Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2017., 02:52   #21
Zadnja tri komentara upravo potvrdjuju sto sam napisao. Pametnom dosta, dečkići. Inače, sjetih se jednog lika kad je počeo kopati po stotinama muzičara samo u razdoblju od 1965-1975 pa kaže: 'znaš, hendrixa sam slušao dok sam bio u srednjoj i osnovnoj školi, to je ono kad počinješ kopati po mjuzi...'. Mnogi nemaju pojma o čemu pričaju. I kaže lik, potpuno ga podržavam: 'kad čuješ što sve postoji na svijetu, a shvatiš dan nisi čuo dobar dio toga, hendrix ti zvuči kao neko prljavo kazalište nakon tih ploča prog, psych rocka i ostalih...'. Slažem se. I by the way, onaj lik koji je kao nešto tražio da ja iznesem neke kao svoje muzičare, baš sam sa svojom ekipom pričao koliko će vremena trebati da se pojavi netko sa takvim zahtjevom. Jer taj zahtjev ne sluzi ucenju kao da on nesto nauci od mene, nego napadu na moj stav. Dakle, uzalud vam trud sviraci.
Judolino, pojedem te u raspravi za dorucak. Ne pravi se pametan kako drzis se na forumu. Trust me, ne pitaj kako
IanFraser is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 02:57   #22
Quote:
gromukoprive kaže: Pogledaj post
1. Nažalost, Zagreb je danas puno previše seljački grad da bi se usudio na takav potez.

2. J. Hendrix se dokazao puno jačim umjetnikom od bilo kakve "industrije" koja je na njega eventualno mogla utjecati '68 il '69 godine.

3. Tko je Koja? Tko je Brena?
2. Ti zivi u fantaziji koliko hoces jer tada nije bilo interneta, bez industrije, diskografske kuce zaboravi karijeru decko

3. Tko je Koja? Tko je Brena? Hah, Tko je Hendrix?
IanFraser is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 05:43   #23
Gromukoprive
@

E da, i nemoj mi djecje nabacivati 'e kuis on je ovo on je ono....' ne zanima me, objasnio sam ti sta je to proizvod. Jebeni Justin Bieber je poznatiji nego on, pa mogu postaviti pitanje: A tko je Justin? Pitaj hrvate po cijeloj hrvatskoj za Brenu pa za hendrixa koji je sa druge strane planete i prica drugim jezikom, sto mislis tko je poznatiji Brena ili Hendrix? I dali je vecini hrvata bitan neki hendrix? I ti meni postavljas pitanje a tko je Brena? Ti, Judolino, i onaj treci rusite agresivno temu i trolate, mislim da ce to moderatori pocistiti malo. A uostalom sta tamo neki estradni gitarist hendrix ima sa nasom zemljom i kulturom pa da moramo po njemu zvati most?

Dali u njegovoj zemlji nazivaju neki most po nekom hrvatu? To kao sto sam opisao vec, ako ste vi popili propagandu muzicke industrije ne znaci da su i drugi. Ne budite bezobrazni i agresivni, nego argumentirajte a ne rusite temu napadima i provokacijama.

Po cemu je neki hendrix bitan gradu Zagrebu i Hrvatima da bi po njemu nazvali most? A s obzirom koliko ima muzicara nije ni prebitan ni na sv sceni pogotovo ne sa danasnje pozicije, da nije industrije nebi ni culi za njega, pa kad bi vam ga netko pustao onako da nije popularan vi bi rekli: 'pa ok, nist posebno'. Ali posto je industrija ga proglasila bogom, pa vam to od malena sarafe preko medija, jbg, sad vi mislite da je to istina. E nije.

