Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 12:02   #301
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Slažem se s ciframa, s tim, da bi i u toj kateogriji primanja (4-5000kn) trebalo ponešto i stavit sa strane, za najcrnje dane. Ono, ostaneš bez posla, slomiš zub, padne ti laptop pa moraš kupit novi i sl pa da imaš za nekako progurati, da ne žicaš starce ili starijeg brata 500kn.




Općenito dobar post, al eto, od više osoba sam čuo da je bolje bit cimer s nepoznatom osobom. Ako je osoba Ok, živjet ćete kvalitetno, kasnije možda ostanete i prijatelji.
A ako ideš živit s prijateljem, postoji velika šansa da sjebete prijateljstvo.
Prvenstveno iz praktičnih živcotnih razloga (životne navike, čišćenje i sl).

Slažem se da je i dosadno živjeti sam. Pogotovo ako uz to i radiš nekakav posao di komuniciraš s malo ljudi, mala firma ili nekakav posao di se općenito malo komunicira, dođeš doma i nemaš s kim progovorit 2 rečenice.



Nebi se složio s ovim.
Barem pola podstanara u Zg su VSS i rade solidne poslove. I pomalo napreduju s primanjima. Netko više netko manje.
Iz mog iskustva, bar 30% ljudi koji dođu studirati u Zg tu i ostanu. A ako im tata nije kupio stab dok su studirali, kasnije kupe sami. Znači vjerovatno štede od samog početka zaposlenja.


Slažem se. S tim ako uzmemo imaginarni par, ljudi od cca 26-7god, nemaju djece, sumarno imaju 10-12k kn,uzmu prosječan manji stan u rentu i ne razbacuju se novcima, mogu mjesečno stavit sa strane 2-5000kn,. Bilo da ih potroše na putovanja bilo da planiraju kupit stan.



U tu cijenu kina nije uključeno ikakvo žensko društvo?
U stanu si sam ili s cimerima? Jer ne znam kakav stan od 40m2 nađeš za 1400?
A upravo ova tema o tome i govori,
po meni trebalo bi ali je vrlo tesko i na cifri od 4000kn gotovoo nemoguce stedjet jer sam zivot osobe/podstanara u zagrebu,dakle neke osnovne potrebe(stan,hrana,prijevoz,nesto sitno "gusta") ti je vec zauzelo cijeli taj budget od recimo 4000kn.
Naravno moze se,ljudi su kod nas moraju(postati) se snalaziti...
na razne nacine,al sve je to nategnuto i durocno neodrzivo,pa tako mozes stedjet 1mj 500kn drugi ti vec dolaze zimski racuni pa to popusis...i opet si na 0.
Uglavnom sa 4000kn,stednju ozbiljnu zaboravi(eventalno ak ostedis za Crikvenicu 7dana ili regu auta)..stan neces nikad ostedit tak.
Jedino gdje se moze doci do nekretnine je kupit nesto/imanje na cca 1h od ZG za kakvih 20-30k € i onda to nekak dvoje ljudi moze ishendlat sa 4000/5000kn/mj da svaki ima...
Al obzirom na stanje svega,pogotovo mentaliteta to je ravno forumskoj utopiji..jer svi zele/"misle" zivjet Banu pod guzicim i pit kave sa Mehunkom i Cirom..:klap:

A ovo upravo i jest tvoj IMAGINARNI PAR,
jer obicno takvi parovi na tim ciframa su nista vise nego imaginarni...
a sve da su i "stvarni parovi",to bi bili vecinom ljudi zeljni svega u zivotu,kojima je ZG=LasVegas...koji ne da nebi nista ostedjeli,vec bi zavrsli na raznim revolving karticama i minusima su sekundi..

Vezano za podstanare,to to (ne)"znas" iz kojeg tocno izvora,molim te navedi..!?
Sve da ti je Stritof buraz,nit on nema te podatke jer vecina rente se odvija u velu statistickog mraka..!?

Mi nismo zapad,gospodarstvo je slabo,rad slab,cijene rada slabe,nezaposlenost velikaaa...(posti sada statistiku) i oni koji rade vecinom su to relativno slabo placeni poslovi.
pa iz toga proizlazi da kod nas podstanari su neke marginalne skupine ljudi...
nikakvi poslovni ljudi koji se sele iz silikonske doline na menehten ili od tam u CT..
Vec ekipa koja trazi stan do max 200€(po mogucnosti s rezijama),pa se kasnije zale kak ves masina je EI-Nis a frizider se cuje kao Boing747..

I upravo se o tome radi...da im netko kupi/na ovaj ili onaj nacin stan,
ziher ga ne ostede od svatko od svoje place po 4-5k kn /mj..

