Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2010., 12:39   #701
Quote:
Sheeva kaže: Pogledaj post
I ja sam vrlo voljela jest mcnugets. Kao, manje zlo, pileća prsa i to.
A onda sam vidjela ovo:
Jamie Oliver radi nugetse

Aj bok.
hahahahhahhaha
ajoj bed.

al kaj sad. kosti imaju dosta minerala u sebi.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 12:45   #702
Quote:
stegaNo1 kaže: Pogledaj post
sta se jos sve nece shvatiti kao poziv na nasilje....
nasilje se uistinu nikad ne može opravdati odgojem.
to većina roditelja kad zvekne svoje dijete koristi kao argument.
"odgajam ga..."
ustvari liječi svoje frustracije. nasilničke frustracije.

Quote:
Betty D. kaže: Pogledaj post
Iliti kako izokrenuti na nešto drugo činjenicu da dijete od najmlađih nogu vodimo u McDonalds
pa mislim da mu jednom mjesečno megić ne može škoditi koliko mu škode svi toksini koje udiše svakodnevno zahvaljujući činjenici koliko je naše društvo "napredovalo" tehnološki.
a i mislim da si prilično naivna ako vjeruješ da je ostala hrana (prepunjena antibioticima i hormonima) koju jedeš svakoga dana nešto pretjerano zdravija i manje štetna od megića.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 13:35   #703
Quote:
sigurnost kaže: Pogledaj post
Dajte se vratite na temu hrane, pliz .
Ljudi, ne kužim ta marinirana krilca - koliko komada se dobije i koliko su velika ta krilca? Mislim, jer kad uzmem u obzir veličinu McNugettsa ili mozarella štapića, brijem da se dobije jedno krilce u kutiji ili da su to neka ultramalagenetskimodificiranaveličinenokta-krilca. Ha? Probao tko?
ma sve pet. problem je što ovaj forum niti na gastronomiji nije imun od dežurnih moralista koji nemaju pametnijeg posla nego gurati svoj nos di mu nije mjesto

ja sam mislila da dobiješ dva krilca unutra... onako... normalne veličine?....
al nekak svejedno imam filing da se čovjek od toga nemre pošteno najest.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 14:30   #704
Odustajem. Neću probati krilca.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 14:57   #705
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim kaj se svi tome čudite? Pa zar ste stvarno mislili da vam daju komad pilećih prsa? Vjerojatno ista ta smjesa ide i u meso za McChicken.
A što mislite kako se rade Poli salame, tost šunke, paštete, hrenovke, pa čak i razne srijemske i čajne?
Ja ne jedem ništa od ovog nabrojanog smeća.
A zaš sam bila optimistična u vezi nuggetsa, ne znam ni sama.
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 15:06   #706
kada malo razmislim, obična pečena piletina se razdvaja na trake
a McHrana je sve usitnjeno, nema veze sa mesom u komadu
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 15:36   #707
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
pa mislim da mu jednom mjesečno megić ne može škoditi koliko mu škode svi toksini koje udiše svakodnevno zahvaljujući činjenici koliko je naše društvo "napredovalo" tehnološki.
a i mislim da si prilično naivna ako vjeruješ da je ostala hrana (prepunjena antibioticima i hormonima) koju jedeš svakoga dana nešto pretjerano zdravija i manje štetna od megića.
Ako je tebi ok da ga vodiš i tako mu stvoriš naviku odlazaka tamo i da mu se svaki put raskolače oči od sreće kad vidi McDonalds zbog igračke ili čaše koju tamo dobije i nastavi se tamo hraniti i u osnovnoj i srednjoj, samo daj... Ja svoju djecu nema šanse da vodim tamo, a kad već odraste nek sam odluči želi li tamo jesti...

Da ne spominjem one proslave dječjih rođendana tamo, to je za mame kojima se ne da doma imati posla s dječurlijom i kuhanjem A i Marko iz vrtića je tako slavio, pa sad svi tako moraju.

Inače, da nije da ništa tamo ne konzumiram - pijem shake, vanilija. Jednom na godinu
__________________
It's always sunny in Zagreb
Betty D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 16:01   #708
ja odustajem od čaše
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 16:08   #709
Quote:
Betty D. kaže: Pogledaj post
Ako je tebi ok da ga vodiš i tako mu stvoriš naviku odlazaka tamo i da mu se svaki put raskolače oči od sreće kad vidi McDonalds zbog igračke ili čaše koju tamo dobije i nastavi se tamo hraniti i u osnovnoj i srednjoj, samo daj... Ja svoju djecu nema šanse da vodim tamo, a kad već odraste nek sam odluči želi li tamo jesti...

