Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2017., 16:55   #621
Čuj, daj se ti telefonski pospominaj z nekim u Zabregu; kajjaznam, možemo se čuti, bum ti natuklnula dve tri ambulante.....

Čistam da čuješ kaj bi rekli , em za dozu phenoa ( meni se nekak vidi da on dobiva malo preveć; a i opet ti velim...phenobarbitnon nije jedini lijek ) em za rizik za kastraciju.

A i odma saznaš okvirne neke cifre pa se pregruntaš jel moreš ili ne potegnuti do metropole.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 18:40   #622
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Čuj, daj se ti telefonski pospominaj z nekim u Zabregu; kajjaznam, možemo se čuti, bum ti natuklnula dve tri ambulante.....

Čistam da čuješ kaj bi rekli , em za dozu phenoa ( meni se nekak vidi da on dobiva malo preveć; a i opet ti velim...phenobarbitnon nije jedini lijek ) em za rizik za kastraciju.

A i odma saznaš okvirne neke cifre pa se pregruntaš jel moreš ili ne potegnuti do metropole.
Upravo sam ja to htjela savjetovati, samo što mislim da je bolje komunicirati mejlom.

Mala Nemirna, skeniraj ili slikaj sve nalaze koje imaš, opiši tijek i razvoj bolesti, a posebno naglasi promjenu ponašanja, pa pošalji na adresu nekoliko veterinarskih ambulanti u Zagrebu. Pitaj konkretno postoji li neka druga, primjerenija terapija i kakav je stav prema kastraciji i opasnosti od anestezije.

Dobit ćeš napismeno odgovor nad kojim ćeš moći sjesti i razmisliti. U telefonskom razgovoru mnogo se toga pogrešno čuje, u uzbuđenju pogrešno protumači...

Inače, ako dobro pamtim - ispravi me kao griješim - malac već bar mjesec dana nije imao napade. Što je jako dobro za početak, neka tako potraje. Jedan-dva napada godišnje bilo bi idealno, a nemožeš tražiti kruha preko pogače. Nažalost. Pas ti ne može biti i bolestan i istoga ponašanja kao i prije. Kvragu, mene kad zaboli želudac, najradije ibh susjedu ugrizla za nogu, a zamisli kakve tek promjene u psihi izaziva kronična bolest.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 20:39   #623
i ja si cijelo podne razmišljam komu bi se mogla putem maila/fejsa/čega već obratiti za pomoć

može prijedlozi ambulanta na pm

sad mi je malac u komi, u podnevnoj šetnji mi je svako malo stajal na mjestu i gledal oko sebe, a onda smo samo krenuli doma, dovukla sam ga u kuću al je stajal pred vratima da oće van, bilo mu je vrijeme za pheno pa sam mu dala tabletu, sad je ukomiran u svojoj gajbi, probala sam ga pomaknuti da krene s menom u kuću ali truba, leži i ne mrda, samo me popratil pogledom i spustil glavu ko da spava
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 00:49   #624
Mala Nemirna imaš PP.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 10:07   #625
Nije ni mailom loše, no ja osobno najviše volim , ako se već ne može en face, telefonom. Fino si napišem pitanja sva na papir pa laprdam i bilježim si.

No, okej, svakome na volju.

Na veterinarskom faxu imaš Dr.Kiš, no nju nebudš dobila ( ne tako lako, do nikako ) na telefon a bogumi, iz iskustva morem reći; i na mailove slabo odgovara, ne zato kaj je neka zlobna babetina već zato kaj nema vremena.

Ako se odlučiš za dolazak na fax, ja ću te naručiti, radim preko puta veterinarskog fakulteta pa mi je to čas posla.

Od ostalih, kojima bi se i ja sama , za svog psa, javila; evo :

Veterinarska ambulanta Noa
Poljanice 5 2, 10000, Zagreb
01 2923 202
[email protected]
Radno vrijeme:
petak 08–13, 17–20
subota 08–12
nedjelja Zatvoreno
ponedjeljak 08–13, 17–20
utorak 08–13, 17–20
srijeda 08–13, 17–20
četvrtak 08–13, 17–20


VETERINARSKA PRAKSA BOJANIĆ
Ul. Stara Knežija 18, 10000, Zagreb
01 3836 989
[email protected]
Radno vrijeme:
petak 08–20
subota 09–16
nedjelja 09–12
ponedjeljak 08–20
utorak 08–20
srijeda 08–20
četvrtak 08–20


Mnogi s foruma će automatski napisati dr.Ćirića; nemam ništa protiv no nije ništa bolji od ovih navedenih, samo je puno skuplji. No, s njime možeš preko telefona laprdati do mile volje, zato je i postao tako tražen jer klijentela u Zagrebu voli da im se fino i mazno priča.