Vecinom se radi trampa,
roditelji(od cure i decka) prodaju neku nekretinu pa im daju ulog/polog ili sve novce za stan u ZG,
te onda oni samo sa ovim svojim placama zive...
Tak dolazi do stana valjda 2/3 ljudi o kojim ti pricas "VSS sa dobrim poslovima":klap:
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 12:12   #302
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Pa bilo je prije garsonjera, i to u sigetu i po 1000 kn
U super A smo bivsa i ja rentali za 1000kn mjesecno jednosobni od 35 kvadrati i jos 25 kvadrata terase
Super je stancic bio
Joj Kiler,ti si fakat kralj..
I ja sam nekad bio mlad i ono sve..sada,sam onak..hm...

Sa tom tvojom rentanom garsonjerom si vec i onomatopeje mogao ispisati i postati slavan...
Iskreno neznam gdej nisam procitao pricu o tvojoj renti u SuperAandriji,jel sam u pravu..!?
To su u pravilu debeleee iznimke,
kao ono da upecas vrhunsku ribu samo na kruh,ak me kuzis..

Cijene najma obicno su ispratle cijene prodaje stanova,sto znaci da su se blago dignule i oporavile,tj.rente su u pravlu u zadnjih godina poskupile..
Mislim da je prosjecna cijena namja stana oko cca 7€/m2 u ZG

Pa sada imas neki prosjecni podstanarski stan od 40m2=to ti je cca 250-300€ mj ovisno o stanju stana,kvarta,zgrade...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 12:27   #303
Znamo svi kaj je "prosjek" u sarmi...hehe

Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Konkretno Zagrebova prosječna plaća postoje razni podaci, ali da, sve se vrti između 6800-7000.

Hrvatska prosječna plaća se vrti 5900-6000 (u neto iznosu i zato kad se gugla prosječna plaća izbacuje dosta čudne stvari).
Ono što je zanimljivo da hrvatsku prosječnu plaću ima navodno tek 35% stanovništva.

Zato je jedino relevantna medijan plaća u Zagrebu, a to je Igor i spomenuo. Ja se s njim generalno previše ne slažem, ali nije ništa krivo napisao.

Ono što sam siguran je da je u Hrvatskoj minimalac 4500-5000 kn, a da svi visokoobrazovani praktički odmah imaju 6-7 000 kn (čak i uz ovoliko skup život), da kod nas ne bi bilo odlazaka.
Hrvati su generalno jako skroman narod. Sama činjenica da sam vidio postve mnogih u Irskoj da kažu "šta će ti više od 1000 eura" to dosta zorno pokazuje.
S tim da to vrijedi sve dok si samac, sa djecom ljudima ni 50 000 kuna nije dosta.
Svi znamo pricu o sarmi,prosjeku i statistici...
O tome se i radi,novije generacije ljudi su u gadnim govnima...
Jer su ova(i predhodna)gamad interesno-politicka sjebali gotovo sve kaj se dalo..
pa nam ljudi VSS(sada i SSS)rade na Strucnom Osposobljavanju za 2400kn i sretni su...,jer velika vecina ne radi uopce u struci vec pune police po ducanima ili rade na kioscima Tiska...za +-3000kn/mj

Ova malo bolja kasta,
koja se malo odlijepila(tj zalijepila) ranije u neki taj jaci sloj drustva...
steka neka poznanstva/veze...
usla u taj krug ljudi od mozda max 10%populacije,oni naravno zive izvrsno...i cesto puta se pitaju zasto su ljudi toliko ogornceni i nervozni,jer NE SHVACAJU,relano stanje stvari...
sto im opet nije za zamjerit,jer "sit se gladnom nikad nije vjerovao"..

Upravo takva ekipa krece/zivi u ogranicenim podrucijima..kao sto su npr.ZG i to tamo statistika registrira...
te se dobije/stekne krivi dojam da je prosjek 1000€ pa ljudi misle da je svima dobro...ne,dobro je relativno maloj/isprepletenoj skupini ljudi,
ostali se isto krpaju..nezaposleni su i tako..

Cesti su slucajevi da 1clan ima (iznad)prosjecnu ZG placu a drugi uopce ne radi... i tako...

Slazem se da je medijan puno bolji,al i to je isto statistika..
A Igor prica ovdje gluposti vec par puta i to onako obilne...