Da ne spominjem one proslave dječjih rođendana tamo, to je za mame kojima se ne da doma imati posla s dječurlijom i kuhanjem A i Marko iz vrtića je tako slavio, pa sad svi tako moraju.

Inače, da nije da ništa tamo ne konzumiram - pijem shake, vanilija. Jednom na godinu
ma radi ti sa svojom djecom šta te volja.
al kolko pametuješ i petljaš se u tuđe poslove nekako vjerujem da će te djeca preklinjati za malo pozornosti da im pružiš.

al da. mekić je glavni zločin. :

naci - mama koja izolira dijete od društva zbog jednog hamburgera kojeg ionako na kraju svi izbacimo iz sebe u kanalizaciju.

savjet-nemoj da ti prioritet budu tuđa djeca nego tvoja vlastita.
a ostala sranja tipa hambići i nugetsi su manje bitni.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 16:30   #710
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ma radi ti sa svojom djecom šta te volja.
al kolko pametuješ i petljaš se u tuđe poslove nekako vjerujem da će te djeca preklinjati za malo pozornosti da im pružiš.

al da. mekić je glavni zločin. :

naci - mama koja izolira dijete od društva zbog jednog hamburgera kojeg ionako na kraju svi izbacimo iz sebe u kanalizaciju.

savjet-nemoj da ti prioritet budu tuđa djeca nego tvoja vlastita.
a ostala sranja tipa hambići i nugetsi su manje bitni.
Auuu, 2 posta, zamisli, kaj nemaš ništa drugo za reći pa onda ajmo to?

A ako već pišeš da svoje dijete hraniš tamo, moje je pravo to komentirati, tome forum služi. Jelda?
__________________
It's always sunny in Zagreb
Betty D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 17:56   #711
Gle čuda vodim i ja djete u mekić
Ajme ima 4 god. i jede s vremena na vrijeme krumpiriće...zločesta mama,zločesta mama
A gle čuda,svakodnevno jede i juhe,i variva,i obilno sezonskog voća i povrća,...Doma nema konzumacije teške,masne i fast food hrane...
Kakvu li mu poruku šaljem
Možda da se trudimo živjeti i jesti zdravo,i ako smo svi mi daleko od onoga što se pod zdravo podrazumijeva ali da opet nekad čovjek treba biti bezbrižan i priuštit si i ono nezdravo...
Više štete na dijete prave riječi i odgojne metode tipa "moj neće ući,vidjeti,probati,smjeti,željeti,... nego krumpirići iz mekića
Joooj sad bi odjurila u mekić na jedan Big mac
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 10:52   #712
mcFlurry obožavam, to mi je naj iz meka, super mi je ona nova fora sa kombiniranjem okusa i preljeva, za 13 kuna odličan veliki sladoled

hamburgeri su mi baš fini, i ne obazirem se previše na te spike da je nezdravo, normalno da je i normalno da u njima ne dobivamo najkvalitetnije meso, no kolko puta odem, mislim da nemam straha

najviše mi je bed to što platim 30 kuna i onda ostanem gladna jer me to ništ ne najede
Soookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 12:28   #713
Ja uopce ne znam sta bi jela tamo....
Kad dodjem moram na brzinu procitat sta ima i odlucit a to me frustrira brate mili.....
Volila bi da ima ljepo negdje menu pa da ljepo na miru razmislim....
Inace moj klinac uopce nejede hamburgere ni nist....on samo pomfri hoce pojest....
Njega vodimo da bi skako u onom djecjem kutku....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 12:35   #714
Quote:
Amrićak kaže: Pogledaj post
Gle čuda vodim i ja djete u mekić
Ajme ima 4 god. i jede s vremena na vrijeme krumpiriće...zločesta mama,zločesta mama
A gle čuda,svakodnevno jede i juhe,i variva,i obilno sezonskog voća i povrća,...Doma nema konzumacije teške,masne i fast food hrane...
Kakvu li mu poruku šaljem
Možda da se trudimo živjeti i jesti zdravo,i ako smo svi mi daleko od onoga što se pod zdravo podrazumijeva ali da opet nekad čovjek treba biti bezbrižan i priuštit si i ono nezdravo...
Više štete na dijete prave riječi i odgojne metode tipa "moj neće ući,vidjeti,probati,smjeti,željeti,... nego krumpirići iz mekića
Joooj sad bi odjurila u mekić na jedan Big mac
Moj brat je imao fazu kada je mc bio zakon, to je jedino sto mu se jelo, na sam spomen odlaska u mc ozarilo bi mu se lice i cak bi i igracke pospremao

Rijesili smo problem na jednostavan nacin, vodili smo ga dok mu se nije zamjerilo to mi se cini zdravija metoda od zabrane...djeca kojoj se nesto brani samo ce kasnije kada budu imala izbor navaliti na to.

