Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2008., 12:08   #1
Mobbing

Ajmo, zanima me sve o mobbingu, sve što imate za reći.
Kako se postaviti u situaciji kada si na radnom mjestu po pritiskom?
Postoji li kod nas zakon o mobbingu?

Aj, tek sad vidim da ova tema već postoji......
Iana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 12:45   #2
Quote:
Iana kaže: Pogledaj post
Ajmo, zanima me sve o mobbingu, sve što imate za reći.
Kako se postaviti u situaciji kada si na radnom mjestu po pritiskom?
Postoji li kod nas zakon o mobbingu?

Aj, tek sad vidim da ova tema već postoji......

Nemam ništa značajno reći, dogodilo mi se.Nisam agresivan tip ali ovo sam morao rješiti na balkanski način.KAd ti netko ebe mater, dere se na tebe pred svim ljudima u hali bez nekog razloga,podmeće ti stvari, diskriminira te it itd..itd.. Dao sam otkaz u toj firmi, dočekao tu zagorsku gnjidu u mraku i polomio ga.On zna od koga je i zašto dobio.NA tome je ostalo.

Jedino mi je bilo žao jedne cure koja je radila samnom, jadnica je doživjela živčani slom od istog tipa, to je u neku sitnu ruku bila i zadnja kap koja je prelila čašu.Nisam mogao više gledat kako se netko jači u položaju sadistički iživljava nad jednom ženom.TO se sve događalo u državnoj firmi.

Ovisi kakva je vrsta mobinga, ako si muško možda će ti biti lakše istrpit budalu, ali kad tad ćeš puknut,moraš ljudsko si biće.A ako si žensko, bježi iz te firme zbog vlastitog zdravlja.

U šugavoj nam državi postoji neki zakon o mobingu ,a li ga još uvjek nitko ne shvaća ozbiljno ili ga shvaća ali jako površno.Tako da se moraš brinut sam za sebe.

Danas radim u jednoj (ovećoj) firmi gdje je jako zdrava atmosfera, pravi smo tim, nema svađe ima puno smjeha, zezancije a i posao se napravi i prije rokova. Gazda i šef mislim da su rjetki u Hr. koji su shvatili da je dobra atmosfera jako bitna za posao. Napraviš posao, a onda radi što te volja.
Prije par mjeseci dobili smo fliper i stolni nogać
shaahab is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 12:49   #3
žensko sam
malo sam na udaru, pa malo nisam....
kad nisam, čekam da budem...
znam, trebalo bi pobjeći......
Iana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 12:56   #4
Quote:
Iana kaže: Pogledaj post
žensko sam
malo sam na udaru, pa malo nisam....
kad nisam, čekam da budem...
znam, trebalo bi pobjeći......
Opet ću se ponoviti, jer eto kako ovo pišem sjećam se scena te budale i te cure, što joj je radio.

Ima poslova, ne trebaju ti sranja.BJEŽI!

Ovo sam ja sebi rekao i na kraju je sve ispalo dobro, još i bolje

P.s. pročitaj ovo:
Psiholozi tvrde da su zlostavljači moberi osobe s poremećajem ličnosti. To su manje sposobne, ali moćne osobe bez kapaciteta za ljubav, radost, igru, kreativnost, davanje i dijeljenje. Njima se lako pridružuju slabi u strahu da ne postanu žrtve. Mobingom prikrivaju nemoć u nekoj drugoj sferi svojega života (najčešće privatnog, u braku ili obitelji) formirajući oko sebe grupu u kojoj dokazuju svoju moć i važnost na račun žrtve. Često se zlostavljači zapravo osjećaju podređeno (iza svake prepotencije stoji neka impotencija). Nerijetko to čine iz osobnog straha da neće biti cijenjeni ili da će sami postati nečijom žrtvom. Neki zlostavljaju i svjesno, s namjerom da naškode drugome ili da ga prisile da napusti radnu sredinu. To čine kad se osjećaju ugroženo ili u situacijama kad postoji npr. višak radne snage. U kriznim vremenima nekih tvrtki "žrtveno se janje" izabire zbog unutrašnjih problema i napetosti, pa na njemu svi sami sebi dokazuju da su snažniji i sposobniji.
shaahab is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 13:07   #5
Quote:
shaahab kaže: Pogledaj post
Opet ću se ponoviti, jer eto kako ovo pišem sjećam se scena te budale i te cure, što joj je radio.