A ovo da je babi ona stvar,nebi vise bila baba...
naravno a je minimalac 5k i pocetna vss,kao prvo nebi bilo pol ovih rasprava i tema na forumu....
vec bi bile rasprave kak bukirat sto prije kanare li tajland jer su guzve velike na aerodromima za tamo...:klap:
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:33   #304
Quote:
BB9 kaže: Pogledaj post
Zadnji post IgoraL je brutalno preseravanje.
80% ljudi nema plaću 7000kn
http://www.jutarnji.hr/biznis/karije...acena/6247806/

Quote:
Prosječna neto plaća u Zagrebu za ožujak ove godine iznosila je 7.028 kuna i bila je za 119 kuna ili 1,7 posto viša nego u prethodnom mjesecu, pokazuju podaci Odjela za statistiku Gradskog ureda za strategijsko planiranje i razvoj grada.
Oni se hrane podacima iz placenog prireza, dakle - prilicno su tocni.
Tvoj subjektivan dozivljaj kao i komentar kao i referenca o tome da sam ja izmislio brojku, pa je to kao preseravanje su potpuno nebitni.

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:40   #305
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Prosjek. Znas kak to ide. Ako ja imam 100000 kn placu,a vas 10 po 1000,nas prosjek je 10000. To sto 90% nema placu od 10000,to je drugi par opanaka. Medijan je realniji,ali guglanjem ne nalazim taj podatak za grad Zagreb. No ova igorova procjena za medijan od 6000 bi bila negdje on spot jer je drzavni medijan 5000.

Erebus25,fali ti par stavki. Prijevoz,odjeca,kozmetika,sredstva za ciscenje npr.
Generalno izuzev UK, europa ima izvrstan Gini index.

Kod nas manageri imaju ~20k kuna, a radnici ~5-6k (cca 3-4 puta manje). (zanematire Todorice, generale i sl, njih je konacan broj).

Odi u UK / USA pa ces vidjeti veselja gdje manageri imaju $2M+ placu i opcije, a radnici $2000 (1000 puta manje). Pa tamo trazi medijan, prosjek i pjevaj borbene.

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:49   #306
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
1) Upravo takva ekipa krece/zivi u ogranicenim podrucijima..kao sto su npr.ZG i to tamo statistika registrira...
te se dobije/stekne krivi dojam da je prosjek 1000€ pa ljudi misle da je svima dobro...ne,dobro je relativno maloj/isprepletenoj skupini ljudi,
ostali se isto krpaju..nezaposleni su i tako..

...

2) Slazem se da je medijan puno bolji,al i to je isto statistika..
A Igor prica ovdje gluposti vec par puta i to onako obilne...
Comi. Ovo mi je zadnji put da odgovaram na tvoje trolanje. Ugl - necu vise trola hranit pa mozda i ode... Ako ne postas da bi trolao stvarno bi trebao poceti citati s razumijevanjem i prestat sa shitslingingom.

1) Procitaj naslov, a naslov je "Troškovi života za samca u Zagrebu". Dakle - ako si kao mlad samac dosao zivjeti, raditi i stvarati u ZG - pretpostavlja se da radis u ZG. Nemam pojma kako je u SB / Vukovaru / Splitu / Rijeci / na Marsu, pa o tome ni ne komentiram, a to i nije tema.

2) Nisam nikad napisao nista neargumentirano a da nisam naglasio da je to moje osobno misljenje ili dao relativno pouzdan izvor

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:35   #307
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Generalno izuzev UK, europa ima izvrstan Gini index.

Kod nas manageri imaju ~20k kuna, a radnici ~5-6k (cca 3-4 puta manje). (zanematire Todorice, generale i sl, njih je konacan broj).

Odi u UK / USA pa ces vidjeti veselja gdje manageri imaju $2M+ placu i opcije, a radnici $2000 (1000 puta manje). Pa tamo trazi medijan, prosjek i pjevaj borbene.

I.
Bas se vratio nedavno iz USA. Totalno drugaciji sustav od Europe. I neusporediv,jer vecina europskih drzava ima kakv takav oblik socijalne drzave i zakoni vise stite radnike. Ovo je samo bila karikatura kako funkcionira statistika. No skroz je oftopic.

Samac koji radi za prosjecnu zagrebacku placu,bez financijske pomoci familije,za stan ce ustedit tesko. U najboljem slucaju ce si zasparat nakon 5 godina za novi automobil b ili c segmenta.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 20:40   #308
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
A upravo ova tema o tome i govori,
po meni trebalo bi ali je vrlo tesko i na cifri od 4000kn gotovoo nemoguce stedjet jer sam zivot osobe/podstanara u zagrebu,dakle neke osnovne potrebe(stan,hrana,prijevoz,nesto sitno "gusta") ti je vec zauzelo cijeli taj budget od recimo 4000kn.
Naravno moze se,ljudi su kod nas moraju(postati) se snalaziti...
na razne nacine,al sve je to nategnuto i durocno neodrzivo,pa tako mozes stedjet 1mj 500kn drugi ti vec dolaze zimski racuni pa to popusis...i opet si na 0.
Uglavnom sa 4000kn,stednju ozbiljnu zaboravi(eventalno ak ostedis za Crikvenicu 7dana ili regu auta)..stan neces nikad ostedit tak.
Jedino gdje se moze doci do nekretnine je kupit nesto/imanje na cca 1h od ZG za kakvih 20-30k € i onda to nekak dvoje ljudi moze ishendlat sa 4000/5000kn/mj da svaki ima...
Al obzirom na stanje svega,pogotovo mentaliteta to je ravno forumskoj utopiji..jer svi zele/"misle" zivjet Banu pod guzicim i pit kave sa Mehunkom i Cirom..

