Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2017., 11:18   #1
Svejed vs vegetarijanka

U vezi sam sa curom godinu dana. Pocela mi je toliko zivcirati, da cu biti primoran ju ostaviti, iako je volim najvise. Cura je vegetarijanka, prihvatio sam ju takvu i sve super, medjutim.

Da li je moguce rijesiti ove probleme ?

Nametanje svog vegetarijanskog svjetonazora na mene. Zasto bas sad moras jesti meso, smanji meso u jelovniku. Pa zar nije jelovnik osobna stvar svakog od nas.

Vegetarijanci su i prijatelji zivotinja, jednom me napala sto nisam psa pomazio.

Punjenje glave poznatih licnosti, pogledaj ovog bodybildera vegetarijanac je, einstein, tesla je bio vegan ?? itd.....

Ne zeli mi napraviti za rucak ista sto ima mesa, dok ja njoj bez problema napravim vegetarijansku.

Ako bi doslo do svadbe, samo vegetarijanska prehrana. Rekao sam joj moze za nasim stolom biti vegetarijansko dok ostatak svatova kako prilici. Rekla je ni slucajno !!! Samo vegetarijansko. U srcu slavonije gdje se tradicionalno jede meso hoce nametati stav samo vegetarijansko, po meni to nije normalno.

Jesu li sve vegetarijanke takve ? ili sam ja nabasao na nekompromisnu veganku.
1Zupanjac is offline  
Old 26.05.2017., 11:24   #2
Jebiga, sve je dobro dok imaš kurac od mesa, sam pazi da te ne pošalje kirurgu da ti ugradi mrkvu umjesto njega.
Humana dolina is offline  
Old 26.05.2017., 11:30   #3
Slavonka vegetarijanka. Vjerujem da ti nije lako.
Zek0slav is offline  
Old 26.05.2017., 11:37   #4
Skoro 10 godina sam u vezi sa vegetarijankom, zadnjih 5 i u braku, imamo dvoje djece. Nikad mi nije prigovarala ni nagovarala me na vegetarijanstvo. Niti jednom joj nije zasmetalo nesto u vezi jedenja mesa i nikad se o tome nije raspravljalo. Njena majka je takodjer vegetarijanka. Jedna i druga kuhaju meso, nije im problem iako nikad nisam trazio da se meni ili djeci skuha meso. Jednostavno, sve je kao i da jedu meso samo ga one ne jedu.
Upoznao sam u zivotu dosta ljudi koji zele svoje stavove namenuti drugima. Bilo da je rijec o politici, glazbi, sportu, vegetarijanstvu ili bilo cemu. Nemam posla sa onima koji su iskljucivi po svojim stavovima tako da ne bih usao u ovu vezu da je pocela o mesu i zivotinjama.

Kad su ljudi normalni nista nije tesko, kad su nenormalni i najjednostavnije stvari predstavljaju problem. Kao naprimjer ta vegetarijanska svadba. Sto god se dogodilo na toj svadbi ako su gosti kao na vecini svadbi samo ce se o hrani pricati i ljudi ce srati po vama. To je tako.

Citajuci tvoj post ja bih ti savjetovao da ili postanes vegetarijanac veci od nje tako da te moze pokazivati istomisljenicima i kako te promijenila ili da prekines tu vezu. Tesko je zivjeti zivot sa nekim tko je ogroman dio svog zivota podredio trivijalnoj stvari kao sto je hrana.

Samo jos jedno informativno pitanje, koliko godina je vec vegetarijanka?
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 26.05.2017., 11:44   #5
Neće ići!


Ne zato jer imate drugačije prehrambeme navike već zato što jedno pokušava ovo drugo natjerati da prihvati filozofiju koju sam primjenjuje; i to na militantan način.

Zna od prvog dana da si ti mesožder/svežder; nisi ni natuknuo da bi se htio/volio toga odreći. Ona je ta koja ili nije dobro čula ili je prečula ili je zabrijala da će ona tebe, poradi ljubavi i vagine, na svoje okrenuti.

