Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2012., 09:40   #41
Thumbs down

ono kaj mene uvijek fascinira sa tim sljemenom su konstantni problemi...bio sam 2 puta ove godine preko tjedna, prvi puta radila je samo crvena (koja je bila na pola zatvorena zbog natjecanja nekog) i bijela staza (snijega kolko hoces i bilo je uvijeta da se osposobe sve staze, ali nista)..drugi puta su bile otvorene sve staze, ali od zicara su radile samo 3sjedeznica na crvenoj, koja je opet bila na pola zatvorena, i sidro na bijeloj (bila je srijeda i guzva na zicaru ogromna)..poanta: zasto, ali zasto sljeme ne moze biti normalno skijaliste na kojem rade sve staze i sve vucnice i zicare da se ta kolicina skijasa rasporedi na sve staze i da nema guzve (jer mi niko ne moze rec da nije bilo snijega, na crvenoj su doslovno napravili 2 brijega od cca 3m u visinu umjetnog snijega, a zelena je u to vrijeme bila zatvorena zbog ''nedostatka'' snijega), a gledam ove hahare koji rade na zicarama, 5 ih je dole u kucici griju guzicu, 3 gore u kucici, na bijeloj ista stvar...i slag na tortu, 3sjedeznica je od danas u kvaru, crvena i plava staza su automatski zatvorene, rade samo zelena i bijela..
Neil_66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 23:51   #42
Quote:
Neil_66 kaže: Pogledaj post
/cut
A šta te tu fascinira i čemu se čudiš? To je Sljeme i ovo je Hrvatska. Jedino što mene čudi je da dnevna karta nije 200kn a ne 100 preko vikenda.
Sidro na zelenoj ne radi zato što se zelena spaja na crvenu --> dvosedežnica. Ko bi lud otvorio još extra žicu ako nije prijeko potrebno, pih.
__________________
Tired.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 10:35   #43
Quote:
Crais kaže: Pogledaj post
A šta te tu fascinira i čemu se čudiš? To je Sljeme i ovo je Hrvatska. Jedino što mene čudi je da dnevna karta nije 200kn a ne 100 preko vikenda.
Sidro na zelenoj ne radi zato što se zelena spaja na crvenu --> dvosedežnica. Ko bi lud otvorio još extra žicu ako nije prijeko potrebno, pih.
trosedeznica*
bas zato ste se spaja na crvenu i sto vucnica ne radi se stvara guzva..kad budes isao sljedeci put mjeri si vrijeme kolko provedes cekajuci na sedeznicu i kolko si vremena na njoj, a kolko vremena na stazi skijajuci/bordajuci..govorim ti s obzirom kolko je gore zaposlenih na skijalistu (koji zapravo nemaju kaj radit) komotno mogu raditi sve vucnice i sedeznica...
Neil_66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 12:37   #44
Mislim da ti nisi shvatio bit mog posta, ali nema veze. Uglavnom ja idem samo preko tjedna, najbolje ponedjeljak ili srijeda. Ne čekaš ništa nigdje, niti ti itko smeta na stazi =)
__________________
Tired.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 12:54   #45
Kakva je situacija sad preko tjedna dok ne radi trosjed? Jel ima guzve? Kolko se ceka?
ludwig9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 09:38   #46
Vidim da je dosta losa situacija ove sezone, otvoren je samo crveni spust: http://www.skijanje.hr/vijesti/clana...-radu?id=24360

Nisam jako dugo bio na sljemenu, a sad bi htio iznajmit opremu- preko ponude se naslo nesto jeftinije pa si razmisljam bi il nebi...

valjda ce past jos nesto snijega do 3.mj...??
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 11:01   #47
jedno pitanje za stare sljemenase: gdje je bio zuti spust? je li to naziv staze na panjevini ili? jedino spominjanje na internetu na koje sam nasao je da se vise ne uredjuje zbog "prevelike strmine"
Doma93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 20:45   #48
Danas sam bio gore, pa ukratko. Staze sve otvorene, vrijeme dobro,uzitak skijati (za jednom prosjecnog skijasa) ,ali opet puno ljudi, guzva za vucnicu/sjedeznicu,parking problem....


Kad su otvorili skijaliste 21.12.2012, bio sam ujutro u nedjelju 22.12.12 . Tad je bila manja guzva, iako je radio samo Crveni spust i zicara trosjed. Zbog toplog vremena i puno skijasa, napravili su se hupseri, pa su stazu vec u ponedjeljak zatvorili ,da ju sacuvaju za natjecanje.

