Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2017., 14:41   #21
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Dali ju moraju naplacivati? Ja neznam...ima puno stvari koje su u nadlaznosti lokalne samouprave.
Ako moraju a to ne radi....eto posla za sudstvo. Ako ne moraju...onda je to njihova stvar i mene ne zanima.



Na kraju se sve svodi na to dali se radi po zakonu ili ne.
Gle, sad mijenjaš priču...

Prvo bi uhićivao, baš fino kao u komunizmu...jer ti se ne sviđa što netko radi ili govori...

Provala s zakonima i Saborom ti je glupost par exellance,nadam se da si toga svjestan...dakle,već tu zastupaš promašenu tezu...

Što se tiče poreza na nekretnine,on ZAMJENJUJE komunalnu naknadu...koja je u domeni lokalne samouprave...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:43   #22
Ali najbolje mi je ovo,on je protiv poreza,ali bi uhićivao onoga koji nešto radi protiv poreza...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:44   #23
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Dali ju moraju naplacivati? Ja neznam...ima puno stvari koje su u nadlaznosti lokalne samouprave.
Puno je u nadležnosti LS, samo što isto tako još više država uzima u svoj džep.
Evo tebi vlasti, a meni kesa! Pa da vidimo kako će kome bit!
Quote:
Ako moraju a to ne radi....eto posla za sudstvo. Ako ne moraju...onda je to njihova stvar i mene ne zanima.

Nezavisni načelnik Općine Primošten Stipe Petrina (59) s Europskog suda za ljudska prava u Strasbourgu dobio je zadovoljštinu za sudski proces u 'Slučaju nunčake'

- Ovo što stiže iz Strasbourga nije obična presuda, nego dokaz da je hrvatsko pravosuđe, od općinskih sudova do Vrhovnog i Ustavnog, umreženo u kriminal i političku korupciju protiv Stipe Petrine. Nije tako presudio jedan europski sudac, nego njih sedam, bez dileme i jednoglasno.

Quote:
Na kraju se sve svodi na to dali se radi po zakonu ili ne.
zakoni su pisani za lopove i kriminalce, a suci, izabrani od Sabora, su u službi istih
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 15:21   #24
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Na kraju se sve svodi na to dali se radi po zakonu ili ne.
Još jednom bih te podsjetio da je npr. u NDH sve bilo po zakonu (po rasnim zakonima). Valjda ti je i to ok?
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 15:35   #25
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Ovo je glupost jer argumenata nema...

Čovjek je općinu koja je bila u debelom minusu digao na noge...

I omogućio ljudima što velika većina drugih nema...

Može on biti bena na n-tu,ali čovjek to što radi radi dobro...sviđalo se to nekome ili ne...

Već sam rekao,općina ima novca i ne naplaćuje naknadu za legalizaciju...

Gdje ćeš drugdje to vidjeti?
Ma gle, sve pet. Tko sam ja da sudim?
Mislim čovjek je sve školski posložio i nitko ga nema zašto potezati jer nema nikakvih dokaza.
Sori, ali ja ne vidim zašto bi netko tko je samo "pospremio kancelariju" trebao imati aposolutno povjerenje i simpatije.

A onako kurizono neka mi netko objasni od čega općinari žive? Mislim ako ne primaju plaću?
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 16:27   #26
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Primošten kao općina NE NAPLAĆUJE naknadu za legalizaciju...
Jedan od primjera...

Kako to da to nije ilegalno?
Jel?
Bolji je od Beljaka
Samobor je sa dvije odluke poprilično smanjio naknadu
na podnošljive i plative iznose


EDIT:
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Dali ju moraju naplacivati? Ja neznam...ima puno stvari koje su u nadlaznosti lokalne samouprave.
Ako moraju a to ne radi....eto posla za sudstvo. Ako ne moraju...onda je to njihova stvar i mene ne zanima.

Na kraju se sve svodi na to dali se radi po zakonu ili ne.
JLS odlučuje oće ili neće
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 16:43   #27
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Kada hrvatski sabor bude izglasavao rasne zakone onda cu podrzati Petrinin poziv na ustanak....do tada ocekujem hapsenja onih koji ne postuju zakone.
Zato što bi bio protiv rasnih zakona, nagađam?