Sjecam se kad je dolazio U2, pa pricaju mediji: 'dolaze sa 40 kamiona opreme, light show.....' bla bla... Ja se mislim, ajmo da maknemo taj teatar oko njih i stvaimo ih da sviraju u Kset, kao demo bend. Koliko bi onda bili ljudima interesantni? Inace cak i producenti kada slusaju nesto i pokusavaju odrediti kvalitet u glavi zamisle da bend nitko nikada nije cuo, tako da se mogu samo fokusirati na muziku, a ne da neki show utjece na njihov um i procjenu "prodali su milione ploca, dolaze saa 40 kamiona opreme, sviraju pred 100000 ljudi...' ono sve, samo se ne spominje muzika. Popusili ste pricu muzicke industrije i sa time se ne mozete nositi, pa kao sto rekoh u prijasnjem postu, lakse je ljude kao mene proglasiti glupanom nego se suociti sa istinom.
IanFraser is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 10:36   #24
Most vjerojatno ima neko službeno ime u evidenciji hrvatskih željeznica - nešto tipa čelični rešetkasti broj 27.

Da je to neki reprezentativan most, cestovni ili pješački, možda bi i imalo smisla da ima neko ime, ali takvih železničkih mostova je po Hrvatskoj barem nekoliko tisuća, pa nemaju ime nego nekakvu oznaku
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:28   #25
Pola teme raspravlja o muzici a druga polovica o samom mostu.


Ako cemo po muzici onda bi umjesto Hendrixa bilo primjerenije istog nazvati "Cece Raznjatovic" jer je veca sansa da ces sa njega cuti nju nego Hendrixa.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:53   #26
Dakle da je neki vandal gore napisao "kurac", pa onda svaki puta nakon farbanja mosta koje kosta nemale novce opet iznova napisao "kurac", to bi vjerujem ostalo u slengu te bi se taj most prozvao - Kurčev most - iz razloga sto se eto taj naziv primio u narodu, simpatican je, svi znaju most pod tim imenom, bas je smijesno he he, hi hi...

Nevjerojatno koliko se podilazi obicnom vandalizmu i šaranju koje nema veze s umjetnoscu, jer ajde da je to neki umjetnicki grafit pa jos hajde dobro, ali ovako pošarano Hendrix je obicni vandalizam i nista drugo.

Cuj hendrixov most..kakve veze jebeni Hendrix ima s tim mostom i Zagrebom opcenito osim sto je neki idiot gore naškrabao njegovo ime.

I sad bi se valjda u cast i slavu tog idiota, kao primjer ostalima "eto gledajte debili, pošarajte i vi nesto, mozda se po vasoj škrabotini nazove neka zgrada ako natpis bude dovoljno dugo ostao", trebao taj most nazvati imenom te škrabotine.

Dajte se uozbiljite...

Inace, nitko od pravih Zagrepcana taj most ne zove tim imenom vec ga zovu zeljeznicki most ili zeleni most. Kakav hendrix...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 14:18   #27
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Dakle da je neki vandal gore napisao "kurac", pa onda svaki puta nakon farbanja mosta koje kosta nemale novce opet iznova napisao "kurac", to bi vjerujem ostalo u slengu te bi se taj most prozvao - Kurčev most - iz razloga sto se eto taj naziv primio u narodu, simpatican je, svi znaju most pod tim imenom, bas je smijesno he he, hi hi...

Nevjerojatno koliko se podilazi obicnom vandalizmu i šaranju koje nema veze s umjetnoscu, jer ajde da je to neki umjetnicki grafit pa jos hajde dobro, ali ovako pošarano Hendrix je obicni vandalizam i nista drugo.

Cuj hendrixov most..kakve veze jebeni Hendrix ima s tim mostom i Zagrebom opcenito osim sto je neki idiot gore naškrabao njegovo ime.

I sad bi se valjda u cast i slavu tog idiota, kao primjer ostalima "eto gledajte debili, pošarajte i vi nesto, mozda se po vasoj škrabotini nazove neka zgrada ako natpis bude dovoljno dugo ostao", trebao taj most nazvati imenom te škrabotine.

Dajte se uozbiljite...

