Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2008., 10:30   #1
Problemi s kožom i dlakom kod pasa


Primjetila sam jucer dok sam cesljala yorkija kako mu se na par mjesta peruta koza. Hranim ga Eukanubom, a na kupanje ga vodim svakih mjesec - mjesec i pol. Ima li mjesta za zabrinutost?
Jadra5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 11:50   #2
Da ima!!! Kupaš ga presuludo često!!!!
Pas se kupa 1 do 2 puta godišnje sa šamponima, ostalo sve čista vodica,imaš tu teme o kupanju pasa i što prečesto kupanje znači za kožu pesonje!!!
A druga stvar i drugi razlog perutanja (ukoliko ovo kupanje nije sa šamponima,ma kako oni blagi,pecijalizirani i td bili), može biti ishrana. Ja ne preferiram naročito eukanubu, probaj mu promijeniti, i vidi kako na ostalu hranu reagira : Hills, Canidae, i td, i hrani ga kombinirano, ne samo dehidratom, koja konzervica, malo skuhanog meseka, povrća, ugljikohidrata..i td..
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 14:14   #3
Ma dajem ja njemu i konzerve (vom feinsten, raznih okusa) i kuham mu ponekad. Zabrinuta sam iz razloga sto sve cesce cujem kritike na Eukanubu. Kakva su iskustva sa Royal caninom (buduci da i oni imaju hranu bas za yorkije).
A sto se tice kupanja, vodim ga u Tim Pet salon u Kuhacevoj i po njihovoj preporuci dolazimo svakih mjesec - mjesec i pol.
Jadra5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 14:39   #4
Quote:
disleksicar kaže: Pogledaj post
Da ima!!! Kupaš ga presuludo često!!!!
Pas se kupa 1 do 2 puta godišnje sa šamponima
u kojem ti vremenu ostade?
Šta je sa onima koji idu na izložbu?..,pa se moraju kupat (ovisno o pasmini) jedanput tjedno a sa kožom sve uredu!

Jadra 5
možeš mu promjenit hranu,ali možda nečeš riješit problem.Neki psi jednostavno (kao i ljudi) imaju suhlju kožu pa mu probaj dat biotin ili dermanorm ulje/kapsule.
Pitaj i tamo gdje ga kupaju koji šampon koriste tj. ukaži im na problem.
Osobno imam psa sa takvim problemom i najbolji šampon mi je medicinski Oxiderm sa uljem čajevca je pa fino smiruje kožu .Po preporuci veta i od tad smo mirni
epolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 15:30   #5
Quote:
epolon kaže: Pogledaj post
u kojem ti vremenu ostade?
Šta je sa onima koji idu na izložbu?..,pa se moraju kupat (ovisno o pasmini) jedanput tjedno a sa kožom sve uredu!
vidiš o njima nisam razmišljao
ja samo idem po onme da ništa pretjerano nije dobro,a odlazak na izložbe meni nije opravdan razlog za narušavanje ph vrijednosti kože psa, s tim da ne znam da li su izložbe uistinu svakih mjesec dana
U susjedstvu imam westye i maltezere,koji redovito idu na šišanje i kupanje, i jedino što za njih mogu reći jest da grozno smrde i zaudaraju. Podragaš ih, ruka ti zaudara, zgadi ti se.
Moj pas niti je prljav, niti zudara, dapače, nema izražen miris,ne miriši ko pas, a ima žlijezde i sve, dakle nije vrsta koja nema miris. A ja nisam zaostao pa ne perem svog psa, čist je i uredan, nakon šetnje mu se peru šape, mlakom vodom, ako se uvalja u blato,operem ga čistom vodom, srećom pa nema običaj uvaljivanja u đubre i strvine
I da, negova boja je bijelo crna i nikad se ne čini prljavim.

Možda je problem i u četki kojom ga češljaš? Neodgovarajuća zna iziritirati kožu pa dovest do perutanja
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 20:15   #6
Hvala na savjetima.
Sutra cu otici kupiti dermanorm ulje.
A i svakako pitati sa kojim samponom oni kupaju pse
Mozda i polako predjem na Royal..ipak..
Jadra5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 20:30   #7
Jedan znalac, a znao je o psima više od bilo koga, jednom je jednoj budali rekao:"Izvana se čiste cipele, dakle mrtva koža i za to se koriste kreme i sprejevi, a živa koža se čisti s one strane s koje je došla prljavština.IZNUTRA!"
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 17:56   #8
Ljuštenje kože

skuzio sam da mi se pas dosta cesto u zadnje vrijeme ceska..onda sam ga malo pogledao i propipao i skuzio da mu se koza ljusti i da ima kao neke male krastice..
sta bi to moglo biti??
neznam kako da tocno opisem kako izgleda to ljustenje..nesta kao prhuti samo vece i plosnato
hvala unaprijed
__________________
pete sampras
markiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 01:36   #9
Quote:
markiiii kaže: Pogledaj post
skuzio sam da mi se pas dosta cesto u zadnje vrijeme ceska..onda sam ga malo pogledao i propipao i skuzio da mu se koza ljusti i da ima kao neke male krastice..
sta bi to moglo biti??
neznam kako da tocno opisem kako izgleda to ljustenje..nesta kao prhuti samo vece i plosnato
hvala unaprijed
Gdje tocno na tijelu si mu to vidio?

