Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 20:27   #161
nedavno je onaj naš Cvetojević išao u Afriku sa TeslomX, ali iza Tesle je išla i jedna Dacija sa agregatom za struju
homosapiens is offline  
Old 19.02.2018., 20:49   #162
Quote:
Kejo kaže: Pogledaj post
Evo i Hyundai se pridruzio Toyoti. Cak je i nadmasio sto se tice hybrida. Prvi hibrid sa dvostrukom automatskom 6 brzinskom spojkom .

Prema testovima Ioniqelectric ima poprilicno impresivne kakarkteristike za trazenu cijenu. Oba modela su dostupna na nasem trzistu.

http://hyundai.hr/ioniqelectric/

Cijene su idalje za nase uvjete i regulative visoke. Ali mislim da ce na EU trzistu a i ostalim razvijenijim trzistima polucit solidan uspjeh.

Cinjenica je da cijene padaju a i nastavit ce padat kako prodaja bude rasla...
Taj Ioniq hibrid je 50000 kuna skuplji od Auris hibrida. To samo luđak može kupiti. Taj mjenjač mu vidim kao najveću manu, bespotrebno kompliciranje sklono kvarovima. CVT je puno sigurnije i komfornije rješenje
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Old 19.02.2018., 21:47   #163
Quote:
Brichi kaže: Pogledaj post
Moderatore, učini nešto, molim.

Pokretač teme tvrdi da nije našao temu... očito nije ni tražio!

Naime, samo u ovoj kalendarskoj godini bile su tri s novim postovima:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=821262

https://www.forum.hr/showthread.php?t=718937

https://www.forum.hr/showthread.php?t=749371

Ako moderator i ne spoji s nečim, koga zanima nek čita i komentira ove tri teme.

Ne treba četvrta.
JE, skužio sam još jutros preko Tapatalka, al tek sad sam se dokopao računala.


Temu o Tesli sam ostavio, stara o EV vozilima i ova nova su spojene u jednu naslova "Električna i hibridna vozila".
Fishkal is offline  
Old 19.02.2018., 21:57   #164
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
nedavno je onaj naš Cvetojević išao u Afriku sa TeslomX, ali iza Tesle je išla i jedna Dacija sa agregatom za struju
mislis isla je dacia, pa su poslepali teslu usput?
gadze is offline  
Old 19.02.2018., 23:04   #165
Citao sam negde da Toyota od sledece generacije vise nece ugradjivati CVT vec klasicni automatski.
ikac2000 is offline  
Old 20.02.2018., 00:47   #166
Quote:
ikac2000 kaže: Pogledaj post
Citao sam negde da Toyota od sledece generacije vise nece ugradjivati CVT vec klasicni automatski.
Nisam nikad vozio hibrida pa ni nemam iskustvo sa CVT-om ali sto procitam od onih koji jesu i u recenzijama zamjeraju mu sporu rekciju na gas, cak ga zovu ubojicom bilo kakvog gusta u voznji. Navodno kod Ioniqa tega efekta nema.

Mislim da Ioniqa i Aurisa nemozes stavi u isti kos. Realnija je usporedba Priusa i Ioniqa. Iako bi i ja osobno da biram radije za te novce uzeo C-HR-a sa trenutnim poticajem od Toyota Europe dode 188 000kn. A vizualno je puno ljepsi od svih spomenutih.

EV-ovi su jos realno preskupi ali hybrid mi se cini kao dobra opcija. Cijene nisu drasticno vece od standardnih konkurenata a i za one koji provedu dosta vremena u gradskoj voznji sigurno su i s obzirom na tu razliku u cijeni isplativi.
Eto Ioniq kazu testovi trosi oko 5.5L u prosjecnoj voznji. U gradskoj oko 4.5-4.7. To je za auto tih dimenzija sa 141 KS s punom baterijom i momentom od 265nm sasvim solidna usteda ... A za smirenije vozace ove vrijednosti mogu biti i manje.
Kejo is offline  
Old 20.02.2018., 05:14   #167
je, tako se nekad pricalo o atomskim autima (batman)
ovo, ako jednom bude - ok
no kako za sada stvari stoje, to je samo preskupa igracka za bogatu djecu koja nisu bas tehnicki pametna, pa kramari trze
zanimljivo je i kako nitko od ovih koji dodu gnojiti na forum kako su ta vozila super ne vozi i sam jednoga
ZgSash is offline  
Old 20.02.2018., 05:49   #168
Quote:
Kejo kaže: Pogledaj post
.. A za smirenije vozace ove vrijednosti mogu biti i manje.
kad nabavis stedljive zarulje, stedis energiju, a da netrebas stediti svjetlo.

