Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2008., 21:42   #21
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Hat!

Pa ovo je cijela kuharica!
Trudio sam se skupit sto vise recepata za moju izbirljivku, tako da ima sto razmovrsniji meni

Sretno sa kuhanjem
hat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 18:51   #22
Ja svojima isto redovito kuham, no nisu nimalo izbirljivi.
Jedu kombinaciju tjestenine/riže/palente/krumpira sa piletinom/puretinom/svinjetinom-mljeveno ili sitno narezano + mrkva/špinat/blitva ili miješano ledovo povrće. Jedan od obroka je dehidrat sa lgg-om zbog probave. Više ne prde!
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 18:55   #23
Jedan od mojih je slučajno jednom pojeo malo jabuke i dobio neviđene probavne tegobe tako da psu nikako ne bih davala voće. Veterinari stalno napominju da su psi prvenstveno mesožderi i da se tako treba odnositi prema njihovoj prehrani.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 13:47   #24
Quote:
zizuana kaže: Pogledaj post
ja imam isto maltezera i jede kuhano oko 3 puta tjedno.inace jede hills natures best.sto se tice kuhane hrane sigurno ja da je puno zdravija od kupljenje jer ko zna sta oni sve natrpaju u tu suhu hranu. mozes otprilike napraviti joj obrok da manje vise sadrzi sve sto je potrebno.moja pasica doruckuje zobene pahuljice ili cornflakes u kozjem mlijeku sa malo meda ili svjezi sir sa zutanjkom i takoder medom.za rucak je recimo danas imala kuhanu piletinu sa mrkvom,rizom i celerom.povrce je skroz zgnjeceno tak da ne moze odvajati tj.pljuvati van.
imas te recepte vec negdje na netu,stvarno se moze pripremiti svasta a nema nikakvih sranja unutra,konzervansa,umjetnih boja itd.nego tocno znas sta ti pas jede.