Doktorica Kiš sa Veterinarskog fakulteta neka ti je primarna opcija. I nije fax skup kako ga prezentiraju. Prvo sve pitaš a onda donosiš odluke što ćeš raditi od pretraga. I nema onda iznenađenja u tipu; auuu odrali su me.

I da, imaj na umu, sve kaj doznaš putem mailova, telefona; ne vrijedi ti ni pišljivu bobu jer ti nitko nebude prek telefona/maila rekao točno što da od medikamenata daješ psu. Svi će ga, a to je tak jasno, htjeti pregledati. I kao i svaki doktor humane medicine, htjet će vidjeti nove i friške nalaze; iz svoje institucije. I to niš nje čudno.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 22:12   #626
fala na informacijama

ja bi zvala telefonski ali ne pamtim baš sve kaj neko veli, pogotovo dok su opsežni odgovori u pitanju, idem pripremit mailove pa da vidim koje budu daljnje smjernice
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 12:46   #627
ode moj pasić
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 13:04   #628
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
ode moj pasić
Ojoooj. Žao mi je.

Neću te pitati za detalje, ali samo nam reci - nije se mučio?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 13:20   #629
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ojoooj. Žao mi je.

Neću te pitati za detalje, ali samo nam reci - nije se mučio?
nažalost je

mjerila sam vrijeme, u roku pet minuta tri napada, i tak za redom 15 minuta, nije mogel hodati, naslonil je glavu na zid pa se srušil na pod, bila je pauza cca sat vremena, pa opet napadi jedan za drugim i tak pola sata, pa opet pauza pa opet napadi, teško je disal, jako se tresel ko da mu je zima, a bil je kraj peći, pokrila sam ga ali svejedno, vet mu više nije mogel pomoći, osim da ga nafila tabletama a ishod je bil upitan jer mu zadnjih par dana nije bilo dobro i vidlo se po njemu da je jako potonul i da više nemre pa sam odlučila da ga uspava i skrati mu daljnje muke
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 13:28   #630
Tako je nekako bilo i s mojim Lakijem. No neću te dalje mučiti. Preživi nekako.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 13:44   #631
u svemu tomu najviše me ubija kaj je mladi pesek, možda bi mi bilo lakše da je već u godinama i da mu je bilo vrijeme da ode

fali mi društvo za šetnju, niti sad ko ima čuvati dvorište i čekati da dojdem doma da me zafrkava
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:30   #632
Baš sam se nadala da budem nekaj pozitivnog pročitala; kad ono .....

Jako mi je žao mala nemirna.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 17:16   #633
pozdrav,
imam psa kojemu je vet rekao da ima možda rane znakove padavice, pa ako možete reći dali je i kod vas bilo tako
dakle, imam psa od 17 kila, mješanac, vitak i unazad 3 tjedna je imao te neke epizode kada se odjednom umiri, malo cvili i dođemo do njega i njemu zadnje noge se blago tresu. može hodati, ali želi to preležati, i onda je nemiran pa mijenja ta mjesta za ležanje, to ga drži nekih 10*15 minuta i onda bude opet svoj. to se dogodi nekad 2 puta dnevno, pa ništa desetak dana. danas ga je opet 2 puta to uhvatilo
vet je rekao ili da pojede nešto vani pa se to razgradi i sa krvi udari i mozak ili je početak padavice
žao mi je malca jako...
__________________
Zwjezdana nakit
zwjezdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 18:06   #634
Meni je ovo vetarinarovo objašnjenje malo čudno, ali ne bih se htjela petljati u struku. Kod mog Luckyja kao prvi simptom pokazalo se da je u šetnji najednom sjeo, zagledao se pred sebe, ostao tako nekih 10-ak sekundi, a onda se stresao kao da se budi iz sna i nastavio dalje, samo što mu se živahnost tek postupno vraćala. Budući da je još bio nedozrelo štene, pričekali smo dok ne odraste. Prava se padavica pojavila tek za tri godine, a uz lijekove je izdržao još dvije.

Prihvatimo li vetovu pretpostavku, najpametnije bi ti bilo paziti da vani ništa ne pojede, u krajnjoj liniji, staviti mu brnjicu, a onda pratiti ponavljaju li ovakve epizode. U svakom slučaju očito je u pitanju nekakav neurološki problem pa bi trebalo obaviti takav pregled.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 11:30   #635
Epilepsija u pasa

Pozdrav svima

unaprijed isprike na možda glupom razlogu postanja ovdje, ali očajna sam i raspitujem se na sve strane o svemu što mi padne na pamet.

