Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2017., 07:40   #2121
i vi koje planirate ic odma isto, kak budete to izvele
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 09:28   #2122
Baš zbog te papirologije, a i činjenice da sam ja ljeti slobodna od škole ćemo ići na medeni mjesec 2-3 mjeseca nakon vjenčanja, a do tada će sva papirologije biti rješena.

Ne znam kako je kad se kupuje avionska karta, ali mislim da mora biti isto ime na karti kao i na dokumentima.

Poslije vjenčanja ćemo možda na neko opuštanje u welness ili slično, ali u Hrvatskoj, a kad sredim papirologiju idemo dalje..


E, da dodam - kad smo bili u matičnom uredu se prijaviti za vjenčanje od papira nam nije trebalo apsolutno ništa, trebala sam je samo osobna. Matičarka je sve potrebno sama isprintala. Za kumove nam je trebala njihova adresa, kopija osobne nije trebala. Platili smo 90 kn biljega sve skupa.
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 09:28   #2123
Ne idem na medeni mjesec, pogotovo ne u ponedjeljak ali je tjedan dana iza svadbe izborni vikend, pa me zanima ide li u popisu birača automatizmom promjena i stignem li uopće (ako moram ja mijenjati nešto) promijeniti do nedjelje?
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:54   #2124
Quote:
Ninuška18 kaže: Pogledaj post

E, da dodam - kad smo bili u matičnom uredu se prijaviti za vjenčanje od papira nam nije trebalo apsolutno ništa, trebala sam je samo osobna. Matičarka je sve potrebno sama isprintala. Za kumove nam je trebala njihova adresa, kopija osobne nije trebala. Platili smo 90 kn biljega sve skupa.
ja sam isto krenula sa skupljanjem svih papira i sve, i nakraju reko idem ih ipak ja nazvat, i upravo to rekla je zenska sam vase osobne i 90kn biljega
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:58   #2125
Quote:
Ninuška18 kaže: Pogledaj post
Baš zbog te papirologije, a i činjenice da sam ja ljeti slobodna od škole ćemo ići na medeni mjesec 2-3 mjeseca nakon vjenčanja, a do tada će sva papirologije biti rješena.

Ne znam kako je kad se kupuje avionska karta, ali mislim da mora biti isto ime na karti kao i na dokumentima.
ja sam zato planirala nakon kaj se vratimo u petak, jer dolazimo oko 11-12, pa nakon toga, ali to je onaj zadnji peti dan..... sad ni sama nisam pametna

kaj neko zna da sam se ja udala i promjenila prezime ak ja ne velim?!?
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 13:01   #2126
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Ne idem na medeni mjesec, pogotovo ne u ponedjeljak ali je tjedan dana iza svadbe izborni vikend
hahaha evo vidis ja ne glasam
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 20:10   #2127
Pozdrav , imam jedno pitanje. Ima li potvrda o slobodnom bračnom stanju koja je internacionalna u Hrvatskoj? Hvala vam
oli1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 10:17   #2128
Quote:
Tram11 kaže: Pogledaj post
ja sam zato planirala nakon kaj se vratimo u petak, jer dolazimo oko 11-12, pa nakon toga, ali to je onaj zadnji peti dan..... sad ni sama nisam pametna

kaj neko zna da sam se ja udala i promjenila prezime ak ja ne velim?!?
Ja se ne bih zezala s time.
Dakle, možda pri izlasku iz države ne biste imali problema jer potvrda nije došla u matični ured, ali na povratku biste sigurno imali probleme.

Moje je iskustvo da mi je potvrda o sklopljenom braku bila u ponedjeljak ujutro u 8 u matičnom, u podne već na e-građanima vidljiva promjena. To će sve ovisiti o brzini župnika koji donosi papire u ured/matičara koji podatke unosi u sustav.

Drugo, ako niste pratili događaje zadnjih dana, pojačane kontrole na vanjskim točkama EU. Ako letite, recimo preko Frankfurta ili nekog drugog EU grada koji je u šengenskom pojasu, mogli biste imati problema. Vaši će dokumenti unosom podataka u sustav postati nevažeći i gdje se god provuku kroz sustav - blinkat će.

Just my 2 cents. Nije vrijedno rizika.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs
Snjeska.Bijelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 10:49   #2129
fala, ali evo bili u petak u maticnom, i poslje u crkvi, i dogovorili se sa svecenikom da on preda papire u srijedu, cetvrtak, a maticnom treba 5-10 dana za obradu podataka, tako da se mozemo vratiti. to su nam pedlozili u maticnom i rekli su da nece biti problema, a svecenik se slozio s tim i zapisao biljesku i jos bumo to na vjencanju podsjetili
letimo direktno iz zagreba za amsterdam
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 12:44   #2130
Ako su vam tako rekli...
Ja se svejedno ne bih igrala.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs
Snjeska.Bijelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 10:28   #2131
Quote:
Tram11 kaže: Pogledaj post
cure kad ste isle na medeni, mi smo planirali ic ponedjeljak nakon svadbe,a li sam shvatila da se papiri moraju rjesavat odma tj u roku od 5 dana nakon vjencanja, a mi tad nebumo tu :/
kak to izvest
sva sreca pa nismo jos nis rezervirali, ali fakat bi htjela otic odma.
Kolko sam skuzila u roku od 5 dana nakon vjencanja(u crkvi se zenimo) bi trebalo donjeti u maticni potvrdu da smo se zenili, i nakon toga jos u roku od nekoliko dana to sve nesto sto neznam sta je
savjeti neki plizzzzzzzzzz
i mene muči isto pitanje. Također planiramo ići nakon vjenčanja na put...
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 17:58   #2132
Pitanje, da li netko zna ako bračni partneri moraju imati istu adresu prebivališta? Hvala na info
hollaback88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 08:05   #2133
Quote:
crvenaruža kaže: Pogledaj post
i mene muči isto pitanje. Također planiramo ići nakon vjenčanja na put...
Mi smo odlucili ic pa kud puklo

