Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2021., 13:20   #1
Kakav je vaš dom i kako bi izgledao vaš idealan dom? Volume II

VOLUME I

Mi namjeravamo dvoja-troja klasicna vrata zamijeniti kliznima. Nista nam se ne svidja, istina Bauhaus i Pevex gledali samo. Drvena su predebela, staklo je ruzno, svi imaju crte horizintala, vertikala,ili ono kao da metalni okvir. Boja zelenkasta uglavnom. Nismo jos bili u Elgradu.
Ako netko zna gdje pitat ponudu da po mjeri rade i imaju izbor, Ri i okolina...


Posjela muza u stolicu s nogarima koji se vama ne svidjaju, ono kao klatno. Ostao je odusevljen tako da cemo u tom smjeru ici. Al opet problem jer bih rukonaslone i, ako je moguce, bez tapecirunga.....
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2021., 13:35   #2
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Jesi pogledala ima li koji drugi majstor u blizini i slobodan, za manje para?
Šteta mi je dobra vrata baciti, ako su dobra.
Gledala sam, ali u blizini imam samo skupljih majstora, ali i dvoja moram svakako zamijeniti jer su se izvitoperila i nisu dobra. Šta ja znam, mislim da nije tako velika šteta nakon par desetljeća zamijeniti vrata, ne radi se tu o pretjeranoj kvaliteti ili stilskim vratima, nego obični furnirani mahagonij. Inače, neki štokovi i ukrasne letvice su čak i popucali, tak da mi je stvarno ok staviti nova.


@malčica, i ja jedna postojeća mijenjam za klizna ali rušim i dobar komad zida pa ću staviti klizna sa kazetom što ulaze u zid.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2021., 13:47   #3
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Mi namjeravamo dvoja-troja klasicna vrata zamijeniti kliznima. Nista nam se ne svidja, istina Bauhaus i Pevex gledali samo. Drvena su predebela, staklo je ruzno, svi imaju crte horizintala, vertikala,ili ono kao da metalni okvir. Boja zelenkasta uglavnom. Nismo jos bili u Elgradu.
Ako netko zna gdje pitat ponudu da po mjeri rade i imaju izbor, Ri i okolina...


Posjela muza u stolicu s nogarima koji se vama ne svidjaju, ono kao klatno. Ostao je odusevljen tako da cemo u tom smjeru ici. Al opet problem jer bih rukonaslone i, ako je moguce, bez tapecirunga.....
Kakve su to stolice? Ne sjećam se ako si ih tu već stavljala.

Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Gledala sam, ali u blizini imam samo skupljih majstora, ali i dvoja moram svakako zamijeniti jer su se izvitoperila i nisu dobra. Šta ja znam, mislim da nije tako velika šteta nakon par desetljeća zamijeniti vrata, ne radi se tu o pretjeranoj kvaliteti ili stilskim vratima, nego obični furnirani mahagonij. Inače, neki štokovi i ukrasne letvice su čak i popucali, tak da mi je stvarno ok staviti nova.
Ma kužim, nije sve staro odmah i kvalitetno.
Kako se kod nas zovu staklena vrata? Znam da su u Danskoj french door.
Staklena su mi ok, i kao klizna i kao sobna vrata.
Imam u kući jedna staklena, s onim mutnim staklom u uzorku, i iznad dosta vrata imam stakleni prozor, gore do stropa ide. Kako se pomičemo kroz dan, tako svjetlo dolazi kroz druge prozore. To mi je dobro.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2021., 13:49   #4
Moje iskustvo s bojanim vratima je da mi je sada zao sto nisam uzimala nova. Ok ona izgledaju, ali nije to toliko povoljno, boja mi se ogulila gore od vjesalice i nekako cudno skripe, ocito su bila neravna. bolje ulozit jos 6000 i imat nova, pitaj popust na 6 vrata.
Svjetionicarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2021., 14:00   #5
Quote:
Svjetionicarka kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo s bojanim vratima je da mi je sada zao sto nisam uzimala nova. Ok ona izgledaju, ali nije to toliko povoljno, boja mi se ogulila gore od vjesalice i nekako cudno skripe, ocito su bila neravna. bolje ulozit jos 6000 i imat nova, pitaj popust na 6 vrata.
Upravo ovo želim izbjeći.