Moglo bi biti mnogo toga (samo "oguljeni" laktovi, gljivice, alergije...), nitko ti ovdje ne moze dati neku sigurnu dijagnozu, zato je najbolje da odes do veta sto prije.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 08:58   #10
Quote:
markiiii kaže: Pogledaj post
skuzio sam da mi se pas dosta cesto u zadnje vrijeme ceska..onda sam ga malo pogledao i propipao i skuzio da mu se koza ljusti i da ima kao neke male krastice..
sta bi to moglo biti??
neznam kako da tocno opisem kako izgleda to ljustenje..nesta kao prhuti samo vece i plosnato
hvala unaprijed
Identično je imao moj westie. Vetica pretpostavlja da je to bio alergijski dermatitis uzrokovan ugrizom buhe, ali svejedno smo prešli na sensitive skin hranu pa ne znamo je li možda bilo od obične hrane koju je prije jeo. Sad je ok.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 19:19   #11
Zlatnom retriveru se ljušti koža

Imam zlatnog retrivera, kuju, detaljnije.
Nakon što ju okupam, počne se valjati po podu jer
ju koža svrbi. Češljala sam ju i primijetila da joj se počela
koža ljuštiti, ima kraste po tijelu i na dlaki joj
ostaje nešto poput peruti.

Što napraviti? Treba li veterinaru?

Jedan dečko koji se bavi psima mi je rekao
da psa trebam oko 3 puta godišnje kupati
u šamponu i to nekom blagom (npr. onaj za djecu),
a ostala kupanja obaviti samo u vodi.
Nisam se toga pridržavala pa sumnjam da je od toga što
ju uvijek kupam u šamponu, ali ne blagomm.

Šta kažete?
__________________
Adastra <3 ;)
crazylittleanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 22:19   #12
Pa iskreno u cemu si ti nju kupala ako ne u samponu namjenjenom za stenad ili taj blagi tipa Johnson za djecu?

Nema ti se sad sta filozofirat mislim da i sama znas da si joj toliko toga iz iritirala i 'izgrizla' da je dovelo do svraba, iskreno neznam ni jedno pametno rijesenje ali bi ti preporucila da ju sljedecih par mjeseci ne kupas u nicem osim same vode dok joj se koza ne oporavi. Posjet veterinaru nebi skodio mozda postoji kakva krema ili neko sredstvo da njoj malo olaksa taj svrab pa da se ne valja stalno kako stanje nebi postalo gore.
Ne razumijem stvarno zasto si ju tako kupala, pa zar nisi ulozila neko vrijeme (prije nego si uzela psa) u detaljno istrazivanje sta o pasmini sta o drugim osnovnim stvarima kao npr kupanje i slicno.
Mislim da bi ti sad bilo pametno procitat puno texta o svemu sta se tice te pasmine i pasa opcenito.

Imam labradoricu i sa nama je od kad je stene, znam da su zivahni i vole se igrat sa svim srcem tj zaprljat od glave do repa kad god im se pruzi prilika, moras naucit odvojit rucnik za psa te ga neki put samo osusit tim rucnikom i pretrpit neugodan miris na sat dva, psi nisu stvoreni za pranje svime i svacim cesto.

Nadam se da ce sve bit u redu a ti se posveti upoznavanju sa svime vezanim uz pse, vjeruj mi ima toga jako puno, ja imam pse puno godina pa i dan danas jos uvijek ovdje na forumu naucim svasta korisno i zanimljivo za moje dvije ljubimice.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 09:40   #13
Zaista mi nije namjere nikoga napadati, ali me uvijek iznova iznenade postovi sa pitanjem "trebam li ići veterinaru".
Moja maca je član moje obitelji. Zar tvoj pas to nije tebi? Da li bi da je stvar ista sa djetetom postavljala pitanja na forumu ili išla doktoru?

Moram napomenuti da sam prije mjesec dana imala prilike vidjeti psa koji je čekao eutanaziju, a čija je vlasnica dvije godine čekala da ga dovede veterinaru. Pas je bio alergičan na hranu kojom su ga hranili i više nije imao dlaku već samo kraste.

Ovo je drastično znam, ali ljudi, dajte pomažite svojim kućnim ljubimcima pa i onda kada to vama izgleda bezazleno.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 13:28   #14
Ne bi bilo loše da odeš veterinaru. Barem ćeš saznati točno o čemu se radi.

Ja ima goldenicu koja ima perut od rođenja. Isprobali smo mnoge preparate i ništa nije pomoglo. Nema nikakvih ranica ni krastica po koži, ali koža se peruta tako da listići padaju s nje.

Inače, kažu da nije loše staviti dnevno žlicu maslinovog ulja u hranu.

