Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2011., 10:45   #21
Za one koji pate za full OS-om na tabletu, Asus je predstavio Eee Slate sa W7; pa evo nekoliko videa... Čini se moćno, ali sudeći prema hardweru, vjerojatno će i cijena biti moćna

http://www.engadget.com/2011/03/20/m...action-you-ca/
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 11:27   #22
Kolika je kvaliteta mikrofona na tabletima, u usporedbi sa, neznam, iphonom?
Jel cijena određuje istu?
__________________
SILICA GEL
''DO NOT EAT''
THROW AWAY DESICCANT
slanutkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 14:31   #23
Može li mi netko reći imali li Samsung Galaxy Taba 10.1" u Hrvatskoj za kupiti? Ako nema zna li netko kada će doći?
Darth. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 18:04   #24
@ Lex Luthor:

a to je nešto kao onaj viewsonicov kojeg navodno ima kod nas, samo cijena je ... ajme...

@ slanutkica:

to, naravno, ovisi o cjenovnom rangu uređaja ali i o softveru... a što se usporedbe tiče pojma nemam.... no, kvaliteta zvuka je ionako subjektivan pojam...

@ Darth.:

nema tih informacija. sve tablete sa dvojezgrenim procevima i dobrom grafikom još uvijek pojedu "vrijednija" tržišta od našeg. eto, iznimke su viewsonic i POV. konkretno za samsunga se obrati uvozniku (prvenstveno msan, ali ima ih još) samo ako 7" model košta 5kk, bojim se i pomisliti koliko će biti 10" model....

samo ne vidim baš neku svrhu uzimanja tako skupih tableta, ja bih onda prije išao na iconiu...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.

Zadnje uređivanje taipan : 21.03.2011. at 18:11.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 18:18   #25
WOW, evo ga, izgleda da je 10" POV Tegra tu.... ne znam jel raspoloživ ili se naručuje, nisam zvao, ali izlistan je u dvije trgovine (osim NH-a, znači službenim distribucijskim kanalima) na nabavi:

http://www.magazinrs.hr//artikl.asp?...TAB-TEGRA-10-1


i to po fenomenalnoj cijeni !
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.

Zadnje uređivanje taipan : 21.03.2011. at 19:55.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 07:32   #26
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
WOW, evo ga, izgleda da je 10" POV Tegra tu.... ne znam jel raspoloživ ili se naručuje, nisam zvao, ali izlistan je u dvije trgovine (osim NH-a, znači službenim distribucijskim kanalima) na nabavi:

http://www.magazinrs.hr//artikl.asp?...TAB-TEGRA-10-1


i to po fenomenalnoj cijeni !
Ideeš!!!!! Ma ovo je predobro da bi bilo istinito, malo je preniska cijena, brijem da su se zajebali Ali ako je istina, mislim da mi je malo poljuljana desire za HP Touchpad tj. za WebOS-om, ako ništa drugo onda prema cijeni
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 08:44   #27
nisu se zajebali... ja sam očekivao dobru cijenu kao prvo jer je cijena 7" modela isto odlična, samo 1000 kn, a kao drugo jer nisu sami razvijali tablet već brandirali Advent Vegu...

ma ne da se isplati nego... ludnica...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 17:40   #28
jel to 10 inca ekran? jer prema videu mi se čini manji od ipada.
cijena je stvarno odlična, jak hardver je unutra, samo kakav je softver? na ipadu je fenomenalan i užitak je na njemu raditi i bar donekle opravdava cijenu. hoće li bit update-a na 3.0 android, jer 2.2 nije najbolje rješenje za tablet?
halek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 18:11   #29
http://www.pointofview-online.com/sh...product_id=188

