Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2003., 10:23   #41
Quote:
Zavelim kaže:
Ove sadašnje grupe haplotipova se ne mogu nazivati imenima slavenski, ilirski, indoarijski i slično jer su puno starije i sveobuhvatnije. Marker M170 (grupa Eu7 ili po novom grupa I ) je star oko 25000 godina i normalno da nema nikakve direktne veze s bilo kojom recentnom kulturološkom pojavom. Najbolje bi moga biti opisan kao gravetijenski genotip jer je populacija koja ga je donjela u Europu prije maksimuma ledenog doba (20000-17000 g.) donijela i puno napredniju paleolitsku gravetijensku kulturu. No iz tog proizlazi da indoarijci i sarasavati nikako ne mogu imati veze sa našim M170 kad je ovaj tu već 25000 godina, a ta kultura je nastala najranije 3000g p.n.e. u Indiji.

zivijo zavelime .

pa nije bas da proizlazi ali je to vjerojatno tocno.
teoretski je moguce da je eu7 u 25 000 godina obisao cijelu zemlju. prakticno je to nemoguce jer ga danas ima samo u evropi.

sa time je ocito promaseno eu7 nazivat indo-arijevskim markerom (sto cini Lovric).
indo-arijevski marker je najvjerojatnije eu19 i zbog toga san naime i zapoceja ovaj topic. radi se o tome da je jedina moguca genetska veza sa indijom i iranom kroz eu19 a ne kroz eu7 kako lovric kaze.
sa druge strane jasno je da je eu19 vecinski u slavena pa time slavenski marker, tako da kad lovric tvrdi da nismo slaveni nego iz irana to je kretenizam jer je jedina gen. veza nas i irana eu19 tj slaveni.
lako bi moglo ispast da su slaveni u vecini jenostavno dosli iz podrucja iran-indija-afg-pak nakon presusivanja vedske rijeke sarasvati prije ko zna kolko tisuca godina

eu 7 bi bilo pametnije nazvat germansko-alpski marker jer je u germana i u nas najcesci.
gravetijenski genotip mi nije bas naziv za raju mada je najtocniji,
dinarski mi se ne svida jer niko ne zna di je dinara,
a balkanski me odma asocira na balkanske ratove
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 17:50   #42
Quote:
Štrok kaže:
A pleme Croatan iz Sjeverne Amerike?
Po jednoj teoriji koju iznosi ekipa lovrić/tomčić hrvati vuku porijeklo od paleo mongola koji su naselili i ameriku (indijanci).Ti paleo mongoli hrvati se stapaju u rigvedskom dobu sa arijcima i naseljavaju u indiji i pakistanu.Sama predstava te teorije je loše poduprta dokazima, ali teorija postoji.
 
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 17:08   #43
Mogo bi satima citati vase komentare, uzbudljivo i interesantno. I ja sam puno citao o genetskim istrazivanjima.

Ali na kraju se pitam, zasto se sad toliko pise o genetici kad imamo oci ? Pa ja po faci vidim covjeku iz kojeg djela Europe je. Ja ovdje u Njemackoj Hrvate, pogotove Dalmatince po faci prepoznam. Njemci nam to nisu vjerovali ali dokazali smo im nekoliko puta. I Zagorci imaju nesto tipicno. Pa sto meni god rekli geneticari, ja sam vidim, da u nam prevlada neki genotip, mada to nije isti na sjeveru i jugu. Na jugu to netrebaju biti tamni ljudi - ipak odmah vidim. Na primjer Josipa Sesara, Alena Boksica ili Andriju Zizica bi svugdje na svijetu prepoznao kao Dalmatince (Hercegovce). A najtipicnija faca Hrvata mi je ta Petra Zgansija, kosarkaskog trenera. Na sjeveru je tipican izgled kapetana rukometne repke, Slavka Goluze. Njega bi svugdje prepoznao kao sjevernog Hrvata (mada sad neznam odakle je on iz Hrvatske). Sad znam par poljake i Ruse. Izvinite, ali to sto nazivamo tipicno Ruskim i poljskim je kod nas absolutna manjina. Mozda u Slavoniji imas te okrugle bjele face (Kao Olic). Po slikama bi stvarno rekao, da mnogi ljudi na obali indijskog oceana i dalje prema centralnoj aziji imaju taj tip izgleda. Iran, Pakistan, Afganistan, najvisa kasta u Indiji... Vidio sam tu neke slike gdje sam se stvarno zacudio.