kad nabavis stedljiv auto, isto stedis energiju, ali ne bi trebao stediti nit gas, nit kilometre. koja je poanta u stedljivom autu ne stisnut gas, nit radit kilometrazu? kako ga isplatiti?
gadze is offline  
Old 20.02.2018., 07:58   #169
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
je, tako se nekad pricalo o atomskim autima (batman)
ovo, ako jednom bude - ok
no kako za sada stvari stoje, to je samo preskupa igracka za bogatu djecu koja nisu bas tehnicki pametna, pa kramari trze
zanimljivo je i kako nitko od ovih koji dodu gnojiti na forum kako su ta vozila super ne vozi i sam jednoga
misliš da bogata djeca zgubidane po forumu?
homosapiens is offline  
Old 20.02.2018., 08:02   #170
mislim da citanje s razumijevanjem ne bi trebala biti preteska vjestina, bar ne za nekoga tko sam sebi tepa homosapiens
ZgSash is offline  
Old 20.02.2018., 08:14   #171
da se primjetiti tko od nas dvojice ima problem čitanja sa razumijevanjem samo u zadnja dva posta.
homosapiens is offline  
Old 20.02.2018., 08:32   #172
istina
ZgSash is offline  
Old 20.02.2018., 10:43   #173
Quote:
Kejo kaže: Pogledaj post
Nisam nikad vozio hibrida pa ni nemam iskustvo sa CVT-om ali sto procitam od onih koji jesu i u recenzijama zamjeraju mu sporu rekciju na gas, cak ga zovu ubojicom bilo kakvog gusta u voznji. Navodno kod Ioniqa tega efekta nema.
Imam 11 godina iskustvo s CVT i vozio sam Prius desetke km, o tome sam pisao već, neću se ponavljati.
Ne da cvt nije spor, nego reagira trenutno na dodavanje gasa, isti čas okretaji skoče i auto ubrzava. Istina je da nemaš osjećaj ubrzanja, pa vjerojatno od tuda i ti komentari kako je spor; nema nikakvih trzajeva, samo kontinuirano vuče naprijed, tek kad uz tebe ubrzava neki auto s ručnim mjenjačem vidiš koliko zapravo taj cvt dobro ubrzava. Slažem se - subjektivno dojam je loš, ali je objektivno učinak dobar. Ne troši goriva primjetno više od ručnog mjenjača s istim motorom i automobilom, jer većinu vremena se i tako mirno voziš, a onda radi u izuzetno niskim okretajima i troši jako malo.
Isti je slučaj i s Priusom, s tim da on trenutno krene brzo (radi elektormotora), ubrzo izgubi taj početni impuls pa nastavi neuzbudljivo, ali isto tako učinkovito.
Dok ne dođeš na autocestu. Onda ni cvt ni Prius nisu sretno rješenje i zato Prius nisam ni kupio na kraju.
Ako ti je "gušt u vožnji" urlanje motora i čupanje kad dodaš gas pa nagli trzaj kod prebacivanja brzine i slično... onda je točno - toga nema. Mirno obavlja što se od njega traži.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Old 04.03.2018., 20:39   #174
jedan pokušaj novog pristupa tržištu električnih automobila.

honda clarity electric

obični električni auto, sa svim vrlinama i manama te tehnologije....
ovaj puta limuzina normalne veličine.

i za kraj, pravi adut- cijena

ne prodaje se, nego se daje na trogodišnji lizing- 199 dolara mjesečno.

https://automobiles.honda.com/clarity-electric

idealan drugi (zapravo prvi) auto za na posao, grad....
dk1 is offline  
Old 05.03.2018., 09:17   #175
@dk1 - Honda Clarity...
Baterija je samo 25 kWh, to je za današnja očekivanja malo. Spominje u specifikacijama Combined Driving Range Rating 89 milja, to baš nije neka sreća. Nekad su Zagorci govorili "'zvana gladac, 'znutra jadac." Dobro, Honda nikad nije jadac, ali 25 kWh / 150 km optimalne autonomije u 2018. je ipak premalo...
Odnosno, dosta je onim Amerikancima koji imaju tri auta s kojima se voze, a ovaj kupe da se hvale susjedima, a onda ga drže u garaži i voze se dalje svojim SUVovima.
A što se cijene tiče, imaš kod nje asterisk, to mi je bilo malo sumnjivo, a taj otvara ovo:

Subject to availability to California and Oregon residents on approved credit through Honda Financial Services. Closed end lease for 2017 Honda Clarity Electric for well-qualified lessees. Not all applicants will qualify. No purchase option at lease end. Total monthly payments $7,164. Lessee responsible for maintenance, excessive wear/tear, and 20 cents per mile over 20,000 miles per year. Lease includes Roadside Assistance. Total due at lease signing is $899 plus tax and registration and includes first month's payment and down payment of $700. Offer ends April 02, 2018. Please see your authorized Honda Clarity dealer for complete details. Accessories sold separately.