Ima poslova, ne trebaju ti sranja.BJEŽI!

Ovo sam ja sebi rekao i na kraju je sve ispalo dobro, još i bolje

P.s. pročitaj ovo:
Psiholozi tvrde da su zlostavljači moberi osobe s poremećajem ličnosti. To su manje sposobne, ali moćne osobe bez kapaciteta za ljubav, radost, igru, kreativnost, davanje i dijeljenje. Njima se lako pridružuju slabi u strahu da ne postanu žrtve. Mobingom prikrivaju nemoć u nekoj drugoj sferi svojega života (najčešće privatnog, u braku ili obitelji) formirajući oko sebe grupu u kojoj dokazuju svoju moć i važnost na račun žrtve. Često se zlostavljači zapravo osjećaju podređeno (iza svake prepotencije stoji neka impotencija). Nerijetko to čine iz osobnog straha da neće biti cijenjeni ili da će sami postati nečijom žrtvom. Neki zlostavljaju i svjesno, s namjerom da naškode drugome ili da ga prisile da napusti radnu sredinu. To čine kad se osjećaju ugroženo ili u situacijama kad postoji npr. višak radne snage. U kriznim vremenima nekih tvrtki "žrtveno se janje" izabire zbog unutrašnjih problema i napetosti, pa na njemu svi sami sebi dokazuju da su snažniji i sposobniji.
jasno mi je
imaš kakav posao za mene?
Iana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 13:10   #6
Quote:
Iana kaže: Pogledaj post
jasno mi je
imaš kakav posao za mene?
nemam, za to ćeš se morat sama pobrinut
shaahab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 18:19   #7
Quote:
shaahab kaže: Pogledaj post
P.s. pročitaj ovo:
Psiholozi tvrde da su zlostavljači moberi osobe s poremećajem ličnosti. To su manje sposobne, ali moćne osobe bez kapaciteta za ljubav, radost, igru, kreativnost, davanje i dijeljenje. Njima se lako pridružuju slabi u strahu da ne postanu žrtve. Mobingom prikrivaju nemoć u nekoj drugoj sferi svojega života (najčešće privatnog, u braku ili obitelji) formirajući oko sebe grupu u kojoj dokazuju svoju moć i važnost na račun žrtve. Često se zlostavljači zapravo osjećaju podređeno (iza svake prepotencije stoji neka impotencija). Nerijetko to čine iz osobnog straha da neće biti cijenjeni ili da će sami postati nečijom žrtvom. Neki zlostavljaju i svjesno, s namjerom da naškode drugome ili da ga prisile da napusti radnu sredinu. To čine kad se osjećaju ugroženo ili u situacijama kad postoji npr. višak radne snage. U kriznim vremenima nekih tvrtki "žrtveno se janje" izabire zbog unutrašnjih problema i napetosti, pa na njemu svi sami sebi dokazuju da su snažniji i sposobniji.
Ovo ću sejvati, ovo je do sada najbolji opis koji sam u životu pročitao, kao da pričam iz vlastitog iskustva
Uz ove navedene među glavnim razlozima su neizbježno i ljubomora i zavist.
Kao što kaže šahab, glavna stvar je pokazat im gdje im je mjesto, jebeš otkaz, bilo da ga dobiješ ili daš, ako im ne pokažeš gdje im je mjesto, nisi napravio/la ništa, čak dapače, oni su postigli svoj cilj, što im diže ego u nebo čime se osjećaju još moćnije a ti još jadnije. Sutra će možda doći netko novi koji će morati isto to trpjeti.
Kao što kaše šahab, ako se baš zaista ne može ništa poduzeti, jer su prezaštičeni (a rijetko kad se može ako je riječ o nadređenima), otkaz je najbolje rješenje. Uvijek je bolje biti na zavodu za zapošljavanje nego spaliti na živce
Secret is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 18:44   #8
opis je stvarno točan, mene zlostavlja upravo takav lik. odgovor na moju pritužbu je bio tako površan da sam totalno poludjela i otišla malo više od meni trenutno nadređenih, pa što bude. jednostavno ne želim ostati na tome,neću im dozvoliti da me pokopaju a njemu da daju još veću moć za daljnje maltretiranje ostalih kolega (jer nisam ja jedina koju zlostavlja). znam ako sad odustanem da sam dala dreku pljusku i da ću kad tad morati otići i to podvijenog repa a gospoda će likovati. e pa neće...... molim vas dajte mi podršku jer sad trebam razumne ljude oko sebe, trebam si svaki dan reći i ponoviti ; OK RADIŠ PRAVU STVAR ZA SEBE ALI I ZA SVE DRUGE KOLEGE KOJI SU ZLOSTAVLJANI OD ISTOG LIKA
kiksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 18:26   #9
Jedna dobra prijateljica mi je rekla za mobbing. Radila je sama u uredu, arhitektica. Bila je predmetom sexualnog napastvovanja, ali u manjim granicama, dakle udvaranje, milovanje po kosi, malo neumjesni komentari, do te mjere da ju je tjerao da radi do kasno u noc, da bi mozda izvukao korist od toga.
Firma nije mala, ali van okvira gradjevinske struke je ljudima nepoznata. Napravio sam joj kameru i mikrofon, postavio u ured, da se lijepo vidi, nauco je kako da stavi snimat kad "frajer" udje u sobu. Na ulaznim vratima, cisto iz zezancije, zalijepila je ispod imena:"Soba je pod video nadzorom", iako to nitko nije vidio, ali se lijepo vidi na kameri kad se vrata otvore
Dosla je do njega nakon tri "seanse", i samo ostavila na stolu CD, sa rjecima: "Iduci put saljem ti zeni doma".
Konacno ima zdravu atmosferu na polsu, frajer se boji pogledat ju u oci.