Ja vidim po facama, da ni jedan juznoslavenski narod ne postoji iz istog "materijala" kao Rusi, Ukrajinci i Poljaci. Pa pogledajte facu i oblik Zagorca, bugara, Dalmatinaca, Srba a o Makedoncima da ne pricam. Pricamo samo njihov jezik i imamo nesto njihove krvi, ali slavizam nasa proslost nije, mozda samo trag u nasu proslost.
__________________
Transparent na jednoj Anti-Bush Demonstraciji:
bombing for peace is like fucking for virginity
Rick23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 17:47   #44
Quote:
riki1512 kaže:
Mogo bi satima citati vase komentare, uzbudljivo i interesantno. I ja sam puno citao o genetskim istrazivanjima.

Ali na kraju se pitam, zasto se sad toliko pise o genetici kad imamo oci ? Pa ja po faci vidim covjeku iz kojeg djela Europe je. Ja ovdje u Njemackoj Hrvate, pogotove Dalmatince po faci prepoznam.

reci mi kad si vec u njemackoj, jesi li mene prepozna

mozda se po izgledu moze pogodit ko je odakle ali ipak imas masu primjera di su genetska istrazivanja bila poprilicno iznenadujuca

konkretno kod nas
dobro ti kazes da je bilo ocito da izgledom bas i nismo slaveni (bar ne u vecini) ali jos se vise razlikujemo od njemaca i svedana, iako smo ocito prije 12ak tisuca godina svi bili zajedno i to vjerojatno na balkanu. i danas njemci , svedi, hrvati, bosanci i srbi biljeze najveci udio genetske skupine eu7

uglavnom ja (a ni svjetski antropolozi) donedavno ni po cemu nebi reka da smo mi genetski tako bliski jer fizicki bas i nismo jako slicni. jedino zajednicko nam je da smo svi visoki

te velike fizicke razlike se mogu zahvalit genetskim promjenama u toku tih 12 000 godina.
na sjeveru su imali drukcije mutacije nego mi na jugu pa vise golim okom bas i nemos skuzit genetsku vezu

di si u njemackoj
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 20:46   #45
Da, tebe san odmah prepozna :-)

Pa ok, znamo da su neki geni dominantni (na primjer tamnoca), pa je mozda izgled ljudi onakav, a genetika kaze drugacije.

Ja sam sa Ravensburga, Friedrichshafena (bodensko jezero)
__________________
Transparent na jednoj Anti-Bush Demonstraciji:
bombing for peace is like fucking for virginity
Rick23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 08:58   #46
Quote:
riki1512 kaže:
Da, tebe san odmah prepozna :-)

Pa ok, znamo da su neki geni dominantni (na primjer tamnoca), pa je mozda izgled ljudi onakav, a genetika kaze drugacije.

Ja sam sa Ravensburga, Friedrichshafena (bodensko jezero)

tebi je super
nemoras ni ic u hrvatsku nalito na more kad imas jezero
a nije ti ni dosadno
ako neznas sta bi radija mos slagat puzzle:-)
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 20:36   #47
Quote:
tebi je super nemoras ni ic u hrvatsku nalito na more kad imas jezero a nije ti ni dosadno ako neznas sta bi radija mos slagat puzzle:-)

Ha ha - pa sta to pricas ? Kakav puzzle ? Jel to neka fora u HR ili si ti to izmislio ?