koji ste vi bolesnici bolesni!!!!!ljudi nemaju sta jesti a vi cukce hranite sa onim sto bi covjek trebao jesti,pod hitno na ljecenje!!!!!!!
jebes mi sve ako se i ne jebete sa njima!!!
danielkobash is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 17:21   #25
Quote:
danielkobash kaže: Pogledaj post
koji ste vi bolesnici bolesni!!!!!ljudi nemaju sta jesti a vi cukce hranite sa onim sto bi covjek trebao jesti,pod hitno na ljecenje!!!!!!!
jebes mi sve ako se i ne jebete sa njima!!!
A ja vidiš mislim da je tebi najpotrebniji psihijatar i to pod hitno. i sigurna sam da i drugi ovdje dijele moje mišljenje. Za gladne ljude ne blebeći nama ovdje koji svojim novcima pošteno hranimo naše pse već odi na Markov trg i to pričaj onima koji u Saboru jedu delicije za 10 kuna a plivaju u novcima. I ne vrijeđaj ljubimce i vlasnike jer time samo dokazuješ koliko si primitivan!
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 21:12   #26
Quote:
kikibela kaže: Pogledaj post
A ja vidiš mislim da je tebi najpotrebniji psihijatar i to pod hitno. i sigurna sam da i drugi ovdje dijele moje mišljenje. Za gladne ljude ne blebeći nama ovdje koji svojim novcima pošteno hranimo naše pse već odi na Markov trg i to pričaj onima koji u Saboru jedu delicije za 10 kuna a plivaju u novcima. I ne vrijeđaj ljubimce i vlasnike jer time samo dokazuješ koliko si primitivan!
potpis
maša&maša is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 17:26   #27
Molila bi da mi ljudi koji dali recepte za kuhanje razjasne samo par stvari, spominju se vratovi (pretpostavljam pileći), ako se psu daju sirovi vratovi da jede, a što je s onim koščicama u vratovima???? zar nije rečeno da pas nesmije jesti pileće kosti??? Ja mojoj kuji kupujem pureće vratove, prokuham ih i gulim meso s njih koje miješam s rižom i povrćem itd.....ali me zanimaju ti sirovi vratovi???? I zašto se u barf spravljen kod kuće stavlja crvena paprika u prahu???? Koja je svrha toga?????
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 17:34   #28
Quote:
kikibela kaže: Pogledaj post
A ja vidiš mislim da je tebi najpotrebniji psihijatar i to pod hitno. i sigurna sam da i drugi ovdje dijele moje mišljenje. Za gladne ljude ne blebeći nama ovdje koji svojim novcima pošteno hranimo naše pse već odi na Markov trg i to pričaj onima koji u Saboru jedu delicije za 10 kuna a plivaju u novcima. I ne vrijeđaj ljubimce i vlasnike jer time samo dokazuješ koliko si primitivan!
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 11:44   #29
Pozdrav svima, koliko god da vas ima .
Osobno sam isto vlasnica jednog kućnog ljubimca(iako ja za nju kažem da je član obitelji), koja ima gastritis.
Mala se zove Dona (BTW pudla je), i stara je oko 4 godine.Točno ne znamo jer smo je našli i udomili prije 3 godine.
Od tada malo-malo ima problema sa želucem, pa su joj u veterinarskoj poliklinici postavili dijagnozu gastritis.
Ujutro joj dajemo Royalovu hranu za gastro probleme, a navečer joj kuham pileću juhicu(sa mrkvicom,peršinom, celerom).
Međutim već dva dana povraća, nakon toga je i dobila dijareu i sve što pojede(dve čajne žlice riže+sluz), povraća .
Molim pomoć za moju malu bubu
mrva 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 15:27   #30
Ja bi ju najprije otfurala k veterinaru na neki pregled jer ipak nije ok da iz čistog mira povraća (gastritis je imala i ranije pa nije povraćala), od jela kad životinja ima povraćanje i proljev dolazi u obzir prvo samo rižina sluz, a tek kad se pomalo počne simirivati k tome se doda i kuhane piletine ili puretine. Dok joj se stanje ne ustabili izbaci juhu, mrkvu, celer i povrće i kasnije ga počni dodavati pomalo. Hranu joj podijeli u 6-7 malih obroka (baš malih) dnevno nego u dva velika jer će tako lakše probaviti. I nakon jela je obavezan odmor. Ali ja bi prvo k vetu.....
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 13:30   #31
Quote:
kikibela kaže: Pogledaj post
Ja bi ju najprije otfurala k veterinaru na neki pregled jer ipak nije ok da iz čistog mira povraća (gastritis je imala i ranije pa nije povraćala), od jela kad životinja ima povraćanje i proljev dolazi u obzir prvo samo rižina sluz, a tek kad se pomalo počne simirivati k tome se doda i kuhane piletine ili puretine. Dok joj se stanje ne ustabili izbaci juhu, mrkvu, celer i povrće i kasnije ga počni dodavati pomalo. Hranu joj podijeli u 6-7 malih obroka (baš malih) dnevno nego u dva velika jer će tako lakše probaviti. I nakon jela je obavezan odmor. Ali ja bi prvo k vetu.....
Hvala na savjetu (iako sam to već napravila).
Moja Dona ima kronični gastritis koji se povremeno javlja(a pogotovo u proljeće).
Veterinar joj je prepisao terapiju, za sada dok je u akutnoj fazi.
Tvoj prijedlog za prehranu/doziranje:više manjih porcija, je stvarno za +5 .
Samo sam mislila da netko ima za preporučiti neku specijalnu prehranu.
mrva 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 18:01   #32
U hranu se stavlja crvena SLATKA paprika zbog C vitamina.Crvena slatka paprika sadrži 80 gr C vitamina na 100 gr.C vitamin je antioxidans.
Po pitanju gastritisa, ( sad ću probuditi zloduhe koji se već dugo ne javljaju) pomaže jedino ANIMAgastro, ili ANIMAgastro plus, a proizvodim ga ja..Da to potkrijepim, kliknite na animacanis i pogledajte komentare, kojih ima stvarno dosta.
Gastritis je, najčešće, uzrokovan sastojcima hrane koji oštečuje sluznicu i uništavaju floru probavnog trakta.Oštećena sluznica kao posljedicu ima povraćanje, a uništena flora proljeve.Jedini lijek je niskokalorična hrana bogata enzimima i bakterijama koje pogoduju lakšoj probavi.Točno je da pas do izlječenja, a moguće je, mora uzimati što više malih obroka hrane.
Prema nekim statistikama, oko 75 % pasa u razvijenim zemljama boluje od akutnog ili kroničnog gastritisa.
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 13:39   #33
Quote:
animacanis kaže: Pogledaj post
U hranu se stavlja crvena SLATKA paprika zbog C vitamina.Crvena slatka paprika sadrži 80 gr C vitamina na 100 gr.C vitamin je antioxidans.
Po pitanju gastritisa, ( sad ću probuditi zloduhe koji se već dugo ne javljaju) pomaže jedino ANIMAgastro, ili ANIMAgastro plus, a proizvodim ga ja..Da to potkrijepim, kliknite na animacanis i pogledajte komentare, kojih ima stvarno dosta.
Gastritis je, najčešće, uzrokovan sastojcima hrane koji oštečuje sluznicu i uništavaju floru probavnog trakta.Oštećena sluznica kao posljedicu ima povraćanje, a uništena flora proljeve.Jedini lijek je niskokalorična hrana bogata enzimima i bakterijama koje pogoduju lakšoj probavi.Točno je da pas do izlječenja, a moguće je, mora uzimati što više malih obroka hrane.
Prema nekim statistikama, oko 75 % pasa u razvijenim zemljama boluje od akutnog ili kroničnog gastritisa.
Koliko informacijka u jednom post-u.
Hvala puno
Imam samo još jedno pitanje, da li je tko čuo za hranu BARF ?
BTW, mojoj pesici se smiruje gastritis i tako sam sretna
mrva 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 13:51   #34
Quote:
mrva 22 kaže: Pogledaj post
Koliko informacijka u jednom post-u.
Hvala puno
Imam samo još jedno pitanje, da li je tko čuo za hranu BARF ?
BTW, mojoj pesici se smiruje gastritis i tako sam sretna
BARF ili Biologically Appropriate Raw Food ili Bones And Raw Food je upravo hrana koju animacanis iznad tebe reklamira i proizvodi .
Naravno, nije jedini, a moze se raditi i doma, ali treba jako paziti na sve sastojke kad se radi sam. Imas vec topic o toj hrani negdje na ovom podforumu, pa pogledaj malo.
Ljudi je dosta hvale, ja osobno jos nisam probala s mojom kujicom i ona srecom nema nikakvih problema oko prehrane, ali planiram probati, ako nista onda kao jos jedno dodatno jelo u tjednu za raznolikost .
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 14:57   #35
Isuse, popucat ću po šavovima