Ovakvo nesto mozda nije legalno, ali ocito zna bit ucinkovito. Iskreno, ja sam mislija da ce bit kontraproduktivno, te da ce joj "je*** bliznju rodbinu" svaki put kad ju vidi, uz prijetnje, ali nije..
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 12:25   #10
Ja sam zbog mobbinga završila kod psihijatrice i ona mi je rekla: govno smrdi i od govna se treba maknuti. To sam i napravila. Maknula sam se iako sam tako neposredno priznala poraz ali moje vlastito zdravlje i zdravlje moje djece mi je bilo važnije nego glumiti heroja pred nekakvom ludom i poremećenom babom koja je još k tome bila šefova sestra. Jednostavno se ne isplati žrtvovat svoje psihičko i fizičko zdravlje zbog posla, uvijek se nekakvo rješenje pronađe.
Vivien35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 07:55   #11
Quote:
Vivien35 kaže: Pogledaj post
Ja sam zbog mobbinga završila kod psihijatrice i ona mi je rekla: govno smrdi i od govna se treba maknuti. To sam i napravila. Maknula sam se iako sam tako neposredno priznala poraz ali moje vlastito zdravlje i zdravlje moje djece mi je bilo važnije nego glumiti heroja pred nekakvom ludom i poremećenom babom koja je još k tome bila šefova sestra. Jednostavno se ne isplati žrtvovat svoje psihičko i fizičko zdravlje zbog posla, uvijek se nekakvo rješenje pronađe.
Istina da se ne isplati ali treba znati s njima,doduše nismo svi isti npr. netko nekako reagira.Ja recimo ne odstupam od svojih načela,ali godine staža učine svoje,istjeram" načistac" ako znam da sam u pravu i tek onda nađem drugi posao.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 09:53   #12
Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post
Istina da se ne isplati ali treba znati s njima,doduše nismo svi isti npr. netko nekako reagira.Ja recimo ne odstupam od svojih načela,ali godine staža učine svoje,istjeram" načistac" ako znam da sam u pravu i tek onda nađem drugi posao.
Upravo se nalazim u takvoj situaciji. Želim istjerati "načistac", pa onda...isto ko i ti
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 12:40   #13
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Upravo se nalazim u takvoj situaciji. Želim istjerati "načistac", pa onda...isto ko i ti
Samo hrabro,čovjek je zgažen onoliko koliko to dozvoli
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 12:56   #14
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Jedna dobra prijateljica mi je rekla za mobbing. Radila je sama u uredu, arhitektica. Bila je predmetom sexualnog napastvovanja, ali u manjim granicama, dakle udvaranje, milovanje po kosi, malo neumjesni komentari, do te mjere da ju je tjerao da radi do kasno u noc, da bi mozda izvukao korist od toga.
Firma nije mala, ali van okvira gradjevinske struke je ljudima nepoznata. Napravio sam joj kameru i mikrofon, postavio u ured, da se lijepo vidi, nauco je kako da stavi snimat kad "frajer" udje u sobu. Na ulaznim vratima, cisto iz zezancije, zalijepila je ispod imena:"Soba je pod video nadzorom", iako to nitko nije vidio, ali se lijepo vidi na kameri kad se vrata otvore
Dosla je do njega nakon tri "seanse", i samo ostavila na stolu CD, sa rjecima: "Iduci put saljem ti zeni doma".
Konacno ima zdravu atmosferu na polsu, frajer se boji pogledat ju u oci.