Inace jezero je strasno lijepo, odmah iza njega vidis visoke planine svicarskih alpa skroz detaljirano i veliko. Ali problem su ljudi. Ides na kupanje u 4 ili 5, vec u 6-7 nema vise nikoga, umjesto da svi dolaze tek u pet pa da se pravi party svaku vecer na obali...ali jebi ga. Dodju nam Njemci sa sjevera i kazu, uff kako vam je ovdje lijepo, a mi nemamo nista od tog jezera kad se ljudi u ljetu jedva nadju jednom na tjedan da idu na vecer na jezero nesto popit...

Jebi ga, tu se zivi za rad. Odakle si ti ? Dali se u Dalmaciji raja na vecer nadje na plazi ?
__________________
Transparent na jednoj Anti-Bush Demonstraciji:
bombing for peace is like fucking for virginity
Rick23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 09:15   #48
Quote:
riki1512 kaže:
Ha ha - pa sta to pricas ? Kakav puzzle ? Jel to neka fora u HR ili si ti to izmislio ?

Jebi ga, tu se zivi za rad. Odakle si ti ? Dali se u Dalmaciji raja na vecer nadje na plazi ?
Ravensburger je jedna od firmi koja radi puzzle
pretpostavljan onako ofrlji da je u Ravensburgu i kanda san u pravu

ja san ti nalito 24 sata na plazi
vikendica mi je naime na plazi pogadas i di
osim moje tamo je nazalost samo jos 5 kuca pa bas i nema puno raje

glede komunikacije to je stvarno problem u njemackoj.
u hr mi tog nikad nije falilo i mislija san da nikad i nece. kad nesto imas ne pari ti se bitno
tek san ovde skuzija

inace san iz splita, odakle drugo
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2004., 01:13   #49
Pozdrav tebi Hvar!

Evo vec par mjeseci pratim rasprave u kojima ucestvujes i vec sam par puta te htio kontaktirati odnosno pitati. Cito sam te i na ezeboardu di si se nadjebavo sa onim majmunom Istorijom koji onako glupavo nikako da prizna da je genetika abeceda za svako antropo-povijesno istrazivanje. Zanima me jeli sada potvrdjeno da i Srbi imaju vecinski Eu7 s obzirom na onu njihovu zastarjelu metodu te nisam dobro skuzio jel Eu7 izvucen iz majcinske ili oceve linije?
Najvaznije sto me zanima je to, kome bi se mogao obratiti(i da li takva mogucnost uopce postoji) da utvrdim svoj marker. Jebeno me zanima? Brijem da bi bio spreman i platiti par sto €. Pretpostavljam da je to jos uvijek malo slozenije za obaviti, ali ko zna, zato i pitam...
Direktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2004., 15:12   #50
Quote:
Zanima me jeli sada potvrdjeno da i Srbi imaju vecinski Eu7 s obzirom na onu njihovu zastarjelu metodu te nisam dobro skuzio jel Eu7 izvucen iz majcinske ili oceve linije?
Dok naleti Hvarac mogu i ja malo. Nema nikakvih novih objavljenih istraživanja na području Srbije tako da se ne zna točan postotak Eu7. Na prezentaciji svoje knjige 7.11.2003 Ivan Jurić je napomenuo kako je dobio informaciju od Underhilla o jednom još neobjavljenom radu da je kod Srba Eu11 skoro 10-tak% i pošto je upravao taj haplotip jedan od onih koji je napravio zbrčku automatski pada i broj Eu7. Vjerojatno je postotak nešto niži od 40% za Eu7, a kod Hrvata po zadnjemu iznosi 48.7%.

Eu7 je izvučen iz očeve linije.
Zavelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2004., 20:23   #51
Quote:
Direktor kaže:
Pozdrav tebi Hvar!

