Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2017., 00:12   #241
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Zagreb je stanovništvom malen grad, ali površinski dosta velik, a javni prijevoz je blago rečeno loš da ne kažem nešto gore. Toliko nazadan javni prijevoz imaju još jedino u Tallinnu (gdje je besplatan pa im se može oprostiti) i Dublinu iz mog iskustva.
Zbog toga se i događa to da od radničke do španskog bude prava avantura putovat svaki dan.

Težak je život u Zagrebu bez auta. Dok sam bio student svaki dan sam do faksa i nazad imao 50 minuta. I dok si student nekako se na to navikneš, ali dok još kao student počneš radit (ja igrom slučaja baš u radničkoj), onda ti se putovanje pomalo zgadi .
Nije vremenski mene to čak toliko smetalo, pa čak ne mogu kao student srat da je bilo nešto ne znam koliko skupo, ali tramvaj od Črnkasa do trga, pa sve preko Maksimirske, pa onda doslovce svuda oko centra ide isključivo zajedno sa automobilima. I ako je bila kakva nesreća , čak i najmanja, nastao je potpuni kaos u prometu, a tramvaj logično to ne može izbjeć ukoliko ide zajedno s automobilima po istoj traci.
I sve dok nisam proputovao brdama i dolinama po Europi mislio sam da je to najnormalnija stvar na svijetu. Sve dok nisam skontao da većina gradova ima zasebnu traku za tramvaje (ne kažem da Zagreb uopće nema,kažem da je ima premalo).

A Špansko bolje onda ni ne pričati. Ne znam kako ljudi od tamo mentalno ne izlude ako rade više od sat vremena daleko
Zagreb ima veliki problem sa prometnom infrastrukturom i užasno lošim javnim prijevozom. Ako živiš i radiš blizu vlaka,onda je super. Ako ne,onda je banana. Busevi se voze istim trakama kao i auti,auti voze po tramvajskim trakama i kad je gužva,neovisno jesi li u autu ili jgp,upadaš u gužvu. Čak i tamo gdje je tramvajska pruga izdvojena postoje gluposti,kao što su stanice nakon semafora (npr vukovarska skoro cijelom dužinom osim par stanica). Pozitivna iznimka je novi Zagreb gdje su tramvajske pruge izdvojene i uz to su stanice prije semafora. Semafori su užasno sinkronizirani. Ako firma ima parking,to ti zlata vrijedi,inače još i na to potrošiš vremena dok ga nađeš.

U zagrebu si i sa autom u banani. Živio na zapadu,radio na istoku grada. Autom kad nema gužve-15ak min. Autom ujutro kad uletiš u gužvu-45 min pod normalno,popodne isto. Nebi vjerovao,ali tramvajem mi je manje trebalo par puta kad sam išao u istom periodu i krenuo u isto doba,jer ima samo plac i savska/vukovarska križanje kao čep. I to je samo istok-zapad. Ostali pravci su još veseliji. Npr selska,kao cesta koja povezuje zapadni dio grada i novi Zagreb je koma. O centru da ne pričam. Na žalost,ako nisi iz Zagreba,nego si negdje iz okolnih mjesta,bez auta si zaglavio. Javni prijevoz postoji samo imenom. Dok jednom njemcu iz Dachaua do Munchena za tih 30km treba 20 min vlakom,hrvatu iz Velike Gorice do Zagreba za tih 18 km treba 80 min. Nedo bog da si u Lomnici,Čiču,Mlaki ili nekom drugom manjem mjestu oko Zg. Onda ne samo da se taljigaš,nego moraš i paziti kad uopće ima prijevoza.

Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Ne mogu tvrditi iz prve ruke, ali ti mogu dati link na poznati njemački internetski oglasnik za nekretnine, pa pogledaj malo kakve su cijene u Munchenu i okolici. Za Munchen je cijena od 10.000 eura po kvadratu nešto sasvim uobičajeno.
Munchen nije mjerilo. Bavarska je najbogatija od njemačkih saveznih država i nije ni čudo da je glavni i najveći grad u Bavarskoj skup. Fun fact,po površini grada,Munchen je duplo manji od Zagreba. 310km2 Munchen,641 km2 Zagreb.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 00:26   #242
munchen 6200e
frankfurt 1600e
berlin 4100e
stutgart 4300
zwickau 1600e

možeš montažnu kuću 120m2 parkirat na livadu kuća 100.000e + zemla i dozvole
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 00:34   #243
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Munchen nije mjerilo. Bavarska je najbogatija od njemačkih saveznih država i nije ni čudo da je glavni i najveći grad u Bavarskoj skup. Fun fact,po površini grada,Munchen je duplo manji od Zagreba. 310km2 Munchen,641 km2 Zagreb.
Nisam rekao da je Munchen mjerilo za čitavu Njemačku. Nego sam se nadovezao na ono što je napisao Inženjer-ekonom. A on je pisao o cijenama u Munchenu i okolici Munchena.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 01:08   #244
Pričamo o renti,ne o cjenama kvadrata. Koliko sam polovio. A i moj post je više išao u smjeru dodavanja,nego komentara tvog. No Munchen kao grad je skuplji od tih okolnih gradova koji su vlakom udaljeni cca 20-30 min i u pravilu se da naći bolji/noviji/veći stan nego u samom gradu. Uz to,ti gradovi imaju više manje sve što ti treba za ugodan život,ne moraš za svaki drek ići u Munchen. S druge strane,ako živiš u nekom od ovih gradića u okolici Zagreba,em je povezanost javnim prijevozom loša,em za sve trebaš u Zagreb. Zato se vani samcu isplati rentati u malom gradu 30-60 km udaljenom od nekog većega,dok se kod nas ne isplati jer sve što uštediš na renti/režijama potrošiš na prijevoz plus gubiš puno vremena.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 02:48   #245
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Ne mogu tvrditi iz prve ruke, ali ti mogu dati link na poznati njemački internetski oglasnik za nekretnine, pa pogledaj malo kakve su cijene u Munchenu i okolici. Za Munchen je cijena od 10.000 eura po kvadratu nešto sasvim uobičajeno.
A jbg stari, ja jedem jabuke ti voliš kruške. Nemremo tak pričat.
Zanima me isključivo cijena najma. U Njemačkoj jako malo ljudi kupuje stanove, ali rente su po meni sasvim prihvatljive po onome koliko sam skontao.
Važno je jedino u Njemačku ić sa nešto para, jer jeftin stan se uglavnom dobije nenamješten. A da bi kupio već bilo kakav namještaj treba dosta dodat.
Ali dugoročno se to stvarno isplati.

Oke vjerojatno je malo pretjerano da makar i u nekom Freisingu (tamo mi frend iz Bugarske ide radit pa ćete dobit iz prve ruke koliko dođe garsonijera ) ili eto Dachau su cijene ko u Zagrebu, ali nisu sigurno drastično različite čak i u namještenim stanovima. Zato i je Njemačka divota od zemlje. Bez problema živiš u selendri i radiš u velegradu jer je javni prijevoz (po)najbolji u Europi. Doslovce koju god bavarsku selendru kraj Munchena da sam stavio na google maps, najudaljenije je 25 minuta do glavne neke stanice u Munchenu.
U samom Munchenu je poznato da su cijene lude, ali ne vjerujem ni za Munchen da su toliko lude kao u Dublinu.Na grupi Idemo u Irsku u više navrata su stavljene DIJELJENE sobe od 350 eura (s 3 osobe u sobi) do 500 eura (2 osobe u sobi). To su za mene baš bolesne cijene.

Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Pričamo o renti,ne o cjenama kvadrata. Koliko sam polovio. A i moj post je više išao u smjeru dodavanja,nego komentara tvog. No Munchen kao grad je skuplji od tih okolnih gradova koji su vlakom udaljeni cca 20-30 min i u pravilu se da naći bolji/noviji/veći stan nego u samom gradu. Uz to,ti gradovi imaju više manje sve što ti treba za ugodan život,ne moraš za svaki drek ići u Munchen. S druge strane,ako živiš u nekom od ovih gradića u okolici Zagreba,em je povezanost javnim prijevozom loša,em za sve trebaš u Zagreb. Zato se vani samcu isplati rentati u malom gradu 30-60 km udaljenom od nekog većega,dok se kod nas ne isplati jer sve što uštediš na renti/režijama potrošiš na prijevoz plus gubiš puno vremena.
Bravo kolega to je to o čem pričam.

Ja sam iz Zagorja, 60 km od Zagreba i ovdje se nemre živjeti bez automobila. Brdo ljudi radi u Zagrebu i to je realno jad i tuga. Ovima u Zaboku još kako tako, ali netko tko je u Krapini ima otprilike ovakav raspored svaki dan:

Krenuti iz kuće u prosjeku minimalno 20 min prije polaska.
Vlak u 5:45 .
Dolazak oko 7:15 na Glavni kolodvor
I tad stvarno zavisi, ali do spomenute Radničke ima još barem 15-20 minuta sa čekanjem na stanici za dvojku.
Ovo nije neki nabrijan primjer nego tužna realnost. Nekima je i puno teže od ovog.
Cijena svega ovog je 200 eura. Mjesečni HŽ pokaz Krapina-ZG glavni plus ZET.
Zabočanima je dosta bolje, ali samo onima koji su iz samog Zaboka, a ne nekog od okolnih sela.

U Njemačkoj živiš u nekoj selendri, kreneš iz stana kad oćeš jer ti S-bahn ide svakih 10 minuta ujutro, putuješ 20-30 minuta i tamo si. Sve zajedno putovanje maksimalno sat vremena. Njačešće puno manje.
Ne treba zaboravit da Munchen i Berlin imaju i podzemnu koja itekako dodatno ubrzava putovanje ako je radno mjesto nešto udaljenije.
Plaćaš jedino njihov pokaz, dakle u Berlinu je oko 80, u Munchenu je 65 eura.

Uglavnom cijena je čak manji problem (iako ne bi smijela biti). Da se uvede brza željeznica ljudi ne bi bili toliko nezadovoljni. Ovo sad je naprosto strava i užas. Kakav je to život ? Jedino je donekle oke profesorima (začudo ja sam ih iz Zagreba imao u gimnaziji). Oni ionako često imaju brdo posla kog moraju doma obavit pa ga obave za vrijeme putovanja.

Zadnje uređivanje Inžinjer ekonom : 12.10.2017. at 03:06.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 02:56   #246
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
A jbg stari, ja jedem jabuke ti voliš kruške. Nemremo tak pričat.
Zanima me isključivo cijena najma. U Njemačkoj jako malo ljudi kupuje stanove, ali rente su po meni sasvim prihvatljive po onome koliko sam skontao.
Važno je jedino u Njemačku ić sa nešto para, jer jeftin stan se uglavnom dobije nenamješten. A da bi kupio već bilo kakav namještaj treba dosta dodat.
Ali dugoročno se to stvarno isplati.

Oke vjerojatno je malo pretjerano da makar i u nekom Freisingu (tamo mi frend iz Bugarske ide radit pa ćete dobit iz prve ruke koliko dođe garsonijera ) ili eto Dachau su cijene ko u Zagrebu, ali nisu sigurno drastično različite čak i u namještenim stanovima. Zato i je Njemačka divota od zemlje. Bez problema živiš u selendri i radiš u velegradu jer je javni prijevoz (po)najbolji u Europi. Doslovce koju god bavarsku selendru kraj Munchena da sam stavio na google maps, najudaljenije je 25 minuta do glavne neke stanice u Munchenu.
U samom Munchenu je poznato da su cijene lude, ali ne vjerujem ni za Munchen da su toliko lude kao u Dublinu.Na grupi Idemo u Irsku u više navrata su stavljene DIJELJENE sobe od 350 eura (s 3 osobe u sobi) do 500 eura (2 osobe u sobi). To su za mene baš bolesne cijene.
Cijena najma je sasvim sigurno u određenoj korelaciji sa cijenom kvadrata. Stan sa cijenom kvadrata od 10.000 eura po kvadratu sasvim sigurno neće biti jeftin za najam. A gledao sam i okolicu Munchena, pa i taj Freising kojeg spominjete, i isto je bio skup za popizdit. Ne kao centar Munchena, naravno, ali jako skup.

