Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2006., 10:37   #1
Kol'ko para, tol'ko mužike iliti financije u vezi

Kakva su vaša iskustva, razmišljanja glede financija u vezi? Da li treba sve dijeliti, pa i tekući račun (kao i ostale račune, ako ih se ima) ili ne?

Osobno, mislim kako je najpoštenije imati zasebne tekuće, uz pretpostavku kako oboje šljakaju, s punomoćima.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 11:17   #2
Pa naravno da imas odvojene tekuce, pa kako cete primati placu??
Mislim da tu nema problema ako se zajednicki planira trosenje novaca. I ja sam u pocetku mislila kako je zgodnoimati odvojeno, ali u praksi to bas ne funkcionira tako. Mi sad placamo svadbu i njegova placa ide na stranu za to, a od moje se zivi.
Cim krenu zajednicki projekti, nema tu, sve ide na zajednicko. Ali da je bitno imati svoje prihode je, da mozes i bez pitanja si kupiti nove hlace (naravno ne u Escadi, ali...)
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 11:20   #3
Quote:
crtica kaže:
Kakva su vaša iskustva, razmišljanja glede financija u vezi? Da li treba sve dijeliti, pa i tekući račun (kao i ostale račune, ako ih se ima) ili ne?

Osobno, mislim kako je najpoštenije imati zasebne tekuće, uz pretpostavku kako oboje šljakaju, s punomoćima.
A, prvo ovisi o kojoj vezi govoriš.
smallnumber8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 11:22   #4
Quote:
smallnumber8 kaže:
A, prvo ovisi o kojoj vezi govoriš.
Istina, ali mislim da se ovdje misli na zajednicki zivot, a i moguc brak.
Ja sam pricala o trenutnom planiranju vjencanja i godinu i po staza zivota zajedno. Pa...
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 11:23   #5
imamo zajednicki racun jer nam je tako lakse, osim jedne kreditne kartice koja je samo moja za moje ludosti
 
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 11:23   #6
Što stvarno treba pojašnjavat kakvu vezu kod ove problematike?
Pa "one night stand" sigurno ne

Mogu oboje primati plaću primati na jedan tekući, nije to ništa neobično i nemoguće.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 11:33   #7
Imamo zasebne tekuće i jedan zajednički u koji obadvoje uplaćuju prema zaradi, za zajedničke troškove. Prednost je ta da se nitko ne osjeća obavezan pitati drugog za izdatke, što se u praksi svejedno čini ako su u pitanju veći iznosi.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 11:37   #8
Quote:
crtica kaže:
Osobno, mislim kako je najpoštenije imati zasebne tekuće, uz pretpostavku kako oboje šljakaju, s punomoćima.
nikad mi nije palo na pamet da imamo zajednički tekući, svatko ima svoj, dio love uvijek dignemo i stoji doma, pa tko je brži , šalim se, to je lova za režije i hranu, od ostatka (kojeg rijetko ima ) radimo što želimo. Punomoći nemamo ali znamo PIN-ove , devizni imamo isto svatko svoj, moj je skoro prazan , a na njegovom je lova za cca. jednu sobu (skupljamo za stan )
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 11:41   #9
Quote:
tash@ kaže:
... a na njegovom je lova za cca. jednu sobu (skupljamo za stan )
Ni odvojeni računi te ne mogu spasiti od rasprava tipa tko je koliko pridonjeo za stan. Tu bi trebao biti neki dogovor u naprijed.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 11:42   #10
Quote:
tash@ kaže:
nikad mi nije palo na pamet da imamo zajednički tekući, svatko ima svoj, dio love uvijek dignemo i stoji doma, pa tko je brži , šalim se, to je lova za režije i hranu, od ostatka (kojeg rijetko ima ) radimo što želimo. Punomoći nemamo ali znamo PIN-ove , devizni imamo isto svatko svoj, moj je skoro prazan , a na njegovom je lova za cca. jednu sobu (skupljamo za stan )
PIN se promijeni
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 11:56   #11
Quote:
crtica kaže:
Kakva su vaša iskustva, razmišljanja glede financija u vezi? Da li treba sve dijeliti, pa i tekući račun (kao i ostale račune, ako ih se ima) ili ne?

Osobno, mislim kako je najpoštenije imati zasebne tekuće, uz pretpostavku kako oboje šljakaju, s punomoćima.
Zasebne s punomoćima!
Pa jel ima zajednički jedan bez punomoći?

Ja sam da se u vezi (čitaj brak) ima tzv.jedan novčanik.
__________________
Čovjek mora biti svjestan svojih ograničenja.