Evo vec par mjeseci pratim rasprave u kojima ucestvujes i vec sam par puta te htio kontaktirati odnosno pitati. Cito sam te i na ezeboardu di si se nadjebavo sa onim majmunom Istorijom koji onako glupavo nikako da prizna da je genetika abeceda za svako antropo-povijesno istrazivanje. Zanima me jeli sada potvrdjeno da i Srbi imaju vecinski Eu7 s obzirom na onu njihovu zastarjelu metodu te nisam dobro skuzio jel Eu7 izvucen iz majcinske ili oceve linije?
Najvaznije sto me zanima je to, kome bi se mogao obratiti(i da li takva mogucnost uopce postoji) da utvrdim svoj marker. Jebeno me zanima? Brijem da bi bio spreman i platiti par sto €. Pretpostavljam da je to jos uvijek malo slozenije za obaviti, ali ko zna, zato i pitam...
i tebi pozdrav
kad vec govoris o povjesti, jedva cekan da se u arheologiji pocmu radit DNA analize. a to ce se desit masu brzo.
tad ce se vidit jesu li ove procjene (40, 25, 12 itd tisuca godina) pogodene. ko sto cujes od zavelima nije nista novo objavljeno o srbiji ali vec je sad sigurno da je u srba eu7 vecinski. samo je pitanje sa kolko %.
radilo se o nepreciznoj metodi ili haplogrupi.
sve je to u studiji sa srbima tocno ali je grupu hg2 u kojoj su srbi bilo pametnije podjelit u podgrupe koje su od nje nastale tj mutirale.tako je npr hg2=eu7+eu11+...

glede tvog markere stvarno neznan di bi ga dozna.
u hrvatskoj mislin da to ne rade. cini mi se da su cak i za studije slali uzorke vani.
vani to sigurno mos napravit ali ja neznan di
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2004., 23:48   #52
Quote:
Ravensburger je jedna od firmi koja radi puzzle pretpostavljan onako ofrlji da je u Ravensburgu i kanda san u pravu
A joooj ni u snu se nebi sjetio za Ravensburger. Odraso sam u Friedrichshafenu, u Ravensburg sam se selio tek tokom studija tako da si rekao 'mozes letiti zepelinom' odmah bi skuzio, a da sam odrasto u Ravensburgu, skuzio bi sigurno i puzzle

Quote:
Najvaznije sto me zanima je to, kome bi se mogao obratiti(i da li takva mogucnost uopce postoji) da utvrdim svoj marker. Jebeno me zanima?
Hvala bogu da se ne moze. Zamisli kolki tu ima potencijal za nove ideologije. Slozile se bi mozda nove militantne grupe poput: "mi smo ove i one ciste genetike, ljudi te genetike su najvrijedniji jer su to nasljednici starih xxx'a, koji su prije xxx godina vladali xxx zemljom. Mozes nam se samo pridruzit, ako si taj genotip inace si za nas smece."

I sto ti znaci genotip ? Sto da si onoga koji prevlada kod Srba ? Bi li te smetalo ? Inace ne razumjem se bas u genetiku, ali u Matematiku. Ako prevlada samo tih par tipa, onda je tih par tipa vec i postojalo prije 200 godina. To su od prilike 7 generacije. Uzmimo djete, koje se danas rodi, prije 25-30 god. mu se rodili roditelji (2 covjeka), prije 50-60 djede i bake (4 covjeka) itd, 2^7 je vec 128 ljudi, od kojih to djete vuce korjene (da su ti ljudi ponekad negdje daleka familija nema prevelik znacaj). I tada su ljudi vec bili izmjesani totalno, pa izvinite, tih 128 ljudi te 1800 godine nikako nisu mogli biti iste grupe genotipa. Koji god tip kod djeteta pronadjen, on je miks.