Ne dođeš tak brzo od selendre do Munchena, zato kaj taj S-bahn staje na svakoj stanici, što ga dosta usporava. Ali da je javni prijevoz u Njemačkoj organiziran sto puta bolje nego u Hrvatskoj, to stoji.

Zanimljivo da u Dublinu cijene stanova nisu onoliko visoke koliko bi se moglo zaključiti na temelju visine najamnina.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:07   #247
Mislim da ste svi offtopic i to debelo

Tema je Trošak života za samca u Zagrebu

Autor vjerovatno nema na raspolaganju masu novaca pa da bira stanove u centru ili koji su mu na pljuc od posla ako slučajno radi u centru ili širem centru ili po fensi kvartovima, ali ni ne živi u Njemačkoj pa su mi ove rasprave koje se protežu na 3 strane totalno bezveze
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:30   #248
igore,bas te krenulo...biseri*2

Quote:
igorl kaže: Pogledaj post

Edit:

U HR ces imat bolju penziju nego u Irskoj. Irci imaju daleko najgori penzioni sustav, garantirano. U Irskoj ti obavezna davanja cine cca 15%, dakle 2kE place = 2300E bruto, kod nas je kak si rekao, 7k kuna place cca 10k bruto 1 odnosno 12k bruto 2.
Moram priznat da me od onog prvog shoka usporedbe Postdama i Petrinje skoro slag nije strefio pa mi je ovaj biser promaknuo....

koji automatski te katapultira medju TOP 3 BISERA ovog pdf.a:klap:
mogu reci samo duboki naklon...

Daj mi objasni kak onda ovi gore slavonci koji su konobarili/prali case po 3-4 godine imaju penziju jednaku kao ljudi koji su kod nas bili profesori po 20+godina....

zemljo otvori seeee...

jel ti razmislis prije nego nesto napises...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:51   #249
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Ma ljudi samo jambraju a bzvz. Svuda je isto. Pilana oko toga sto ne moze svaki namjernik unajmit namjesten stan od 60 m2 u centru Zagreba sa 4000 kn place.

Ljepo bi sve poslao putem Brisela, Pariza, Londona, Madrida, Rima, jer mimo Berlina svi su skupi za pop. (pricao o gl. gradovima)
A ako zelite bas extreme - savjetovao bi vas da se pokusate skuciti u Seoulu, Singapuru ili Tokiju pa bi vas pitao sto mozete dobiti za konobarsku placu.

I.


Zorane M.,jesi to ti..!?

Mislim da nakon paralele Postdama i Petrinje nema dalje,al ima...

Ajmo sada ozbiljno,
jel ti stvarno ne razumijes o cemu pricas ili samo trollas?!
Mislim neznam jel uopce trebam se spustat na razinu da ti objasnjavam "da je zemlja okrugla",mislio sam da je to davno apostrofirano..

Tvrdis da je svugdje isto....

Pariz,London,Moskva,NYC,Tokijo,Zagreb...:klap:

1.Zagreb je samo glavni grad neke NN drzave "istocnog bloka" u razini Bratislave...
i koji je u svjetskim razmjerima trik pitanje u kvizu "tko zeli bit milijunas" za milijun$,
a ovo drugo su SVJETSKE metropole na koje gravitira onak nit vise nit mane nego CIJELI SVIJET,dakle negdje oko 7 milijardi ljudi..
al dobro tebi je to isto...
U Zagreb gravitira jedino i iskljucivo NASE govorno podrucje s time da smo doslovno bili i jesmo u ratu sa 80% tog istog govornog podrucija.