Prijateljica ima malenu koja ne smije cokoladu, ne smije jesti iza 6 navecer ne smije ovo ne smije ono, od secera je hiperaktivna, cokolada ce joj unistiti jetru, banana ima previse ugljikohidratga...jadno dijete...predvidjam poremecaj prehrane kada naraste...:gledaukristalnukuglu:
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 13:00   #715
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
Prijateljica ima malenu koja ne smije cokoladu, ne smije jesti iza 6 navecer ne smije ovo ne smije ono, od secera je hiperaktivna, cokolada ce joj unistiti jetru, banana ima previse ugljikohidratga...jadno dijete...predvidjam poremecaj prehrane kada naraste...:gledaukristalnukuglu:
a jebate..mislim da dobro predviđaš. Trebalo bi malu odvesti poskrivečki bar jednom u mcdonalds. Bravo za mamu!
poslije će joj se to sve obiti debelo u glavu
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 13:40   #716
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Inace moj klinac uopce nejede hamburgere ni nist....on samo pomfri hoce pojest....
Njega vodimo da bi skako u onom djecjem kutku....
Ni moj osim krumpirića i igračke ne želi ništa drugo
Kakav hamburger?Ni primirisati...pojede mama
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 13:42   #717
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
a jebate..mislim da dobro predviđaš. Trebalo bi malu odvesti poskrivečki bar jednom u mcdonalds. Bravo za mamu!
poslije će joj se to sve obiti debelo u glavu
Dugoročno niti jedna zabrana kao i ograničenost se nije pokazala dobrom i zdravom odgojnom metodom...
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 14:07   #718
Quote:
Amrićak kaže: Pogledaj post
Dugoročno niti jedna zabrana kao i ograničenost se nije pokazala dobrom i zdravom odgojnom metodom...
Naravno, zato i ne kužim žene koje sve uskraćuju svojoj djeci. Nećeš ga vodit svaki dan tamo, al s vremena na vrijeme ako baš izrazi želju, rađe ga odvedi - pa neće se sad otrovat od tog malog hamburgera i pomfrita, a koliko sam od nekih ljudi čula, djeci ubrzo i dosadi Mek, pa će ga i zaboravit.
No, mama će ga rađe šopat jabukama, ne razmišljajući koliko je pesticida ionak uvaljeno u njih. Aha, al bar od njih neće biti debelo i postat će balerina, to je valjda poanta
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 14:23   #719
Ja ne smatram da su loši roditelji koji djecu vode u McDonalds. Smatram ih lošima jedino ako to rade svakodnevno ili često. Recite vi kaj hoćete,ali ja najviše od ročkasa iz osnovnjaka pamtim baš onaj koji se je slavil u Mc-u jer je to bil doživljaj ( nisam ja slavila,nego frendica )
Ili kad bi stric za nas klince doma dofural BigMac i hambiće nakon posla... bili smo presretni...
Treba se s vremena na vrijeme i opustit,a ne se samo šopat vitaminima, koji su kako netko i kaže - također puni pesticida i ostalih gadosti... jer danas je tak-ionak sve nezdravo....
Neće djetetu ništa bit od malo pomfria i hambića... ali ponavljam , ne mu nudit fast food niti kao nagradu niti kao svakodnevni izlazak.... i nikako mijenjati ručak za ručak u mc-u.... ko ona reklama " Danas ja kuham.Tata" - reklama od Mc-a...
__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 14:26   #720
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post

Prijateljica ima malenu koja ne smije cokoladu, ne smije jesti iza 6 navecer ne smije ovo ne smije ono, od secera je hiperaktivna, cokolada ce joj unistiti jetru, banana ima previse ugljikohidratga...jadno dijete...predvidjam poremecaj prehrane kada naraste...:gledaukristalnukuglu:
Prijateljica možda svoje vlastite nedostatke iskaljuje na svom djetetu,a to je po meni koma Ne treba dijete silit na hrpu šećera, ali zabranit mu bananu,helllouuu??
__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.