Moj dragi pas je odjednom s 5 godina imao dva epi napada.
Volim tog psa kao člana obitelji i želim mu maksimalno pomoći i olakšati.

Napravili smo sve pretrage koje ovdje možemo (da isključimo tumore ili neki drugi razlog napada, tipa otrovanje ili parazite) i sve je savršeno. Sljedeće što možemo je magnet.

Obzirom da je epilepsija i kod ljudi obavijena velom tajne, kod pasa je još manje istražena
I zato pomoć tražim ovdje.

Osobno nisam nešto otvorena prema alternativnim metodama, ali ako je netko koristio bilo što da je imalo pomoglo, molim vas savjet. Uključujući "ono" ulje.

Da li ste mijenjali terapiju nakon dužih perioda bez napada i kakvog je to efekta imalo?

Terapija je prepisana nakon 2 napada u razmaku od 10 dana.

Trenutačno je na phenobarbitonu i navikavanje je užasno, kad možemo očekivati da će ovaj umor i glad prestati?

I, najvažnije, jesu li napadi bolni?

Hvala vam svima puno na pomoći
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:04   #636
Quote:
Lehane kaže: Pogledaj post

Obzirom da je epilepsija i kod ljudi obavijena velom tajne, kod pasa je još manje istražena
(
Nije istina.
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:20   #637
Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post
Nije istina.
slažem se da nije istina. nije to rijetka bolest, pa kad uzmeš širu obitelj, prijatelje, poznanike. susjede, kolege s posla, škole, faksa...
da. nema tu nikakve tajne.
što se tiče peseka. bio je tu u kvartu jedna pesica s epilepsijom. vlasnik ju nije dao uspavati, što su mnogi mislili da bi trebalo, imala je terapiju, kao što i mi epileptičari imamo.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:04   #638
Nikakvo uspavljivanje nije opcija, pa nismo u 1976

A što po vašem mišljenju izaziva idiopatsku epilepsiju? Što natjera taj impuls u mozgu da poludi?

I još jedno pitanje - ima li itko iskustva u testiranju štitnjače? Rekli su nam da bi trebali još i to pogledati, ali neki kažu da za te testove treba eliminirati phenobarbiton iz organizma na barem dva tjedna, a drugi kažu da to nije potrebno

Htjela bih pomoći svom ljubimcu, a nemam pojma o ničemu
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 13:11   #639
Quote:
Lehane kaže: Pogledaj post
Nikakvo uspavljivanje nije opcija, pa nismo u 1976

A što po vašem mišljenju izaziva idiopatsku epilepsiju? Što natjera taj impuls u mozgu da poludi?

I još jedno pitanje - ima li itko iskustva u testiranju štitnjače? Rekli su nam da bi trebali još i to pogledati, ali neki kažu da za te testove treba eliminirati phenobarbiton iz organizma na barem dva tjedna, a drugi kažu da to nije potrebno

Htjela bih pomoći svom ljubimcu, a nemam pojma o ničemu
Imaš tu temu na kućnim ljubimcima...

Ponosna sam vlasnica parcijalne epilepsije i psa koji također ima epi. (ja sam prva počela )

I on je na phenobarbitonima već skoro 6 god...u njegovom slučaju okidač za epi. je bilo što je nestao (=ukraden) na 4 dana (ne znam što mu se dešavalo u tom razdoblju).
Napravili smo osnovne pretrage... sad samo godišnje provjeravamo konc. epi. u krvi, kks i jetrene probe.

Super podnosi pheno, čak su nam predlagali skidanje s terapije (mislim da je zadnji napad bio prije 2-3 god.), ali se ne usudim jer ne pije prevelike doze, imam malo dijete, a nakon grand mala (to mi je prestrašno za gledati; 1. put sam plakala jer sam to iznimno osobno doživjela) je par min. totalno dezorijentiran, ne prepoznaje ni nas ni prostor...

Ukoliko primijetiš negativne nuspojave od pheno, vet. ga uvijek može prebaciti na neki drugi antiepi.

Osobno ne bih riskirala s alternativom kod ljubimaca...
a u situaciji za koju skužiš da mu je stresna možeš mu slobodno dati i normabel

Da ne oftopičarimo, sve što te zanima možemo nastaviti u inboxu

P. S. Naravno da uspavljivanje ne dolazi u obzir (znam za neke koji su to učinili jer ih je bilo sram što im pas ima epi.); to mi je u rangu kao da mene netko želi uspavati jer imam epi.

I da, ništa po pitanju epi. nije obavijeno velom tajne...samo neki ljudi žele više, drugi manje pričati o tome...
Mojomojave is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 11:50   #640
Premješteno sa Zdravlja.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.