Nema tu kvalitetnog suživota uz svakodnevne drame; oko jela.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Old 26.05.2017., 12:16   #6
Neće ići .. prvo, vidim da si napisao "vegetarijanka je i prihvatio sam ju takvu" kao da je to nešto loše pa si morao dugo gruntati da vidiš možeš li to prihvatiti ili ne

drugo, jer se jednostavno međusobno ne razumijete (pretpostavljam)... ne znam koliko je dugo ona vege ali čini mi se da ne shvaća da nisi u fazi u kojoj je ona već da si u fazi u kojoj je ona bila prije nego je prestala jesti meso pa da nije fer da ti prigovara za nešto što je ona radila. s druge strane, ti ne shvaćaš da se u njenoj glavi vjerojatno ne radi o jelovniku i "pravu na izbor" jer vjerojatno stavlja tvoje pravo na izbor jela ispod prava životinje da ne bude mučena i ubijena.

dečko i ja smo dugo skupa, na početku oboje mesojedi, onda u nekom trenu ja postala vegetarijanka, on 6 godina kasnije postao vegetarijanac, od nedavno ja prelazim na veganstvo, tako da smo isprobali skoro sve kombinacije u međuvremenu sasvim je normalno bilo da on priprema i jede vege hranu jer nema moralnih sukoba oko toga, i bilo mu je normalno da ja ne želim pripremati mesnu hranu (naravno da je nekim vegetarijancima to ok ali meni se čisto gadilo kad sam počela u svakom komadu mesa vidjeti nekad veselu živu životinju) pa čak ni kupiti ako nije zapakirana toliko da se ne vidi unutra i potpuno je razumio iz čega to dolazi... i razumio je da bih voljela da jede manje mesa tj da ga ni ne jede, ne zbog mene nego zbog životinja jer je malo razočaravajuće kad netko koga smatraš dobrim i empatičnim (a ja sam njega tako smatrala jer je uvijek bio prvi kad je trebalo pomoći bilo ljudima bilo psima i mačkama) vidi da možeš živjeti bez mesa a ipak odabire nauditi životinji kako bi jeo. ali kao što sam rekla, i sama sam bila u fazi gdje sam i volontirala u životinjskoj udruzi a i dalje jela meso iako sam znala puno ljudi koji super žive i bez njega pa ono... kognitivna disonanca

svadba je iduće godine i bit će vegetarijansko-veganska, bez ikakvog mesa i u bilo kojem drugom slučaju se ne bih ni udavala.. ne mogu si zamisliti da za moj "sretan" dan mora umrijeti nekoliko desetaka životinja... na svadbi su ljudi kojima je valjda stalo da nas vide kako se udajemo i isto kako ja nisam birala meni na njihovim svadbama, valjda mogu i ja na svojoj, neće nitko umrijeti ako ne jede meso jednu večer... već smo bili na probi svadbenog menija i skeptični mesojedi su se prežderali i potvrdili da im ništa ne fali čini mi se suludim da ćeš ti radije ići za onim što selo kaže nego onim što ti i cura želite... da se radi o nekoj drugoj situaciji (npr. "moja cura ne želi podvezicu, ali kako ćeš svadbu bez podvezice i što će ljudi reći") većina ljudi bi ti rekla da nisi normalan što stavljaš mišljenje gostiju ispred vašeg, a sad smatraš da bi cura trebala napraviti ono što svi drugi žele i pogaziti svoje moralno stajalište koje je ipak malo jače opravdano od stajališta gostiju: "ali meso je fino i to se tako uvijek radi"

zbog svega, mislim da nemate smisla jer ti nju očito ne razumiješ i ne poštuješ, a obzirom da ona tu ne piše ne mogu zaključiti da li ona tebe ali isto moguće da ne...

ps. molim da se ovo ne pretvori u raspravu treba li jesti meso ili ne kao što obično bude čim netko spomene da je vege... za sve informacije imate google a na provokacije mi se ne da odgovarati
Vaill is offline  
Old 26.05.2017., 12:23   #7
Eto, on nju ne postuje kaze ova gore.
To je taj prosjecni vegetarijanac.