Bog te pita što se iza toga svega krije... Mislim da bi sa tih 200 $ trebalo prije potpisivanja jako dobro pročitati sve što piše u takvom ugovoru.

Dodatno, po ovim hladnoćama, zanimljivo je pročitati i iskustva EV u zimi, koga zanima, malo proguglati prije oduševljenja EV kao jedinim vozilom u obitelji, ili poslovnim automobilom koji bi trebao služiti, a ne trebati slugu.

Kome se ne da guglati, evo prvi link koji se pojavi, vrlo dobar, rekao bih:
https://www.greencarreports.com/news...erienced-owner
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Old 05.03.2018., 12:06   #176
izgledom to je ružna honda civic

za 200 dolara mjecesčno i ja bi to rentao,vrlo rado
Mahun is offline  
Old 05.03.2018., 14:55   #177
ovo za zimu se lako riješi webastom koji grije i kabinu i baterije. iskoristivost fosilnih goriva je u grijanju velikih 70-95%.

nema nikakve veze što motori s unutrašnjim sagorjevanjem imaju velike količine otpadne topline, pa se kabina bez ikakvog troška može grijat i na 26°C.
baterije rulez.
gadze is offline  
Old 05.03.2018., 15:50   #178
Quote:
Brichi kaže: Pogledaj post
@dk1 - Honda Clarity...
Baterija je samo 25 kWh, to je za današnja očekivanja malo. Spominje u specifikacijama Combined Driving Range Rating 89 milja, to baš nije neka sreća. Nekad su Zagorci govorili "'zvana gladac, 'znutra jadac." Dobro, Honda nikad nije jadac, ali 25 kWh / 150 km optimalne autonomije u 2018. je ipak premalo...
Odnosno, dosta je onim Amerikancima koji imaju tri auta s kojima se voze, a ovaj kupe da se hvale susjedima, a onda ga drže u garaži i voze se dalje svojim SUVovima.
A što se cijene tiče, imaš kod nje asterisk, to mi je bilo malo sumnjivo, a taj otvara ovo:

Subject to availability to California and Oregon residents on approved credit through Honda Financial Services. Closed end lease for 2017 Honda Clarity Electric for well-qualified lessees. Not all applicants will qualify. No purchase option at lease end. Total monthly payments $7,164. Lessee responsible for maintenance, excessive wear/tear, and 20 cents per mile over 20,000 miles per year. Lease includes Roadside Assistance. Total due at lease signing is $899 plus tax and registration and includes first month's payment and down payment of $700. Offer ends April 02, 2018. Please see your authorized Honda Clarity dealer for complete details. Accessories sold separately.

Bog te pita što se iza toga svega krije... Mislim da bi sa tih 200 $ trebalo prije potpisivanja jako dobro pročitati sve što piše u takvom ugovoru.

Dodatno, po ovim hladnoćama, zanimljivo je pročitati i iskustva EV u zimi, koga zanima, malo proguglati prije oduševljenja EV kao jedinim vozilom u obitelji, ili poslovnim automobilom koji bi trebao služiti, a ne trebati slugu.

Kome se ne da guglati, evo prvi link koji se pojavi, vrlo dobar, rekao bih:
https://www.greencarreports.com/news...erienced-owner
sve mi je to jasno.
ali zamisli da živiš u sisku, karlovcu.... i ideš svako jutro na posao u zg.
za par kuna struje, za 200 dolara mjesečno..... i još se ne guraš u gužvi već imaš posebne trake za eko i slična vozila.

ovo je odlična ponuda za one kojima takvo nešto treba i koji znaju šta im treba
dk1 is offline  
Old 13.03.2018., 16:30   #179
https://www.carscoops.com/2018/03/el...-january-2018/
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 13.03.2018., 16:41   #180
Prilicno ocekivano jer je sijecanj zadnji mjesec u kojem nema prodaje novog Leafa...

Pocinje se prodavati od veljace
http://www.autoexpress.co.uk/nissan/...s-release-date

A ukupno, s plug-in hibridima segment raste 20% u odnosu na prosli sijecanj (dok ukupno trziste pada 5%)...

https://www.smmt.co.uk/vehicle-data/car-registrations/
z_k is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.