Zamolili svecenika da nam kasnije preda papire i trazit cemo u maticnom da nas stave na dno hrpe

meni su rekli da me ziher niko nece ostavit u Nizozemskoj, jedino mi kad dodem kod nas mogu dat kaznu ak se bas napikiraju, ali uglavnom te samo upozore da bi trebala sto prije rijesiti papire

di idete? kak idete? ajde mozda na pm da ne spamamo
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 10:34   #2134
Slavonija

Riješili matičara osobno, premda smo zvali prije i rekli su nam da smo mogli to i dva tri dana prije vjenčanja jer ne živimo u slavoniji. Od papira trebalo nam samo osobne naši i dali smo kopije osobne od kumova jer im treba samo adresa, mogli smo to i na papir napisati, te 90kuna biljega i to je to.

U Župni ured smo donijeli potvrdu od matičara i naše krsne listove sa slobodnim stanjem. Dobili vjenčani proglas koji trebamo dati župniku u dalmaciji i to je to.
__________________
"Ljubav je jedini ključ koji odgovara vratima raja."
legica989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 18:35   #2135
Jel se ta potvrda kod maticara odmah dobi i recimo taj isto dan moze zupniku na upis taj ili? I sto sve maticar upisuje na tu svoju listu tj sto osim adrese on treba od vas koje podatke ispituje?
JazzyArtCorner is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 09:07   #2136
Quote:
JazzyArtCorner kaže: Pogledaj post
Jel se ta potvrda kod maticara odmah dobi i recimo taj isto dan moze zupniku na upis taj ili? I sto sve maticar upisuje na tu svoju listu tj sto osim adrese on treba od vas koje podatke ispituje?
ko dmaticara dobis papire kad se prijavljujes, i mozes odma nosit kod svecenika (tako smo i mi radili).

Kaj se dokumenati tice, samo vase osobne ako ste oboje hrvatski drzavljani. I morate znat adrese kumova i to je to. Pitaju te neke gluposti, ali nista sto vec sama ne znas. Tipa drzavljanstvo, crkva u kojoj se zenite, da li ste u srodstvu i tak
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 10:08   #2137
Quote:
Tram11 kaže: Pogledaj post
ko dmaticara dobis papire kad se prijavljujes, i mozes odma nosit kod svecenika (tako smo i mi radili).

Kaj se dokumenati tice, samo vase osobne ako ste oboje hrvatski drzavljani. I morate znat adrese kumova i to je to. Pitaju te neke gluposti, ali nista sto vec sama ne znas. Tipa drzavljanstvo, crkva u kojoj se zenite, da li ste u srodstvu i tak
E hvala na info brine me potanje o sto ste po zanimanju jer cu ja izmedju svatova i te prijave to promjeniti pa neznam sto da kazem tamo :-(
JazzyArtCorner is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 10:49   #2138
Quote:
JazzyArtCorner kaže: Pogledaj post
E hvala na info brine me potanje o sto ste po zanimanju jer cu ja izmedju svatova i te prijave to promjeniti pa neznam sto da kazem tamo :-(
iskreno mislim da im je to najmanje bitna stva
moda da im isto tako kazes kako si i napisala, pa ce ti oni znati najbolje sto reci
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 13:34   #2139
Mene zanima nešto u vezi kumova kad se radi o vjenčanju kod matičara.
Situacija je da je kuma iz BiH i ima njihove dokumente, pa sam zbog toga zvala matični ured, naglasila odakle je kuma, da nema hrvatske dokumente i rečeno mi je da trebam samo kopiju osobne. Kuma je poslala kopiju osobne i putovnice i tamo nigdje ne piše adresa prebivališta, tj. takvi su im dokumenti i sad me zanima hoću li imati problem zbog toga u matičnom uredu. Znam njezinu adresu prebivališta, imam sve te kopije no ne znam hoću li ju moći upisati kao svjedoka ako ni na jednom dokumentu ne piše adresa.

Unaprijed hvala na odgovoru ako netko zna ili je imao takvu situaciju
BellaMare is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 14:22   #2140
Mi nismo trebali ni kopiju osobne, na papiru smo napisali imena i adrese kumova, to je bilo to.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:47.