Quote:
Mada sam izrazito protiv poreza na nekretnine, ako bi Petrina ovo [poziv na ustanak] pokusao sprovesti u djelo uhapsio bi ga
A šta sad? Di je razlika?
Laporta is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 18:09   #28
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
A onako kurizono neka mi netko objasni od čega općinari žive? Mislim ako ne primaju plaću?
Od pemzije. Boračke. Tj. domobranske. Domorodačke. Domovinske. Te. Definitivno.
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 23:43   #29
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ma gle, sve pet. Tko sam ja da sudim?
Mislim čovjek je sve školski posložio i nitko ga nema zašto potezati jer nema nikakvih dokaza.
Sori, ali ja ne vidim zašto bi netko tko je samo "pospremio kancelariju" trebao imati aposolutno povjerenje i simpatije.
Zato što se bori protiv kriminalaca na vlasti.
I da bar više njih "pospremi kancelariju"...

Faktograf:
Stipe Petrina zna što radi, i mogao bi pokopati porez na nekretnine


Tko je propustio...
Intervju, N1, Novi dan, 3.8.2017
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina

Zadnje uređivanje MOSTobran : 03.08.2017. at 23:54.
MOSTobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 23:52   #30
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
JLS odlučuje oće ili neće
Ako JLS odlucuje zasto onda Petrina poziva na "gradjanski neposluh"? Ako JLS odlucuje onda nema ni rijeci o nekakvom neposluhu vec jednostavno o legitimnoj i legalnoj odluci da njegova jedinica lokalne samouprave nece prikupljati taj porez, kao sto je npr. legalno spustiti prirez na 0%.

Odlucite se ...ili JLS nema mandat odlucivati o tome dali ce se prikupljati porez, i u tom slucaju Petrina radi ilegalno i treba ga uhapsiti....ili odlucuje ..a u tom slucaju je tek seronja koji obmanjuje svoje vlastite birace.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 23:57   #31
Quote:
Laporta kaže: Pogledaj post
A šta sad? Di je razlika?
Ja zelim zivjeti u uredjenom drustvu u kome ljudi postuju zakone a ako im se isti ne svidjaju pokusavaju demokratskim metodama iste mijenjati. A ne zelim zivjeti u balkanskoj prichiji u kojoj lokalni serifi misle da je na njima da odlucuju koji ce se zakoni primjenjivati a koji nece.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 00:00   #32
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ako JLS odlucuje zasto onda Petrina poziva na "gradjanski neposluh"? Ako JLS odlucuje onda nema ni rijeci o nekakvom neposluhu vec jednostavno o legitimnoj i legalnoj odluci da njegova jedinica lokalne samouprave nece prikupljati taj porez, kao sto je npr. legitimno spustiti prirez na 0%.

Odlucite se ...ili JLS nema mandat odlucivati o tome dali ce se prikupljati porez, i u tom slucaju Petrina radi ilegalno i treba ga uhapsiti....ili odlucuje ..a u tom slucaju je tek seronja koji obmanjuje svoje vlastite birace.
Zato što je potpuno nejasno hoće li država prisiljavati JLS-ave da naplaćuju porez i hoće li to doista biti zamjena za komunalni doprinos.
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 00:04   #33
Quote:
MOSTobran kaže: Pogledaj post
Zato što je potpuno nejasno hoće li država prisiljavati JLS-ave da naplaćuju porez i hoće li to doista biti zamjena za komunalni doprinos.
https://www.tportal.hr/biznis/clanak...w.google.hr%2F

Odokativno mi se cini da nije na JLS da o tome odlucuju.
ovaj dio mi je kljucan:

Zakon dopušta gradovima (općinama) da socijalno ugrožene građane oslobode plaćanja utvrđene porezne obveze, ali zauzvrat moraju naći izvore sredstava iz kojih će se namiriti utvrđena porezna obveza.



Mozda postoji neka rupa u propisu ili neka sitna slova....ja iskreno nisam proucavao taj zakon...pa mozda netko zna vise.
Ali slusajuci Petrinine izjave dojma sam da on ide mimo zakona.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 00:08   #34
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ja zelim zivjeti u uredjenom drustvu u kome ljudi postuju zakone a ako im se isti ne svidjaju pokusavaju demokratskim metodama iste mijenjati. A ne zelim zivjeti u balkanskoj prichiji u kojoj lokalni serifi misle da je na njima da odlucuju koji ce se zakoni primjenjivati a koji nece.
Podsjetio bih te još jednom da su i rasni zakoni bili po zakonu. I kao što bi ti hapsio Petrinu, tako su hapsili i one koji su se demokratskim i nedemokratskim metodama borili protiv takvih zakona. Pa si eskivirao odgovor time da ćeš se buniti ako se takvi zakoni donesu i u tom slučaju podržati Petrinu u borbi protiv takvih zakona, čime sebi skačeš u usta.