Zadnje uređivanje Cats : 02.05.2006. at 18:28.
Dorky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 12:30   #12
Quote:
crtica kaže:
Što stvarno treba pojašnjavat kakvu vezu kod ove problematike?
Pa "one night stand" sigurno ne

Mogu oboje primati plaću primati na jedan tekući, nije to ništa neobično i nemoguće.
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 12:31   #13
Za mene bi to stvarno bio issue......Mislim da bi bilo najbolje da on upravlja svim našim parama, a meni daje tjedni džeparac. Ja se, vjerovali ili ne, ne bih bunila!
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 12:42   #14
Quote:
crtica kaže:
PIN se promijeni
a čuj, neke i muža promijene
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 12:45   #15
Quote:
Secundo kaže:
Ni odvojeni računi te ne mogu spasiti od rasprava tipa tko je koliko pridonjeo za stan. Tu bi trebao biti neki dogovor u naprijed.
dok mi kupimo stan, unuci će se dogovarati o tome kome će pripasti

u ovih 10 god. nismo nikada imali rasprave tko je koliko doprinjeo za bilo što, pa se nadam da će tako i ostati
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 12:49   #16
evo ovako: dragi radi, ja radim honorarno. zivimo skupa skoro 2 godine, svak ima svoj racun. ja kupujem veliku misecnu spizu i ostale sitnice tokon dana, a on placa kredite, rezije. a kad zelimo sta kupit jednostavno uzmemo bez obzira cija je lova... on je onako reka da je sve moje (lako mu je to rec kad je do nedavno bija u minusu)
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 12:52   #17
Quote:
imago2007 kaže:
Za mene bi to stvarno bio issue......Mislim da bi bilo najbolje da on upravlja svim našim parama, a meni daje tjedni džeparac. Ja se, vjerovali ili ne, ne bih bunila!
Ovo je pravo misljenje.
Recimo ja sam u moze se reci uspesnom braku punih 14 godina i od samog pocetka sam se dogovorio sa svojom suprugom da ja vodim finansije i to za sada radim vrlo uspesno,kada je upitanju trosenje novca ona recimo da svoj predlog ja mosljenje i zajedno ga usvojimo ili ne i tako to super funkcionise,jer zasto bi se ona i ja zamarali jednom obavezom.
Ima dosta primera gde je i supruga preuzela obavezu finasija i to dobro funkcionise.
Pouka je da nije vazno dali postoje razdvojeni ili zajednicki racuni vec koje dobar knjigovodja u home taj treba da vodi kompletne finansije.
KOREA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 14:09   #18
Mi nikad nismo imali takve rasprave oko toga tko sta placa.
Sve je jednostavno doslo prirodno. Ne znam. Mislim zafkancije da on sve financira jer mu je placa veca su tu..., ali imam je duhovitih odgovora i na to, ali je i dalje sve na razini dobrog vica.
A opet znam maminu frandicu koja ima skroz odvojene financije od muza. Pa si ona kupi auto, pa si on kupi auto. Ne kupuju auto zajedno, pa ce ga on/ona koristiti. ah..
Al to ovisi kakav si i s kim si u vezi.
Nam aje normalno da dijelimo skroz prihode, ali je normalno da ako njemu treba parfem da ce si ga ici kupiti, ili ako meni trebaju hlace da cu si ih ici kupiti. To je to. Mislim, dijelimo, ali...
Mislim isto tako se malo priceka, npr, da neka cifra od par sto kuna ne sjedne ovaj mjesec na Master nego pricekas ne znam do 10. u mjesecu pa onda kupis. To se dogovaramo
Ma ja sam bas sretna kako to kod nas funkcionira
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 15:24   #19
Quote:
KOREA kaže:
Ovo je pravo misljenje.
Recimo ja sam u moze se reci uspesnom braku punih 14 godina i od samog pocetka sam se dogovorio sa svojom suprugom da ja vodim finansije i to za sada radim vrlo uspesno,kada je upitanju trosenje novca ona recimo da svoj predlog ja mosljenje i zajedno ga usvojimo ili ne i tako to super funkcionise,jer zasto bi se ona i ja zamarali jednom obavezom.
Ima dosta primera gde je i supruga preuzela obavezu finasija i to dobro funkcionise.
Pouka je da nije vazno dali postoje razdvojeni ili zajednicki racuni vec koje dobar knjigovodja u home taj treba da vodi kompletne finansije.
Postadoh idol gastarbajteru, mora da nesto nije u redu
Stari ja sam ti 30.000 kuna u minusu, zato bih ja to tako. Inace ne bi
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 17:21   #20
Ja sam za totalno odvojene rachune i da svatko daje svoj dio za sve, tj da se svi troskovi dijele na pola.
Nikakvu punomoc na svoj rachun nikome nikad ne bih dala, koliko novaca ja imam na svom racunu je moja privatna i intimna stvar u koju ne dozvoljavam da se itko mijesha.
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.