Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2018., 13:17   #61
Rekao mi je da me ne voli. Prihvatila sam to, ali nisam htjela živjeti s njim kad ima drugu. Htio je ostati u takvom nakaradnom braku, no ja sam otišla i tražila razvod. Ne mogu živjeti s nekim koga na volim , a svaki dan može biti samo gore
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 07:15   #62
Mislim da bi umjesto o resetiranju supruge bilo bolje da pokušaš čuti ono što ti ona želi reći. I razmisliti o tome. (Doduše, sada je već vjerojatno kasno.)

Mogu misliti na što liči život s nekim od koga se partnerovo mišljenje ovako odbija - kao teniska loptica od zida.
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 10:58   #63
Quote:
arorua kaže: Pogledaj post
Mislim da bi umjesto o resetiranju supruge bilo bolje da pokušaš čuti ono što ti ona želi reći. I razmisliti o tome. (Doduše, sada je već vjerojatno kasno.)

Mogu misliti na što liči život s nekim od koga se partnerovo mišljenje ovako odbija - kao teniska loptica od zida.
Nisi vjerojatno pročitala sve prijašnje odgovore. Meni je sve jasno, ali izgleda da je kasno.
Meni nije normalna ta hladnoča s njene strane, jer je ona postala od ekstremno tople osobe (barem prema meni i djeci), ekstremno ledena.
U koliko je osjetila da se hladi i da bi njeno stanje moglo dovesti do razvoda, trebala je otvoreno reči što joj smeta.
To je ono što ne razumijem.
Gazzascoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 11:03   #64
Quote:
Gazzascoin kaže: Pogledaj post
Nisi vjerojatno pročitala sve prijašnje odgovore. Meni je sve jasno, ali izgleda da je kasno.
Meni nije normalna ta hladnoča s njene strane, jer je ona postala od ekstremno tople osobe (barem prema meni i djeci), ekstremno ledena.
U koliko je osjetila da se hladi i da bi njeno stanje moglo dovesti do razvoda, trebala je otvoreno reči što joj smeta.
To je ono što ne razumijem.
identicna prica mojoj po ovome da se naglo ohladila tj od super bliske je preko noci postala daleka.
ista je bila i prema sinu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 11:22   #65
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
identicna prica mojoj po ovome da se naglo ohladila tj od super bliske je preko noci postala daleka.
ista je bila i prema sinu.
Volio bih da nam neka od djevojaka na forumu objasni, što se to ženama dogodi da se mogu tako naglo ohladit, vjerojatno i nepovratno.
Gazzascoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 11:25   #66
Moje mišljenje je da ima drugoga. Možda je to još uvijek platonski, ali se emotivno već angažirala na drugoj strani.
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 12:19   #67
ja bi isto rekla da je drugi u pitanju, jbg.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 12:26   #68
Quote:
Gazzascoin kaže: Pogledaj post
Volio bih da nam neka od djevojaka na forumu objasni, što se to ženama dogodi da se mogu tako naglo ohladit, vjerojatno i nepovratno.
jesi li procitao moj link?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 12:41   #69
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
jesi li procitao moj link?
Na engleskom je i ne mogu baš detaljno razumjeti.
Gazzascoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 12:42   #70
pročitala sam djelomično prvi dio posta iz linka, nije mi jasno što dovodi do tih osjećaja u fazi 1. žena se samo odjednom nađe u tome? što dovede do toga? mislim da je to ključ svega.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 12:55   #71
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
pročitala sam djelomično prvi dio posta iz linka, nije mi jasno što dovodi do tih osjećaja u fazi 1. žena se samo odjednom nađe u tome? što dovede do toga? mislim da je to ključ svega.
Večina ljudi nikad nije zadovoljna sa onim što ima. Dakle ključ zbog čega dođe do toga, po mojem mišljenju, a to se pretpostavljam desilo i mojoj supruzi je, težnja ka društvenom statusu, uzbuđenju, materijalnom statusu...
Pitanje je dali če ju dugoročno to usrečiti, jer ono šta je u životu najvažnije je več imala samnom. Dvije prekrasne djevojčice, zdrave, pametne, muža koji ju voli i koji ne švrlja sa drugim ženama, materijalno nemamo previše, ali nam ni ne fali ništa, a bilo bi samo bolje i po tom planu.
Po mojem mišljenju njoj u ovoj fazi života treba ambiciozniji muž,uzbuđenje, a dali če joj to donijeti sreču, neznam.
Gazzascoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 13:25   #72
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
pročitala sam djelomično prvi dio posta iz linka, nije mi jasno što dovodi do tih osjećaja u fazi 1. žena se samo odjednom nađe u tome? što dovede do toga? mislim da je to ključ svega.
po meni to nije kljuc nicega.

ako joj je kaj smetalo, mogla je reci.
ona ili bilo koja.

po meni jedan od problema je da zene koje vole bas i ne prigovaraju, a kad prestanu voljeti, onda prigovaraju za sve pa i za te stvari za koje nisu prigovarale i spocitavaju partneru i to kako on kao nije vidio, a nije imao sto vidjeti kad je sutjela.
ne sve zene, ali to su one koje misle da partneri znaju citati misli.

ima i takvih muskaraca, ali su manje ucestali.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 13:53   #73
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
po meni to nije kljuc nicega.

ako joj je kaj smetalo, mogla je reci.
ona ili bilo koja.

po meni jedan od problema je da zene koje vole bas i ne prigovaraju, a kad prestanu voljeti, onda prigovaraju za sve pa i za te stvari za koje nisu prigovarale i spocitavaju partneru i to kako on kao nije vidio, a nije imao sto vidjeti kad je sutjela.
ne sve zene, ali to su one koje misle da partneri znaju citati misli.

ima i takvih muskaraca, ali su manje ucestali.