Inace, nitko od pravih Zagrepcana taj most ne zove tim imenom vec ga zovu zeljeznicki most ili zeleni most. Kakav hendrix...
Ima veze s umjetnošću utoliko što je pretvorilo taj most u svojevrsni zagrebački landmark.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 14:25   #28
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Ima veze s umjetnošću utoliko što je pretvorilo taj most u svojevrsni zagrebački landmark.
Je..aupari Eiffelovom tornju.....turisti se nisu prestajali dolaziti slikati pored znaka "Hendrix" i "aviokarte.hr" koji mu je stajao sa desne strane...da ne govorimo o ostatku konstrukcije i apstraktnoj umjetnosti kojom je bio okicen.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 16:47   #29
za mene je željeznički ili zeleni (odrasla pored jedne od dvije pruge koje vode na njega) a "džamija" je na početku socke a ne ono danas na na savici
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 18:24   #30
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Dakle da je neki vandal gore napisao "kurac", pa onda svaki puta nakon farbanja mosta koje kosta nemale novce opet iznova napisao "kurac", to bi vjerujem ostalo u slengu te bi se taj most prozvao - Kurčev most - iz razloga sto se eto taj naziv primio u narodu, simpatican je, svi znaju most pod tim imenom, bas je smijesno he he, hi hi...

Nevjerojatno koliko se podilazi obicnom vandalizmu i šaranju koje nema veze s umjetnoscu, jer ajde da je to neki umjetnicki grafit pa jos hajde dobro, ali ovako pošarano Hendrix je obicni vandalizam i nista drugo.

Cuj hendrixov most..kakve veze jebeni Hendrix ima s tim mostom i Zagrebom opcenito osim sto je neki idiot gore naškrabao njegovo ime.

I sad bi se valjda u cast i slavu tog idiota, kao primjer ostalima "eto gledajte debili, pošarajte i vi nesto, mozda se po vasoj škrabotini nazove neka zgrada ako natpis bude dovoljno dugo ostao", trebao taj most nazvati imenom te škrabotine.

Dajte se uozbiljite...

Inace, nitko od pravih Zagrepcana taj most ne zove tim imenom vec ga zovu zeljeznicki most ili zeleni most. Kakav hendrix...
Upravo tako. Mislim neka se ne ljute sto moramo malo i o muzici, ako se ovi zalazu da se zove most po hendrixu onda moramo i znati tko je on, ali istovremeno da ne odemo predaleko u raspravu o mjuzi. Moramo jos nesto reci kratko.

Dakle, kao sto sam opisao sto je hedrix i industrija, samo jedan mali pogled na njegovu mjuzu. Znas na sto me podsjeca? Logicki gledano kvalitet mora biti od muzike i teksta (ako ga ima) pa plus performans. To sve troje ako imas u paketu dobijes kvalitet. Teme tekstova se mogu baviti raznim temama i svjetonazorima ali bitno je da tekst ne klepece gluposti.

I sad, hendrix kao talenat za gitaru, koji je bio interesantan po svom novom zvuku tada, wah wah pedalom itd... pogledajmo malo njegove tekstove. Recimo 'hey joe', ono prica o tome 'zena me ostavila, i propucao sam je sacmaricom'

Ono tekst ko narodnjaci. Tekstovi su mu inace koma. To je dovoljno da to nije neki kvalitet, zato ga i nemam u kolekciji a cuo sam sve od njega, njegoviih jel 5 LP-a, ne racunam ono poslije smrti. Uzasno me podsjetio sa tim svojim problemom sa gitaristom Smak-a Radomirom Mihailovicem Tockom.

Talenti, ali badava to ako imas brdo (ne sve) prosjecnih ili seljackih (smak) pjesama.
I sad sjetih se imas tamo neki recimo underground Obojeni Program bend, ili Partibrejkers band iz srbije, likovi gitaristi prosjecno dobri gitaristi, po talentu se nebi mogli mjeriti sa ovom dvojcom ali za razliku od njih ovi nikada nisu napravili seljacku pjesmu ili je ja nisam cuo. Mozda je los primjer, mozda bi bilo i boljih ali bitna je poanta sto hocu reci.