Ovakvo nesto mozda nije legalno, ali ocito zna bit ucinkovito. Iskreno, ja sam mislija da ce bit kontraproduktivno, te da ce joj "je*** bliznju rodbinu" svaki put kad ju vidi, uz prijetnje, ali nije..
dobra fora

prljavi ti ne ostavljaju prostora da s njima igraš čisto. meni je žao što ja nisam iskoristila prilike.. a imala sam, bila sam preuplašena i nisam imala s kim razgovarati, otvorila sam se tek kad je stanje bilo alarmantno
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 08:50   #15
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
dobra fora

prljavi ti ne ostavljaju prostora da s njima igraš čisto. meni je žao što ja nisam iskoristila prilike.. a imala sam, bila sam preuplašena i nisam imala s kim razgovarati, otvorila sam se tek kad je stanje bilo alarmantno
Ma daj šta se bojite prijavite ih postoji ured za to.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 16:28   #16
U bivsoj firmi urednik je izigravao velikog sefa, a sve je puklo kada mi je zbog kasnjenja teksta od 12h izrekao 'kaznu' dodatnog posla. Da ne spominjem da nakon sto bi autori predali tekstove oni su po tjedan dana stajali 'u prijelomu' itd. Uglavnom, nakon sto je u mailu svima (koji je inace redovito slao kako bi ljudi mogli pratiti u kojoj je sto fazi) napisao kako cu ja morati napraviti to i to zbog tog i tog, da bi nakon 2 minute meni napisao mail da ne shvacam to ozbiljno, nego da bi bio red da to odradim, meni je prekipjelo pa sam mu na 2 A4 stranice srocio zasto mislim da je promasaj za casopis, da zbog njega odlaze ljudi, da su uvjeti losi bla bla bla, i na kraju rekao da nema sanse da ja to odradim. Naravno, u CCu su bili i direktor i svi koji su bili iznad njega u hijerarhiji. Nakon toga on mi se 'zahvalio na suradnji', da bi direktor ipak spustio stvari na zemlju i pokusao izgladiti stvar, no ja sam rekao da me suradnja sa takvim ljudima ne zanima te dao otkaz. Drugima, pa i direktoru je trebalo malo duze, 6 mjeseci, da skuze o kakvom se covjeku radi pa je dobio pedalu, no ja se vise nisam zelio vracati jer sam se okrenuo drugim stvarima.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 12:48   #17
ja sam proživljavala mobbing od najbližih suradnika, tako da nije bilo spomena o tužbi, jer su oni bili jedini svjedoci. posao je sada iza mene, dermatitis se više ne pojavljuje, ali znam da su ove situacije rješive jedino na balkanski način. ipak, ako ti treba stručni savjet, javi se ovdje. anonimno je