Sve sam gurnula na stranu da dođem napisati što danas čitam u onom dodatku Jutarnjeg - 'Kućni ljubimci'. Na 9. stranici tog dodatka postavljena je komparativna tablica hrane pripremljene kod kuće vs. industrijski pripremljene hrane. Nitko nije potpisan, ne piše da je plaćena reklama (iako sam uvjerena da je, pretpostavljam od Pedigrea, ali bi to onda trebalo i jasno i nedvosmisleno navesti), no što god bilo i od koga bilo - što je previše, previše je

Budući da ne mogu (ne znam) postaviti ovdje tablicu, prepisat ću je, da vidite dokle može ići reklamerska bezobraznost i falcificiranje činjeničnog stanja, a sve pod krinkom brige za naše ljubimce.



Hrana pripremljena kod kuće:

- Neuravnotežen omjer hranjivih tvari, npr. prehrana temeljena samo na mesu je siromašna kalcijem, a prehrana temeljena samo na jetrici može izazvati trovanje vitaminom A (Otkuda ta generalizirajuća izjava da oni koji sami pripremaju hranu ne vode računa o uravnoteženosti obroka svog ljubimca?)

- Promjenjiva kvaliteta (odstupanja slična promijenjivosti kvalitete onoga što sebi spremamo; naravno, ovdje govorim o odgovornim vlasnicima, a njima se ovaj tekst, pretpostavljam, i obraća)

- Loši higijenski uvjeti prilikom hranjenja, ostaci se ne mogu čuvati i ponovno poslužiti ( da, baš! Moja se Luna prvo valja u načvama, a onda malo jede iz njih, pa se onda opet valja u njima... A budući da znam koliko joj treba, toliko i dobije - čak ću sebi podgrijati ostatke od ručka, ali njoj neću)

- Loša kontrola količine hrane po obroku, nered kod pripremanja i čuvanja (Zamisli nereda kod pripremanja i čuvanja - oh, bože stupidnog li argumenta!!! I kakva loša kontrola količine hrane po obroku? Pa znam točno koliko i što joj dajem po obroku)

- Priprema vremenski zahtjevna kao i pospremanje poslije + trošak električne energije ( - trošak električne enerigje ... Naravno da priprema zahtijeva vrijeme, ali da je vremenski zahtjevna - ovaj obrnut redoslijed riječi implicira silno vrijeme za pripremanje hrane kućnom ljubimcu - ma daj... A što se tiče pospremanja poslije - dići zdjelicu s poda i oprati je, mo'š mislit zahtjevnosti)

- Ušteda je relativna, priprema jela kod kuće je na uštrb kvalitete hrane (upravo suprotno, ušteda nespremanja hrane ide nauštrb kvalitete hrane... ).

- Za pripremu pravilnog boroka za kućnog ljubimca potrebno je stručno znanje iz područja veterine, kemije, ponašnja životinja i sl. ( asti isusa, koje li nauke za nahraniti psa. Ni meni nisu kuhali niti ne kuhaju pedijatar/liječnik, nutricionist/prehrambeni biotehnolog/kemičar i psiholog udruženim snagama).