Kao i netko tko je zavrsio dva ili tri faksa, ima doktorat, ali sad treba to pokazati u praksi i onda je taj nesposoban. Badava sve titule ako to nisi sposoban upotrijebiti u praksi. Ista stvar i sa ovom dvojcom gitarista, badava takav talenat ako imas brdo bezveznih pjesama. Ako neki prosjecni gitarist nema seljackih stvari, onda pogotovo bi od ove dvojce zahtjevao isto, ali....

Ono hendrix, lsd, i sad on ima jam na gitari i to je sad super (live snimke), ono dosadno za popizdit. Puno je drugih koji su na lsd napravili puno bolju umjetnost. To je za klince koji krenu slusat mjuzu.

Znaci talenti koji su imali svojih bljeskova ali i brdo bezveznih pjesama. Mozda zato to i prolazi kod mase sto sam pisao na predhodnoj strani o toj temi. I sad se nasla ekipa da ovog predloze za ime mosta. Neprihvatljivo.

Dajte nekog drugog umjetnika koji je ozbiljniji, dajte nekog domaceg, nekog mozda znanstvenika domaceg, ono bilo sta drugo, a ne neka strana estrada koje je muzicka industrija zbog profita digla u nebo. I to je sva prica.
IanFraser is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 18:49   #31
Quote:
IanFraser kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Mislim neka se ne ljute sto moramo malo i o muzici, ********
ti stvarno imaš višak vremena

osim toga u demokraciji smo
ovo nije niš drugačije od molitvi pred bolnicama (dokle god ne idu unutar bolnice i samo mole) pa onda onih sporadičnih skupova HOS-ovaca i antife, jel

svi imaju prava, jel

Jel netko zeleno ofarbani željeznički most službeno nazvao Hendriksov most?
jel netko tjera nekoga da ga tako zove?

nakaradni grafit?
ni prvi ni zadnji u zgb

a velika većina kaj ga danas tako zove nije imala pojma o nadimku mosta dok nije opjevan

kolokvijalno ime

jel znaš zašto se dugo , više vjerojatno ne, za tramvaj govorilo - treska?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 19:18   #32
Iane, drobiš bez veze. Taj grafit je dio zagrebačke mitologije. Što se mene tiče, most se može zvati Hendrixov, a i ne mora, ali bi htio da Bandić prestane brisati grafit.
Usput predlažem da se jedan od zagrebačkih mostova nazove Edgeov most.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 19:48   #33
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Iane, drobiš bez veze. Taj grafit je dio zagrebačke mitologije. Što se mene tiče, most se može zvati Hendrixov, a i ne mora, ali bi htio da Bandić prestane brisati grafit.
Usput predlažem da se jedan od zagrebačkih mostova nazove Edgeov most.
Ja sam trenirao pored tog mosta, osamdesetih, devedesetih... Nikad nitko taj most nije zvao imenom američkog narkomana.

Kad se pojavila pjesma od virovitičke inačice ERkatarine Velike, onda mi je supruga rekla za pojam željeznički most, Hendrixov most... A zašto ne Jadranski Most preimenovati u most girtarista U2. Ljevičarima (koji vladaju medijma i nameću nam ono što je napredno i moderno) isti je sigurno legenda kad je u Irskoj skupa s šefom Bonom tako gorljiovo zagovarao "bračnu jendakost" na referendumu...

Ako su ljevičari u procesu jugoslavizacije Zagreba dali ulicu srbijanskom narkonanu Milanu Mladenoviću, onda ni ovo imenovanje željezničkog mosta ne izgleda nemoguće. S razlikom da je Srbijanac slučajno rodjen u Zagrebu, kao sin oficira naše Jugoslovenske narodne armije, Jimy nije ni zunao da Zagreb postoji. No kao da je to bitno, bitno je da je isti dio ljevičarske kul, urbane, napredne mitologije. Kao i Milan Mladenović.