Jedino sto neznam je, dali se kod jednog covjeka moze pronaci vise tipa, pa da na primjer mogu biti 50 % onoga, pa 30 % ovoga itd. Na primjer kao sto vjerujem da se moze iz genetike vidjeti, da u jednon psu ima 25 % vukove krvi, posto se majka tog psa, njemacki ovcar, rado zajebavala po sumama...u tom slucaju zaboravite moj racun.
__________________
Transparent na jednoj Anti-Bush Demonstraciji:
bombing for peace is like fucking for virginity
Rick23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 01:24   #53
HVALA MLADICIHVALA MLADICI
Direktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 11:05   #54
Quote:
riki1512 kaže:
Jedino sto neznam je, dali se kod jednog covjeka moze pronaci vise tipa, pa da na primjer mogu biti 50 % onoga, pa 30 % ovoga itd. Na primjer kao sto vjerujem da se moze iz genetike vidjeti, da u jednon psu ima 25 % vukove krvi, posto se majka tog psa, njemacki ovcar, rado zajebavala po sumama...u tom slucaju zaboravite moj racun.
sve je to moguce ali ne u sklopu ovih studija
naime ove studije promatraju samo one gene koji se u cjelini prenose sa oca na sina pa se i zovu Non Recombining Y jer se ne miksaju sa genima majke.
isto tako postoji dio koji zene dobivaju samo od majke i zove se mitohondrial DNA

zbog toga bi NRY trebao bit identican kod svih ljudi koji postoje
skoro da i je
jedino se razlikuje u mutacijama a one su masu rjetke
naime taj NRY kao i ostali geni je podlozan mutacijama koje se onda prenose samo na potomke onog koji je mutira pa se tako njegovi potomci mogu razlikovat od svih ostalih
vjerojatnost da neki gen mutira natrag je skoro nula

tako da u ovim studijama nemozes nikako istovremeno bit npr i eu7 i eu18

ali nekad ipak mozes imat vise mutacija
npr mos imat i eu18 i eu19 mutaciju
zato jer je eu19 (slavenska mutacija ili genotip) zadesila nekog tipa koji je vec ima mutaciju eu18 (proto keltska)
ove nazive slaveni i kelti ne uzimaj prestrogo jer su se te mutacija desile davno prije nego su se oni tako prozvali pred 30-40 tis. godina i to u aziji
da je neki genotip podgrupa nekog drugog nije nimalo neobicno
logicno, jer su svi ljudi i genotipovi nastali od jednog covjeka i genotipa
znamo i kako se zove
medutim uobicajeno je da se kaze da tip ima samo podgenotip
nadgenotip se zanamari jer se podrazumijeva

zbog tog ti je i nastala zbrka sa srbima jer su oni strpani u hg2 od koje je nastalo pola kugle zemaljske
od nje dolaze i eu7 i eu4 i eu11 i eu10 itd

ukucaj malo ove markere u google pa ces moc sve ovo sto ti prican i provjerit.

narocito se Zavelim potrudija da raji priblizi ove genetske studije i to na prilicno strucan nacin.
ja o tome za razliku od njega vise onako laicki divanin
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 11:23   #55
Quote:
riki1512 kaže:
Hvala bogu da se ne moze. Zamisli kolki tu ima potencijal za nove ideologije. Slozile se bi mozda nove militantne grupe poput: "mi smo ove i one ciste genetike, ljudi te genetike su najvrijedniji jer su to nasljednici starih xxx'a, koji su prije xxx godina vladali xxx zemljom. Mozes nam se samo pridruzit, ako si taj genotip inace si za nas smece."

upravo je suprotno
naime ove studije pokazuju da nema cistih naroda
svaki narod je mix markera, isto ko sto svaki marker postoji u vise naroda tako da npr jedan hrvat moze bit genetski slicniji nekom njemcu nego nekom drugom hrvatu

ova istrazivanja upravo onemogucavaju takva lupanja

cak i ona patka da su srbi totalno razlicit narod od hrvata je samo plod brzopletog interpretiranja rezultata razlicitih studija od strane nestrucnjaka

upravo su ove DNA studije pokazale besmislenost ne samo naseg vec i mnogih drugih dugotrajnih sukoba

ne samo da su genetski ispali srbi jednaki ko i hrvati vec su
i turci ispali identicni grcima iako se pobise za cipar

a najbolje od svega:
zidovi su ispali identicni palestincima pa cak i arapima iako ratuju do istrijebljenja
ko ce kome neg svoj svome
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 13:17   #56
hvar:
>a najbolje od svega:
>zidovi su ispali identicni palestincima pa cak i >arapima iako ratuju do istrijebljenja
>ko ce kome neg svoj svome