A ovo upravo i jest tvoj IMAGINARNI PAR,
jer obicno takvi parovi na tim ciframa su nista vise nego imaginarni...
a sve da su i "stvarni parovi",to bi bili vecinom ljudi zeljni svega u zivotu,kojima je ZG=LasVegas...koji ne da nebi nista ostedjeli,vec bi zavrsli na raznim revolving karticama i minusima su sekundi..

Vezano za podstanare,to to (ne)"znas" iz kojeg tocno izvora,molim te navedi..!?
Sve da ti je Stritof buraz,nit on nema te podatke jer vecina rente se odvija u velu statistickog mraka..!?

Mi nismo zapad,gospodarstvo je slabo,rad slab,cijene rada slabe,nezaposlenost velikaaa...(posti sada statistiku) i oni koji rade vecinom su to relativno slabo placeni poslovi.
pa iz toga proizlazi da kod nas podstanari su neke marginalne skupine ljudi...
nikakvi poslovni ljudi koji se sele iz silikonske doline na menehten ili od tam u CT..
Vec ekipa koja trazi stan do max 200€(po mogucnosti s rezijama),pa se kasnije zale kak ves masina je EI-Nis a frizider se cuje kao Boing747..

I upravo se o tome radi...da im netko kupi/na ovaj ili onaj nacin stan,
ziher ga ne ostede od svatko od svoje place po 4-5k kn /mj..

Vecinom se radi trampa,
roditelji(od cure i decka) prodaju neku nekretinu pa im daju ulog/polog ili sve novce za stan u ZG,
te onda oni samo sa ovim svojim placama zive...
Tak dolazi do stana valjda 2/3 ljudi o kojim ti pricas "VSS sa dobrim poslovima":klap:
Generalno se slažem, al problem je što ti ne želiš prihvatiti da ipak postoje neki ljudi koji imaju manje od 30god završili su solidne fakultete (PMF, FER, medicina, farmacija) i ne jebe ih SO i slične trice jer su odmah našli solidan posao. Naravno da početna plaća možda nije bila bajna, al je bila veća od 2400 i naravno napreduješ.
Ti i takvu, upareni, kupuju stanove sa 30, neki i ranije.

Što se tiče mog imaginarnog para, poznam par, 27god, završili faks, rade ok poslove, kupili stan od 40k e. Nešti uštedjeli oni, nešto roditelji, nešto kredit.
Al za tako nešto najprije moraš upisati faks koji ima perspektive a onda ga treba i završiti u roku.

Da, sa plaćom od 4-5000kn ne možeš puno štedjeti, pogotovo ako si samac.
Možeš toliko imati ako ti mob padne u vodu da sutra kupiš drugi za keš, da neideš u crveni minus.
Ako nemaš jebeno iznadprosječnu plaću, kao samac ćeš teško išta steći.
Valjda je to još jedan od razloga zašto se ljudi uparuju :P

Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Joj Kiler,ti si fakat kralj..
I ja sam nekad bio mlad i ono sve..sada,sam onak..hm...

Sa tom tvojom rentanom garsonjerom si vec i onomatopeje mogao ispisati i postati slavan...
Iskreno neznam gdej nisam procitao pricu o tvojoj renti u SuperAandriji,jel sam u pravu..!?
To su u pravilu debeleee iznimke,
kao ono da upecas vrhunsku ribu samo na kruh,ak me kuzis..

.
HAha točno, to njegov super stan od 1000kn u Super Andriji je već ušao u narodne priče. Da, moguće je naći super stan za malo novaca al to je jebena iznimka ne pravilo.
Nekako bi se složio da je 7e/m2 cijena pristojno uređenih stanova.
Može jeftinije, stan u orginal stanju iz 1962, namještaj koji je pokojna baba donijela u miraz.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:08   #309
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/biznis/karije...acena/6247806/



Oni se hrane podacima iz placenog prireza, dakle - prilicno su tocni.
Tvoj subjektivan dozivljaj kao i komentar kao i referenca o tome da sam ja izmislio brojku, pa je to kao preseravanje su potpuno nebitni.