Neka ona njega postuje pa nek svadba bude svejedska. Ona je ta koja je ogranicena, a ne on.
Flat is offline  
Old 26.05.2017., 12:28   #8
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Eto, on nju ne postuje kaze ova gore.
To je taj prosjecni vegetarijanac.

Neka ona njega postuje pa nek svadba bude svejedska. Ona je ta koja je ogranicena, a ne on.
A ovo je baš prosječan mesojed Njen razlog što ne želi meso na svadbi je vjerojatno moralan i ne želi pridonijeti ubojstvu životinja na dan koji bi trebao biti njen. Njegov razlog zašto želi meso na svadbi je zato jer ga brine što će selo reći. Po mojoj klasifikaciji je njoj ipak više stalo do menija nego njemu. Isto kao što sam npr. ja ateist ali ako bi budućem mužu bilo bitno iz religijskih razloga da se vjenčamo u crkvi, pristala bih na to jer je njemu to ipak bitnije nego meni i iz jačih razloga a ne tjerala vodu na svoj mlin eto tako da budem u pravu.
Vaill is offline  
Old 26.05.2017., 12:38   #9
Quote:
Vaill kaže: Pogledaj post
A ovo je baš prosječan mesojed Njen razlog što ne želi meso na svadbi je vjerojatno moralan i ne želi pridonijeti ubojstvu životinja na dan koji bi trebao biti njen. Njegov razlog zašto želi meso na svadbi je zato jer ga brine što će selo reći. Po mojoj klasifikaciji je njoj ipak više stalo do menija nego njemu. Isto kao što sam npr. ja ateist ali ako bi budućem mužu bilo bitno iz religijskih razloga da se vjenčamo u crkvi, pristala bih na to jer je njemu to ipak bitnije nego meni i iz jačih razloga a ne tjerala vodu na svoj mlin eto tako da budem u pravu.
Ja sam ipak svejed, a ne mesojed.

Jedenje mesa vecini nema veze s moralnoscu, a taj dan vjencanja je dan mladenaca, a ne samo mladenke.
Zar su zelje od mladenca nevazne?
Nemoj mi spominjati selo jer je mladenac svejed.
Da je mladenka nesebicna, dozvolila bi da ljubav njenog zivota na svojoj svadbi jede ono sto mu pase, a ne oni sto ona misli da je ispravno.
Flat is offline  
Old 26.05.2017., 12:41   #10
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ja sam ipak svejed, a ne mesojed.

Jedenje mesa vecini nema veze s moralnoscu, a taj dan vjencanja je dan mladenaca, a ne samo mladenke.
Zar su zelje od mladenca nevazne?
Nemoj mi spominjati selo jer je mladenac svejed.
Da je mladenka nesebicna, dozvolila bi da ljubav njenog zivota na svojoj svadbi jede ono sto mu pase, a ne oni sto ona misli da je ispravno.
Mladenac je rekao da za njihovim stolom može biti vegetarijanska znači očito se radi točno o selu

a nisam nigdje spomenula da su želje mladenca nevažne nego kao što sam spomenula, očito trebaju napraviti kompromis a u tom slučaju se valjda gleda ne samo što tko želi nego i zašto želi..

Edit: jedenje mesa nema veze s moralnošću ali nejedenje mesa često ima
Vaill is offline  
Old 26.05.2017., 12:43   #11
Quote:
Vaill kaže: Pogledaj post
...

svadba je iduće godine i bit će vegetarijansko-veganska, bez ikakvog mesa i u bilo kojem drugom slučaju se ne bih ni udavala.. ne mogu si zamisliti da za moj "sretan" dan mora umrijeti nekoliko desetaka životinja... na svadbi su ljudi kojima je valjda stalo da nas vide kako se udajemo i isto kako ja nisam birala meni na njihovim svadbama, valjda mogu i ja na svojoj, neće nitko umrijeti ako ne jede meso jednu večer... već smo bili na probi svadbenog menija i skeptični mesojedi su se prežderali i potvrdili da im ništa ne fali
Da, doći će da vas vide, ali hrana će im biti u kurcu i još će dugo vremena pričati o njoj i vašoj svadbi. Negativno.