Malu utjehu predstavlja činjenica da ljevičari više nisu na vlasti u Zagrebu, a vrlo teško će to biti i nakon 22. svibnja 2017. Tako da će ovo imenovanje mosta ostati sanak pusti za kul, urbane IN, progresivce iz glasačke mašinerije SDPa, HNSa, Pametnog ili koga već ne...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 19:59   #34
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Ja sam trenirao pored tog mosta, osamdesetih, devedesetih... Nikad nitko taj most nije zvao imenom američkog narkomana.

Kad se pojavila pjesma od virovitičke inačice ERkatarine Velike, onda mi je supruga rekla za pojam željeznički most, Hendrixov most... A zašto ne Jadranski Most preimenovati u most girtarista U2, kad je Irskoj isti skupa s šefom Bonom tako gorljiovo zagovarao "bračnu jendakost"...

Ako su ljevičari u procesu jugoslavizacije Zagreba dali ulicu srbijanskom narkonanu Milanu Mladenoviću, onda ni ovo imenovanje željezničkog mosta ne izgleda nemoguće. S razlikom da je Srbijanac slučajno rodjen u Zagrebu, kao sin oficira naše Jugoslovenske narodne armije, Jimy nije ni zunao da Zagreb postoji. No kao da je to bitno, bitno je da je isti dio ljevičarske kul, urbane, napredne mitologije. Kao i Milan Mladenović.

Malu utjehu predstavlja činjenica da ljevičari više nisu na vlasti u Zagrebu, a vrlo teško će to biti i nakon 22. svibnja 2017. Tako da će ovo imenovanje mosta ostati sanak pusti za kul, urbane IN, progresivce iz glasačke mašinerije SDPa, HNSa, Pametnog ili koga već ne...
Koliko zagrepčana taj most zove Hendrixov?

Koliko zagrepčana zna uopće da postoji željeznički most preko Save?

i baš super kaj je to najveći problem u Zagrebu

i, da , opet su ljevičari krivi kaj je na tom mostu "polugrafitno" napisano ime - Hendrix

čudo da ne piše da je udba kriva za to
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 20:16   #35
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Ja sam trenirao pored tog mosta, osamdesetih, devedesetih... Nikad nitko taj most nije zvao imenom američkog narkomana.

Kad se pojavila pjesma od virovitičke inačice ERkatarine Velike, onda mi je supruga rekla za pojam željeznički most, Hendrixov most... A zašto ne Jadranski Most preimenovati u most girtarista U2. Ljevičarima (koji vladaju medijma i nameću nam ono što je napredno i moderno) isti je sigurno legenda kad je u Irskoj skupa s šefom Bonom tako gorljiovo zagovarao "bračnu jendakost" na referendumu...

Ako su ljevičari u procesu jugoslavizacije Zagreba dali ulicu srbijanskom narkonanu Milanu Mladenoviću, onda ni ovo imenovanje željezničkog mosta ne izgleda nemoguće. S razlikom da je Srbijanac slučajno rodjen u Zagrebu, kao sin oficira naše Jugoslovenske narodne armije, Jimy nije ni zunao da Zagreb postoji. No kao da je to bitno, bitno je da je isti dio ljevičarske kul, urbane, napredne mitologije. Kao i Milan Mladenović.

Malu utjehu predstavlja činjenica da ljevičari više nisu na vlasti u Zagrebu, a vrlo teško će to biti i nakon 22. svibnja 2017. Tako da će ovo imenovanje mosta ostati sanak pusti za kul, urbane IN, progresivce iz glasačke mašinerije SDPa, HNSa, Pametnog ili koga već ne...
Treniralo se u Veslačkoj, vidim.

Anyway, opako si zabrijao, ljevičari, jugoslaveni, kurac, palac. Prijedlog preimenovanja mosta došao je od skupine Zagrepčana, a podržao ga je HŽ http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/h...---416066.html

A što se Mladenovića tiče, dečko je rođen u Zagrebu, u Zagrebu je za života bio prilično popularan (što vjerojatno znaš jer smo otprilike vršnjaci) i nije nikome napravio nikakvo zlo. Osim što je Srbin, a to je, naravski, zlo samo po sebi.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 20:51   #36
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Ja sam trenirao pored tog mosta, osamdesetih, devedesetih... Nikad nitko taj most nije zvao imenom američkog narkomana.