I.
U pravu si (iako ima nekih izvora koji kažu da je 6800-6900 sad po novome, ali nebitno) oko ovoga, a kolega sigurno nije u pravu da 80% ljudi u Zagrebu nema 7000 kn, ali da je napisao 65% recimo, ne bi niš krivo napisao. Ne znam za Zagreb, ali u Hrvatskoj prosječnu plaću (koja stvarno jeste 6k) nema 65% zaposlenih. Za Zagreb je realno očekivati da je omjer malo još nepovoljniji, čak i 70%.



Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Generalno izuzev UK, europa ima izvrstan Gini index.

Kod nas manageri imaju ~20k kuna, a radnici ~5-6k (cca 3-4 puta manje). (zanematire Todorice, generale i sl, njih je konacan broj).

Odi u UK / USA pa ces vidjeti veselja gdje manageri imaju $2M+ placu i opcije, a radnici $2000 (1000 puta manje). Pa tamo trazi medijan, prosjek i pjevaj borbene.

I.
To isto sve stoji.

Po meni kod nas nisu najveći problem razlike u plaćama po zanimanjima ( kao što se Europa ne da uspoređivat sa USA, tako se ni top menadžer drvne industrije ne može usporediti sa top menadžmentom IT-a) , već koliko male plaće ima privatni sektor. Prosjek je tu nikakav, a s obzirom na menadžmente medijan ne može biti veći od 500 eura. Radi toga su ljudi i ludi kad vide statistički prosječnu plaću.
Ali osim ovoga koliko nam je privatni sektor slabašan (prosječna plaća 25% manja od ljudi u "neprivatnom" sektoru), zapravo ni to nije previše čudno. Pričajući sa ljudima iz bilo kojeg dijela Istočne Europe, dobar dio ih misli da je prosječna plaća njihove zemlje ispod minimalca (konkretno pričam za Mađarsku, Litvu i Slovačku ) što naravno već pokazuje i oblik depresivnosti.
Čak ni u Zapadnoj Europi nije mnogo bolje jer u Njemačkoj apsolutno svi s kojima sam pričao (nemam niti najmanje reprezentativan uzorak) misle da im je prosječna plaća debelo ispod 2k eura, što normalno da nije. Ali dobro, to je mila majka naspram tome kad netko ozbiljno pomisli da je prosječna plaća neke zemlje 250 eura, a minimalac je 300.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 14:17   #310
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Comi. Ovo mi je zadnji put da odgovaram na tvoje trolanje. Ugl - necu vise trola hranit pa mozda i ode... Ako ne postas da bi trolao stvarno bi trebao poceti citati s razumijevanjem i prestat sa shitslingingom.

1) Procitaj naslov, a naslov je "Troškovi života za samca u Zagrebu". Dakle - ako si kao mlad samac dosao zivjeti, raditi i stvarati u ZG - pretpostavlja se da radis u ZG. Nemam pojma kako je u SB / Vukovaru / Splitu / Rijeci / na Marsu, pa o tome ni ne komentiram, a to i nije tema.

2) Nisam nikad napisao nista neargumentirano a da nisam naglasio da je to moje osobno misljenje ili dao relativno pouzdan izvor

I.

:klap:
ti mene prozivas za trolanje a mrtav-hladan bacas brojke i neke (lovacke)price,ne konkretno za ovo ali.. koje nit pas s maslom nebi pojeo....

Ja nigdje nisam nit spominjao nista sem ZGa i komentiram nastavno na tvoju "kolumbovsku izjavu"...
kak ce prosjecan zivjet prosjeno,no shit Sherlok...
samo tog prosjeka je VRLO MALO,ISPODPROSJENO...
a prvenstveno moj komentar se odnosio na kolegu forumasa @Zbunjenixx koji govori kak su VECINA podstanara u biti "dobrostojeci" VSS sa iznadprosjecnim primanjima u zg,
sto je notorna glupost!!

Primjeti bitnu razliku,
ja govorim o tome da statistika kao takva gotovo je beskorisna jer VECINA LJUDI NEMA PROSJEK U GRADU ZAGREBU...
a vecinom ljudi koji i imaju taj prosjek i iznad su u drustenim kastama/slojevima od ranije bolje kotirali i jebe im se za najam stana i "koliko je potrebno za prezivjet samcu" jer pogodi,
imaju iznadprosjeka i fucka im se te za njih ova tema nit ne postoji...stanova imaju ne za zivjet vec i za davat u najam...
odnosno nadovezao sam se na kolegu InzenjerEkonoma koji je spoinjao HR i iznos koliko u biti malo ljudi ima taj famozni "prosjek"

I sada kaj tu tebi nije uredu..ne kuzim..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 14:35   #311
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Generalno se slažem, al problem je što ti ne želiš prihvatiti da ipak postoje neki ljudi koji imaju manje od 30god završili su solidne fakultete (PMF, FER, medicina, farmacija) i ne jebe ih SO i slične trice jer su odmah našli solidan posao. Naravno da početna plaća možda nije bila bajna, al je bila veća od 2400 i naravno napreduješ.
Ti i takvu, upareni, kupuju stanove sa 30, neki i ranije.

