Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2015., 10:38   #261
Mi smo ovu subotu "slavili", niš spektakularno - samo najuža rodbina (10tak ljudi sa nama) u poslijepodnevnim satima između bebina dva spavanja. Torta, kolači, piće. I drago mi je da nismo neki tulum radili jer je mojoj bebi već i ovo bilo previše ljudi. Nakon 2 sata se unervozila i ljudi su se polako krenuli razilaziti poštivajući njezinu volju. Smirila se čim su se svi razišli. Očito joj je bilo previše glasova i komešanja i htjela je svoj mir na koji je inače navikla jer se i inače kreće u malom broju ljudi
bobo76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 12:49   #262
Lina, znaci poruka koju cemo djeci poslati je da je bitan poklon od 300 kn i mesina od ne znam cega, ali lijepo izgleda na fotkama.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 13:02   #263
ako sam dobro shvatila, tu se često spominje uređenje prostora, dekoracije ovakve onakve, tematske, šarene boje, pa sad i pun stol razno raznog jela kako bi lijepo izgledalo na fotkama. to mi baš nije jasno. jasno mi je ako netko gušta u cijeloj toj pripremi rođendana, ali samo da bi lijepo izgledalo na fotkama i ne baš.
jer ništa od ovog gore navedenog ne stvara lijepu, toplu atmosferu u kojoj će dijete uživati i biti sretno. po meni tako malom djetetu od godinu dana je najbitnije da bude uz mamu i/ili tatu i par drugih ljudi koje pozna i da ima osigurani odmor kada joj zatreba.
hoću reći, možeš imati lijepe fotke prostorije ukrašene šarenim dekoracijama i raznim jelima, ali šta ti to vrijedi ako je na njima dijete nervozno i umorno.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 14:04   #264
Ja cesto zaboravim uopce poslikati sve na rodendanu. vazno mi je vidjeti djetetov osmjeh kad joj donesemo tortu s svjecicom i kad se s radoznaloscu umaze ruke slagom na torti.. i kad vidim da joj je zanimljivo sto smo se okupili mi najblizi... a hoce li na stolu stajati samo kava i torta ili ce biti ica i pica... bezveze... ponudim koliko imamo.. ne moraju sva jela biti skupa da bi bila ukusna k lijepa. Pogotovo torte. Bolje 3 domace vec 1 skupa kupovna koju nitko ne zeli jesti ali lijepo izgleda sa svim silnim fondanom... potrudim se da sve izgleda lijepo, da je ukusno i a da opet imamo sto novaca i nakon rođosa jer treba jesti ostalih 30 dana do place
anamaria0811 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 14:38   #265
Mojim blizancima se uskoro blizi 1.rodjendan i ja smisljam kako da to sto neprimjetnije obiljezimo kao da oni kuze dal im je rodjendan
Planiram ponuditi tortu i grickalice jer drugo ni ne stignem. Isto tako ne ocekujem neke poklone, a nikad nisam ni razmisljala sto cu pojesti kod nekog.
U biti, dosad sam sto je vise moguce izbjegavala djecje rodjendane i sad kad zamisljam kak ce mi dolaziti hrpa djece...uh.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 15:53   #266
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Mojim blizancima se uskoro blizi 1.rodjendan i ja smisljam kako da to sto neprimjetnije obiljezimo kao da oni kuze dal im je rodjendan
Planiram ponuditi tortu i grickalice jer drugo ni ne stignem. Isto tako ne ocekujem neke poklone, a nikad nisam ni razmisljala sto cu pojesti kod nekog.
U biti, dosad sam sto je vise moguce izbjegavala djecje rodjendane i sad kad zamisljam kak ce mi dolaziti hrpa djece...uh.
i hear you..
tako ću i ja
sa br.1 sam bila blentava pa su bile 2 torte na proslavi pa kiflice, pa punjeni kruh slane salate, naresci... omanja svadba...
eh.... a onda čovjek postane pametiji
ti si odmah dobila dvoje pa si instant pametnija
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 15:57   #267
Quote:
lina1li kaže: Pogledaj post
Neki moj osvrt na temu;
Prvi rođendan bebi (jer je tako moram nazvat) nije bitan ali ostaju slike, druženja odraslih a i proslava tog dana koji je bitan jer je došlo vaše zlato na ovaj svijet prije točno godinu dana.
Da sve u životu zanemarimo..Božić, Novu godinu, godišnjice, Valentinovo i rodendane kakvi bi nam bio život i kako bismo djeci prenili poruku u budućnosti. Ja sam inače ljenčina i kad se bliži datum hvata me nervoza i kolutanje očima. Ne volim počastiti samo tortom i kavom jer nije prikladno. Kad idem kod drugih koji mi serviraju samo kolač i ponude mi sok u plastičnoj čaši a ja sam odrasla smatram da ne drže ni do sebe a ni mene.
Prvi i a ostali rođendani trebaju biti puni boja, hrane i veselja. Ja, ako poklonim djetetu poklon od min 150 pa do 300 kn, očekujem da i mene neko dočeka pristojno.
Znam da se nema novaca i da je puno ljudi nezgodna situacija ali onda rađe pozvati samo bake i dide i počastiti ih ručkom i kolačima, a ne zvati 20 ljudi na kavu i tortu.

