Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2008., 18:25   #61
stavljam advantix, svaki mjesec i gledam psa iza svake setnje
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 18:30   #62
Quote:
disleksicar kaže: Pogledaj post
Katastrofa, možete si tek zamisliti mene paničara koji ga vodim vetu za svaku pizdariju
nisi jedini mi smo jucer u tri ujutro zvali dezurstvo i probudili veta pa nam je rekao da nije to tako strasno i da dođemo ujutro (mislim da nam je stresao sve po spisku poslije)
al najgore mi je to kaj ne smije nis sad ima tri tjedna mirovanja dok to ne prođe, evo jedan dan miruje i vec je lud vuce me stalno van na igranje a kad se umori povraca, bum ga zavezala za košaru
uslagirani_svizac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 18:53   #63
Ne znam kako je kod vas na kontinentu, ali ovdje kod mene na moru stanje nije tako kriticno, mislim, maximalno sto sam nasao na psu su bila 2 krpelja. Inace prosjek je 1-2 godisnje.

Ali po onome sto sam ja cuo ne valja niti pretjerivat sa tim kemijama protiv krpelja.

Mislim da bi se trebalo izmisliti nesto ucinkovitije.
__________________
"You talking to me? ... That ain' t talking."
Jackp0t is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 19:52   #64
moja je rottica imala tri piroplazmoze-s frontlineom i bez njega.
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 20:02   #65
Nedavno smo na jednom topicu ovdje 'otkrili' da postoji cjepivo protiv piroplazmoze. Ima ga nabaviti u Sloveniji. Navodno stoji oko 50 - 50 eura i 'drži' minimalno godinu dana. Razgovarala sam s vetrinarima, pa su mi preporučili ili da vodim pasu u Sloveniju na cijepljenje ili da nabavim cjepivo, pa da mu ga oni daju.

Cjepivo je, čini mi se, iz Francuske. No, kako uvijek postoji neko ali... veterinarka kaže da cjepivo nije prihvaćeno u svim zemljama EU. A da je kod nas zapelo na Veterinarskom institutu (mislim da je tako rekla). Sada, je li zapelo zbog proceduralnih ili farmakoloških pitanja, .

Nisam ni sama pametna što raditi . Toliko 'kemije' s frontlineom i sličnim preparatima s jedne strane, cjepivo i njegove popratne pojave s druge...

Voljela bih čuti ima li netko iskustva s ovim cjepivom ili barem neke pobliže informacije o njemu.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 23:44   #66
ja sam nažalost prije tjedan i pol imala iskustvo s njima,
Aljaški malamut znate i sami dlaka debela da im do kože nemožeš doći, ali krpelj je našao mjesto na koje će se uvući stražnja nogica s unutarnje strane...(tamo smo jedino našli crvenilo, koje bi moglo biti od njega). Uglavnom, dečkova mama me zove da je pas izgubio apetit, i da je nekako usporen (inače je hiperaktivan) ja odmah tamo, i vidim ja stvarno nešta nije u redu s njime. Odmah veterinaru dijagnoza: piroplazma. Kada me srčani nije strefio 4 inekcije. Putem do kuće mi klone, ja plačem ljudi gledaju šta mi je... dečkova mama došla ja po auto i jedva ga digle i stavile u auto... Cijelu noć sam bdijela nad njime nutkala ga vodom, hranom, gledala dali diše...umirala sam od straha...nakon 3 dana inekcija beba je došla sebi, još je 4 dana dobivao i HVALA BOGU izvukao se...
Veterinara se boji ko crnog vraga...a do prije mjesec dana je elegantno ulazio unutra i njuškao okolo
Uglavnom fuj fuj krpelji...
A što se tiče cijepiva, pitala sam nema ga kod nas, ali sam rekla dečku da se raspita u Njemačkoj dali se može nabaviti...pa ćemo vidjeti
crna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 00:36   #67
Ako netko ima vise informacija o tim inekcijama neka podijeli sa svekolikim forum pucanstvom
__________________
"You talking to me? ... That ain' t talking."
Jackp0t is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 00:45   #68
Ja ne znam o kakvim se ijekcijama radi ali znam da je veterinar šibnuo mom psu prije 6 mjeseci kad ih je imao samo 3 , pa kao preventive radi, jer si već bili debeli i napili se krvi.
Kakvo je to cjepivo zaista ne znam, ja sam to shvatio da je antibiotik koji se inače daje za piroplazmozu, iako ju moj pas nije imao. Raspitat ću se u ponedjeljak kod tog veta.
Pošto niti frontline ni advantix nije 100% zaštita, preostaje nam jedino poslije svake šetnje kroz maženje pregledati psa. Krpelj kada se tek primi i ugrize ne ispušta virus, već tek kada se dobrano napije i kad je sit počne ispuštati virus.
Tako su mi objasnili.
I pazit te kontrolirat ponašanje ljubimca, i na svaku promjenu pravovremeno reagirati
Kako se pravim pametan i smiren, a histeriziram ko zadnja baba čim mu dlaka krivo stoji
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 00:54   #69
A mislim da svi mi histeriziramo kada nesto nije u redu s nasim ljubimcima.

BTW kako inace skidate krpelje kada ih nađete?
__________________
"You talking to me? ... That ain' t talking."
Jackp0t is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 01:14   #70
Quote:
disleksicar kaže: Pogledaj post
...Kako se pravim pametan i smiren, a histeriziram ko zadnja baba čim mu dlaka krivo stoji
Disleksi, ti si meni zakon kada je briga o tvom pasi u pitanju . Bolje hipohondrično-histerični gazda, nego bolesni pas.