Uvijek tražim popust pogotovo jer plaćam u kešu i uvijek dobijem nekakav postotak.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2021., 14:06   #6
Ja sam stolariju naručivala u firmi Inoprem. Sve pohvale i za brzinu, profesionalnost, pristupačnost, cijenu, kvalitetu

Čekaj... kaj 6000, jedna vrata sobna?
__________________
He who dares wins 17.02.1983
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2021., 14:16   #7
Mislim da misli na bojanje svih 6 vrata, tj 1000 po vratima.

E da, mi sml morali i okvire mijenjati jer su bili u raspadu, tako da je i to kostalo. Uh, ovo mi je osvijestilo koliko smo glup potez napravili. Al jbg, trebali smo na svaku kunu paziti.
Svjetionicarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2021., 14:19   #8
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Kakve su to stolice? Ne sjećam se ako si ih tu već stavljala......
Bilo kad se pocelo o stolicama.

Verona je stavila ovu sto ima njena svekrva Breureovu Cescu. Ja bi tako nesto, bez pletenog dijela, ali s rukohvatima, ovo je Ariana, stavila da joj je ruzno a tokvih slicnih modela ima jako puno. Ja bih ljepse nesto

Nu, nece bit lako pronaci, kompromisi neizbjezni, jer ako nadjem s rukohvatima, bit ce presiroke za nas stol. I taj me tekstil nikako ne odusevljeva, kao ni umjetna koza, a bome ne volim ni pravu kozu



ED:

Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
...
@malčica, i ja jedna postojeća mijenjam za klizna ali rušim i dobar komad zida pa ću staviti klizna sa kazetom što ulaze u zid.
E da, kad tako ides onda ima prostora da bude lijepo.
Mi bas nemamo manevra previse, prilicno zbijeno, to je i razlog sto zelimo eliminirati vrata. Al ono sto se nudi gotovo je lose, nije jeftino pa da uzmem dimenziju koja je li-la.nigdje, boju koja ne odgovara, i sta ja znam..... drvena s onim dijelom iznad, koje zovu 'maska', a tako je glomazno.
Mi cak planiramo, ako uspijemo s jednima, ili dvoje vrata..... (vratiju?) da zamijenimo i kupaonska kliznima. Al to ce malo pocekat jos,
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2021., 15:23   #9
Malčice uzmi dvije s rukonaslonima a ostale bez.
Ako ti je postav stola takav da dvije idu na čela.
hours is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2021., 17:20   #10
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Bilo kad se pocelo o stolicama.

Verona je stavila ovu sto ima njena svekrva Breureovu Cescu. Ja bi tako nesto, bez pletenog dijela, ali s rukohvatima, ovo je Ariana, stavila da joj je ruzno a tokvih slicnih modela ima jako puno. Ja bih ljepse nesto

Nu, nece bit lako pronaci, kompromisi neizbjezni, jer ako nadjem s rukohvatima, bit ce presiroke za nas stol. I taj me tekstil nikako ne odusevljeva, kao ni umjetna koza, a bome ne volim ni pravu kozu



ED:


E da, kad tako ides onda ima prostora da bude lijepo.
Mi bas nemamo manevra previse, prilicno zbijeno, to je i razlog sto zelimo eliminirati vrata. Al ono sto se nudi gotovo je lose, nije jeftino pa da uzmem dimenziju koja je li-la.nigdje, boju koja ne odgovara, i sta ja znam..... drvena s onim dijelom iznad, koje zovu 'maska', a tako je glomazno.
Mi cak planiramo, ako uspijemo s jednima, ili dvoje vrata..... (vratiju?) da zamijenimo i kupaonska kliznima. Al to ce malo pocekat jos,
A jesi li razmišljala o barn door vodilicama za vrata?
Nisu za svaki prostor, ali ovisno o izboru vrste drva za vrata mogu biti prekrasna.
__________________
No espere más. Aquí están. En mi corazón.