Kad se pojavila pjesma od virovitičke inačice ERkatarine Velike, onda mi je supruga rekla za pojam željeznički most, Hendrixov most... A zašto ne Jadranski Most preimenovati u most girtarista U2. Ljevičarima (koji vladaju medijma i nameću nam ono što je napredno i moderno) isti je sigurno legenda kad je u Irskoj skupa s šefom Bonom tako gorljiovo zagovarao "bračnu jendakost" na referendumu...

Ako su ljevičari u procesu jugoslavizacije Zagreba dali ulicu srbijanskom narkonanu Milanu Mladenoviću, onda ni ovo imenovanje željezničkog mosta ne izgleda nemoguće. S razlikom da je Srbijanac slučajno rodjen u Zagrebu, kao sin oficira naše Jugoslovenske narodne armije, Jimy nije ni zunao da Zagreb postoji. No kao da je to bitno, bitno je da je isti dio ljevičarske kul, urbane, napredne mitologije. Kao i Milan Mladenović.

Malu utjehu predstavlja činjenica da ljevičari više nisu na vlasti u Zagrebu, a vrlo teško će to biti i nakon 22. svibnja 2017. Tako da će ovo imenovanje mosta ostati sanak pusti za kul, urbane IN, progresivce iz glasačke mašinerije SDPa, HNSa, Pametnog ili koga već ne...
Hendrix je zapravo bio suradnik KOS-a kodnog imena Đuro Tambura i zato ga ovi domaći petokolonaški izdajnici i jugoslaveni toliko guraju.Hvala dragom Bogu i njegovoj providnosti što nam je poslao ljude poput tebe da budno paziš na ugroženo nacijonalno biće rvata.
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 21:05   #37
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Treniralo se u Veslačkoj, vidim.
Je...

Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Anyway, opako si zabrijao, ljevičari, jugoslaveni, kurac, palac. Prijedlog preimenovanja mosta došao je od skupine Zagrepčana, a podržao ga je HŽ http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/h...---416066.html
"Skupina Zagrepčana" ne znači da se ne radi o ljevičarima...


Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
A što se Mladenovića tiče, dečko je rođen u Zagrebu, u Zagrebu je za života bio prilično popularan (što vjerojatno znaš jer smo otprilike vršnjaci) i nije nikome napravio nikakvo zlo. Osim što je Srbin, a to je, naravski, zlo samo po sebi.
Što to znači da je bio prilično popularan? Da nikad nije mogao prodati više od 2000 ulaznica na nekom, koncertu u Zagrebu?

Poslušaj što je nekadašnji gitarist EKVa (1984-1986, kasnije je prešao u Ulicu od mjeseca, a zatim u band Nikole Čuturila (kad se osamostalio od Čorbe), a zatim u Električni Orgazam) Ivan Ranković Raka rekao u nekom dokumentarcu o toj "mitskjoj popularnosti EKV-a", kad su ih pozvali da sviraju na radnim akcijama... Postoji na jubitou, ne znam na pamet poveznicu...

EKV je osamdesetih u Zagrebu bio popularan, ali samo u tzv elitnim školama, ala MIOC, Kultura, Jezična (takvi nisu sudjelovali na radnim akcijama), u koje su u to vrijeme išli mamini i tatini sinovi i kćeri, koji su tada sami sebi uvijali da su ono ful veliki buntovnici, napredni, kul, urbani, moderni ako (između ostalog) slušaju EKV (a zapravo su imali sve što požele). Sve one koji se nisu slagali s njihovim viđenjem muzike i svijeta smatrali su (klasično ljevičarski) manje vrijednima, onima koji niš ne kuže itd... Koliko sam se s takvima sukobljavao prije izbora 1990 (bili smo maturanti), ja za HDZ, a oni za Račana i "modernu federaciju"