No, na stranu to, lokalni šerifi ne odlučuju, kako ti impliciraš, već upravo suprotno: zato postoji referendum.
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 00:14   #35
Quote:
MOSTobran kaže: Pogledaj post
Podsjetio bih te još jednom da su i rasni zakoni bili po zakonu. I kao što bi ti hapsio Petrinu, tako su hapsili i one koji su se demokratskim i nedemokratskim metodama borili protiv takvih zakona. Pa si eskivirao odgovor time da ćeš se buniti ako se takvi zakoni donesu i u tom slučaju podržati Petrinu u borbi protiv takvih zakona, čime sebi skačeš u usta.
Neznam sto je tu nejasno. Kada budu uvodili rasne zakone onda mi se javi, do tada ne vidim smisla u tvom pitanju.
Quote:
MOSTobran kaže: Pogledaj post
No, na stranu to, lokalni šerifi ne odlučuju, kako ti impliciraš, već upravo suprotno: zato postoji referendum.
Mislim da je to referendumsko pitanje ilegalno.
JLS nema pravo odredjivati dali ce neki set zakona RH vaziti na njihovom teritoriju ili nece.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 00:16   #36
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
https://www.tportal.hr/biznis/clanak...w.google.hr%2F

Odokativno mi se cini da nije na JLS da o tome odlucuju.
ovaj dio mi je kljucan:

Zakon dopušta gradovima (općinama) da socijalno ugrožene građane oslobode plaćanja utvrđene porezne obveze, ali zauzvrat moraju naći izvore sredstava iz kojih će se namiriti utvrđena porezna obveza.
gradovi i općine mogu u potpunosti građane osloboditi davanja, ali ovdje se radi o tome da se istjera na čistac kome će ići ta lova.

Quote:
Mozda postoji neka rupa u propisu ili neka sitna slova....ja iskreno nisam proucavao taj zakon...pa mozda netko zna vise.
Ali slusajuci Petrinine izjave dojma sam da on ide mimo zakona.
vjerojatnije je da netko tko ima 630 kaznenih prijava, a od toga dvije pravomoćne presude srušene na EU sudu u Strasboughu zna što radi
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 00:21   #37
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Neznam sto je tu nejasno. Kada budu uvodili rasne zakone onda mi se javi, do tada ne vidim smisla u tvom pitanju.
ništa nije nejasno. Skačeš sam sebi u usta time što bi u jednom slučaju kršenja zakona hapsio Petrinu, a u drugom slučaju kršenja zakona bi ga podržao.

Quote:
Mislim da je to referendumsko pitanje ilegalno.
JLS nema pravo odredjivati dali ce neki set zakona RH vaziti na njihovom teritoriju ili nece. Mislim da je zadnja JLS koja je to pokusala sebe nazvala "RSK"...i neslavno je prosla.
Griješiš. Primjer ti je porez na naziv tvrtke koji je nedavno ukinut, a koji neke JLS-e nisu naplaćivale. Ili recimo već na temi spomenuta naknada za legalizaciju. U Primoštenu.
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 00:21   #38
Quote:
MOSTobran kaže: Pogledaj post
gradovi i općine mogu u potpunosti građane osloboditi davanja, ali ovdje se radi o tome da se istjera na čistac kome će ići ta lova.
Kojih davanja? Buduceg poreza na nekretnine?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 00:22   #39
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Kojih davanja? Buduceg poreza na nekretnine?
bilo kojih davanja koja idu JLS
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 00:28   #40
Quote:
MOSTobran kaže: Pogledaj post
ništa nije nejasno. Skačeš sam sebi u usta time što bi u jednom slučaju kršenja zakona hapsio Petrinu, a u drugom slučaju kršenja zakona bi ga podržao.
Pa kada bi se u jednom slucaju Petrina borio protiv totalitarnog sustava koji donosi rasne zakone a u drugom slucaju protiv demokratski uredjene pravne drzave.
U prvom slucaju je borac za slobodu potlacenih a u drugom tek obicni kriminalac. Ja neznam gdje tu sam sebi uskacen u usta.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.