Je li ovo skroz tocno? Koliko sam skuzio, Ashkenazi zidovi su identicni kurdima, dok su Sephradim slicniji palestincima.

Samo me onda zbunjuje da li su zidovi i palestinci uopce genetski Semiti, posto su kurdi Indoevropljani? Iz naseg hrvatskog primjera znamo da jezik ne mora imati veze sa narodom (slavenski govorimo, a slaveni vecinski nismo. madjari su jos extremniji primjer u suprotnom smjeru)
 
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 14:18   #57
Quote:
balakus kaže:
hvar:
>a najbolje od svega:
>zidovi su ispali identicni palestincima pa cak i >arapima iako ratuju do istrijebljenja
>ko ce kome neg svoj svome

Je li ovo skroz tocno? Koliko sam skuzio, Ashkenazi zidovi su identicni kurdima, dok su Sephradim slicniji palestincima.

Samo me onda zbunjuje da li su zidovi i palestinci uopce genetski Semiti, posto su kurdi Indoevropljani? Iz naseg hrvatskog primjera znamo da jezik ne mora imati veze sa narodom (slavenski govorimo, a slaveni vecinski nismo. madjari su jos extremniji primjer u suprotnom smjeru)
sad cu malo lupat ali nadan se da cu ubost

naime davno san to cita a zidovski mi markeri nisu bas ostali u glavi jer su dosta drukciji od nasih

ali cini mi se da je bilo ovako
poprilicno veliku zbrku u cijeloj prici stvorilo je hazarsko carstvo
za neupucene u koje i sam spadan, to je carstvo na podrucju rusije koje je citavo preslo na zidovsku vjeru sto se inace nikad nije dogadalo

tako da ti zidovi moraju i genetski odudarati
cini mi se da su to danas ashkenazi zidovi

nemojte me hvatat za rijec nego bolje provjerite pa javite
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 15:14   #58
neki hrvatski Iranci
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 19:06   #59
baš tako, to je ekipa koja je u određeno doba povijesti prešla na judaizam, njihovo područje je na kavkazu i malo južnije, znači dijelili su područje sa turcima, kurdima i kavkaskim narodima i po porijeklu su takvi, a ne semiti kao židovi i arapi (zanima me odakle su španjolski židovi kojih ima tj. bilo je puno po bosni, nazivaju se serafindi ili slično) i raselila se i prema evropi tako da su to židovi koji žive po rusiji i njemačkoj (barem su tamo živjeli...)


Quote:
hvar kaže:
sad cu malo lupat ali nadan se da cu ubost

naime davno san to cita a zidovski mi markeri nisu bas ostali u glavi jer su dosta drukciji od nasih

ali cini mi se da je bilo ovako
poprilicno veliku zbrku u cijeloj prici stvorilo je hazarsko carstvo
za neupucene u koje i sam spadan, to je carstvo na podrucju rusije koje je citavo preslo na zidovsku vjeru sto se inace nikad nije dogadalo

tako da ti zidovi moraju i genetski odudarati
cini mi se da su to danas ashkenazi zidovi

nemojte me hvatat za rijec nego bolje provjerite pa javite
__________________
XXX za ¤¤¤
adNtoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2005., 11:27   #60
dragi moj

dragi moj hvaranin


hrvati su prava arijevska rasa
malo pomijesana sa Slavenima
i zato ne brini

popi zmul dobrog hvarskog plavca za mene
strickson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.