Takvi su danas 95% glasači SDPa i HNSa... Neki i na pozicijama u tim partijama... To znam jer sam u to vrijeme i sam pohadjao jednu od tri navedene škole i danas sam u kontaktu s njima.. I takvi slični su (25-30 godina stariji) davali inicijative da srbijanski narkoman (koji ničim nije zadužio grad Zagreb) dobije ulicu u Zagrebu, jer je on za njih simbol kul osamdesetih, mira, napretka, ukratko one Jugoslavije i onog vremena... "A onda su dosao zli Milosevic, zatim i devedesete i sve lijepo se urušilo"...

To što je Mladenović Srbijanac, to samo po sebi nije loše, molim te ne stavljaj mi riječi u usta... Srbijanac je bio i Arsen Dedić, s kojim se nisam politički slagao (napose kad je njegova pjesma postala jingl projokićevskih demonstracija kojima se tražilo ono što je Jovanovića spriječio Ustavni sud, a glavni povod demonstracija bilo je zahtijevanje za padom pad Karamarkove i Oreškovićeve vlade, te kad je Gabi Novak skupa s Tedeschijem, Mile Kekom, Oliverom Frljićem, Ninom Violić i sličnima po medijma reklamirala i pričala zašto će doći na Trg Bana Jelačića)...

Medjutim činjenica je da je čovjek od 1957 (kad je došao iz rodnog Šibenika) živio, radio, stvarao (do svoje smrti 2016.) u Zagrebu i definitivno zadužio taj grad, i po svemu zaslužio ulicu ako ne u centru grada a onoi barem na Trešnjevci ili na Trnju.

Mladenovic je sve ono sto je stvarao stvarao na ušću Save u Dunav... U Zagrebu se rodio sasvim slučajno.

U tome je razlika, a ne u tome da li je netko Srbijanac ili Hrvat...

Ali kad nešto ljevičare simbilozira, onda nema to što bi ih spriječilo u naumu. Bilo za Mladenovica, bilo za Hendrixa, bilo za Evansa iz U2...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost

Zadnje uređivanje IscoAlarcon : 28.04.2017. at 21:19.
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 21:24   #38
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Koliko zagrepčana taj most zove Hendrixov?

Koliko zagrepčana zna uopće da postoji željeznički most preko Save?

i baš super kaj je to najveći problem u Zagrebu

i, da , opet su ljevičari krivi kaj je na tom mostu "polugrafitno" napisano ime - Hendrix

čudo da ne piše da je udba kriva za to
Ako ništa drugo čovjeku moraš priznati da ulaže puno svoje energije i vremena da na sve moguće načine difamira ljevičare.Prvo ih svugdje i u svemu detektira,ako ih nema onda ih izmisli,napiše plahte bezasadržajnog teksta,besmislica koje ne možeš uhvatiti niti za glavu niti za rep a zapravo bi nam trebale reći kako su ljevičari neko ulimativno zlo.

Vidiš,ovdje se radi samo o jednom kultnom grafitu kakvih imaju zasigurno svi veći gradovi,no iz toga je izvukao detektiranje ljevičara do sedmog koljena i po tko zna koji put otkrio da se opet iza svega,kao uostalom i iza aposlutno svega što se njemu ne sviđa,zapravo krije proces jugoslavizacije.

Da ga jebeš taj lik bi i na forumu o kozmetici uspio detektirati ljevičare koji jugoslaviziraju rvacku forsirajući žarko crvene ruževe...
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 23:37   #39
Mislim, šta nije glupo davati ime mostu po liku koji vjerojatno nije imao da Zagreb uopće postoji? Ili sam to samo ja?

Ako baš MORA imati ime što se ne može odabrati neko ime povezanije s Zagrebom? (Mislim ako nakon cca 50 godina mora dobiti neko ime?)
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 05:34   #40
Evo neka se most zove "Bandićev most". On je ionako na taj most potrošio više boje no originalni Hendrix "graffity artist".

A i zadužio je grad svojim likom i djelom.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.