Evo sad me razapnite ....ali rekla sam vam istinu ... ako imam novaca napravit ću rođendan kako treba a ako nemam rađe ću se pokriti ušima.


jaoooooo

a što fali kavi i torti?
trebaju biti bakanalije da bi opravdale tvoj poklon od 150-300kn?
drugi put odi u kineski dućan i kupi nešto što je dovoljno da pokrije kavu i tortu koji si dobila:klap: kod mene ne bi ni to dobila :klap:
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:54   #268
Ovakve rasprave nemaju kraja. To je toliko individualno i svako radi kako njemu pase. Slavim rodendan zbog svog unutarnjeg veselja koje cu ovjekovjecit fotografijama i nema nista lose u tome.
A sad da se osvrnem na cascenje.
Okruzena sam ljudima koji vole nesto ponuditi kad dodes kod njih u goste, pa im i ja vracam istom mjerom. Da mi se ponudi " samo" kava, opet paše, bar nemam obavezu vecu . U mojoj obitelji je takav stav i tako sam naucena.
I kod nas je to stvar kulture. A osvrt na ovaj komentar " kod mene nebi ni to dobila" mi je bas negativan, ja sigurno kod takve osobe nebi vise niti dosla.
anabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 22:15   #269
A vidis kod mene je stvar kulture biti pristojan i zahvalan gost u jednakoj mjeri kao i biti pristojan i uljudan domacin sto mi domacin posluzi, zahvalno cu prihvatiti.

Naravno da kod mene ne bi ni kavu dobila jer ne bi ni bila pozvana aleluja pa u svom zivotu nemam takve skorojevice i umisljene velicine, posluzila ja wudy hrenovke u lidl lisnatom tijestu ili rolice sa avokadom i lososom moji gosti ce otici doma bez drzanja fige u dzepu jer takve ljude, koji to rade, nemam u svom zivotu

Naravno da je nacin proslave individualan i da svatko radi kako hoce. Ja sam recimo za zadnju svecanost u obitelji unajmila fotografa jer sam htjela divne fotke, pa sam od nekih beznacajnih ljudi koji su za to doznali iz pete ruke cula komentare da sam snob i da se pravim vazna

Tako da....apsolutno se slazem, svakom njegovo. Ali komentar u stilu, ako se nema za gozbu nego "samo" za kavu i torte mi je i vise nego neukusan kao i nadasve negativan

Poanta je u djetetu i rodjendanu, a ne u gostima
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 22:42   #270
Kao sto sam i napisala sad će me razapet ... hvala pojedincima na razumjevanju..
Interesatno je to da za moj stol prvi sjedaju oni koji su mi ponudili kavu.. znači da ne bilo zabune ne pričamo o novcu ni poklonima..naravno da ćeš djetetu kupiti poklon jer si pozvan i naravno da ne trebaš ponuditi ni kavu jer znam da si npr.samohrana majka i da si jedva djetetu skupila za kolač. ..govorim o "normalnim" obitelji.
Stojim iza svoga, a to je ako za rođendan, babine, diplomu, krštenje i sl. događanja ponudis pozvane s tortom i kavom a nisi finan. ugrozen, smatram te ljencinom ili škrcem.
lina1li is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 12:52   #271
Mene je na prvom rođendanu od sina, a bogme i na drugom, naživciralo to što je moj tata došao samo s čokoladom.
Nisam materijalist, ali mi nije jasno kako možeš unuku doći na rođendan i donjeti samo čokoladu.
Srećom samo je meni to smetalo, sin je bio sretan zbog hrpe ljudi koji su došli, nije ni znao zašto dolaze (barem ne na prvom rođendanu).

A što se tiće čašćenja za rođendan bio sam na svakakvim opcijama, i na "kavi i kolačima" i na rođendanima gdje se moglo nešto i pojesti.
U principu mi je svejedno kakav će rođendan biti, no jedino što me smeta je ako smo pozvani na rođendan koji je u vrijeme ručka a tamo nema ništa za jesti za djecu osim smokija i čipsa.
shlede is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 00:10   #272
Cure,gdje ima pokrivka za tortu na malce???
m@rty is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 20:12   #273
m@rty imaš u ktc-u i konzumu sigurno ja sam tamo kupovala
tiinkivinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 21:53   #274
Jel imate prijedlog/recept za kakav zdravi kolač za prvi rođendan?
Malog hranim zdravo i pravilno koliko mogu. Šećer, sol, kakao, ili oblizeke nikad nije jeo pa bi sad htjela da bude nešto zdravo al bi mu ipak dozvolila da proba nešto do sada zabranjeno.

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 23:13   #275
ja sam radila ovu tortu. recept.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 23:25   #276
Ja sam radila cheesecake, samo bez limuna i smanjeno secer. to mu je najdraza slastica pa je bilo logicno da ga radim , jeli smo ga svi i svima je bio ukusan.

Razlog vise za cheesecake je bio i radi jednostavnosti, da samu sebe postedim. Vec za iduci rodjendan ocekujem zelje i ideje

Ne vidim smisao onih "zdravih torti" od palente/prosa/povrca/kuhane rize...pa tlacenje svih gostiju da to jedu
U tom slucaju, bolje napraviti za goste normalnu tortu, a bebi zdrave muffine
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 07:38   #277
Slazem se s tobom marci i sretan vam rodjedan! ja cu isto napraviti nesto za goste, njima cu dati keksic ili nesto sl.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 08:52   #278
Ni ja baš ne želim toliko zdravu tortu, nego samo ne neku šlag/maslac/orasi/krema bombu.
Torta od sira je jako dobar prijedlog. Koji sir stavljaš? Jel smiju bebe maskarpone? Moj inače ne voli nikakve sireve ni mliječne proizvode.

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 09:20   #279
a zakaj ne šlag i maslac?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 09:48   #280
mi smo naručili tortu ali je mali nije niti okusio
pa prvi rođendan mi je više za roditelje i za slikanje, mojem je ta gužva išla na živce i na kraju navečer zakurio
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:11.