Good luck!
__________________
...i ja se isto svemu čudim...
What the fuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 14:04   #15
1. OBAVEZNO otići veterinaru - češanje je prvi simptom najčešće napunjenih tkz. analnih žljezda (to je nešto kao pseći hemeroidi ), a ako se ne liječi, može dovesti da se pas sam izgrize doslovce do krvi ... veterinar to riješi u minutu-dvije, psu je malo neugodno al kasnije je sretan jer se riješio svraba ... neka sitna lova je u pitanju: također provjeriti UHA - da nije slučajno upala ušiju, i to je uzrok svraba ili iritacije.

2. obavezno stavljati psu redovito FRONTLINE ili nešto slično - pitati veterinara - zato jer je to zaštita protiv svih vrsta kožnih parazita i ostalo...pored toga nije potrebno ni kupanje ni ogrlice protiv buha

3. psa NE KUPATI u šamponima, ako se već to radi, onda samo kad se jako jako zaprlja pas, isključivo šamponima za pse i uvijek se mora psa dobro isprati

Retriveri su inaće psi koji su psi predviđeni za rad u vodi (ako mu raširiš prstiće, vidječeš da ima nešto kao plivaće kožice odnosno ima kožu malo razvučeniju od ostalih pasa) što znaći da im i dlaka ima sloj tkz. poddlake (kad raširiš dlaku vidiš da ima neke dlake dulje i čvršće a neke sitne i nježne, gotovo paperjaste ) ... E ta poddlaka je izolator a u slučaju vode služi da se pas brzo osuši... Vjerojatno si primjetila da se nakon kupanja jako brzo "iscijedila" ... e sad, ako ju kupaš agresivnijim sredstvima, to je jako teško isprat dobro iz te poddlake i to iritira psa

I za kraj - najvažnije - PROVJERI S ČIM JU HRANIŠ jer puno pasa zna razvit iritaciju na konzerviranu hranu... Moja preporuka je da dok ne prođe iritacija hraniš ju isključivo domaćom hranom (ne krumpir, svinjetina, začini, prženo, pileće kosti, prerađevine tipa salama, dimljenih sireva) - neće škoditi ako ju staviš 2,3 dana na "dijetu" - jogurt, kiselo mlijeko, svježi sir... Kuhana srca ili plučica pomiješana sa malo žganaca su ti pun pogodak.


Neki se neće složiti s ovim savjetom o prehrani već počet s nečim tipa kupi Hill i bla bla međutim ja ti govorim ovo sve kao vlasnica retriverice stare 6 godina koja se sva izgrizla od svraba (doslovce preko noći) mada smo ju redovito vozili čistiti guzu, usprkos redovitom kapanju i čišćenju uha si je tako izdrapala uho da joj je pukla krvna žila (operacija , mjesec dana inakecija i svaki drugi dan premotavanje ) ... Od kad smo skroz izbacili konzervirano prije 4 godine, nema nikakvih problema - kaže veterinar da je zdrava ko dren i u odličnoj kondiciji .
Agy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 17:35   #16
Zahvaljujem na odgovorima, naročito What the fuck i Agy.
__________________
Adastra <3 ;)
crazylittleanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 13:43   #17
Labrador problem

Pozdrav svima novi sam na forumu.

Dobio sam labradora kao stene, i nisam imao problema do unazad mjesec, pocela mu je dlaka da opada.
Doveo sam veterinara odma, on mu je udario injekciju i rekao da ga mazem kremom koju je dao ali to nije mi pomoglo.

Trenutno ima 5 mjeseci.

Mislim da mu je neki cuko dosao bio pa prenio ovo.


Molim vas da mi pomognete ukoliko znate o cemu se radi, posto veterinar mi govori samo da ga mazem kremom ali nepomaze mu to jer se pogorsalo cak, dlake mu fale na ledjima i boli ga to pa cvili zbog toga.

http://s30.postimg.org/4a896hy9c/20150109131459.jpg
http://s16.postimg.org/3yscvx8p0/20150109131504.jpg

Hvala unaprijed.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 09.01.2015. at 14:09. Reason: prevelike fotografije - pogledati pravila
sanica93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 14:58   #18
Nazalost ne znam o cemu se radi, ali moj savjet je da odete kod drugog veterinara po novo misljenje.
TheRebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 17:09   #19
Po meni mikrosporoza https://www.forum.hr/showthread.php?t=281456
__________________
15 nisu godine
Labradorica15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 19:26   #20
Mikrosporoza ne boli. Eventualno može svrbjeti, mog niš nije svrbilo, pogotovo ne boljelo.

Ove fore "veterinar mi jedošao doma i spičio mu injekciju" su mi onak... neću komentirati. Odi u VETERINARSKU STANICU, po mogućnosti neku bolju (imaš tu na forumu iskustva i preporuke), neka vet uzme uzorak kože, napravi pregled (mikroskop, lampa, krv, kaj već...) pa tek onda, na osnovu nalaza neka dalje liječi psa.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.