Ja kad volim i kad mi je stalo prigovaram. Kad ne volim, šutim jer mi nije stalo, nije me briga.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 13:59   #74
Nije to došlo preko noći. Gradilo se mjesecima, možda i godinama dok se više nije mogla pretvarat da je sve ok.
Vjerojatno se zaljubila ili se nije dovoljno iživjela u mladosti pa želi nadoknadit.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 14:07   #75
moje vidjenje:

ma kakvo crno hladjenje preko noci.

indiferenciji obicno prethodi duuugo razdoblje pokusaja komunikacije i obasnjavanja sto "ne valja", ali ti pokusaji obicno budu neregistrirani ili odbaceni kao muhe koje se motaju oko lica - po principu "treba ju isamarati/resetirati" da skuzi zasto to sto govori nije istina.

ne znam ni za jedan slucaj zene koja je bila u braku s nekim koga voli i koja prije rastave nije pokusala bezbroj puta rijesiti probleme s partnerom. ali ne mozes razgovarati kako rijesiti problem ako druga strana tvrdi da problema nema, tj. da je rjesenje jednostavno da ti prestanes kvocati o problemu. i ds je pokusaj razgovora zapravo problem.

nakon duljeg ili kraceg perioda pokusavanja slijedi period dulje ili krace rezignacije u kojem prestaje komunikacija a nevidljivi partner se bori s prihvacanjem istine i razmislja sto i kako dalje. to druga strana pogresno tumaci kao stanje u kojem "problema nema".

finalno, neki nevidljivi partneri se odlucuju na akciju u obliku razvoda i onda se dogadja ovo sto opisujete - bivsi partner se cudom cudi sto ga je snaslo i otkud sad ovo.

pa zar stvarno iskreno mislite da netko preko noci prestane voljeti osobu s kojom je u nekom momentu odlucio provesti ostatak (ili barem dulji dio) zivota, imati potomstvo, vezati se kreditom...?
jeste li svjesni koje kolicine ne-ljubavi moraju biti prisutne da se sve ovo ponisti i osoba radije odabere razvod i suocavanje s komplikacijama na konkretnoj razini zivota nego nastavak zivota s vama?

preko noci? my ass.
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 14:07   #76
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
po meni to nije kljuc nicega.

ako joj je kaj smetalo, mogla je reci.
ona ili bilo koja.

po meni jedan od problema je da zene koje vole bas i ne prigovaraju, a kad prestanu voljeti, onda prigovaraju za sve pa i za te stvari za koje nisu prigovarale i spocitavaju partneru i to kako on kao nije vidio, a nije imao sto vidjeti kad je sutjela.
ne sve zene, ali to su one koje misle da partneri znaju citati misli.

ima i takvih muskaraca, ali su manje ucestali.
jbt s tobom se zadnjih par dana uopće ne može. ti sve prebacuješ na sebe i svoj brak.

kažem da žena na linku nabraja faze, a da uopće ne objašnjava zašto do toga dolazi. zašto dođe do faze 1?!
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 14:11   #77
Quote:
Gazzascoin kaže: Pogledaj post
Nisi vjerojatno pročitala sve prijašnje odgovore. Meni je sve jasno, ali izgleda da je kasno.
mislim da tebi nista nije jasno. i iz komunikacije na ovom threadu se vidi koliko ti je tesko cuti druge.

Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Nije to došlo preko noći. Gradilo se mjesecima, možda i godinama dok se više nije mogla pretvarat da je sve ok.
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Ja kad volim i kad mi je stalo prigovaram. Kad ne volim, šutim jer mi nije stalo, nije me briga.
this.
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 14:14   #78
pod 1. mislim da nikad nije kriva samo jedna strana. krivnja je na oboje. razloge mi ne znamo jer se na forum, ovdje, javila samo jedna strana.

pod 2. ako je samo jednom u tijeku svađe rekla da ga ne voli, to ne mora nužno biti istina. nekad, nažalost, kad nestane municije u argumentima, igramo ispod pojasa samo da povrijedimo.

pod 3. napomenuo si da oboje idete na terapije, nije vam palo na pamet da možda idete skupa ili sam to propustila?

Poslano sa mog LG-H960 koristeći Tapatalk
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 14:15   #79
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
po meni to nije kljuc nicega.

ako joj je kaj smetalo, mogla je reci.
ona ili bilo koja.

po meni jedan od problema je da zene koje vole bas i ne prigovaraju, a kad prestanu voljeti, onda prigovaraju za sve pa i za te stvari za koje nisu prigovarale i spocitavaju partneru i to kako on kao nije vidio, a nije imao sto vidjeti kad je sutjela.
ne sve zene, ali to su one koje misle da partneri znaju citati misli.

ima i takvih muskaraca, ali su manje ucestali.
Problem je u tome što je meni moja vjerojatno nešto i pokušavala reći, samo ja nisam shvačao da je panika.
Doduše nije mi rekla ništa direktno, a i sama je rekla da nije osječala da če doći do ovoga.
Gazzascoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 14:22   #80
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
jbt s tobom se zadnjih par dana uopće ne može. ti sve prebacuješ na sebe i svoj brak.

kažem da žena na linku nabraja faze, a da uopće ne objašnjava zašto do toga dolazi. zašto dođe do faze 1?!
ne svodi.
moja bivsa zena je bila profesionalna prigovaracica.

ovo sam procitao u toj knjizi.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.