Quote:
Vaill kaže: Pogledaj post
čini mi se suludim da ćeš ti radije ići za onim što selo kaže nego onim što ti i cura želite...
Ovako si zapravo mislila napisati tu rečenicu:
"čini mi se suludim da ćeš ti radije ići za onim što selo kaže nego onim što tvoja cura želi.."

...a neki kompromis možda negdje...?

Quote:
Vaill kaže: Pogledaj post
da se radi o nekoj drugoj situaciji (npr. "moja cura ne želi podvezicu, ali kako ćeš svadbu bez podvezice i što će ljudi reći") većina ljudi bi ti rekla da nisi normalan što stavljaš mišljenje gostiju ispred vašeg, a sad smatraš da bi cura trebala napraviti ono što svi drugi žele i pogaziti svoje moralno stajalište koje je ipak malo jače opravdano od stajališta gostiju: "ali meso je fino i to se tako uvijek radi"
Govoriš ovdje ko da gosti nisu važni, o itekako su važni i treba misliti na njih ako radiš feštu i zoveš ih, a ne samo na sebe. Ovako mogu odraditi samo vjenčanje s kumovima i ajd svi doma. Efekt je isti kao i da su ih pozvali, ali ih nije briga za njih. U biti je gori jer ako ih pozoveš i onda im namećeš svoje svjetonazore otvoreno im pokazuješ koliko ih (ne)cijeniš. Ako si samo na vjenčanju i nema fešte to ne radiš.

Quote:
Vaill kaže: Pogledaj post
zbog svega, mislim da nemate smisla jer ti nju očito ne razumiješ i ne poštuješ, a obzirom da ona tu ne piše ne mogu zaključiti da li ona tebe ali isto moguće da ne...

ps. molim da se ovo ne pretvori u raspravu treba li jesti meso ili ne kao što obično bude čim netko spomene da je vege... za sve informacije imate google a na provokacije mi se ne da odgovarati


i ovo što je Flat rekao
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 26.05.2017., 12:48   #12
Quote:
Vaill kaže: Pogledaj post
Mladenac je rekao da za njihovim stolom može biti vegetarijanska znači očito se radi točno o selu

a nisam nigdje spomenula da su želje mladenca nevažne nego kao što sam spomenula, očito trebaju napraviti kompromis a u tom slučaju se valjda gleda ne samo što tko želi nego i zašto želi..
Kompromis oko hrane i toga sto ce drugi jesti?

Kome normalnom bi to bilo vazno?
To je samo hrana.
Flat is offline  
Old 26.05.2017., 12:49   #13
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Da, doći će da vas vide, ali hrana će im biti u kurcu i još će dugo vremena pričati o njoj i vašoj svadbi. Negativno.
Jesi li namjerno preskočio dio da smo na probu menija išli s mesojedima koji su se ubili u hrani? To što nema mesa ne znači da nije fino ili da je nezasitno ili koju već ideju imate u glavi. Također, znam 100% da neće tako pričati jer sam i ja bila na svadbi istim ljudima i nisam imala poseban vege meni nego sam jela salatu i krumpir, i nisam nijednu lošu riječ rekla o tim svadbama, dapače, bilo mi je super i bilo mi je drago što sam sudjelovala u danu koji je poseban za njih. ako netko dolazi na moju svadbu iz drugog razloga, ne mora dolaziti


Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
...a neki kompromis možda negdje...?
pa napisala sam za kompromis... meni kompromis nije da se nađemo na pola puta pa da su oboje nezadovoljni, nego izaći u susret ovisno o tome što je kome bitnije... isprobano, funkcionira a u ovoj temi mislim da je njeno stajalište ipak znatno dublje od njegovog.


Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Govoriš ovdje ko da gosti nisu važni, o itekako su važni i treba misliti na njih ako radiš feštu i zoveš ih, a ne samo na sebe. Ovako mogu odraditi samo vjenčanje s kumovima i ajd svi doma. Efekt je isti kao i da su ih pozvali, ali ih nije briga za njih. U biti je gori jer ako ih pozoveš i onda im namećeš svoje svjetonazore otvoreno im pokazuješ koliko ih (ne)cijeniš. Ako si samo na vjenčanju i nema fešte to ne radiš.
Nisam rekla da gosti nisu važni nego da ne bi trebali raditi stvari koje ne želimo samo zbog gostiju... postoji velika razlika, nemoj umetati stvari koje nisam rekla


Quote:
Panga kaže: Pogledaj post


i ovo što je Flat rekao
Kao što sam rekla, meni se čini da on nju baš ne razumije (jer imam dojam da smatram da je njeno inzistiranje na hrani čisti odabir menija a zanemaruje konflikt u njenoj glavi kad bi za svoju svadbu zaklala par životinja) i ne poštuje (jer je već u prvom redu predstavio njeno vegetarijanstvo kao nešto što se tolerira a ne nešto što je njoj bitno) .. to može i ne mora biti istina ali je moj dojam, valjda forum tome služi? ili vi smijete zaključiti da je žena militantna a ja ne smijem reći svoj dojam?
Vaill is offline  
Old 26.05.2017., 12:51   #14
Quote:
Vaill kaže: Pogledaj post
Jesi li namjerno preskočio dio da smo na probu menija išli s mesojedima koji su se ubili u hrani? To što nema mesa ne znači da nije fino ili da je nezasitno ili koju već ideju imate u glavi. Također, znam 100% da neće tako pričati jer sam i ja bila na svadbi istim ljudima i nisam imala poseban vege meni nego sam jela salatu i krumpir, i nisam nijednu lošu riječ rekla o tim svadbama, dapače, bilo mi je super i bilo mi je drago što sam sudjelovala u danu koji je poseban za njih. ako netko dolazi na moju svadbu iz drugog razloga, ne mora dolaziti




pa napisala sam za kompromis... meni kompromis nije da se nađemo na pola puta pa da su oboje nezadovoljni, nego izaći u susret ovisno o tome što je kome bitnije... isprobano, funkcionira a u ovoj temi mislim da je njeno stajalište ipak znatno dublje od njegovog.




Nisam rekla da gosti nisu važni nego da ne bi trebali raditi stvari koje ne želimo samo zbog gostiju... postoji velika razlika, nemoj umetati stvari koje nisam rekla




Kao što sam rekla, meni se čini da on nju baš ne razumije (jer imam dojam da smatram da je njeno inzistiranje na hrani čisti odabir menija a zanemaruje konflikt u njenoj glavi kad bi za svoju svadbu zaklala par životinja) i ne poštuje (jer je već u prvom redu predstavio njeno vegetarijanstvo kao nešto što se tolerira a ne nešto što je njoj bitno) .. to može i ne mora biti istina ali je moj dojam, valjda forum tome služi? ili vi smijete zaključiti da je žena militantna a ja ne smijem reći svoj dojam?
Ona onda zanemaruje konflikt u njegovoj glavi koji ima radi sela.

Ako mozes ti davati glupe komentare, onda mogu i ja.
Flat is offline  
Old 26.05.2017., 12:52   #15
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Kompromis oko hrane i toga sto ce drugi jesti?

Kome normalnom bi to bilo vazno?
To je samo hrana.
Problem je što je tebi to samo hrana ali meni nije. I osobi koja ne jede meso jer ne želi da se zbog nje ubijaju životinje vrlo vjerojatno to nije samo hrana (osim ako je vege iz zdravstvenih razloga što je druga priča). Bi li ti htio za svoju svadbu duboko pogaziti svoja stajališta, i to baš ona za koja smatraš da direktno vode do toga da netko pati?
Vaill is offline  
Old 26.05.2017., 12:53   #16
Za Vaill

Pa normalno da sam ju prihvatio takvu. Gdje sam ja rekao da je lose ?? Meni smeta sto ona mene nije prihvatila kao svejeda, to znaci totalno nepostivanje mene kao osobe.