jedini način da se ta stvar riješi da ti odeš ili da ode onaj koji maltretira, jer ako se i on promijeni još će dugo trebati da se promjeni tvoj stav prema toj osobi. ja sam u takvoj situaciji izdržala skoro tri godine, sada je već pola godine kako ne radim, ali svaki put kad pomislim da to još uvijek osjećam svrab po cijelom tijelu... tako da je najbolje maknut se i sjebat kretena.. ne znam drugo šta da ti kažem
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 14:42   #18
u situaciji sam gdje poslodavac vrši mobing nada mnom, svjestan je toga i na sve moguće načine to prikiva. konkretno, kad vrišti, ima upade seksualne konotacije, kad vrijeđa na sve to na kraju kaže: čuj, živčan sam, pametna si, pa ćeš shvatiti da se to ne tiče direktno tebe. pa kad poludim, onda zataškava stvar povišicom, komplimentima za koje mislim da ne stoje, nego su tu da mi začepe usta. Nažalos, već sam 7 000 puta htjela dati otkaz, ali nemog prije nego nađem drugi posao. A taj drugi posao traim dvije godine i trpim... U većini slučajeva ne mogu ni otići na razgovor jer je cijli ured na mojim leđima. ne znam što učiniti. Ne smijem dati otkaz i onda kretati u potragu jer financijska situacija nije bajna. Doma ću Bogu krasti dane tko zna koliko, a na poslu kretenčina. Kad zaspim, sanjam tog bolesnika kako izmišlja kojekakve naredbe samo da mi zagorča život. Ne znam...
japanska_buba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 00:48   #19
ja nakon što se vratim s bolovanja (gripa+upala pluća) moram na razgovor kod direktorice jer nisam nikoga poslala od doma po laptop da radim od doma i nisam voditelja nazvala sa temperaturom 40 ( nisam mogla govorit koliko mi je loše bilo) nego sam poslala mail (tj zaručnik je poslao jer nisam vidjela ekran) koji nije pročitao...
to je samo jedna u nizu dogodovština, par primjera

- što god napravila ako nije na način kako je voditelj zamislio (iako je možda bolje i daje bolje rezultate) ne valja

- tim je međusobno isposvađao, dok nismo sjeli i popričali i shvatili da svi imamo isti problem sa iste strane pa se sada koliko toliko držimo zajedno

-nabija nam se osjećaj krivnje kada nakon radnog vremena idemo doma (trebali bi umjesto 8 radi 15 sati koji nam neće biti plaćeni)

-po hodnicima od ljudi iz drugih sektora saznajem stvari o sebi privatno(stvari koje mi u facu se ne usudi nikada reći)

- feedback na svoj rad dobivam tako da mi se prijeti otkazom i da viču na mene (metoda mrkve i batine, zapjeni se, spomene otkaz, pa skuži ako odem da je najebo pa se umiljava)

- pita me za mišljenje, dam mišljenje i nekako ispadne da sam dala krivi odgovor pa dobijem "glupa si i u krivu prodikovanje" na moje "pa zašto si me pitao za mišljenje ako si unaprijed odlučio da sam u krivu" dobijem ignoriranje

- moj rad i rad kolega sada već bezobrazno i pred nama prikazuje kao svoj (kada nešto i kažem i usprotivim se dobijem takvo pranje mozga i manipulaciju da pomislim da sam možda luda i glupa i krivo shvaćam sve)

- razbolila sam se radi njega, no na kavama priča da to zato što sam lijena i ne brinem za sebe

- smeta ga što sam ga isključila iz priča o privatnom životu pa čeprka oko drugih

- kada sam prohodala sa zaručnikom direktorica me pozvala na razgovor jer je došlo do nje da sam se jako pokvarila (nisam ostajala do 2 ujutro na poslu nego sam radila od 8-16, sve ostalo je ostalo nepromijenjeno)

- sve OSTVARENE ciljeve nisma ostvarila jer je s direktoricom privatno frend (čitaj čuvaju si dupe) i sve što on kaže je istina, svi ostali lažu i moji rezultati su plod njegovog rada.

Ono što me najviše smeta je što nam je presjekao komunikaciju prema šefici i žena mu slijepo vjeruje a do nje ne mogu doći, jako dobro si priprema teren da ispadne u ama baš svakoj situaciji nevin, a mi uvijek odgvorini za zajebe, loše rezultate, što ljudi ne idu na internet kad je lijepo vrijeme i slično...

Ugl meni je film pukao davno, ali nisam si mogla priuštit otkaz (još uvijek ne mogu al ako treba izgurat ćemo s jednom plaćom) nakon ovoga danas kada se vratim s bolovanja počinjem snimati sve razgovore (na žalost jako dobro pazi da ne ostavlja pisane tragove), prijavljujem ga svima kojima mogu (u suradnji sa ostatkom tima) i sa još većim intenzitetom tražim drugi posao.

Nisam glupa,nisam nesposobna ali doveo me do toga da vjerujem da jesam.
Ne trebaju mi napadaji panike, povraćanje, strah od javljanja na mobitel i čitanja mailova, depresija/anksioznost, 35 kila više otkad radim s njim i neplodnost + kolaps endokrinog sustava.

