Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2018., 11:18   #4021
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Kakav ti je ciklus.. PMS..
Sve je ok sa time, tj. To mi inace ne utjece na raspolozenje. Inace otprilike me ta depra ulovi 2 puta godisnje po 2 tjedna i onda me pusti. Godinama je vec tako. Otprilike znam sto je okidac tome pa sam mislila prvo srediti taj okidac pa ako ne pomogne onda bi otisla kod psijatra. Bas me gadno zna ta depra ulovit, samo mi se plače i nikakva sam.
MissMusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 12:34   #4022
Pitala sam jer je moguće da poneke cikluse te jače šoraju hormoni, baš pucaju na plakanje i beznađe.. Čisto kao ideja..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 18:46   #4023
Pozdrav, postoji li u Splitu nekakvo besplatno savjetovalište? Googlala sam i uspjela naći samo savjetovalište za studente, pa me zanima postoji li još nešto slično a da nije nužno samo za studente. U 20-im sam, i mislim da cijeli život vučem nekakve podsvjesne traume iz lošeg odnosa s ocem koje se zatim manifestiraju na drugim područjima u životu i stvaraju mi probleme. Tako da sam malo skeptična prema ovom savjetovalištu za studente jer sam se malo raspitivala i došla do zaključka da većina studenata odlazi tamo zbog ne podnošenja stresa na fakultetu, itd., pa ne znam da li bi se snašli s mojim problemom pošto možda izlazi iz okvira njihovih "tema".
Dosta sam friško "upoznata" s tim što me muči, pošto sam tek ljetos samoinicijativno posjetila psihologinju na besplatnom savjetovalištu u rodnom gradu, radi sasvim drugog razloga...pa je ona kroz par razgovora i mojih otvaranja povezala 2 i 2. Puno su mi pomogli ti razgovori i njeni savjeti, nakon što sam se natjerala izići iz okvira naučenog ponašanja i primjeniti ih, vidio se općenito u životu korak na bolje. Međutim, preselila sam se i trenutno je nisam u mogćnosti posjetiti, tako da sad tražim bilo kakvu preporuku za išta slično, jer mi je ponovno prije potrebno. Hvala
Lorren is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 19:57   #4024
Smile psihoterapija individualna i partnerska

Pozdrav svima na psihokauču.
Za potrebe supervizije primam u terapiju pojedinca i par koji su motivirani za intenzivan terapijski rad.
Radi se 2xtjedno, Zagreb centar. Plaća se 1/3 cijene uz obavezu sudjelovanja na superviziji. Ja sam liječnik, bavim se psihijatrijom ali ovdje tražim random pojedinca i par za potrebe završnog rada iz moje privatne psihoterapijske edukacije. Kontakt i reference na pm.
resilience is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 07:34   #4025
Preporuke za psihica koji radi sa virtualnim ovisnostima I bracnim problemima. I kojemu se mize okvirno iznijeti problem preko telefona (zbog posla).

Zg zapad, Zapresic...

Box molim ...

Rata-ta-tira
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 01:38   #4026
Mislim da nitko od doktora ne radi preko telefona. Logično .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 07:08   #4027
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Mislim da nitko od doktora ne radi preko telefona. Logično .
al rade preko skypa.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:19   #4028
Quote:
resilience kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima na psihokauču.
Za potrebe supervizije primam u terapiju pojedinca i par koji su motivirani za intenzivan terapijski rad.
Radi se 2xtjedno, Zagreb centar. Plaća se 1/3 cijene uz obavezu sudjelovanja na superviziji. Ja sam liječnik, bavim se psihijatrijom ali ovdje tražim random pojedinca i par za potrebe završnog rada iz moje privatne psihoterapijske edukacije. Kontakt i reference na pm.
E sad kad ste ovo napisali podsjetili ste me na nešto što sam davno htio pitat. Postoji li mogućnost da recimo neki pojedinac ode studentu koji je pred diplomom za psihologiju ili psihijatriju (OK jako dobro razumijem razliku između ovoga dvojega) i želi ići tome studentu na terapiju i da ta terapija bude češća i duža. I onda taj pojedinac dobro zna da će ono što on kaže tom studentu ovaj reči svome supervizoru, kao i to kako je student reagirao, kako se osjećao u taj čas dok je trajala seansa itd. itd. itd.

Postoji li unutar medicinskog fakulteta ikakav način da se pomogne dobrovoljcima koji ne žive u ZG ili negdje u većem gradu, jer stanovnici koji žive u manjim mjestima puuuuno teže dođu do psihološke pomoći. Pa evo da onda imaju i na ovaj način pomoći si da im to bude neka dodatna mogućnost dolaženja do nje.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 15:00   #4029
Quote:
tina789 kaže: Pogledaj post
Ja sam bila kod Delićke prije nego joj se dijete bilo razbolilo al to je tad bila druga ženska i ja sam bila u 20ima...nakon toga i ona i muž isto psihijatar imaju mot da uopće ne slušaju ko šta govori....al u Splitu je općenito loša situacija za nać nekoga kvalitetnog ..btw..ima li uopće kbt u Splitu?
Meni su Delićka i Grubić pomogle "ugasit požar". Za sve ostalo, dublje, - žali bože. Znači, da se problemi nebi vratili to ništa.
bob rock57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 16:55   #4030
Postoji online psihoterapija
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:01   #4031
Quote:
Svjetlosni kaže: Pogledaj post
Postoji online psihoterapija
Specificiraj...

