Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li homeschooling?
Da 10 66.67%
Ne 5 33.33%
Glasovatelji: 15. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2017., 13:01   #1
Homeschooling

Da
Ne
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:04   #2
Odlično otvorena tema, preživjeti će malo duže, nego što je tebi trebalo ovaj tekst napisati.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:05   #3
Naravno da ne, klinci i danas uz svu tehnologiju jedva komuniciraju postali bi kao roboti kada nebi bilo te socijalizacije u okviru javnih škole i razreda.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:09   #4
Kao opcija, nešto što bi društvo trebalo dozvoliti - DA
Ali kao zdravo rješenje, nešto što bi pamentan roditelj učinio - NE!

Nikad ne bih svoje dijete imao na tome ali mislim da treba dozvoliti tu opciju, pa tko voli nek izvoli. Iako je glupava opcija, realno.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:10   #5
Homeschooling

Za one koji ne znaju,homeschooling nije učenje kod kuće u doslovnom smislu. Čisti primjer toga su instrukcije. Moja osobna iskustva pokazuju da je to bolji način. U znatno manjoj satnici bi svladao gradivo koje ne bi u državnom školstvu. Evo primjera,što se tiče matematike,bio sam u gornjoj polovici jednom i to sve zahvaljujući kratkotrajnim instrukcijama gdje bi trebao ponavljati gradivo koje me navodno "naučio" državni profesor. Ili,u samo 6 sati bi znao ispraviti cijelo drugo polugodište zahvaljujući instrukcijama. Prednosti učenja "1 na 1" su te da nitko ne ometa nastavu,skoncentriran si. Mi imamo sustav 1 na 30 ili na fakultetima 1 na 100 (karikiram) po predavanju. Ovakav liberalni pristup podrazumijeva i zahtjeve tržišta a ne države u slobodnom odabiru programa sukladno tome. Danas postoje privatne škole ali sve je to sa velikom državnom regulacijom pa dobiš isti program + slobodan izbor drugog učitelja ako treba što po meni nema nekog efekta.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:12   #6
Molim moderatore da premjeste ove odgovore u temu gdje sam postavio anketu. Hvala.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:13   #7
Kao opcija, nešto što bi društvo trebalo dozvoliti - DA
Ali kao zdravo rješenje, nešto što bi pamentan roditelj učinio - NE!

Nikad ne bih svoje dijete imao na tome ali mislim da treba dozvoliti tu opciju, pa tko voli nek izvoli. Iako je glupava opcija, realno.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:27   #8
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post

Nikad ne bih svoje dijete imao na tome ali mislim da treba dozvoliti tu opciju, pa tko voli nek izvoli. Iako je glupava opcija, realno.
Ali pazi,ti kao roditelj imaš jedan nametnut program a nemaš pravo na izbor. Možda bi ti dijete svladalo gradivo u manjoj satnici nego u državnom školstvu,mogao bi izbaciti predmete za koje misliš da nisu sa potrebama tržišta a na kraju je kapitalist taj koji zapošljava tvoje dijete prema stečenim znanjima. Više ne bi bilo fora o konzervativnom preuzimanju školstva,ljevičarskom preuzimanju školstva,ti si taj koji biraš kao roditelj što je najbolje za tvoje dijete. Ja sigurno ne bi plaćao nekom političaru da mi pumpa glavu djetetu ispraznim svjetonazorskim pitanjima te da ga tako obrazuje,ako netko želi ok ali sumnjam da će se proslaviti time na tržištu rada. Ne bi bilo više problema treba li netko ići na vjeronauk ili na etiku,ne bi trebao niti na jedan od tih predmeta ako ne želi.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:52   #9
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Ali pazi,ti kao roditelj imaš jedan nametnut program a nemaš pravo na izbor. Možda bi ti dijete svladalo gradivo u manjoj satnici nego u državnom školstvu,mogao bi izbaciti predmete za koje misliš da nisu sa potrebama tržišta a na kraju je kapitalist taj koji zapošljava tvoje dijete prema stečenim znanjima. Više ne bi bilo fora o konzervativnom preuzimanju školstva,ljevičarskom preuzimanju školstva,ti si taj koji biraš kao roditelj što je najbolje za tvoje dijete. Ja sigurno ne bi plaćao nekom političaru da mi pumpa glavu djetetu ispraznim svjetonazorskim pitanjima te da ga tako obrazuje,ako netko želi ok ali sumnjam da će se proslaviti time na tržištu rada. Ne bi bilo više problema treba li netko ići na vjeronauk ili na etiku,ne bi trebao niti na jedan od tih predmeta ako ne želi.
Država u kojoj živim dozvoljava homeschooling ali vrlo mali postotak djece je učen kod kuće. Nekih 3 posto.

Meni to ima mnogo više mana no prednosti:
- dijete ima manje socijalne interakcije
- dijete odrasta puno manje nezavisno od svojih roditelja
- koliko god roditelj bio educiran, nije educiran na razini grupe profesora/učitelja
- roditelji nisu pedagoški educirani/trenirani
- takvi učenici najčešće imaju previše jednog a premalo drugog/drugih predmeta
- homeschooling često rezultira s manje fizičke aktivnosti za dijete

Uz to, kad vidim koji i kakvi roditelji se opredjeljuju za homeschooling - drago mi je da ne pripadam takvoj grupi ljudi!

U školama ipak rade profesionalci koji su se za to školovali.

Ponavljam, jesam za opciju - pa tko voli nek izvoli. Ja to sam ne bih to učinio svojem djetetu.
__________________
Sing, baby, sing!

Zadnje uređivanje InterMezzo : 14.03.2017. at 14:28.
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 14:13   #10
Nije mi jasno čemu to podcjenjivanje pametnih i ne-pametnih. Idealiziraju se Skandinavske zemlje gdje jedan profesor ima manje učenika i pokazuje se da je to efektivno kako onda ne bi bio efektivan sustav 1 na 1? To bi značilo da su Skandinavci sa visokim IQ jako glupi. Kažeš da ne živiš u Hrvatskoj,ja živim i kad bi išao raditi nešto van struke,ne bi imao potrebne vještine u radu jer nikada nisam imao praksu u tome ali bi iste trebao svladati. Tu kod nas se roditelji jako pouzdaju u državu a rezultate vidimo. Sve ove mane koje navodiš mogu imati i djeca u javnom školstvu. Socijalne interakcije se razvijaju i van škole upisom u neku aktivnost ili što već,nezavisnost...pa ovdje je popularno živjeti sa starcima preko 30e u tri generacije.... Bogatiji pojedinci u Hrvatskoj šalju još privatno djecu na strani jezik,mislim da bi i mi koji to nismo trebali isto imati pravo na izbor a ne dopuštati da nam se djecu odgaja za HZZ ili da uvažavamo obrazovanje loših ministara makar to šteti. Izgleda da postoji jedno školstvo za one ispod više klase a drugo za višu klasu.

Zadnje uređivanje Detektor : 14.03.2017. at 14:23.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 14:17   #11
OK. Vidim po postovima, pravi si roditelj-kandidat za homeschooling. Samo naprijed, izvoli...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.