Što se tiče mog imaginarnog para, poznam par, 27god, završili faks, rade ok poslove, kupili stan od 40k e. Nešti uštedjeli oni, nešto roditelji, nešto kredit.
Al za tako nešto najprije moraš upisati faks koji ima perspektive a onda ga treba i završiti u roku
.

Da, sa plaćom od 4-5000kn ne možeš puno štedjeti, pogotovo ako si samac.
Možeš toliko imati ako ti mob padne u vodu da sutra kupiš drugi za keš, da neideš u crveni minus.
Ako nemaš jebeno iznadprosječnu plaću, kao samac ćeš teško išta steći.
Valjda je to još jedan od razloga zašto se ljudi uparuju :P



HAha točno, to njegov super stan od 1000kn u Super Andriji je već ušao u narodne priče. Da, moguće je naći super stan za malo novaca al to je jebena iznimka ne pravilo.
Nekako bi se složio da je 7e/m2 cijena pristojno uređenih stanova.
Može jeftinije, stan u orginal stanju iz 1962, namještaj koji je pokojna baba donijela u miraz.
Molim te navedi gdje sam ja to rekao,
nikad to iz moje tipkovnice nije izaslo!!
Prvenstveno sam se referirao na temu,gdje tvrdis da su bar 1/2 podstarnara VSS sa dobrim primanjima.. a ja tvdim da je to bullshit!!

90% podstanara su ljudi koji traze stan do max 2000kn,sto u prijevodu zanci da VECINA trazi lose i jeftine stanove a to opet povlaci to da nemaju love sto se kosi sa tvojom "teorijom"
To sve statistika ne poznaje,jer vidi vraga vecina renta stanove na crno al ako(a ocito neznas)neznas mozes isto se konzultirati sa agencijama koje rentaju stanove u zg pa nam napisi za uzvrat napisi ovdje rezultat..

A to da ima ljudi koji imaju novaca,koji su mladi,obrazovani VSS,voze dobre zvijerke i imaju dobre koke..
to ja nisam nikad i nigdje negirao!!
vec samo ustvdio da su to ljudi u debeloj manjini..
mozda kakvih 10-maaax 20% populacije u ZG zato sam i sponinjao sarmu u kontekstu statistike...

Vezano za imaginarni par,tu sam ti htio reci to sto ti,ja ili bilo tko drugi zna 1-2-5 osoba nije mjerodavno...kaj ja sada mogu reci da znam ljude koji imaju vecu imovinu u nalifperima nego netko u nekretninama,dok vecina ljudi nit neza kaj je to nalifpero i da moze kostat kao sv.petra kajgana..

btw,
kakav je to "ok posao koji radi dva VSS" da su jedava kupili stan za 40k€ i to jos uz pomoc staraca i kredita...
Dakle svatko po 1/3 ili 1/4...to bi ovak iz glave znacilo kakvih cca 100 000 krede odnosno rata kakvih cca 1000kn...
pa stari onda oni rade upravo to sto porices,za kakvih 4-5k kn...
ili si(sam)nesto propustio...


A oko ostalog se slazem,rekao bi..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 14:45   #312
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Generalno izuzev UK, europa ima izvrstan Gini index.

Kod nas manageri imaju ~20k kuna, a radnici ~5-6k (cca 3-4 puta manje). (zanematire Todorice, generale i sl, njih je konacan broj).

Odi u UK / USA pa ces vidjeti veselja gdje manageri imaju $2M+ placu i opcije, a radnici $2000 (1000 puta manje). Pa tamo trazi medijan, prosjek i pjevaj borbene.

I.
Ova izjava ima veze s ovom temom,koliko ja sa baletom...
u prijevodu,nikakve!
I u rangu je one od Keruma.."jel vi znate kako je meni vozit Ferarija po Splitskim rupama od cesta"...