A danas.... Idem gore sa zagorske strane preko Pile i cesta je ok, ali je usko ociscena pa treba paziti ak netko ide u suprotnome smjeru. Moram parkirati uz cestu, jer iako kod Tomislava imas parking, onda se nemozes vratiti istim smjerom (na cesti je znak, Vikendom 9-17 JEDNOSMJERNA, pa tko je sa zagorske strane, MORA ici do Zagreba tj Gracana i natrag, da se moze opet preko Pile vratiti.A to je dodatnih sat vremena voznje. KATASTROFA)

Stoga parkiras uz cestu , opremu na sebe i stepenicama do Bijele livade. Kupujem kartu (poludnevna 9h-13h = 60kn je dosta da previse ne ogladnis i ne umoris si noge) i vucnicom gore. Gas preko Zelenog spusta i vec si dolje kod zicare trosjed. 7 i pol minuta do vrha i eto, Crveni, Bijeli, Zeleni ili Plavi.... biraj.

Staze imaju dosta snijega, lijepo je ucvrscen i nema ni previse leda (boarderi). S druge strane na jednome dijelu Plavog spusta ima i kamenja, na nekim dijelovima staza ima i hupsera.
No najlosije su guzve. Da se spustim Crvenim,Plavim,Zelenim mi treba oko 5 minuta, a onda cekam 15-20 minuta na zicari, a oko 8 minuta se vozis na vrh. Barem jednom zicara trosjed stane i mozes uzivati u pogledu (zbog onih koji tek uce ulazak/silazak na sjedeznicu, pa padaju i slicno). Uglavnom 5 minuta skijanja svakih pola sata, kad je guzva. Super za one koji se brzo umaraju
Guzva je i na Bijelom spustu/livadi, gdje ima puno pocetnika,pa ni tamo nis ranije ne dodjes na red za vucnicu.

Stoga mislim da je bolje vikendom izbjeci guzve, dok god ne promijene neke stvari.
Znam ici na moju dragu Janinu u Rogasku i tamo se vise "naskijam", jer makar je staza kratka, nema cekanja na vucnici (jednosjed), parking je 50m od staze, cijena ko na Sljemenu i svaki dan rade do 20h.

Pa mi nije jasno, zasto jedno Sljeme nemoze pocet raditi ranije, zasto nema nocnog svaki dan, zasto jednosmjerna regulacija prometa.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 10:27   #49
klinsider, hvala ti puno na info

do kad mislite da ce staze bit ok? na zalost ne mogu barem jos 2 tjedna otic
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 12:45   #50
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
klinsider, hvala ti puno na info

do kad mislite da ce staze bit ok? na zalost ne mogu barem jos 2 tjedna otic
Trebale bi biti još čitavu veljaču. Doduše, lani su s onim servisom vučnica totalno zajebali
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 18:55   #51
Bili jučer na Sljemenu. Krenuli smo prek Bistre al smo fulali cesticu koja vodi do ispod crvenog spusta. Navodno tam nema problema s parkingom za pospance koji na skijalište dolaze u 10 ujutro
Jel imamožda netko kartu kak doć do tog parkinga da ne kemijamo idući vikend ?
Tnx
Mala pudla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 07:59   #52
Quote:
Doma93 kaže: Pogledaj post
jedno pitanje za stare sljemenase: gdje je bio zuti spust? je li to naziv staze na panjevini ili?
Da, žuti spust je zapravo bila Panjevina
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 21:17   #53
Quote:
Mala pudla kaže: Pogledaj post
Bili jučer na Sljemenu. Krenuli smo prek Bistre al smo fulali cesticu koja vodi do ispod crvenog spusta. Navodno tam nema problema s parkingom za pospance koji na skijalište dolaze u 10 ujutro
Jel imamožda netko kartu kak doć do tog parkinga da ne kemijamo idući vikend ?
Tnx
ja sa frendovima isto bio u nedjelju na sljemenu, i to smo došli gore oko 12...fora je na onom rotoru gornjem, znači ne onom prvom kod bivšeg kamenoloma, neg već gore pri vrhu, na rotoru se desno ode po asfaltu dole do jezera za napajanje topova vodom, i tam je odma crveni spust, lijevo se ode do krumpirišta makadamom...fora je da je dole na dnu crvenog spusta još masa željezarije od tribina od trke i na početku gore kod rotora stoji zaštitar s autom i usmjerava na krumpirište...doduše, već negdje oko 3 je otišel ( do 4 dela staza )...

