Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2007., 20:53   #1
Taxol

Moja mama treba primiti terapiju Taxolom. Zanima me način primjene terapije i iskustva nakon terapije-povraćanje, bolovi?.

Unaprijed zahvaljujem!
 
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 13:05   #2
Taxol

Draga Tatjana, danas sam vidjela tvoj post. I moj otac trebao bi primiti Taxol, pa ako si nesto vise u medjuvremenu saznala ili ti je mama vec primila kemoterapiju molila bih te da napises nesto o tome. Takodjer bih zamolila sve druge ako znaju nesto o Taxolu da odgovore na ovaj post.
Hvala!
Jelena21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 23:37   #3
Taxol...moja mama ga je primala! znam da je dugo morala lezati,primati terpiju jer sporo moro teci infuzija. Prije toga je imala premedikaciju-protiv povracanja.Primanje je trajalo oko 4-5 sati .
ne znam o kojoj se bolesti radi ko vas,ali ona je uz taxol iv. pila oralno jos jedan jak lijek.
Nije povracala. Dobro je podnosila i krvna slika je bila u redu.(Pila je sve moguce za imunitet!)
Ali sada nakon svih tih terapija ima perifernu neuropatiju,bolove u rukama,hladnocu trnce,izgubila je vid na jedno oko....

ako treba jos kakva info....javite se!

Sretno!
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 14:01   #4
taxol

Hvala na odgovoru! Tata mi ima rak pluća, primio je 6 ciklusa gemzara, a gemzar ocito nije bio previse ucinkovit, pa mu se nedavno pojavila metastaza na kraljeznici, bio je na jednom zracenju, a sad bi trebao poceti primati taxol. Zato pitam kakve su nuspojave i zna li itko kako djeluje, koliko je učinkovito?
Jelena21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 14:03   #5
da, btw, itko od vas je li cuo za BIOCIL, uglavnom lijek iz Crne Gore pomaze bolesnicima sa teskim oblicima maligne bolesti?
Jelena21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 14:29   #6
Moja mama je primala Taxol prije 2 godine (i vjerojatno ce trebati opet jer se pokazao najuspjesnijim). Kao sta je netko rekao, prima se jako sporo ali sta je sporije (barem su mi tako rekli) manja je mogucnost mucnina i povracanja (barem tokom i odmah nakon terapije). Osim prvog ciklusa moja mama nije imala nikakvih nuspojava u smislu povracanja i mucnine. Bila bi slaba prvih 2-3 dana i nakon toga bi sve proslo. Inace, kad je ciklus Taxola treba u bolnici provesti dve noci radi kontrole (barem je tako tamo gdje se ona lijeci).
Inace, ona ima metastaze na kostima i prije Taxola koji je dobivala zajedno sa jos necim (zaboravih ime) dobila bi Arediu...
An'Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 14:43   #7
haj, molila bih vas da kad spominjete neki lijek koji ste koristili ili se raspitujete za terapiju napisete i koji je tip tumora u pitanju, a ako nesto preporucate onda isto tako. nije dovoljno napisati samo ''taj i taj je dobar za rak''. hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 23:36   #8
kod moje mame Taxol (karcinom dojke) ,koliko kužim daje se kad ne moze Herceptin! pokazao se dosta dobar!
Inace za konkretna pitanja i dijagnoze najbolje vam je probati na www.cybermed.hr http://cybermed.hr
Ima i o taxolu riječi.

"BIOCIL, uglavnom lijek iz Crne Gore pomaze bolesnicima sa teskim oblicima maligne bolesti?"-nisam čula..molim više informacija!!!!!!
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 11:16   #9
Tako je bilo i kod moje mame. Ima rak dojke (HER2+) sa metastazama na kostima. Prvo je dobivala Taxol i Arediu (za kosti) zatim samo na Herceptinu + Zometa (za kosti), kako nije djelovalo dobro isla je na Vilonerbinu + Herceptin i iako to dvoje dobro djeluje protiv sirenja metastaza na kostima ne djeluje zadovoljavajuce (po doktorima) te ce ju vjerojatno opet vratiti na Taxol + Arediu (barem na neko vrijeme) ...
An'Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 21:38   #10
An' Lyn kako ti se mama osjeca?? ima bolove? kako su otkrivene metastaze,rendgen ili? Ona je stalno pod kemoterapijama??? jel uzima koji lijek oralno....Aromasin,Arimidex ili nesto slicno??
moja mama zbog odredenog tipa Her-a nema pravo na Herceptin,ne bi imalo efekta,samo je za neke odredene tipove.
Kazu da i ta Herceptin nije svemoguc...
hvala i sretno
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 12:27   #11
Bok!
SHEMA CITOSTATIKA se odredjuje temeljem vrste ca tako da je do sada Taxol dao sjajne rezultate kod ginekoloskih ca tj.adenokarcinoma.. naime osobno sam prvi put primala Taxol, 99´( dijagnoza ca ovarii-jajnika) i sad sam ponovo nakon 8 godina( recidiv u zdjelicu i pluca) ponovo na taxolu. Nazalost posljedice taxola su znacajne i nemogu sa sigurnoscu reci da mi ista posebno pomoglo da ih prevladam a pokusla sam sve. Najbolji nacin da si pomognete ili bliznjima pozitivn nacin razmisljanja uz maximalno podizanje imuniteta koje se razlikuju od osobe do osobe....
Cvrsto drzim palceve za uspjesno lijecenje svih nas...
dina9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:04.