Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2017., 11:59   #41
Zene se vise kurvaju nego muski. To je puka istina. Netreba se izvlacit na njezniji spol.
lunarni is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.08.2017., 12:02   #42
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
naravno da si odgojena da budeš upravo otirač, i to je teško prihvatiti, da imaš obrazac koji moraš razbiti, da nije slučajno da ti se ovo desilo, da te se stavi u dvoranu sa milion ljudi, opet bi nesvjesno izabrala ovakvog partnera, jer su te roditelji programirali na to.
uloži u psihoterapiju, što prije. tamo češ dobiti zdrav support, i vjeruj mi prvi put češ osjetiti kako ti je čudno da je teraputu stalo do tebe, i da je netko na tvojoj strani i kako ti je to strano i neprirodno. nevoljena djeca su obično otirač u životu.

samo je teško to osvjestiti, ali neophodno da se središ i razbiješ loše obrasce i izgradiš kičmu i samopuzdanje, i odživiš život dostojan čovjeka a ne uvjek otirač, i nastavš patologiju koju ti je tvoja obitelj usadila. prekini taj krug koji je u tvojoj obitelji vjerovatno generacijama. imaš tu šansu, da ozdraviš
Hvala...
Upravo tako roditeljima sam od malena bila kanta za smece, podsvjesno sam mislila da ih mogu promjeniti i da ce me voljeti ako se vise potrudim. U obitelji isto imam slucaj alkoholizma, distanciranu majku oca koji mi nikad nije rekao lijepu rijec pohvalu nista... planiram k terapeutu moram skupiti hrabrosti jel mi je strasno neugodno zbog toga svega... od malena su me roditelji ucilii da nesmijem nikome reci sta rade.. sad imam blokadu ali morat cu pobijediti to.. i skinuti sav teret s leda...
Kockic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 12:14   #43
Jucer me je doticni navecer nazvao da se dogovorimo kad ce doci po stvari... rekao je da mu je tesko i da je zivot sranje.. on zeli da ja njega prihvatim takvoga kakav je jel kao to je ljubav...tvrdi da sam ja njega prevarila da bi mi on oprostio???? Wtf???? kaze da i ako bude imao drugu curu da cu mu biti zauvijek u srcu da me voli zna da ja ne zelim osobu koja pije a on ne misli prestati. I kaze da ti sta se dopisuje s drugim curama da mu to nista ne znaci...
Nakon prekida smo ostali prijatelji ali to cu morati prekinuti samo dok krenem terapeutu. Jel sama snage nemam

Zadnje uređivanje Kockic : 15.08.2017. at 12:56.
Kockic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 12:24   #44
S takvom osobom nemožeš biti prijatelj. Što će ti njegovo prijateljstvo? Raskini kontakte s njim zauvijek i bit će ti bolje
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 12:42   #45
1. Odjebi ga.
2. Testiraj se na spolne bolesti. (Budući da je takav kakav je, sumnjam da je pretjerano brižan oko zaštite).
3. Nemoj se gristi oko tog. Ne treba ti budala u životu.
4. Zamisli da si s tim kretenom u braku?
5. Naci ćeš boljeg. Ili bar onog koji to malo sramote drži koliko toliko u hlačama.


