Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2018., 11:47   #1
Monitor za gaming na 960 GTX

Pozdrav,

zanima me kupnja monitora od 27"

Koji monitor bi preporučili za igranje igara na grafičkoj GTX Geforce 960 ,a da zadovoljava veličinu koju tražim i da li se uopće isplati kupovati takav ekran na ovoj grafičkoj kartici?

Lp
PokerT is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 12:28   #2
Quote:
PokerT kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me kupnja monitora od 27"

Koji monitor bi preporučili za igranje igara na grafičkoj GTX Geforce 960 ,a da zadovoljava veličinu koju tražim i da li se uopće isplati kupovati takav ekran na ovoj grafičkoj kartici?

Lp
Na kojoj rezulicuji sada igraš igrice?

27" je i dalje ok za 1080p tako da ako ne mijenjaš rezoluciju onda ti je manje više svejedno. S druge strane, ako misliš uzeti 1440p onda ti je grafa sigurno preslaba.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 13:32   #3
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Na kojoj rezulicuji sada igraš igrice?

27" je i dalje ok za 1080p tako da ako ne mijenjaš rezoluciju onda ti je manje više svejedno. S druge strane, ako misliš uzeti 1440p onda ti je grafa sigurno preslaba.
Pozdrav, igram na 1080p ili ti 1920 x 1080 .

Ne planiram igrati na većoj rezoluciji nego mi je samo zbog većeg ekrana pa me strah da mi slika neće biti možda mutna ako je 27" a ostane 1920 x 1080 na toj grafi makar grafa kao sama nije loše, sve što igram vrti na High bez problema.
PokerT is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 14:10   #4
Mozes ti igrati i na ultra ali pogledaj koliki FPS imaš to je ipak najbitnije u ovoj prici.. Glupo bi bilo da sad kupis monitor (bubam sad napamet) od 27 inča i refresh mu je 120hz, a tvoja graficka kartica ne moze ici ni 60 sličica po sekundi iliti FPS-a..Moras malo o tome razmisliti. Ako te te brojke ne zanimaju i zelis sto veci monitor, onda zaboravi na ovo sto sam ti rekao Ipak u svakom slucaju i da kupis "prejak" monitor za tvoju graficku, lako kada skupis novce upgrades npr na gtx 1060/1070.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 14:28   #5
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Mozes ti igrati i na ultra ali pogledaj koliki FPS imaš to je ipak najbitnije u ovoj prici.. Glupo bi bilo da sad kupis monitor (bubam sad napamet) od 27 inča i refresh mu je 120hz, a tvoja graficka kartica ne moze ici ni 60 sličica po sekundi iliti FPS-a..Moras malo o tome razmisliti. Ako te te brojke ne zanimaju i zelis sto veci monitor, onda zaboravi na ovo sto sam ti rekao Ipak u svakom slucaju i da kupis "prejak" monitor za tvoju graficku, lako kada skupis novce upgrades npr na gtx 1060/1070.
Dobio sam informaciju da je za igranje igara dobar refresh rate između 60 i 85 , ali da je svakako nabolju 144. Jel ovdje pričamo o FPSu tokom igre? Ako da sve zavisi o situaciju, nekad je oko 70 , nekad 130 zavisi kakva je igra, događanja i slično. Slobodno mi na temelju moje grafičke kažeš "preporučiš" monitore od 27". Također razumijem da naknadno mogu kupiti grafičku, ali do tada hoće mi slika biti mutna ako uzmem monitor 27,a grafička ostane?
PokerT is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 14:39   #6
Nece ti biti mutna slika, ne brini, da imas graficku iz ducana koja dodje 300kn ista kvalitete slike ce biti.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 15:07   #7
Koliki monitor sada imaš?

Za 27" je više 1440p rezolucija, no to je defintivno too much za gaming novijih igara na tvojoj gpu, tako da se svakako drži 1080p. E sad pixel density nije bajan na 27" 1080p, ali ne toliko da bi ti izgledalo mutno, eventualno bi vidio razliku da pored njega imaš 24" 1080p monitor
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 15:12   #8
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Koliki monitor sada imaš?

Za 27" je više 1440p rezolucija, no to je defintivno too much za gaming novijih igara na tvojoj gpu, tako da se svakako drži 1080p. E sad pixel density nije bajan na 27" 1080p, ali ne toliko da bi ti izgledalo mutno, eventualno bi vidio razliku da pored njega imaš 24" 1080p monitor
A ovisi i koliko blizu monitora sjedi!