a što se 3.0 tiče, mislim da problema ne bi trebalo biti s tim hardverom: Dual core Cortex A9 - 1 GHz, chipset NVIDIA Tegra 250, RAM 512 MB DDR2... iako to nitko ne može garantirati 100% dok 3.0 ne izađe...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 18:38   #30
Samsung je predstavio 8,9“ i 10.1“ tablete, čak su tanji od iPada 2
http://www.engadget.com/2011/03/22/s...nner-than-the/
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 20:30   #31
Tanji su, al su cijenom isti, pa bi prije uzeo ipad 2. kakve graficke cipove imaju tableti sa tegrom? Ipad 2 ima dvojezgrene graficke cipove koji su dosta bolji od originala. Zanima me dal su jaci od ipad 2?
Nemojte mislit da favoriziram ipad nego kad cujem rijec tablet odma mi appleov tablet prvo pada na pamet jer su njime zapoceli revoluciju u tabletima, najvise se prodaje, ima mnogo pozitivnih komentara pa zato ostale tablete usporedujem s ipadom.
halek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 23:16   #32
A je** te iPad, kad moram biti prost. Kupi si Samsung Galaxy Tab II 10.1"
Darth. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 00:32   #33
Ne kupujem tablet, nego pratim pa se zainteresiram. Ne bi dao 3-4 soma kuna za to nego bi si rade uzeo pristojan laptop.
halek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 19:53   #34
HP je u svoj novi TouchPad stavio Qualcomm Snapdragon SoC koji se sastoji od:

- Qualcomm APQ8060 Dual-core Scorpion procesora na 1.2 GHz
- Adreno 220 GPU-a (Grafička platforma koju je Qualcomm kupio od AMD-a) o kojem piše samo da je nekoliko puta bolji od svog prethodnika i da će aplikacije i igre letjeti s njim... Od tehničkih specifikacija ništa. Bilo je priče da je GPU dvojezgreni, ali izgleda da nije.

WebOS je lijep, izgleda da stvarno sve klizi i brzo radi, samo što je jedan od vodećih ljudi i glavni dizajner WebOS UI-ja, Mathias Duarte napustio Palm i otišao u Google raditi na Androidu...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.

Zadnje uređivanje taipan : 24.03.2011. at 20:40.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 20:44   #35
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
HP je u svoj novi TouchPad stavio Qualcomm Snapdragon SoC koji se sastoji od:

- Qualcomm APQ8060 Dual-core Scorpion procesora na 1.2 GHz
- Adreno 220 GPU-a (Grafička platforma koju je Qualcomm kupio od AMD-a) o kojem piše samo da je nekoliko puta bolji od svog prethodnika i da će aplikacije i igre letjeti s njim... Od tehničkih specifikacija ništa. Bilo je priče da je GPU dvojezgreni, ali izgleda da nije.

WebOS je lijep, izgleda da stvarno sve klizi i brzo radi, samo što je jedan od vodećih ljudi i glavni dizajner WebOS UI-ja, Mathias Duarte napustio Palm i otišao u Google raditi na Androidu...
Istina, ovo je malo čudno, pogotovo kada se uzme u obzir da je HP preuzeo Palm pa bi mu konačno trebao dati dobar vjetar u leđa…. A budući da je po meni WebOS više nego dobar mobilni OS, pa vjerojatno nešto i vrijedi kada su ga Googleovci oteli… No mene više brine hoćemo li mi na našem lijepom balkanu dočekati HP Touchpad i pogotovo mobitele kod naših operatera….
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 20:57   #36
Quote:
Darth. kaže: Pogledaj post
A je** te iPad, kad moram biti prost. Kupi si Samsung Galaxy Tab II 10.1"
Galaxy Tab nema wifi.
Sto ga jako limitira za turiste i poslovne ljude koji cesto mijenjaju zemlje.
cabo love is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 12:42   #37
Quote:
cabo love kaže: Pogledaj post
Galaxy Tab nema wifi.
Sto ga jako limitira za turiste i poslovne ljude koji cesto mijenjaju zemlje.
http://www.engadget.com/2011/02/13/s...mb-dual-camer/
Quote:
WiFi 802.11 a/b/g/n
__________________
"Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof."
Jeftina napajanja? | PSU Calculator
aardwark is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 14:56   #38
Problem ove konkurencije iPad-u je što su cjenovno uglavnom skuplji
Terminator_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 17:51   #39
otkud ti to?
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 18:20   #40
prestigio 8,4"

nabavio sam prestigio tablet 8,4" sa android 2.1 eclair platformom i u principu sam zadovoljan osim jedne stvari a to je da iako čita avi file ne čita titlove
tako da ih moram prekodirati u mp4, ima li za to pomoči jer kako sam shvatio
da nema playera za ovu platformu.
DEJAVU is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.