Koga ovdje boli kurac koliki je index razlike placa izmedju uprave i radnika ako taj isti radnik od svog postenog(?!) rada moze zivjeti posteno da ima za stan,hranu,prijevoz i nekakav valjda hobi...
Da nemora svaki mjesec mislit jel mu dijete ima za cokolino i kada je tuna k plus na akciji..

a to je upravo u toj tvojoj UK ili USA,tamo radnici nit neznaju tko im je predsjednik drzave a kamoli tek CEO firme u kojoj rade jer guess what,
to im nije potrebno za PREZIJVET MJESEC,vec mjesec prezive od svog rada..
sto kod nas nije slucaj!!
Zasto su ovi svi sretni sto su otisli po kanadama,irskama,amerika,vozit taxi i raznosit pice te prati tanjure i babe gore..
jer od toga zive i normalno prezivljavaju dok ovdje od toga mozes imat samo dzeparac u vecini slucajva...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 21:42   #313
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Joj Kiler,ti si fakat kralj..
I ja sam nekad bio mlad i ono sve..sada,sam onak..hm...

Sa tom tvojom rentanom garsonjerom si vec i onomatopeje mogao ispisati i postati slavan...
Iskreno neznam gdej nisam procitao pricu o tvojoj renti u SuperAandriji,jel sam u pravu..!?
To su u pravilu debeleee iznimke,
kao ono da upecas vrhunsku ribu samo na kruh,ak me kuzis..
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
HAha točno, to njegov super stan od 1000kn u Super Andriji je već ušao u narodne priče. Da, moguće je naći super stan za malo novaca al to je jebena iznimka ne pravilo.
Nekako bi se složio da je 7e/m2 cijena pristojno uređenih stanova.
Može jeftinije, stan u orginal stanju iz 1962, namještaj koji je pokojna baba donijela u miraz.
Sjećam se i ja tog fantomskog stana od 1000kn i tvrdnji da se za taj iznos bez problema nađe solidan stan u Zg... budalaštine!

Što se tiče ove računice, 6-7 ojra po kvadratu, da je stan solidan - to tako nekako i dođe na kraju. Stoji i ova tvrdnja za jeftinije, ali lijepo namještene stanove, s original zidovima i namještajem od pokojne babe.
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 06:56   #314
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Joj Kiler,ti si fakat kralj..
I ja sam nekad bio mlad i ono sve..sada,sam onak..hm...

Sa tom tvojom rentanom garsonjerom si vec i onomatopeje mogao ispisati i postati slavan...
Iskreno neznam gdej nisam procitao pricu o tvojoj renti u SuperAandriji,jel sam u pravu..!?
To su u pravilu debeleee iznimke,
kao ono da upecas vrhunsku ribu samo na kruh,ak me kuzis..

Cijene najma obicno su ispratle cijene prodaje stanova,sto znaci da su se blago dignule i oporavile,tj.rente su u pravlu u zadnjih godina poskupile..
Mislim da je prosjecna cijena namja stana oko cca 7€/m2 u ZG

Pa sada imas neki prosjecni podstanarski stan od 40m2=to ti je cca 250-300€ mj ovisno o stanju stana,kvarta,zgrade...
a ja još uvijek svoj 3sobni daje za 350€
s podzemnom garažom
svaki put me tjeraš na razmišljanje

inače jučer u 4:25 popodne krenu tramvajem od Dankovečke, trebalo je 48 minuta do trga ...
ispod 30 mi se nije dogodilo u zadnja 3 dana ni jednom
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 07:02   #315
Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post
Sjećam se i ja tog fantomskog stana od 1000kn i tvrdnji da se za taj iznos bez problema nađe solidan stan u Zg... budalaštine!

Što se tiče ove računice, 6-7 ojra po kvadratu, da je stan solidan - to tako nekako i dođe na kraju. Stoji i ova tvrdnja za jeftinije, ali lijepo namještene stanove, s original zidovima i namještajem od pokojne babe.
a gle ja sam svoje potkrijepio, jer upravo da ne pišem paušalno, nego točno što se da provjeriti
to je razlika između ekip koja nema pojima i piše gluposti, i mene

tko planira rentati treba i izdvojiti vrijeme i potražiti, potrošiti mjesec-dva pa se i nađe
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 19:07   #316
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
a ja još uvijek svoj 3sobni daje za 350€
s podzemnom garažom
svaki put me tjeraš na razmišljanje
Pa sad, za slabiji stan u lošijem kvartu, nije to ni loša cijena. Pitam se recimo koliko bi došao dobro i normalno sređen trosobni stan na Trešnjevci, s podzemnom garažom... sigurno ne 350€.

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
a gle ja sam svoje potkrijepio,
Potkrijepio si točno što? Ništa, eto šta. Jedino što si dokazao je upravo ono što su svi drugi tvrdili - za malo novaca se može naći jadan/loš stan, mal i na lošoj lokaciji.