Industrijski pripremljena hrana:

- Uravnotežen omjer hranjivih tvari (ovo je izuzetno paušalna izjava, koja jedino cilja na naše nepoznavanje prehrambenih potreba naših ljubimaca)

- Jednaka kvaliteta (da baš... tri puta sam kupovala Eukanubine grickalice, by the way, super premium hrana, tri puta bile užegnute, iako im rok trajanja još ni izdaleka nije bio prošao).

- Higijenski uvjeti tijekom hranjenja i čuvanja su osigurani (to nitko ne može tvrditi, budući da pojma nema kako tko čuva te vreće doma - u vlažnoj sredini, u prašnjavim policama...

- Jednostavno korištenje i doziranje (evo, da se i ja s nečim složim, da ne kažete da sam stara čangrizava baba kojoj ništa nije po volji )

- Ušteda vremena (slažem se i s ovim, ali ušteda nauštrb puno toga)

- Ušteda na cijeni (cijena obroka po danu je minimalna) (ako govorimo o jeftinoj industrijskoj hrani, onda možda i da; no ako sam ja plaćala Luni i do 90 kn kilogram hrane, onda ne vidim o kojoj se tu uštedi govori)

- Gotova hrana je razvijena od strane stručnjaka koji najbolje znaju ovisno o starosti psa formulirati hranu s najbojlim omjerom hranjivhi tvari u pravoj količini s opitmalnim razinama vitamina i minerala. (O 'umjetnim' vitaminima i dodacima prehrani neću sada, ali je činjenica da je najzdaviji vitaminsko-mineralni dodatak onaj iz prirodne hrane. Isto tako, ni za ljude se još uvijek ne znaju optimalne razine vitamina i minerala, pa čisto sumnjam da su si znanstvenici dali toliku truda da ta ispitivanja tako striktno provedu za naše ljubimce . O štetnosti stabilizatora, konzervansa, pojačivača okusa ne trebam ni govoriti... isto tako, koliko je prirodno da psu najveći udio u obroku imaju žitarice... kao i to da nitko iz ove 'vrećaste prehrane' ne vodi brigu o godišnjim dobima, pa sljedom toga i aktivnosti psa (sljedom toga ni o tome gdje na kugli zemaljskoj taj pas živi...)
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 15:04   #36
Vidi ti kak nam se Fermina nabrijala...
To ti je, draga moja, zato kaj ti kao maloj nisu kuhali pedijatri i doktori pa si sad sva nabrijana i nervozna.

Dugo te ne vidjeh na ovim prostorima , a jako rado te čitam.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 15:15   #37


ma kak' me je samo skužila

i tebi i javi se ako ti nakon kuhanja za ljubimca ostane vremena i novaca (zbog visokih računa za struju, jelte, pa ne bu niš ostalo za plaćanje internetske konekcije )
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 15:28   #38
Oh, pa naći će se vremena.
Inače, Franji više ne kuham jer je popušila grdi enteritis i alergiju. Sad papa samo ribu (TOTW losos dehidrat + ponekad kuhanu ribu i to je to)
Jako mi je žao jer sam baš guštala u kuhanju i čvrsto vjerujem da je to najbolje za psa.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 15:48   #39
fermina, cijeli prilog je sponzoriran od strane Pedigrea/Whiskasa

oduševilo me kad sam vidla naslov 'najbolja hrana za vaše pse i mačke'
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 23:48   #40
fermina-daza: A sto reci nego (na njihov tekst, naravno, ne na tvoje komentare koji su me dobro nasmijali ).

Trebalo bi napisati Jutarnjem koji mail i ljubazno ih upitati da Pedigree i Whiskas postave svoje oh-tako-kvalitetne sastojke smeca koje prodaju .

Ovo, nazalost, zapravo nije nista novo.
Naisla sam vec par puta u novinama, u letcima kod veterinara, itd... ovakve gluposti sponzorirane od strane raznih proizvodaca industrijskih hrana.
I da samo ove - bile su tu i one o opasnosti hranjenja sirovim mesom napisane tako da bi se iz doticnih clanaka dalo u najmanju ruku iscitati da ce ti zivotinja umrijeti istog trena kada joj posluzis sirovi obrok od silnih bakterija, otrova i ostalog.

Zalosno je sto Pedigree i Whiskas vrte najvise reklama okolo i ljudi automatski (jer kome se da malo mucnuti glavom i actually procitati sastav hrana i malo vidjeti o tome sto je dobro, a sto lose za psa/macku ) misle da to mora biti dobro, eh.
Ljudskoj gluposti nikad kraja.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.