Ja ne znam oko čega se ti opće mučiš.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 12:44   #46
U situaciji kakvu opisujes, ja ne bih krivila roditelje, disfunkcionalnu obitelj, preuzete obrasce ponasanja itd itd, tim vise sto si i dalje u kontaktu s osobom koja te, ne samo sustavno ponizavala godinama, vec i tako kukavicki izdala.
Drugim rijecima, bez obzira na traume koje nosis iz obiteljskog doma, ova tvoja odluka da se bivsemu javljas na telefon i uopce imas potrebu saslusati prohtjeve onoga koji je tvoje zelje, molbe, vapaje vjecito ignorirao, oznacitelj je jos dodatnog modusa tvoje sjebanosti. A, ako tim putem nastavis, nema ti spasa. Ti se naprosto ne zelis maknuti; otrgnuti od te...institucije braka, obitelji -koliko god losi odnosi medju vama bili. No, ako si to i dalje zelis, zasto kukas? Tvoj izbor, ne? Kao i proteklih- sjeti se- 12 godina!
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 12:52   #47
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
U situaciji kakvu opisujes, ja ne bih krivila roditelje, disfunkcionalnu obitelj, preuzete obrasce ponasanja itd itd, tim vise sto si i dalje u kontaktu s osobom koja te, ne samo sustavno ponizavala godinama, vec i tako kukavicki izdala.
Drugim rijecima, bez obzira na traume koje nosis iz obiteljskog doma, ova tvoja odluka da se bivsemu javljas na telefon i uopce imas potrebu saslusati prohtjeve onoga koji je tvoje zelje, molbe, vapaje vjecito ignorirao, oznacitelj je jos dodatnog modusa tvoje sjebanosti. A, ako tim putem nastavis, nema ti spasa. Ti se naprosto ne zelis maknuti; otrgnuti od te...institucije braka, obitelji -koliko god losi odnosi medju vama bili. No, ako si to i dalje zelis, zasto kukas? Tvoj izbor, ne? Kao i proteklih- sjeti se- 12 godina!
Jucer me je nazvao da se dogovorimo kad ce si doci po stvari koje ima kod mene... Ja njega ne zovem niti ne komuniciram s njim a on je tu priliku iskoristio za jadikovke. Znam ja sve i shvaćam samo tesko je. Na staro se ne vraćam niti ga zelim u svojem zivotu.
Kockic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 12:54   #48
Ok
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
S takvom osobom nemožeš biti prijatelj. Što će ti njegovo prijateljstvo? Raskini kontakte s njim zauvijek i bit će ti bolje
Jasno, to da zeli prijateljstvo samnom je samo vijesta manipulacija.
Naravno to i hocu
Kockic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 12:58   #49
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
naravno da si odgojena da budeš upravo otirač, i to je teško prihvatiti, da imaš obrazac koji moraš razbiti, da nije slučajno da ti se ovo desilo, da te se stavi u dvoranu sa milion ljudi, opet bi nesvjesno izabrala ovakvog partnera, jer su te roditelji programirali na to.
uloži u psihoterapiju, što prije. tamo češ dobiti zdrav support, i vjeruj mi prvi put češ osjetiti kako ti je čudno da je teraputu stalo do tebe, i da je netko na tvojoj strani i kako ti je to strano i neprirodno. nevoljena djeca su obično otirač u životu.
samo je teško to osvjestiti, ali neophodno da se središ i razbiješ loše obrasce i izgradiš kičmu i samopuzdanje, i odživiš život dostojan čovjeka a ne uvjek otirač, i nastavš patologiju koju ti je tvoja obitelj usadila. prekini taj krug koji je u tvojoj obitelji vjerovatno generacijama. imaš tu šansu, da ozdraviš
potpisujem u potpunosti ovaj post

na psihoterapiji ćeš morati poraditi na ovim stvarima da ne bi opet ponovila isti obrazac, bit će ti teško, trebat će dosta vremena, ali dugoročno to je jedino ispravno rješenje
sretno!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 13:02   #50
Quote:
Kockic kaže: Pogledaj post
Jucer me je nazvao da se dogovorimo kad ce si doci po stvari koje ima kod mene... Ja njega ne zovem niti ne komuniciram s njim a on je tu priliku iskoristio za jadikovke. Znam ja sve i shvaćam samo tesko je. Na staro se ne vraćam niti ga zelim u svojem zivotu.
Spakiraj i ostavi njegove stvari pred ulazom. U to vrijeme nemoj ni biti u blizini kuce/stana. Jebe ti se. Gotovo je (ako zelis da bude...gotovo)
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 13:32   #51
Eto, i kad ja kažem da je muškarac onoliko vjeran koliko ima opcija, horde ljudi me napadalo. Čovjek je našao bolje, shvatio je da nema smisla biti u dobroj vezi ako postoji bolja i to je to. Kreni dalje i ti na sljedećeg.
__________________
Muškarac je onoliko vjeran koliko ima opcija.
Oraško is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.08.2017., 14:39   #52
Spakiraj njegove stvari i ostavi ispred stana pred dolazak njegov.
prije toga si napravi svoju zonu komfora - pripremi si kupku u wcu, slusalice za zabit u uši i idi se buckat i pokacaj slusalice na najjace.