I trebao bi postati vegetarijanac kao i ona ahahaha


Pa to sto si rekla je diktatorski, mozes pruziti ruku Korejskom vodji.
Sto bi ja trebao nametati stav svojem najboljem prijatelju i svim ostalima JEDITI VEGANSKO. Svi koji jedu meso ce zavrsiti u paklu
1Zupanjac is offline  
Old 26.05.2017., 12:54   #17
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ona onda zanemaruje konflikt u njegovoj glavi koji ima radi sela.

Ako mozes ti davati glupe komentare, onda mogu i ja.


pa zanemaruje i ona njegov konflikt ali meni se ipak čini da je njen konflikt jači s moralne strane isto kao što će u nekoj drugoj situaciji biti jači njegov...
Vaill is offline  
Old 26.05.2017., 12:58   #18
Quote:
1Zupanjac kaže: Pogledaj post
Za Vaill

Pa normalno da sam ju prihvatio takvu. Gdje sam ja rekao da je lose ?? Meni smeta sto ona mene nije prihvatila kao svejeda, to znaci totalno nepostivanje mene kao osobe.


I trebao bi postati vegetarijanac kao i ona ahahaha


Pa to sto si rekla je diktatorski, mozes pruziti ruku Korejskom vodji.
Sto bi ja trebao nametati stav svojem najboljem prijatelju i svim ostalima JEDITI VEGANSKO. Svi koji jedu meso ce zavrsiti u paklu
Ok, sorry ako sam krivo shvatila ali meni je to "prihvatio sam ju" zvučalo kao da ima neku ozbiljnu manu koju si ti velikodušno prihvatio

Nisam rekla da bi trebao postati vegetarijanac, dapače, mislim da nije fer što te forsira u to a s druge strane mislim da nije fer da se ti ne potrudiš razmisliti zašto ne želi kuhati meso.

A ne vidim kako je odabir menija na svojoj svadbi nametanje drugima... pa ono, neki ljudi odabiru riblje menije na svadbi, neki klasične, neki imaju one egzotične gdje dobiješ na tanjuru dovoljno da ogladniš za pola sata itd. to je sastavni dio svadbe i biraju ga mladenci. Neće tvoji prijatelji ni ostati gladni ni umrijeti ako vi sami odabere meni i ako oni jednu večer jedu bezmesno. Ljudi poprilično često jedu vegetarijansku i vegansku hranu i bude im super samo ne razmišljaju o tome kao vege hrani.
Vaill is offline  
Old 26.05.2017., 13:01   #19
Quote:
Vaill kaže: Pogledaj post


pa zanemaruje i ona njegov konflikt ali meni se ipak čini da je njen konflikt jači s moralne strane isto kao što će u nekoj drugoj situaciji biti jači njegov...
Jaci zato jer je blizi tvojim uvjerenjima?
Meni su i selo i to tvoje bas jako glup razlog za odtedjivati bilo kome bilo sta.

Kaj je s onima da se zivi i da se pusti druge zivjeti?

Budi sto hoces, ali ostale nemoj trovati ako ih to ne zanima. To je postivanje razlicitosti, pluralizam, demokracija...

Jednostavno, jelda?
Flat is offline  
Old 26.05.2017., 13:02   #20
Quote:
Vaill kaže: Pogledaj post
koga smatraš dobrim i empatičnim (a ja sam njega tako smatrala jer je uvijek bio prvi kad je trebalo pomoći bilo ljudima bilo psima i mačkama)
A čime je hranio te pse i mačke, valjda matovilcem, zato jer je to moralno Nema mi goreg od militantnih vegana i inih koji siluju životinje mesoždere travom. Zlostavljači najobičniji.


Zupanjac, nikada se nećete dogovoriti.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.