Jedino što ću te zbog ovoga 'histeriziram ko zadnja baba' prijaviti Uredu za ravnopravnost spolova .

I javi odmah što si čuo od svoje veterinarke. Pa da organiziramo svehrvatsku akciju 'Spasimo pse od piroplazmoze' ili barem put u Sloveniju po cjepivo.

Čekam
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 02:51   #71
Mislim da mom psu nije bas drago sto razmisljamo o jos jednoj redovitoj inekciji.
__________________
"You talking to me? ... That ain' t talking."
Jackp0t is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 02:54   #72
ima sam ja to. cijelu sobu sam morao bacit... otrova za slonove stavi
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 11:56   #73
kako do sada nisam koristio advantix uopce, da li mi netko moze samo potvrditi da se on nanosi na 4 mjesta po hrptu psa? prodavacica mi nekako nije djelovala sigruno pa da provjerim
pas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 12:16   #74
Moj je neki dan u dvorištu pokupio krpelja, bez obzira što sam dva tjedna prije stavila frontline. Sve se bojim odvesti ga na vikendicu, tamo bi vjerojatno pokupio cijelo leglo.
penelopić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 13:55   #75
Ja mojoj dajem svakodnevno one tablete češnjaka, jer kažu da to djeluje kao repelent (smrvim joj u hranu pola tablete, jer je moja Luna mali paso). Kažu da se psu može dati i svježi češnjak, ali ne znam u kojoj količini, jer se ne smije ni pretjerati.

Naravno, redovno stavljam i Frontline combo, ali sam joj za svaki slučaj objesila oko vrata i onaj privjesak scudo. Već sam prošle godine pisala o tome i pitala ima li tko kakvih iskustava i saznanja o ovom 'privjesku' protiv buha i krpelja, ali nitko ništa nije odgovorio.

Iako je moja maltezerica mala, muka je dva tri puta dnevno pregledavati ju cijelu. Mogu si misliti kako to pregledavanje onda izgleda na velikim pasonjama.

I da, otkada, koristimo ovu 'trojnu' zaštitu (dvije godine) nisam više ni jednom na njoj našla krpelja.

I kada već lamentiramo o krpeljima... rado bih pronašla neko prirodnije sredstvo od Frontlinea. Ipak je to 'jaka kemija' koju, koliko vidim, trebamo sve učestalije stavljati na kožu svoga psa. Ima li tko kakvih znanja/saznanja ili iskustva s biljkom zvanom buhač? Ili nekim eteričnim uljima?
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 17:24   #76
Quote:
Jackp0t kaže: Pogledaj post
Ako netko ima vise informacija o tim inekcijama neka podijeli sa svekolikim forum pucanstvom
, ja sam ispitala svog veterinara, odnosno curu koja radi kod njega koju uvijek udavim sa pitanjima... rekla mi je da to cjepivo nije 100 % sigurno , pogotovo ako je pas vec imao piroplazmozu. I da je jako jako stetno, te se po njoj ne isplati riskirati s necim sto nije 100 % sigurno, a toliko je opasno.

@pas: Koliko se sjecam, stavlja se na tri mjesta.

@fermina-daza: Ide jedan rezanj cesnjaka na 10 kg psa, ali meni su osobno te tablete puno draze jer imaju jos dosta dobrih sastojaka za psa u sebi i puno mi ih je lakse dozirati od mjerenja svakog reznja .
Mislim da je ogrlica suvisna, odnosno da je to malo previse kemije, pogotovo za malog psa (cula sam da se Bayerova ogrlica - sad ne znam koja - bas ne preporucuje koristiti s Frontlineom ili Advantixom recimo).
Sto se tice etericnih ulja, svi dosta hvale ulje geranijuma - samo par kapi na ogrlicu je dosta za par dana.
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 19:00   #77
Nekako sam i ocekivao da ce to biti odgovor. Osobno sam protiv ljekova, bilo za ljude bilo za zivotinje, i mislim da su prirodni lijekovi puno bolji.

Morat cu naci neku staru bakicu, sigurno ce imat neki savjet
__________________
"You talking to me? ... That ain' t talking."
Jackp0t is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 19:25   #78
izgleda da je stvarno epidemija...evo ja sa svojim danas išla na antibiotike 5 dan radi nečeg sasvim drugog i skužim...mokri krvavo...na sreću sam taman bila pred faksom kad je prvu kaplju krvi pomokrio...a krpelja mu nisam ni našla ni jednog i sad sam ga još jednom pregledala da mu nije slučajno zavučen negdje...isto koristim frontline...ne mogi vjerovat da ju je pokupio od nekog letećeg krpelja koji je izgleda sam otpao!!!

inače dobio je jednokratnu injekciju Imizola (mislim da se tak zove) a taj se inače koristi i za prevenciju piroplazmoze ali djeluje samo 4 tjedna...ima ga kod nas
aiax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 19:28   #79
Ispravite me ako grijesim, ali ta piroplazma se najcesce pojavljuje u ZG i okolici.
U Rijeci mi puno ljudi kaze da nađu krpelja tu i tamo, ali u rijetkim slucajevima budu neke teze posljedice.
__________________
"You talking to me? ... That ain' t talking."
Jackp0t is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 19:31   #80
evo i tu nešto o tome i o cjepivu:

http://www.pet-centar.hr/content/view/1358/43/
aiax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.