Iskljuci mobitel.
jedino rijesenje ti je kompletno odjebat ga iz svog zivota.
rec mu da se ide u crkvu molit popu i ispovidat. Ti za to nemas vremena.

Takav lik ce prvom prilikom tebe ponizit. Nemoj imat empatiju prema njemu. Misli na sebe.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 15:29   #53
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Može li se to uopće nazvati brakom - odvojeni život?
Ako je kratko vrijeme, onda je ok, ali ako potraje godinama, ništa od tog braka.
p.s.
nemoj slijepo vjerovati mužu da svaku večer spava u svom krevetu (to ti je dobronamjerni savjet).
Naravno da nije plan cijeli zivot tako, ali treba jedno vrijeme i zrtvovati da bi kasnije bilo bolje.
Svjesna sam da postoji mogucnost, isto tako i on moze misliti za mene, ali za sada imamo povjerenja+da netko i zastrani vjerujem da bi oboje saznali i prije nego bi se vratili u svoj krevet
Uostalom, mislim da je ovo odlican test za nas brak, pogotovo dok jos nema djece pa ako se mora desiti neko sranje, nek se desi, bolje prije nego kasnije.

A i nekako nam je to skoro pa normalno, oko nas dosta ljudi koji tako zivi, meni prvoj nije strano (otac pomorac). Bitno da se ono zajednicko vrijeme provede kvalitetno i da se ima neki zajednicki cilj.

Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
vikendom?
Cak niti svaki vikend, ali jebiga. Bicebolje.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 18:25   #54
Budi jaka. Sada ti je sigurno teško bez obzira što si i sama svjesna što ti je sve napravio. Nemoj se sramiti psihoterapeuta, oni su čuli i gorih priča od tvoje, slobodno idi i isprazni se. Ako imaš jako dobru prijateljicu otvori se i njoj, bit će ti lakše. Samo hrabro
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 19:03   #55
Quote:
Daphne Doo kaže: Pogledaj post

Cak niti svaki vikend, ali jebiga. Bicebolje.
kako vam onda pomazu ti poslovi ako ste toliko odvojeni (i ne zvuci kao da bi skapavali i da ste zajedno). i tjedan dana je puno kada vidis koliko zivota te taj novac kosta.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 20:24   #56
Ti pokusavas racionalizirati, ali on da je htio doveo bi te odmah sa sobom u inozemstvo

Imam takva 2 primjera bliskih frendica, jedna je isla u inozemstvo s deckom dok jos nismo bili u EU, pazi ona nije radila, on je radio jer je imao radnu dozvolu i zivjelu su tako mjesecima, jer nije dolazilo u obzir da se ne vide, nisu djecu imali niti planirali ni brak ni nista slicno.

Imam frendicu koja je imala mali budget, odlucila je doseliti u Irsku, na to je njen decko rekao da ide i on, rekla sam im da nisu normalni, da je to premalo novaca za nju, oni su rekli da di jedan ide, drugi ide s njim, nema razdvajanja. Dosli oboje. Radili po farmama, svadali se, bili zivcani, pid stresom, ali su uspjeli!!!

Zeno moja shvati da taj pacjen jebivjetar, alkoholicar nije za tebe, da zasluzujes lika koji bi te doveo za sobom, makar oboje djelili sobu metar puta metar.