llegó 40+4
Alhambra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2021., 17:31   #11
Imam sjajno iskustvo s bojanim vratima i stokovima. Covjek mi je to vrhunski odradio i nakon pet godina nije se ni milimetar zgulio, s tim da mi je ostavio boju u jednoj tegli - zlu ne trebalo
Nosio je dvoja po dvoja vrata kod sebe u radionicu i tamo ih obrađivao nekakvim sprejom znam da je bilo nesto pod visokim tlakom.
Preporucila bih ga, al znam otprilike da vam geografski ne odgovara.

@malcice, te klatno stolice su stvarno superudobne. Evo moj ne zeli ni cut da kupujemo druge jer su sve, na sve koje je sjeo u ducanima, po njemu neusporedive. Tapecirung it is
OscarPamuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2021., 17:41   #12
Quote:
Alhambra kaže: Pogledaj post
A jesi li razmišljala o barn door vodilicama za vrata?
Nisu za svaki prostor, ali ovisno o izboru vrste drva za vrata mogu biti prekrasna.
Ovo mi se jako sviđa. Vidim kao rješenje za neke manje sobe gdje vrata ne mogu do kraja otvoriti.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2021., 18:22   #13
Meni je divno i jako mi je žao što ih trenutno nemam kamo staviti
A niš, možda u vikendicu za koju godinu ako se odlučimo na adaptaciju
__________________
No espere más. Aquí están. En mi corazón.

llegó 40+4
Alhambra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2021., 18:32   #14
Quote:
hours kaže: Pogledaj post
Malčice uzmi dvije s rukonaslonima a ostale bez.
Ako ti je postav stola takav da dvije idu na čela.
Nisam bas pretrazivala stolice, sad znam sto zelim,al sta se moze naci takva kombinacija? Isti model s varijacijom, rukonaslon/bez rukon?


Quote:
Alhambra kaže: Pogledaj post
A jesi li razmišljala o barn door vodilicama za vrata?
Nisu za svaki prostor, ali ovisno o izboru vrste drva za vrata mogu biti prekrasna.
E da, jesmo. I zakljucili da je to vjv najbolje. Cak bi nam pasao mehanizam uz drugi namjestaj. Ovo nece ici bez narudzbe i dobro promislit sto s drugim vratima koja bi htjeli promijenit u klizna. Da ne bude cirkus.


Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Ovo mi se jako sviđa. Vidim kao rješenje za neke manje sobe gdje vrata ne mogu do kraja otvoriti.
Mislis samo na barn d? U fazi sam da bih samo ulazna ostavila klasicnima. No mi imamo puno vratiju i veliki 'protok zraka' i trebaju nam prepreke. Nemos vjerovat kad pocnu lupat otvorena vrata mrzim ih.
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2021., 18:36   #15
Ne mogu na dvije sobe, na koja sam u glavi stavila ta pomična vrata, jer pokriju prekidač za svjetlo
Dođe mi staviti vrata koje se dižu i spušta kao garažna, ona koja idu na strop.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2021., 18:41   #16
Rekao moj muz da sta to ima veze, maknes vrata, otvoris svjetlo, maknes v, zatvoris sv. Ja popizd....

To je raelan problem svugdje. Ocu rec, to nije problem, premjestis svjetlo.

Izbacis svjetlo na spazic.... Prekidac na daljinac.... Stavi vrata ima nacina uvijek
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2021., 18:44   #17
A i to svjetlo je precijenjeno
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2021., 19:47   #18
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Nisam bas pretrazivala stolice, sad znam sto zelim,al sta se moze naci takva kombinacija? Isti model s varijacijom, rukonaslon/bez rukon?
Ima tih kombinacija, evo čak i Pješčanin odabrani model dolazi sa ili bez rukonaslona.
hours is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2021., 22:19   #19
Me znam sto je barn door, moze objasnjenje?
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2021., 22:21   #20
Ovakva vrata, klizna

__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.