tak da, ništa od komotnog dopeljavanja do same staze, al nije to ni problem, ode se do krumpirišta, tam uvek ima mjesta, malo se otpješači do same livade, i tam se na spoju sam spusti na crveni pa dole do sedežnice
crvek2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 22:05   #54
Je li bila gužva u nedjelju?
DustyPink is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 15:42   #55
Quote:
crvek2 kaže: Pogledaj post
ja sa frendovima isto bio u nedjelju na sljemenu, i to smo došli gore oko 12...fora je na onom rotoru gornjem, znači ne onom prvom kod bivšeg kamenoloma, neg već gore pri vrhu, na rotoru se desno ode po asfaltu dole do jezera za napajanje topova vodom, i tam je odma crveni spust, lijevo se ode do krumpirišta makadamom...fora je da je dole na dnu crvenog spusta još masa željezarije od tribina od trke i na početku gore kod rotora stoji zaštitar s autom i usmjerava na krumpirište...doduše, već negdje oko 3 je otišel ( do 4 dela staza )...

tak da, ništa od komotnog dopeljavanja do same staze, al nije to ni problem, ode se do krumpirišta, tam uvek ima mjesta, malo se otpješači do same livade, i tam se na spoju sam spusti na crveni pa dole do sedežnice
Ajde pliz mi reci di se točno skrene u Bistri ?
Mi smo iz zapadnog dijela ZG i prošli smo Bistru i Kraljev vrh i vozili vozili sve do onih štengi ispod bijelog spusta
Jednostavno nismo znali di u Bistri skrenuti
Mala pudla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 15:47   #56
Dusty Pink, kako gdje ... Na bijeloj livadi, katastrofa, na dijelu zelenog i plavom spustu već je staza izrovana pa malo skijaš po blatu i grančicama a na crvenom, tak tak. Malo se zagužva pa prođe ... jedino se strašno dugo čekalo na sedežnici ali to smo si sami krivi ... baš sam gledala ... prođe sedežnica sa njih troje na njoj, pa onda jedna prazna jer se ne uspiju pribrati i sjesti pa onda jedna sa dvoje na njoj pa opet prazna i tak
Mala pudla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 00:27   #57
Quote:
Mala pudla kaže: Pogledaj post
Ajde pliz mi reci di se točno skrene u Bistri ?
Mi smo iz zapadnog dijela ZG i prošli smo Bistru i Kraljev vrh i vozili vozili sve do onih štengi ispod bijelog spusta
Jednostavno nismo znali di u Bistri skrenuti
da, išli ste kroz pilu i kroz stubičku stranu ste došli gore, znači prošli ste ono veterinarsko dobro, hunjku i puntijarku i tek tam pred odvajanjem dole za tomislavac i toranj ( mislim da se zove stara lugarnica ) ste došli kam ste došlli


dakle, sjeti se kad idete kroz bistru, prvo prođete onu prvu školu s desne strane, i nastavite se vozit, prođete kulturni centar ( nemreš ga fulat, žuta zgrada s veeeeelllkiiimmm natpisom ), vozite se dalje, do prvih ležećih ( ti su kod druge osnovne škole, koja je s lijeve strane ), i onda NAKON tih ležećih, skrenete u prvu desno, ulica se zove sljemenska, i po njoj samo pičit ravno i onda se ide za sljeme ( nađi na gugl mapsima gornju bistru, zumiraj i traži sljemensku ulicu - skužit ćeš ju najlakše ak zumiraš tolko da se vidi zagorska strana sljemena, i onda buš skužila nekakvu vijugavu cestu koja ide prema gornjoj bistri )...ovom cestom se dođe drito blizu bez problema, samo velim, sad je odvojak prema jezeru "zatvoren", pa preostaje krumpirište...
crvek2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 08:04   #58
Jucer (petak) sam bio gore od 12h do 16h, nadajuci se kak cu se parkirati gore blizu tornja..... No way. Parkirao sam kao i inace, uz rub ceste.
Ali je zato bilo mjesta dolje oko jezera.A posto je ipak bilo nekoliko autiju, pretpostavljam da je cesta preko Bistre bila ociscena ,jer nisu bili samo terenci parkirani.

Nije bilo nikakvih guzvi na zicarama. Pa iapk sam se izmucio po hupserima i po ledu ispod posto moje duge-teske skije i nisu za takav offroad. Da su jos plavi,zeleni i bijeli spust otvoreni, vjerojatno bi se crveni bolje drzao nakon snijega u cetvrtak.

Svejedno, vrijeme je bilo super za skijanje,snijeg lijepo izrovan,pardon izazovan i iskoristio sam sve minute .U 16.02 mi vise nije htjelo prihvatit karticu za prolaz rampe,al ipak zicara je jos radila .

Zadnje uređivanje klinsider : 26.01.2013. at 08:13.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 09:13   #59
usred zime na sljemenu otvoren samo 1 spust
__________________
Tired.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 19:32   #60
Zato i je takva gužva
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.