Dakle jos smo jedino mokri snovi Kosovu i Makedoniji te dijelom BIH..
ZG gospodarstvo se bazira na centralizmu i time sto je glavni grad,
u prijevodu nikakvog ozbiljnog gospodarstva NEMA.
Jbt,pa istocni gradovi poljske nas siju s projektima ak ne i po svemu ostalom,onaj kriminalac mayor "svecano otvara" promjenjen asfalt na 150m vukovarske a najveca investicija su zastave na stupovima rasvjete...

5-7-100 doseljenih stranaca,koji su nasli jeftine zene/hranu/sunce kod nas ne racunam kao navalu..

Kad vec vadis samo extreme...:klap:
za svoju placu konobar u tim gradovima moze zivjeti sasvim solidno i vise od toga vjerovatno bolje nego ti mislis da zivis ovdje,za razliku od ZG..
Dobar konoba u NYC za noc uzima LEGALNO 400-500$ bez pardona...
Kod nas u ZG za noc jedva nagreca 100€ i to na odlicnom mjestu vikendom ak ga posere i nema gazde,gdje dolazi ovi vanabi opanak-hipsteri...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:56   #250
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Petrinja je po tebi odlicna za zivjeti? A to sto je sad cijela raskopana i u kurcu to nisa nebi zivio u Petrinji sljedecih 5 godina sigurno. A kakva im je to autobusna stanica, tj. stajaliste hahaha...
ma lik je trol ili zivi su svom paralelnom svemiru,
a moguce da je u pitanju i kombinacija...
kao u pecenjari sis&cevap combo...


petrinje nije nikad vidio,dam se kladit!!!
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 11:02   #251
Joj comi legendo ti i kerefek ste mi najdraži forumaši najbolji ste
Ja bi vama dao drzavu dq vodite a ne anemičnom vojne lekarke vi biste nas prije iz gliba izvukli
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 11:03   #252
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Prijatelju, jesi li ti ikada makar pogledao kakve su cijene stanova u Munchenu i okolici? Jer ovo kaj si napisao nema nikakve veze sa stvarnim stanjem.
jbt,na bilo kojoj raspravi od kada pratim ovaj pdf,
glavno spustanje je MinKen,
"znas kako je u MinKenu skupo"... vonung file geld kosten.....

Ili cekam samo jos onu uzrecicu..
"vani se mora radi,nema kava"....
kad mi to netko kaze,lako je zkljucit s kime imas posla...

Jbt,usporedba Minhena i nas...
To je isti tak kad u Selcu cujem od ekipe(koja btw nikad nije dalje otisla od Zagreba tj KB Rebro) argument..." kava na pjaci San Marko kosta 5€"
da buraz...venecija i selce idu u istu recenicu...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 11:16   #253
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post

U zagrebu si i sa autom u banani. Živio na zapadu,radio na istoku grada. Autom kad nema gužve-15ak min. Autom ujutro kad uletiš u gužvu-45 min pod normalno,popodne isto. Nebi vjerovao,ali tramvajem mi je manje trebalo par puta kad sam išao u istom periodu
tramvajem je 10 puta manji komfor. a i vremenski je duže zbog raznih čekanja i presjedanja, hodanja...
a tramvaj nije ništa dramatično jeftiniji od kraće rute autom (čak i ako se računa cijena parkinga)..

putujem autom s Jaruna do Radničke ujutro...

autom i u najgoroj gužvi treba 35 minuta. dok je normalna gužva onda je pola sata. a ja idem kad je manja gužva pa je najčešće cca 20 minuta. ili manje

Zagreb je pljuga. Nisu to nikakve dramatične gužve. Nije to Moskva gdje ti jutarnje gužve navodno traju 5 sati da dođeš od točke A do točke B..
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 11:22   #254
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Zagreb je stanovništvom malen grad, ali površinski dosta velik, a javni prijevoz je blago rečeno loš da ne kažem nešto gore. Toliko nazadan javni prijevoz imaju još jedino u Tallinnu (gdje je besplatan pa im se može oprostiti) i Dublinu iz mog iskustva.
Zbog toga se i događa to da od radničke do španskog bude prava avantura putovat svaki dan.