Rata-ta-tira
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:07   #4032
Quote:
Fila2mad kaže: Pogledaj post
Specificiraj...

Rata-ta-tira
Da sam posihijatar/psiholog pristao bih na online terapiju tek nakon što bi pacijent osobno došao k meni minimalno sedam-osam sati i to u nekakvom relativno kratkom razdoblju. Tek onda bi mogli pričati o skajpanju, Whatsappanju i ostalim onliine nužnim zlima.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:08   #4033
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
E sad kad ste ovo napisali podsjetili ste me na nešto što sam davno htio pitat. Postoji li mogućnost da recimo neki pojedinac ode studentu koji je pred diplomom za psihologiju ili psihijatriju (OK jako dobro razumijem razliku između ovoga dvojega) i želi ići tome studentu na terapiju i da ta terapija bude češća i duža. I onda taj pojedinac dobro zna da će ono što on kaže tom studentu ovaj reči svome supervizoru, kao i to kako je student reagirao, kako se osjećao u taj čas dok je trajala seansa itd. itd. itd.

Postoji li unutar medicinskog fakulteta ikakav način da se pomogne dobrovoljcima koji ne žive u ZG ili negdje u većem gradu, jer stanovnici koji žive u manjim mjestima puuuuno teže dođu do psihološke pomoći. Pa evo da onda imaju i na ovaj način pomoći si da im to bude neka dodatna mogućnost dolaženja do nje.
Treba kontaktirati psihoterapijske udruge i pitati ih imaju li nekoga u edukaciji pod supervizijom u traženom gradu.
Na stranicama SPUH-a su kontakti:

https://www.savez-spuh.hr/
Ovdje u linku nedostaju psihoanalitički psihoterapeuti.

Dakle, ne budući psiholozi i budući psihijatri, nego budući psihoterapeuti; jer ovi za psihoterapiju bez edukacije za psihoterapeuta nisu nužno educirani.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:23   #4034
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Treba kontaktirati psihoterapijske udruge i pitati ih imaju li nekoga u edukaciji pod supervizijom u traženom gradu.
Na stranicama SPUH-a su kontakti:

https://www.savez-spuh.hr/
Ovdje u linku nedostaju psihoanalitički psihoterapeuti.

Dakle, ne budući psiholozi i budući psihijatri, nego budući psihoterapeuti; jer ovi za psihoterapiju bez edukacije za psihoterapeuta nisu nužno educirani.
Puno hvala na inf.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 16:51   #4035
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Da sam posihijatar/psiholog pristao bih na online terapiju tek nakon što bi pacijent osobno došao k meni minimalno sedam-osam sati i to u nekakvom relativno kratkom razdoblju. Tek onda bi mogli pričati o skajpanju, Whatsappanju i ostalim onliine nužnim zlima.
Imaš ljude koji imaju jaku socijalnu fobiju ili agorafobiju i nije im to moguće. Ako online za početak može pomoći i to je dobro.
I druga situacija kod koje nema mogućnosti prethodnih dolazaka je kada ljudi nisu u istom gradu, istoj državi ili kontinentu.
Ovo su samo dvije situacije koje su mi odmah pale na pamet kao razlozi. Sigurno ih ima još.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:33   #4036
Quote:
Fila2mad kaže: Pogledaj post
Specificiraj...

Rata-ta-tira
eto pa prouci link

http://hdap.hr/analiticka-psihoterapija/
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:34   #4037
Pozdrav svima,
Trebala bih preporuku psihologa/psihoterapeuta u Osijeku, ako znate mozda i kako se cijene kreću obzirom da je jako malo info na internetu.
Shadawing is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:10   #4038
problemi

Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Postoji li unutar medicinskog fakulteta ikakav način da se pomogne dobrovoljcima koji ne žive u ZG ili negdje u većem gradu, jer stanovnici koji žive u manjim mjestima puuuuno teže dođu do psihološke pomoći. Pa evo da onda imaju i na ovaj način pomoći si da im to bude neka dodatna mogućnost dolaženja do nje.

Ruralna Hrvatska je nepokrivena a uz ovakav sustav javnog zdravstva to će i ostati
Medicinski faks je školska ustanova i ne pruža psihološku pomoć nego to radi KBC i specijalne bolnice. Psihoterapija je još neregulirana profesija iako je zakon u Saboru i čini se da će proći te uvesti malo reda u trenutni kaos. Po zakonu bi psihoterapijske udruge postale komore koje bi izdavale licence. Bile bi dvije vrste licenci i oko toga se lome koplja (savjetovanje vs psihoterapija).

Pitanje online psihoterapije pak koče sigurnosne i etičke dvojbe za koje trenutno nema rješenja ali napredak ai, blockchain i sl. obećava.
resilience is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 14:26   #4039
Članovi Hrvatskog psihoanalitičkog društva
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 17:57   #4040
Jeli od ovih koja tvoja doktorica
__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.