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
jer upravo da ne pišem paušalno, nego točno što se da provjeriti
to je razlika između ekip koja nema pojima i piše gluposti, i mene
Daj link na dobar stan za 1000 kn u normalnom kvartu u Zg pa onda možeš tvrditi da ne pišeš gluposti. Do tad samo živi u vlastitom svijetu snova... Pa svi na temi ti se smiju zbog tih tvojih fantomskih priča, samo čitaj postove.

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
tko planira rentati treba i izdvojiti vrijeme i potražiti, potrošiti mjesec-dva pa se i nađe
Slažem se. Potrebno je uvijek uložiti i vrijeme i trud za naći dobar stan. Svakako ne za 1000 kn u Zagrebu.
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 08:00   #317
stan sam po toj cijeni iznajmio 2008, nije mi se zajebavalo s dizanjem, ali eto iduće godine ide podstanar van, a starce smještam u njega tako da nema smisla (vidim da su isti sada po 100€ više u oglasniku )

a čuj ti mi nisi baš primjer da znaš kaj je dobro ili loše, em papak em nemaš pojima
i da, od dubrave ni jedan dan mi nije treblo manje ok 45 minuta do trga tramvajem, iskušano tjedan dana

usluge traženja stana se naplaćuju ako ne radim za nekog koga znam,a ti nemaš novaca da mi platiš :*
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 10:39   #318
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
a ja još uvijek svoj 3sobni daje za 350€
s podzemnom garažom
svaki put me tjeraš na razmišljanje


inače jučer u 4:25 popodne krenu tramvajem od Dankovečke, trebalo je 48 minuta do trga ...
ispod 30 mi se nije dogodilo u zadnja 3 dana ni jednom
Porasla je cijena najma u Zagrebu.
Do prije koju godinu je bio konstantan pad.
Nekad je bilo skroz normalno nać sobu s režijama za 1000 kuna, danas ni to više ne ide.

Konkretno moji rođaci imaju mali jednosoban stan u Sesvetama koji daju za 200 eura i imali su za njega 50 poziva.
Sad su stavili 250 i dalje zvoni i ima potražnje.
Ne znam sad jel to s režijama ili bez, mislim da bez.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 12:14   #319
Stanovanje u Zagrebu polako, ali sigurno postaje skuplje nego u normalnim gradovima EU, kad se pogledaju omjeri plaće/cijena najma/m2 sigurno smo već prešišali dobar dio pravih gradova u Europi.

Razloga je nekoliko, točkasti GUP kojim nije jasno definirana strategija razvoja grada(kako bi se lakše moglo marifetlučiti) nego se "stanogradnja" svodi na privatne inicijative koje u talu sa gradskim vlastima realiziravaju kako oni to vole zvati "projekte".
Tzv. "projekti" su najčešće jedna obična zgrada niske katnosti i malog broja stanova, znači nedovoljno se gradi.
Jedan od razloga visokih cijena je i nedostatak kvalitetno izvedenog poreza na nekretnine koji bi poticao obrtaj nekretnina i love, tako imamo slučajeve da firme i banke neke "novogradnje" drže praznima već X godina(neki zjape tako već10+ godina), jer oni mogu čekati s obzirom da love imaju, a vi ne možete jerr morate negdje živjeti.

Osim manjeg dijela obale, sve što iole valje je u Zagrebu pa je konstantan priljev novog stanovništva iz HR i BiH.
Naravno tu je i AirBnB koji također kao i u drugim gradovima utječe na cijene nekretnina.

Stanovanje u ZGu je jednostavno preskupo za ono što nudi.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 16:47   #320
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
a čuj ti mi nisi baš primjer da znaš kaj je dobro ili loše, em papak em nemaš pojima
Sva sreća da je to tvoje "stručno" mišljenje, a vidim da ti je i kultura na nivou kao i inače. Isto tako, ne moram ja imati pojma što je dobro ili loše, treba samo pogledati što se nudi i vidjeti što je dobro ili loše i koliko to košta. Za 1000 kn se u Zg ne može naći dobar stan, a to nije moje mišljenje... već činjenica koju oglasnici i stanje na tržištu itekako dobro podupiru.

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
i da, od dubrave ni jedan dan mi nije treblo manje ok 45 minuta do trga tramvajem, iskušano tjedan dana
E i? Prekrasan način za izgubiti 1,5 sat života dnevno...

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
usluge traženja stana se naplaćuju ako ne radim za nekog koga znam,a ti nemaš novaca da mi platiš :*
Ti si svoje "sposobnosti" dokazao s rupama od 20m2 i bakinim namještajem. Ako te netko za to plaća, svaka čast... tebi, ne toj osobi koja je spremna platiti takve budalaštine.
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.