Težak je život u Zagrebu bez auta. Dok sam bio student svaki dan sam do faksa i nazad imao 50 minuta. I dok si student nekako se na to navikneš, ali dok još kao student počneš radit (ja igrom slučaja baš u radničkoj), onda ti se putovanje pomalo zgadi .
Nije vremenski mene to čak toliko smetalo, pa čak ne mogu kao student srat da je bilo nešto ne znam koliko skupo, ali tramvaj od Črnkasa do trga, pa sve preko Maksimirske, pa onda doslovce svuda oko centra ide isključivo zajedno sa automobilima. I ako je bila kakva nesreća , čak i najmanja, nastao je potpuni kaos u prometu, a tramvaj logično to ne može izbjeć ukoliko ide zajedno s automobilima po istoj traci.
I sve dok nisam proputovao brdama i dolinama po Europi mislio sam da je to najnormalnija stvar na svijetu. Sve dok nisam skontao da većina gradova ima zasebnu traku za tramvaje (ne kažem da Zagreb uopće nema,kažem da je ima premalo).

A Špansko bolje onda ni ne pričati. Ne znam kako ljudi od tamo mentalno ne izlude ako rade više od sat vremena daleko
Statisticki/papirnato gledano si u pravu,
zagreb povrsinom jest velik grad ali nije centricni vec u obliku slova T,
dakle sve mora proci vise/manje kroz centar...i tamo nastaju guzve,al generalno gledano obzirom na okolnosti rezultat je jos DOBAR,vjeruj mi ima puno gorih JGPa u europi..nije nista nazadan,samo nije ulagano u njega...
Jer nove tram svi vide i ima "efekta" a to sto pruge lome,to nema veze..
A mislim tko nam je na vlasti....nije to tak nit lose...
pa iz tog razloga ljudi vise koriste aute a djelomicno iz "mentaliteta"

treba sredit birokraciju pa spojit HZ(prigradski) i ZET u jedno drustvo,
izmjesti kargo izvan centra(dakle to je onaj T oblik,koji sam spominjao i zasto je vazan) pa bi se dobilo na propusnosti mreze,napravit Park&Ride paralelno,modulaciju prometa...
napravit nesto stino cestovno/tram vertikala na zapadu i istoku grada
postrozit nazor&kazne(na balkanu je batina izasla iz raja)..pa da vidmo cija majka crni burek mijesi..
Inace ak ides s dvojkom do radnicke(?!),nemoj bit lijen pa izadji na Branimircu i laganini pehaka gore,zdravo je i prije stignes neg se prejebe tram preko AKZa i krizanja drz/vuk...

Inace promet je problem u cijelom svijetu...
i svi se muce s njime jer neizbjezno gradovi rastu,civilizacija napreduje...ljudi je vise,vozila...a prostor i infrasturkutra to tesko prati...

koji su to gradovi koji su savrseni po pitanju prometa..!?

U monogim gradovima svijeta imas zaposlenike JGPa tzv. profesonalne "naguravace putnika u vlakove" toliko o guzvama,onaj filing kada pozelis bit EvaSardina,da dobijes malo vise mjesta za svoju malenkost..
ovo je kod nas apoteka...hehe
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 11:41   #255
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Pričamo o renti,ne o cjenama kvadrata. Koliko sam polovio. A i moj post je više išao u smjeru dodavanja,nego komentara tvog. No Munchen kao grad je skuplji od tih okolnih gradova koji su vlakom udaljeni cca 20-30 min i u pravilu se da naći bolji/noviji/veći stan nego u samom gradu. Uz to,ti gradovi imaju više manje sve što ti treba za ugodan život,ne moraš za svaki drek ići u Munchen. S druge strane,ako živiš u nekom od ovih gradića u okolici Zagreba,em je povezanost javnim prijevozom loša,em za sve trebaš u Zagreb. Zato se vani samcu isplati rentati u malom gradu 30-60 km udaljenom od nekog većega,dok se kod nas ne isplati jer sve što uštediš na renti/režijama potrošiš na prijevoz plus gubiš puno vremena.
Sigurno da je prebogata Njemacka,Barvarska,Minhen ima bolje slozen sustav od nas..to nema dvojbe definitvno..