Mislim da imam PTSP
__________________

For I am a sinner in the hands of an angry God. Bloody Mary full of vodka, blessed are you among cocktails. Pray for me now and at the hour of my death, which I hope is soon. Amen
Tourette is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 00:25   #20
Quote:
Tourette kaže: Pogledaj post
ja nakon što se vratim s bolovanja (gripa+upala pluća) moram na razgovor kod direktorice jer nisam nikoga poslala od doma po laptop da radim od doma i nisam voditelja nazvala sa temperaturom 40 ( nisam mogla govorit koliko mi je loše bilo) nego sam poslala mail (tj zaručnik je poslao jer nisam vidjela ekran) koji nije pročitao...
to je samo jedna u nizu dogodovština, par primjera

- što god napravila ako nije na način kako je voditelj zamislio (iako je možda bolje i daje bolje rezultate) ne valja

- tim je međusobno isposvađao, dok nismo sjeli i popričali i shvatili da svi imamo isti problem sa iste strane pa se sada koliko toliko držimo zajedno

-nabija nam se osjećaj krivnje kada nakon radnog vremena idemo doma (trebali bi umjesto 8 radi 15 sati koji nam neće biti plaćeni)

-po hodnicima od ljudi iz drugih sektora saznajem stvari o sebi privatno(stvari koje mi u facu se ne usudi nikada reći)

- feedback na svoj rad dobivam tako da mi se prijeti otkazom i da viču na mene (metoda mrkve i batine, zapjeni se, spomene otkaz, pa skuži ako odem da je najebo pa se umiljava)

- pita me za mišljenje, dam mišljenje i nekako ispadne da sam dala krivi odgovor pa dobijem "glupa si i u krivu prodikovanje" na moje "pa zašto si me pitao za mišljenje ako si unaprijed odlučio da sam u krivu" dobijem ignoriranje

- moj rad i rad kolega sada već bezobrazno i pred nama prikazuje kao svoj (kada nešto i kažem i usprotivim se dobijem takvo pranje mozga i manipulaciju da pomislim da sam možda luda i glupa i krivo shvaćam sve)

- razbolila sam se radi njega, no na kavama priča da to zato što sam lijena i ne brinem za sebe

- smeta ga što sam ga isključila iz priča o privatnom životu pa čeprka oko drugih

- kada sam prohodala sa zaručnikom direktorica me pozvala na razgovor jer je došlo do nje da sam se jako pokvarila (nisam ostajala do 2 ujutro na poslu nego sam radila od 8-16, sve ostalo je ostalo nepromijenjeno)

- sve OSTVARENE ciljeve nisma ostvarila jer je s direktoricom privatno frend (čitaj čuvaju si dupe) i sve što on kaže je istina, svi ostali lažu i moji rezultati su plod njegovog rada.

Ono što me najviše smeta je što nam je presjekao komunikaciju prema šefici i žena mu slijepo vjeruje a do nje ne mogu doći, jako dobro si priprema teren da ispadne u ama baš svakoj situaciji nevin, a mi uvijek odgvorini za zajebe, loše rezultate, što ljudi ne idu na internet kad je lijepo vrijeme i slično...

Ugl meni je film pukao davno, ali nisam si mogla priuštit otkaz (još uvijek ne mogu al ako treba izgurat ćemo s jednom plaćom) nakon ovoga danas kada se vratim s bolovanja počinjem snimati sve razgovore (na žalost jako dobro pazi da ne ostavlja pisane tragove), prijavljujem ga svima kojima mogu (u suradnji sa ostatkom tima) i sa još većim intenzitetom tražim drugi posao.

Nisam glupa,nisam nesposobna ali doveo me do toga da vjerujem da jesam.
Ne trebaju mi napadaji panike, povraćanje, strah od javljanja na mobitel i čitanja mailova, depresija/anksioznost, 35 kila više otkad radim s njim i neplodnost + kolaps endokrinog sustava.

Mislim da imam PTSP
Jeza. Ako te mobingiraju, sigurno imaš PTSP.
Otkaz ne treba davati, neka ga oni daju tebi (a neće jer je preriskantno i zato mobingiraju, u nadi da ćeš sama otići). Poradi na sebi. Nađi neku zanimaciju poslije posla i ispuši se. Probaj posao ostaviti u zgradi u kojoj radiš. Znam da je jako teško, ali može se.
jackpot20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:54.