci), jedino da bi bile efektne drva se moraju susiti najmanje dvije godine
-postoje posebne peci na pelete i one mogu imati dodatni spremnik (velicine same peci) iz kojeg pomocu puza pelet dolazi u pec, sto znaci da je danima nemorate lozit, ukoliko imate spremnik

- www.centrometal.hr proizvodi razne peci za centralno, po meni jako dobra je centromini, 14 kw, ide na kruta goriva, plin, ulje i biomasu (pelet), mislim da je oko 7000 kn, jedino sto nemoze grijati sanitarnu vodu
-cijena 1 tone briketa u vinkovcima u spacvi je oko 970 kn, a 15 kg peleta 25 kn, od iduce godine jedna pilana pored Đakova pocinje sa proizvodnjom briketa
-pelet je inace tek zakoracio u nase krajeve, u svakom slucaju manji troskovi od ulja i plina i svjetla buducnost, ali za sada skupe peci, prednost sto nemorate ju skladistit, nego kad vam nestane u spremniku odete i kupite ili postepeno dopunjavate u manjim kolicinama

-poruka za pppppppp, ona slika peci sto namjeravas kupiti je pec na drva, a ne na piljevinu, isto dobra kombinacija jer grije kuhinju (tu se montira i netrebas u kuhinji radijatore) preko zime, na njoj kuhas i imas pecnicu i grijanje sanitarne vode, a sve o jednoj vatri
-s tim da imas i ljetno loziste za sve navedeno osim za centralno grijanje, kolki utjecaj po ljeti ima na grijanje prostorije u tom rezimu rada to neznam

nadam se da sam kome pripomogo jer sam se raspiso na veliko
__________________
gada mu
bačika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:40.