Ali da za "sve moras u Zg" je aposlutno netocno,
imas primjere satelitskih gradova oko ZGa koji su stvarno i vise nego ok za zivot,cak recimo jedan Zapresic...
cak,kak bi neki kolege ovdje rekli je i "sveucilisni grad"
jako puno ljudi se tam doseljava upravo iz Zagreba i Amerikaa...
Nit Samobor,Gorica,DugoSelo nisu losi...imas sve tam i laganini je,a opet si brzo u ZG..
Recimo netko tko zivi u Zaprescu prije stigne tam na Jankomir(gdje je kao neki biznis) neg netko iz centra i okolnih kvartova...
imas ljude koji putuju iz VZ u ZG na sljaku...sve to nije sporno,sporno je da smo siromasni,mali i slabog potencijala..nemamo dodatne vrijednosti rada..
al di cemo imat kad samo kurve(dobro one fakat imaju),konobari i spremacice su najtrazenija zanimanja..
pa gledamo da je posao 5-10min pehaka od doma,jer inace nemamo isplativosti rada..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 11:46   #256
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Joj comi legendo ti i kerefek ste mi najdraži forumaši najbolji ste
Ja bi vama dao drzavu dq vodite a ne anemičnom vojne lekarke vi biste nas prije iz gliba izvukli
Luj,ne spominji bozije ima uzalud...

eto vidis kada bi nama dao da vodimo....
onda je jasno zasto ovi sada vode...

btw,nama ne pomaze nit Bog jedino mozda reinkarnacija Jurskog Parka,al mozda...

btw,luj kad ti je forumski rodjendan...da ti kupimo virtualni parfem...:klap:
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 11:56   #257
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
tramvajem je 10 puta manji komfor. a i vremenski je duže zbog raznih čekanja i presjedanja, hodanja...
a tramvaj nije ništa dramatično jeftiniji od kraće rute autom (čak i ako se računa cijena parkinga)..

putujem autom s Jaruna do Radničke ujutro...

autom i u najgoroj gužvi treba 35 minuta. dok je normalna gužva onda je pola sata. a ja idem kad je manja gužva pa je najčešće cca 20 minuta. ili manje

Zagreb je pljuga. Nisu to nikakve dramatične gužve. Nije to Moskva gdje ti jutarnje gužve navodno traju 5 sati da dođeš od točke A do točke B..
to je tako pod uvjetom da nisi na "liniji tramvaja"(e zato je tam stan skuplji),al ako jesi onda je auto u principu suvisan tu....

A ovo da dojdes/odes za 30-35min,hm...necu reci da lazes,nekad te potrefi..
al rekao bih da su to rijetki petci kad tak projdes..
oko 4pm samo da IZDJES s radnicke(recimo fontana) treba ti uredno 15-20min...sve ulice su krcate okolo...nemres sibicu gurnut,
najbolja je ekipa koja ide s bajsom...


Ovo te netko krivo informirao za Moskvu,guzve su abnormalne...
to stoji,al brate mili 5h...netko se posrao ko grlica,zovi ToiToi ekipu brzo...
jedino ak u njegovim krodinatama
tocka A je Niznji Novgorod a B Novi Abart..
Za toliko dojdes sporim vlakom do Petrograda...
Inace moskva ima 3 prstena,grad je ogroman..
da izajdes petkom iz grada na dacu/viksu treba ti cca 2h,to bi rekao najgore i najpopularnije...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 15:06   #258
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Mislim da ste svi offtopic i to debelo

Tema je Trošak života za samca u Zagrebu

Autor vjerovatno nema na raspolaganju masu novaca pa da bira stanove u centru ili koji su mu na pljuc od posla ako slučajno radi u centru ili širem centru ili po fensi kvartovima, ali ni ne živi u Njemačkoj pa su mi ove rasprave koje se protežu na 3 strane totalno bezveze


Dajte se maknite od Münchena, Moskve i Lenjingrada, tema je troškovi samca u Zagrebu, bez vlastitog stana!