Sigurno ti je puno toga izlagao, nema izgovora, unutar max. 6 mj je mogao onoguciti tebi, ustwditi da ti plati put, da imate djecz duze bi potrajalo, al vas dvoje ko par, mogli bistw se vec nakon 6mj stisniti. Bas n sw raspizd... citajuci kakav je on lazov.
Gonu ga u tri pm.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 08:38   #57
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Bas n sw raspizd... citajuci kakav je on lazov.
Kamo sreće da si ti ovdje išta pročitala.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 08:44   #58
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Kamo sreće da si ti ovdje išta pročitala.
?

na autoricu teme se odnosilo.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 10:05   #59
Quote:
Kockic kaže: Pogledaj post
S deckom sam bila 12 g u vezi sljedeće godine smo planirali brak dijete i stan. Prije 1,5g me je prevario i ja glupaca oprostila. Tada odlazi raditi u inozemstvo da nam kao priušti nesto i cijela prica pocinje.. Prije tj dana na na godišnjicu veze mi je rekao da me je prevario i da je zaljubljen u drugu te da ostaje s njom zivjeti i da me je varao s prostitutkama cijelo vrijeme. Ja sam se trudila ko Isus Krist u toj vezi a on mi je samo lagao, nasla sam cak i njegove profile na raznoraznim stranicama za upoznavanje. Prolazim tesko zivotno razdoblje zbog zdravstvenih problema ali ničega mu falilo nije. Citala sam o narcisoidnom poremećaja te smatram da ga on ima velica se on je najbolji njega svi vole ljude koristi ko objekte a cure samo za sex, hrani se s tuđim emocijama. Stalno je ocekivas da ja njega tjesim a dok je meni trebalo dobila sam ignoriranje. Sve je bila laz svaka stvar koju mi je rekao je lagao sve se odjednom srusilo ko domine i maska je pala. Tek sad vidim tko je. Kad sam god rekla da moramo pricati i popraviti te neke stvari on je uvijek samo ignorirao.. Volio je vikati i vrijeđati me. Uz to i jako puno pije sto je meni smetalo i naravno da je obećavao da ce stati ali opet sve isto. Kad sam ga pitala zasto me varao odgovor da on nezna. A prostitutkama je kaze isao jel je bio pijan i jel i svi drugi tamo idu. Pitam se kako sam mogla vjerovati a on mi je to sve radio iza leda? Sad bi on naravno kad je od te nove dobio odjeb da mu oprostim, kako dalje?? Uzasno je tesko nakon svih tih godina prihvatiti poraz, i to da taj covjek kojeg sam ja voljela nikad nije postojalo..

ne vjerujem da ga nisi uspjela pročitati u 12 godina
__________________
stop hissing in my ear
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 10:34   #60
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je puno lakše sakriti odlazak kod prostitutke,nego da imaš ljubavnicu.
Jer ona te ne zove na mob.ne dopisuješ se,odeš tam,platiš,obaviš i to je to.
Može bit i u pauzi na poslu.

A ovo drugo isto.
Može imat ispade i pit alkohol,a da ne vara.
Neke žene znaju da imaju takve muževe,al sigurna sam da ima i onih koje ne znaju.
Zaljubljene su,vole i vjeruju.Jel nije povjerenje važno u vezi?
I onda vjeruju sve kaj im ti likovi serviraju.
ne znam sad, moja je pretpostavka da muškarci koji odlaze kod prostitutki rade to redovito. nije sad da jednom proba i više nikad ne uradi. s tim u vezi, muškarci koji odlaze kod prostitutki imaju specifičan profil ličnosti, ponašanje i energiju. to kao da kažeš da netko 12 godina cuga alkohol i da ti to nisi primjetila

muškarci koji koriste usluge prostitutki imaju specifičan stav prema ženama koji ona nije mogla ne primjetiti, e sad druga je stvar kad se praviš da ne vidiš ili ne primjećuješ. u tom slučaju da ju on pita "jel ti vjeruješ meni ili svojim očima?", ona bi rekla "tebi"

Zadnje uređivanje blagotebi : 16.08.2017. at 10:48.
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.