Ako je full blizu, mogao bi vidit pixele, ali ako je na metar ili više od ekrana, onda je siguran.
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 15:51   #9
Sada vam trenutno koristim 24"samsung, od ekrana sjedim nekim metar možda mrvicu bliže i posebno posteljo sam ugradio na stol da je monitor podginut da je glava koliko toliko u ravnom položaju (ako išta znači) . A od igara, recimo da najvise igram PUBG i WoW. Svakako računam ako neki noviji i zanimljivi naslov dođe probati, ali eto neka PUBG bude prio za usporedbe još nisam dobio preporuku modela
PokerT is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 17:25   #10
Svaka čast da za 3 inča razlike ides kupovati novi monitor
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 17:31   #11
Čemu novi monitor onda, daješ svog nekome?

Inače bi ovo bio najbolji model po tvojim zahtjevima:

https://www.iqcentar.hr/58829-lg-27-led-ips-27mp59g

Ali je šteta toliko potrošiti na 1080p monitor kad ima 1440p monitora za malo više novaca.
Smartic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 17:58   #12
U najgorem slučaju može igre igrati na 1080p pa poslije kada skupi za bolju karticu na 1440p.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 18:47   #13
Isto ne vidim smisao mjenjanja, ali ako budeš za 27" fhd, ja bih išao na ovog
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 19:36   #14
Ma i sam ramišljam , sada trenutno koristim Samsung S24E390HL .
Kupio bi veči jer ne koristim televiziju u sobi. Možda u nekoj budućnosti PS4 spojiti sa HDMi kablom, ali u svakom slučaju voliob i veći ekran. 32 " mi je pak pre veliko za monitor i igranje kada sam na PC-u . Planirao sam potrošiti do 3000kn . Zapeo mi je za oko Dell Gaming monitor 27" , ali je on 6000 kuna što mi je puno i previše jer i u skoroj budućnosti kreće kupnja nove grafičke i matične ploče. Ovaj trenutno bi prodao, njegova cijena je 1600kuna ,a s obzirom da je garancija još par mjeseci prodao bi ga za 700 kuna.

New Guy ovaj koji sam otvorio ima 6ms respons time, dao mi je savjet jedan lik da za igre gledam između 1-3 ms . Da li to stoji ili?
PokerT is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 21:44   #15
Ne možeš osjetit razliku, to sa odazivom je više marketing. Recimo Hardware Unboxed (mislim da su oni) je za primjer uzeo Overwatch koji je kao brza i kompetitivna igra, pa zbog nekih serverskih razloga odaziv ne može biti brži od 16ms ako sam dobro zapamtio i nitko se ne buni.

https://eu.alienwarearena.com/ucf/sh...-matter-to-you

Inače taj monitor ima odlične recenzije (tomshardware) i odličan user feedback. Nedavno sam uzimao monitor, no ja ga nisam uzeo jer sam blizu (cca pola metra) pa 27" fhd nije za mene. Uzeo sam LC24C390FHUX na akciji za 1300kn i 5 god. garancije (koju još čekam). Dobio sam jedan mrtav pixel (ili subpixel), ali ga nisam vratio unatoč tome, jer ga bez traženja ne vidim, a paše mi po svemu ostalom, drugih za zamjenu nebi imali (uzeo zadnji)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 22:49   #16
Ako ti mislio već trošiti do 3000KN, mislim da ti se isplati uzeti 31.5" 1440p

Na veličinu ekrana se čovjek jako brzo nauči, osim ako ne sjediš baš blizu.
Pixel density je taman, osigurao si se za budućnost kada/ako nabaviš bolju grafu (procesor i matičnu ne trebaš ako ideš na veću rezoluciju jer je zahtjevnije primarno grafički).

Te super izgleda gledati 4K filmove na 1440p monitoru i općenito je za gledanje filmova puno bolje od manjeg 1080p ekrana.

Mislim da je ekipa stavljala tu na forum ovaj ili je bio neki drugi?

https://www.nabava.net/search.php?q=...2+LED+Q3279VWF
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 22:58   #17
Iskreno i ja sam za 144p, i za veci monitor od 27 inča, to bi ti bas bila pametna buduca investicija. Ovak prelazis na istu rezoluciju koju vec sad imas za samo 3 inča vece, po meni nema smisla.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 00:21   #18
Pa malo sam i ja kasnije razmišljao i ici cu na varijantu sa vecim ekranom od 27. E sad 1920×1080 oce to valjat na monitorima od 31 " pa na vise? Budem ja pogledao isto ponudu pa cu par linkova sutra postat. Volio bi sa je refresh dobar
PokerT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 07:49   #19
@jurethrebel

Je to je taj, ima ga još jeftinije u alzi klik (krivo u opisu piše, 75hz je)
Samo IMO tu mu je obavezno mijenjanje grafičke, IMO gtx 1070, 1070Ti ili 1080, samo to ne može kupiti sada (barem ne po normalnim cijenama)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 09:31   #20
Znaci ako bi uzeo ovaj AOC sta si link stavio to nema smisla na ovog 960 gtx i 1080 rezoluciji?
Graficku planiram kupit, al dok dodje u normalu sve to posto su cijene sad boli glava.
PokerT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.