Njižni novgorod i Petrograd... pa čitate li vi sebe...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:51   #259
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Evo, ja sam glupa plavuša i ne znam kako je to sve iznad 1300kn za hranu ( a valjda i za prijevoz i sve ostalo ....) - luksuz?
Ili ljudi osim za hranu za koju im je ZAISTA i dovoljno 1300kn mjesečno, to uopće ne sporim - nemaju ni jednu drugu potrebu.
Ne kupe ni sapun, ni pastu za zube... ne plate dopunsko zdravstveno osiguranje recimo, pa mole boga da se ne razbole... ne plate vođenje tekućeg računa u banci... ne kupe bon od 25 ili 35... kn mjesečno za mobitel... ne koriste prijevoz, makar s posla i na posao...

Ako jedeš integralni kruh i proizvode tog kalibra onda ti neće biti dovoljno ni 10 000 kn. Sapun je od 4kn na više (ti sigurno kupuješ onaj tekući od 30 kn), pasta Aqua fresh koja traje skoro mjesec dana 10 kn (ti sigurno kupuješ onu od 24 kn, dopunsko plaćaju samo stariji ljudi, a ti su uglavnom stekli krov nad glavom, za 30-50kn može se pronaći dobrih tarifa sa 3000 jedinica koje možeš potrošiti.
Ja perem zube pastom od 10 kn i ne kvare se . Kako rekoh, hrana je skupa, a kozmetika i ovo je ipak manji izdatak realno.
JesenjeKise is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:58   #260
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Ja nigdje nisam napisala da kupujem integralni kruh, nego sam o "kupnji u pekari" za koju neki ovdje smatraju da je zlo - napisala da u pekari kupim prosječno jednom tjedno sendvič i to uglavnom od integralnog peciva!!!!
( ponekad bi bilo dobro čitati s razumijevanjem i ne vaditi riječi iz konteksta, zaista!!)

( A kruh kupujem dnevno, uglavnom raženi, mješani, kukuruzni, nekad i polubijeli.... i ne jebite me sad s tim što je zdravo, a što ne!!! jer uopće nije NIJE TEMA!)

I kad govorim o tome da je za iole pristojan život samcu bez stana u Zg. potrebno 5000kn, ne govorim koliko je potrebno MENI, jer je meni potrebno cca 8000kn za život izvan Zagreba i ratom stambenog kredita u razini stanarine u Zagrebu... ( ali nisam JA tema!!)

...................
....................
... a zapravo, neda mi se prepucavat s budalama.... odustajem.

Tko je 80ih i 90ih išao u školu kupovao je sendvič, od 1/4 i poli salame i takav sendvič danas košta 6-7 kn, jogurt još 1,5 kn i eto ti sendviča.
Naravno da sendvič koji ti kupuješ s integralnim kruhom ne stoji manje od 15 kn.
Čitam ja dobro što ti pišeš i stojim pri onom prije napisanom.
Kruh samcu može duže od jednog dana, ali ti kažeš da kupuješ dnevno, znači ne jedeš kruh od prethodnog dana što je luksuz.

ovdje se govori koliko je potrebno za prosječan život samca u Zagrebu, a ne nekoga tko živi u svijetu IN magazina.

pošto ljude koji ne misle kao ti nazivaš budalama i to prolazi bez kartona te time pokazuješ koliko si razmažena, ja ću samo nadodati da si onome tko te tako "fino" odgojio poručiš da je budala. eto toliko
JesenjeKise is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.